PDA

View Full Version : Работа в Слънчев бряг



monster22
03-29-2013, 22:05
Лятото мисля да работя пиколо с едно приятелче в Слънчев бряг. Знаем английски и малко немски, също основни фрази на руски, но проблема е, че сме на 16. Някой който е работил там може ли да ми каже трудно ли ще ни вземат и трудна ли е работата като пиколо, изкарват ли се добри пари и какво друго се прави освен посрещането на групите и носенето на багажа им ? Ще ни дадат ли стая от хотела или трябва да търсим квартира? Как е по-добре да кандидатстваме - като търсим обяви в интернет или направо на място? Мислим да работим от началото на юли до края на август.

girlwithblueeyes
03-29-2013, 22:41
Мислите да работите от началото до Юли до края на Август ? А аз доколто знам персонала за морето започва да се набира още Март месец . И ако не сте кандидаствали някъде без връзки едва ли ще стане работата .

arsenalllbaby
03-29-2013, 23:24
Малки сте, за да стане без връзки за Слънчев бряг... И внимавайте за "пиколо", защото от нашите това лято се излъгаха едни и вместо пиколо в хотел, бяха пиколо в ресторант и ги наблъскаха в кухнята. Една позната беше барманка по-миналата година и беше на квартира, сама си я намери. С бакшишите си плащаше наема, а заплатата си й остана. Но все пак тя беше на 20-20 и нещо... Нещо като раздаване на флаери за 3-4 часа на ден е по-приемливо.. В по-малките курорти е по-вероятно да ви вземат.

gabi_94
03-30-2013, 09:03
Аз миналата година работих в Слънчев бряг от края на юни до началото на септември. Едно нещо ще ти кажа: хич не си я мислете тая работа. Първо никой нормален няма да ви вземе без години. Второ и да ви вземе някой ще ви прецака. Трето няма да спестите нищо кой знае какво освен ако нямате дебели връзки да ви уредят. Всичко е толкова относително. Трябва да си хитър, опитен (т.е. определено не на 16г.) и да знаеш къде и какво да търсиш.

Зайче..
03-30-2013, 09:08
Мислите да работите от началото до Юли до края на Август ? А аз доколто знам персонала за морето започва да се набира още Март месец . И ако не сте кандидаствали някъде без връзки едва ли ще стане работата .

+1.
и най-много, ако ги вземат да им работите там колкото ще работите и една стотинка да не видите от цялата работа.

gabi_94
03-30-2013, 11:16
+1.
и най-много, ако ги вземат да им работите там колкото ще работите и една стотинка да не видите от цялата работа.

Принципно не е точно така. Персонал се търси постоянно, дори за един месец, тъй като много хора се отказват бързо, вижда ми се тежко и т.н. Казвам го, защото имам лични наблюдения. Едни колежки дойдоха за месец и половина и работиха на един атракцион и раздаваха флаери - е, изкараха повече от колкото мен за 3 месеца :D Но поне 18г. трябва да имаш и доза късмет.

monster22
03-30-2013, 12:33
Големи песимисти сте всички бе :D "Трябва да си хитър, опитен (т.е. определено не на 16г.)" Извинявай како с 2 години по-голяма от мен сигурно си много по-опитна и хитра ... Питам дали ще ме вземат трудно, а вие ми казвате забрави я тая работа под 18 абсурд ... Затова ли познавам поне 3-4 човека които миналото лято работиха там и са под 18 и отделно на повечето обяви в нета не е писано ограничение на възрастта. Ти може да си на 20 а аз на 16, но да знам повече езици от теб, да съм по-мотивиран и да ми се удава повече работата, все пак съм момче ;)

monster22
03-30-2013, 12:36
Мислите да работите от началото до Юли до края на Август ? А аз доколто знам персонала за морето започва да се набира още Март месец . И ако не сте кандидаствали някъде без връзки едва ли ще стане работата .

