PDA

View Full Version : Заслужава ли си?



Dearing
03-29-2013, 18:03
Имам една доста близка приятелка с която се познаваме вече някъде от 5 години, но всъщност аз не искам да сме само приятели. Ужасно я харесвам дори може да се каже че я обичам. Много пъти съм и казвал това, но едва ли тя го е приемала по такъв начин. От доста време мислих над това и в момента сме по-близки от всякога. Чудя се дали си заслужава да и кажа какво чувствам към нея или съм затънал толкова на дълбоко в приятелство че няма начин да се измъкна. Дали след като и кажа какво чувствам всичко ще се срине. Приятелството което имахме ще изчезне. Проблема е, че може да останем приятели, но аз не желая това. Всеки път като я прегърна просто иде ми да я погледна в очите и да я целуна. Доста пъти съм оставал на косъм да и кажа чувствата си, но винаги съм се спирал на косъм. Искам да чуя вашите мнения и съвети по темата ако обичате и какво мога да направя в тази ситуация.

s40t4
03-29-2013, 18:32
Ти добре казваш отношенията и чуствата ти към нея, а нейното отношение към теб какво е? Ако ти се рискува действай, но според мен си на път да си развалиш приятелството с нея.

Posion...
03-29-2013, 18:42
Според мен не си заслужава ,защото приятелството е винаги по-силно ! Но ако наистина много я обичаш пробваи да и кажеш,но бъди сигурен тя какво ще ти отговори ;*

Tyler The Creator
03-29-2013, 18:45
Приятелство м/у момче и момиче няма. Винаги едната страна има друг вид силни чувства :)

fenastz
03-29-2013, 19:50
5 години не ти е вързала и не е на път да го направи.

Al3ksandra
03-29-2013, 23:24
Доста е сложно, а тя как не е разбрала или видяла по някакъв начин че я приемаш като повече от приятелка.. От личен опит на мой познат със същата като твойта история,не завърши никак добре, той ходи сега по нея като луд и и пада в краката, а тя си прави квото си знае и го реже постоянно с думите "Аз теб съм те приела като брат като толкова близък че немога да си представя да спя с теб или да сме нещо повече от толкова близки приятели" .... така че незнам, все пак внимавай...ако решиш да се разкриеш пред нея..

balu4ka
03-30-2013, 06:03
Може би за толкова време си прав,че си затънал дълбоко във водите на фрейнд зоната,за жалост.Ако не си сигурен дали от другата страна има нещо,а цениш приятелството си с нея,недей рискува.Ти не си споменал тя има ли си приятел,как се държи с теб,има ли някакви поне малко знаци,че гледа на теб с други очи?
Да,вярно е ,че ще се измъчваш,ако държиш това в себе си и ще се чудиш дали не е трябвало да кажеш и дали има едно "ако",но след това болката от отхвърлянето и скъсването на 5-годишно приятелство,няма ли да е по-силна?
С едно изречение :Защо не си действал навреме?...

Amore-Mio*
03-30-2013, 15:59
За 5 години, ако е имало надежда да сте заедно - то щяхте. В смисъл, че ако тя имаше някакви симпатии/чувства - щеше да ти ги покаже. Някак си, според мен недей да рискуваш.