PDA

View Full Version : Много важен въпрос !



IhaveAquestion
03-29-2013, 08:27
Привет ! Моят случай е следният :

Преди около година се разделих с приятелката ми.Връзката беше дългогодишна и аз и бях първият , както и тя на мен първата.Седмица след раздялата ни реших да ида на уролог , защото от 1 - 2 месеца бях забелязал едни образувания в областта на главичката на пениса ми.Оказа се , че това са кондиоломи или т.нар. полови брадавици.Както и да е ходих по лекари отстраниха ми ги чрез изгаряне с електричество .

Въпросът ми е следния : Дали е безопасно за жена, ако правя секс без презерватив със нея , или ми прави орална любов?

П.С. : откакто се случи това не съм правил секс без презерватив и не са ми правили орална любов :( .Бившата ми приятелка никога не ми е изневерявала нито аз на нея.Тя имаше някакви проблеми с нейната вагина като 1 от тях беше бяло течение. Не знам кой ,кого е заразил , но това няма значение вече.

Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен ! :)

Ivaaaaa
03-29-2013, 08:39
^не знам по темата нищо
но ми хареса, че не обвиняваш никого, не си селтак 8-)

IhaveAquestion
03-30-2013, 14:21
явно няма кой да помогне :(

draid
03-30-2013, 14:41
Сигурна ли е била диагнозата за кандиломи ? Какви бяха образуванията и къде бяха локализирани. Малко е странно да сте били заедно и да са се появили чак накрая на връзката ви (не че е невъзможно де), тя имала ли кандиломи ? Тия брадавици са резултат от папилома вирус доколкото помня, това ме навежда на мисълта, че трябва да си направиш изследвания за въпросният вирус, ако е наличен, то може да я заразиш като правите секс без презерватив, също и орален.

IhaveAquestion
03-30-2013, 15:58
Да сигурна беше диагнозата.Може и да са се появили по-рано , но просто тогава ги забелязах.Не знам кога точно са се появили.Къде , как и колко ще ми струват тези изследвания ?

draid
03-30-2013, 19:39
Ами предвид че HPV има доста типове и няма как да се изследват всички такива, то се изследват рисковите типове. Предполагам, че ще да е нещо от сорта на 100-тина лв. Учудвам се че лекуващият те лекар не е направил това или пък не ти е обяснил. Имай в предвид, че няма лекарства за напълно унищожение на вируса, доколкото знам това може да стане само от имунната система, но за това не съм сигурен. Общо взето май си го влачиш за цял живот.

IhaveAquestion
03-31-2013, 08:51
Лекарката ми беше пълен темерут.Две седмици след като ми ги изгориха отидох на преглед и ми каза , че всичко нормално върви и добре се оправя.Добре , че я питах преди да си трагна дали може да правя секс или орална любов без презерватив иначе въобще нямаше да ми каже нищо.Каза ми да използвам презерватив само и това е, не ми даде никакви обяснения,пълен темерут както казах!

draid
03-31-2013, 09:08
Търси друг лекар, някъде в по-сериозно медицинско заведение.

IhaveAquestion
03-31-2013, 10:01
дано да не е нещо сериозно...