PDA

View Full Version : Глупаво от моя страна,но го чувствам...



addi70
03-29-2013, 17:37
Супер бясна съм, защото една от най-добрите ми приятелки излиза с компанията на бившия ми. В смисъл аз нямам чувства към него, всичко вече е свършило. Знам, че те са приятели (даже това е силно казано), не е в това проблема...Не че ревнувам, ами не знам точно как се чувствам...Постоянно излиза с тях и примерно в неделя щяха да ни снимат, но тя изведнъж изтърси, че няма да може,защото ще ходи на пикник с тях. Нямам право абсолютно нищо да й кажа, правя се, че не ми пука, защото не искам да разбира, че ми е болно. Проблема е, че не знам защо ми е гадно, не искам да продължава това, но не мога сега да търпя по цял ден да е с тях, а като е с мен да ми говори за тях....Също така и ми е гадно, че МОЯТА приятелка е приятелка и с тях.Защото аз съм от хората, които винаги защитават приятелите си и доста често съм се карала, заради тях с хора, за да ги защитя. Но тя остана неутрална, обиждаше ги пред мен, на следващия ден излиза с тях, пишат си. Но нямам право да й се сърдя, тя не е длъжна да ме защитава, нито да се кара с някой заради мен, но нали затова са приятелите да се защитават?!?!?!

tori
03-29-2013, 18:22
На колко години си? Звучиш като 10 годишна. Тя си има свой живот, ти си имаш свой живот. Тя излиза с тях, ти излизаш с други. Всяка от вас е различна от другата. Това, че сте приятелки не означава, че трябва да сте лепнати една за друга.

addi70
04-01-2013, 12:27
Прочети името на темата преди да съдиш ;) Сама казах "ГЛУПАВО от моя страна, но го чувствам". Сама си знам, че е глупаво, просто изпитвам ревност или не точно...просто се дразня, че излиза с тях. Все пак и аз да излизам с хората, които тя ненавижда и на нея ще й е неприятно. Но тя е много добричка и нищо не може да й се каже, знаете такъв тип хора :D

Amore-Mio*
04-01-2013, 14:47
Грешни представи за приятелството имаш, само това ще ти кажа.
Приятелството не е да се защитавате взаимно, когато примерно, не сте прави. Приятелството е това да се приемате такива, каквито сте, да сте един до друг в трудни моменти и така нататък. И реално, аз не виждам причина за истеричното ти състояние - имате си и двете лични животи. Тя има пълното право да излиза с тях, да си говори с тях, да говори за тях. Ти нямаш право да се месиш относно нейните действия.

anonymous708973
04-01-2013, 18:18
Всички пак ти се направиха на много морални.
Това, което чувстваш, е напълно разбираемо, но за съжаление наистина нямаш право да казваш каквото и да е, трябва да го преглътнеш...

addi70
04-03-2013, 11:16
Amore-Mio* - състоянието ми не е истерично, в смисъл ядосвам се, но тая всички тези чувства в себе си, нищо не й казвам на нея, защото реално осъзнавам, че нямам право. И да, според мен семейството и приятелите са най-ценното благо на света! Семейството ти винаги ще те защитава, нали? Даже и да убиеш човек те ще са единствените (както и истинските приятели), които ще идват на свиждания. Тъп пример, но е така. Даже да направиш най-голямата глупост приятелят ще ти каже така и така, тука грешиш, но аз съм ти приятел и винаги ще те защитя :))))



Всички пак ти се направиха на много морални.
Това, което чувстваш, е напълно разбираемо, но за съжаление наистина нямаш право да казваш каквото и да е, трябва да го преглътнеш...

Благодаря за разбирането, наистина явно трябва да го приема. :)