PDA

View Full Version : Прооблем при триъгълника



aluy
03-29-2013, 18:49
Винаги съм си правила кола маска при триъгълника и винаги ми остават червени точици. Супер много ме дразнят, като съм с бельо или бански се виждат и е много неприятно. По принцип имам чуствителна кожа ии може би затова се получава така не знам. Майка ми ми каза, че космите са ми твърди все още и за това, но имам приятелки на моята възраст, които също си правят кола маска и нямат точици.... имате ли някаква идея какво може да е и дали трябва да отида на гинеколог или дерматолог???

evellinee
03-29-2013, 18:53
Гинеколог не ти трябва .. заради колата маска е всичко, кожата ти е чувствителна сама каза :) Защо не пробваш фото епилация? :)
П.С. тези червени точици мисля, че са врастнали косъмчета :D

aluy
03-29-2013, 18:56
ама те са навсякъде о.о и не са, смисъл то си личи като е врастнял косъм, тия са си точно точици. Супер много ме е срам от тях...

evellinee
03-29-2013, 18:59
пробвай фото епилация :)

aluy
03-29-2013, 19:00
скъпо ли е?

evellinee
03-29-2013, 19:04
Не мисля, че е чак толкова скъпо

sweetycherry33
03-29-2013, 19:28
А след колата маска мажеш ли се с кремчета? :)

Amore-Mio*
04-03-2013, 19:25
И на мен ми се е случвало.

След кола маската използвам крем против кожни раздразнения и проблемът е решен.

pifiella
04-03-2013, 19:42
за фотоепилацията най-много 20 лв. да ти вземат

SwEeTMuFFiN
04-05-2013, 17:09
Е да ама аз до колкото знам за да е ефективна една фотоепилация трябват много процедури. Ще те излъжа ама 5-10 някъде и особено за тинейджърки,... По 20 до 30 лева мисля че има... Иначе и аз си правя кола маска, но аз имам проблем с подкожните косъмчета. Ужасно е, постоянно и навсякъде, даже съм си мислила да започна да се бръсна :( Откакто ходя при една козметичка съм много доволна, защото за разлика от други си разбира от работата има опит и знае много хитринки. Каза ми, че кожата ми е твърда, а косъмчетата меки и затова ми се получават подкожни косъмчета, но като ги вадя с иглата стават на рани.
Та по темата- Ако тези точици да точно тези косъмчета (понеже и на мен ми се получава) тя ми препоръча с едно тампонче напоено с кислородна вода 3% да се мажа всяка вечер като започнат да ми изникват (тва е на 10ия ден от правенето на кола маска). Има ефект, защото преди бях просто.. цялата в рани. Особено като започнат да изникват положението е трагично :/

Hidayet
04-07-2013, 16:10
Гинекологът няма нищо общо с този проблем. За това може да ти помогне дерматолог, защото точиците ти засягат кожата. Даже си мисля, че няма смисъл и на дерматолог да ходиш. Това си е до самата кожа - както ти сама казваш, че ти е чувствителна. А и на мен също ми се получават. Просто след като си направиш кола маската се намажи с крем Здраве, Бочко или друг за раздразнена кожа. На мен Бочко много ми помага.