Първите туристи тази година идват в края на Април/началото на Май. Повечето дискотеки отварят в края на Май. Ако под набира имаш предвид че започват да работят от Март, бъркаш се. Може да ги приемат Март и да започнат работа примерно 1 Юни, но не мисля, че някой ще ходи през Март в Слънчев бряг, преди 1 седмица валя сняг ....

strawberry88
03-30-2013, 12:51
Аз също съм на 16 и с една приятелка искаме да работим на морето лятото, но има няколко проблема и не знам как ще стане - на училище съм до 30-ти юни, под 18 сме :д, нямаме никакъв опит, всички ми казват, че това няма да стане, никой нямало да ни вземе, щели да ни излъжат нещо и да ни плащат супер ниска заплата и да ни сложат в някаква отвратителна стая и т.н. :D Това така ли е или наистина е възможно да работиш на морето, ако нямаш 18 и без връзки? :Д :/

DisappointedDreamer
03-30-2013, 12:59
Ти може да си на 20 а аз на 16, но да знам повече езици от теб, да съм по-мотивиран и да ми се удава повече работата, все пак съм момче ;)

К'во?
И това, че имаш пишка означава, че си по-работоспособен от момиче? Апф.

По-възрастен човек обикновено има повече опит, освен ако не е гледан затворен вкъщи от мама и тати. Тоест, ти няма как да имаш повече опит, и следователно знания и хитрост, от един 20 годишен.

monster22
03-30-2013, 13:19
Говорим конкретно за пиколо. Ти ако си работодател кой ще избереш да носи куфари и чанти - момиче, ако ще и на 25 да е, или здраво момче на 16 години което знае 2 езика ? И какво само го повтаряш тоя опит, какъв опит толкова се иска за пиколо, че и хитрост, и знания :D това си е едно носене на чанти и куфари до стаята, 3-4 фрази да обясниш кое как работи в стаята и това е.

gabi_94
03-30-2013, 13:49
Под опит имам предвид житейски опит. Ти нямаш такъв. Да, аз не съм много по-голяма от теб, но като дойдат и направят една проверка на работодателя ти, такъв хубав акт ще му съставят, че си само на 16г. И не ми се прави на интересен. Кандидати има много - С ГОДИНИ! Според теб дали ще си рискува гъза някой управител на хотел да наеме теб, вместо друг, работоспособен? Или ще ти плаща много малко, или ще е голям тъпанар. А ти, като не си работил досега, още повече на морето, имаш ли представа за к'во става въпрос? Ох, ама кво ли се обяснявам...Като те метнат пак ще си говорим. Колко разревани момченца и момиченца видях да се прибират по родните места. Единствения вариант е да имаш връзки - ако ги нямаш 99% ще те прецакат като си без договор и без години. Говорел езици :D :D :D Аз за едно лято научих достатъчно фрази на съответните езици, за да ме вземат на много места, тъй че ако ще и 5 езика да говориш, има и други като тебе... Внимавай с тая самоувереност, да не те свалят лошо на земята.

monster22
03-30-2013, 13:57
Ако не знаеш, над 16 може да се работи легално, просто се вади специално разрешение с подпис от родител. Като го имам това разрешение никакъв акт няма да съставят на работодателя ми. Кандидати има много - места за работа още повече. Не случайно казват че в Слънчев бряг работа винаги можеш да си намериш. Аз може да не съм работил на морето, но живея на морето, на 20 минути от Слънчев бряг и си имам представа доста повече от теб за какво става въпрос. Няма да бъда без договор, пак ти казвам че над 16 може да се работи легално със специално разрешение, проучи малко. Имам сертификат от завършен модул бизнес, както и от модул туризъм/екскурзоводство от курсовете ми по английски, който ми казаха, че важи пред работодателите. Така че не си мисли, че разбираш всичко, пак ще си говорим след 2-3 месеца. :)

gabi_94
03-30-2013, 15:14
Добре, хубаво. Успех ти желая, но просто като толкова много знаеш не виждам смисъл тая тема за какво си я пуснал. Ти сам си отговаряш на въпросите :D И не, повече от мен специално за Слънчев бряг не знаеш. Там съм 5 години поред всяко лято. Мои роднини имат бизнес. Че всеки може да си намери работа, може. Ама едва ли искаш каквато и да е работа. И на 16 можеш да работиш по 4 часа. Никой на Слънчев бряг няма да те вземе за 4 часа освен ония от картингите и аквапарковете дето раздават листвоки в най-голямата жега по обяд. Аз пък имам сертификат за екзурзовод :D И какво? Ще си ги мерим ли? Недей просто да си мислиш, че знаеш всичко. Отделен е въпроса, че живееш близко. Е, това вече е предимство и ще ти помогне. И още нещо - не само за теб ще е голяма занимавка с това пълномощно, но и на работодателите ти - гаранция, че почти никой няма да се занимава, ако не е ама много отчаян. Повярвай ми страшно добре съм запозната с всичко. Ма няма смисъл повече да говорим, ти явно не приемаш мнения. Успех с работата и дано си изкараш някой лев.