PDA

View Full Version : Ксилометазолин



evilgirl95
03-29-2013, 16:05
Здравейте на всички.. От известно време (около 3 седмици) използвам Отривин (който съдържа ксилометазолин) .. та въпроса е, че не мога да спра и имам все по-голяма нужда от него... но сега вече трябва.. просто се налага, защото ставам зависима.. (явно човек се пристрастява към него и колкото повече време го ползва, толкова повече се увеличава и дозата).. ако някой е имал същия проблем .. моля да каже как се е справил с него.. и с какво мога да го заместя, което не предизвиква зависимост.. някакви билки .. някакви капки.. нещооо...
.. до сега никога не съм прибягвала до такива спрейове.. никога.. не знам как се излъгах .. ходих на УНГ, когато бях болна и тя ми и предписа.. и сега просто не мога изобщо,изобщо да вдишам..
И да дам един съвет на тези, които не са имали такъв проблем.. не си купувайте Отривин или нещо подобно което да съдържа ксилометазолин.. никога не съм се чувствала по зле.. а и много хора след като са започнали да го приемат веднъж, вече го приемат с години... това дяволско нещооо

TrollFaace
03-29-2013, 16:23
Аз приемах Ксилометазолин около 3-4 години ама скоро ходих на уши, нос гърло и го спрях даже сега се опитвам да не използвам никакви капки

evilgirl95
03-29-2013, 16:31
Е ако беше казал и как го спря :D .. кажете някакви природни капки за нос, смсл да си забъркам нещо сама :D, ако някой знае... използвам бял равнец за инахалация.. но то е повече да ми се прочисти всичко.. а отпушването на носа не трае много от него..

TrollFaace
03-29-2013, 16:34
На мене ми изписаха Rhinomer (някаква морска вода или нещо такова по няколко пъти на ден) и Еуфорбиум композитум ама не знам на теб дали това ще ти помогне и дали без рецепта ги дават тез простотии.