PDA

View Full Version : Цветни лещи за очи



crazydivane
03-29-2013, 10:28
Здравейте хора,имам нов бръмбар в главата :D
Видях,че в ДМ има лещи за очи.Цветни,за промяна на цвета на очите.Когато казах на мама за идеята ми,тя ми каза че съм щяла да си разваля очите,че трябвало специален разтвор бла,бла...Не успя да ме стресне и съм си наумила да си купя лещи.Аз съм с тъмно кафеви очи а искам да си купя лещи,които придават син цвят.Въпросът ми е:Ще си личи ли,че имам лещи ?Ще изглежда ли изкуствено?

tonssy
03-29-2013, 10:37
Слушай майка си.
Знаеш ли лещите каква хигиена изискват ?!

kitty02
03-29-2013, 10:40
Ако зеницата ти е по-малка и си вземеш лещи със по-отворени зеници изглежда изкуствено. Аз никога не съм си взимала. Също съм чувала, че ако носиш цветни лещи през нощта е много различно - променя се цвета на виждането и е малко размазано. Така съм чувала, но може и да не е вярно.

FuckingFreak
03-29-2013, 11:01
Според мен цветните лещи са по-скоро за някакво събитие, отколкото за ежедневна употреба. Ако не ти се налага, според мен е напълно безпредметно да слагаш. Аз нося, но са с диоптер и са безцветни (е, имат антирефлексно покритие и се личат). Носенето на лещи не е чак такава философия, каквато всички я описват - да, не можеш да си бръкнеш с мръсните ръце в окото, но едни мокри кърпички и антибактериален гел те оправят в екстремни ситуации, например когато си някъде навън. А разтвора е скъпичък, особено ако си взимаш качествен - моя е 20 лв, но стига за наистина мноого време. Аз нося отскоро и нямам идея за колко точно време е, но една приятелка кара с един вече от година - година и половина, и определено си е инвестиция.

ShtrudeL
03-29-2013, 11:36
И мойта мама така говореше. Е, това нищо не промени нещата и си взех. Да, личи си. Да, трябва специален разтвор. Ако си ги сложиш както трябва, изобщо няма да ги усещаш. Но дори и най-малката прашинка, влакънце и каквото щеш, дразни.. За това трябва да го почистваш хубаво.

TheBobqk
03-29-2013, 12:48
Имах съученичка, която беше с кафеви очи и носеше сини лещи. Стоеше ужасно, защото заниците на лещите бяха големи и се виждаше нейния ирис. Плюс това наистина се иска голяма хигиена за лещите.

pressiana
03-30-2013, 09:45
Според мен цветните лещи са по-скоро за някакво събитие, отколкото за ежедневна употреба. Ако не ти се налага, според мен е напълно безпредметно да слагаш. Аз нося, но са с диоптер и са безцветни (е, имат антирефлексно покритие и се личат). Носенето на лещи не е чак такава философия, каквато всички я описват - да, не можеш да си бръкнеш с мръсните ръце в окото, но едни мокри кърпички и антибактериален гел те оправят в екстремни ситуации, например когато си някъде навън. А разтвора е скъпичък, особено ако си взимаш качествен - моя е 20 лв, но стига за наистина мноого време. Аз нося отскоро и нямам идея за колко точно време е, но една приятелка кара с един вече от година - година и половина, и определено си е инвестиция.

Година?
На мен едно шише 360мл ми стига за точно 3 месеца, а 120мл - за един.
Какви са тия опаковки, които ползва приятелката ти? Литър и половина?

tonssy
03-30-2013, 09:57
^ Може и да не използва разтвор всеки път, когато трябва. Много хора не го правят, ама аз предпочитам да бъда стриктна.
- при всяко сваляне на лещите (чистят се от 2-те страни)
- при всяко слагане на лещите (чистят се от 2-те страни)
- изплакване на контейнерите при всяко слагане на лещите
- отделно, ако има прашинки, отива пак разтвор
Една приятелка по бая време си държи един и същ разтвор в контейнерите. Да, нищо не й беше ставало, ама вече от 2 месеца едното й око постоянно се зачервява и се чуди защо. Мерси.
Така че, хигиена се изисква. Дори не мога да си представя да си сваля лещите само след използване на една кирлива мокра кърпичка/гел.

chrowdice5
03-31-2013, 06:53
Да, вярно е искат много грижа, а и наистина цветните развалят очите.

Josefinne
03-31-2013, 09:20
Аз съм чела, че по принцип лещите, независимо дали цветни или с диоптер, са вредни за окото, защото ограничават достъпа на кислород и за това е вредно да се носят постоянно. За някакво събитие, да. Освен това си мисля че ако човек ще си взима лещи, по-добре от оптика, а не от ДМ, където се продават козметика и памперси, наред с кучешка храна.

marilyn
03-31-2013, 09:26
Има толкова грозни цветни лещи, че не е истина. Стоят ми изкуствено, не ми харесват. И лесно можеш да си замърсиш очите, ако не спазваш хигиенните изисквания.

Имах една приятелка от даскало, която беше с кафяви очи и искаше много да са ѝ светли. Беше взела някакви зелени лещи- как да е, ама взе после едни сиви... изглеждаше като от филм на ужасите.

FuckingFreak
03-31-2013, 17:19
Аз съм чела, че по принцип лещите, независимо дали цветни или с диоптер, са вредни за окото, защото ограничават достъпа на кислород и за това е вредно да се носят постоянно.

Грешно. За тази цел се купуват лещи с по-високо водно съдържание. Пък и ти не си по цял ден с тях, нито спиш с тях - слагаш ги, когато излизаш.