PDA

View Full Version : Професия ?



RebecKa_
03-30-2013, 11:21
Здравейте ,с баща ми говорхме какво ще следвам след като завърша и решихме за херург или за актриса :)Чудя се от кой клас се учи ,къде се учи ,изобщо какви стъпки трябва да направя ,за да завърша специалноста :) Който не може да каже нещо полезно, по- добре да не коментира ;)

granger
03-30-2013, 11:29
хЕрург се пише с И.
Ако искаш да си хирург трябва да чаткаш химия и биология , и то отлично. Учене доста се иска. Ако започнеш от средата на 10 , началото на 11 , да учиш по химия и биология като хората нищо не те спира да влезеш медицина.
Актьорството е призвание или го може, или не . Има си НАТФИЗ са желаещите.

tonssy
03-30-2013, 11:29
Нещо полезно: поработи върху правописа си.

RebecKa_
03-30-2013, 11:34
От друг компютър съм и съжелявам за грешката.

granger
03-30-2013, 11:55
съжЕляваш ли? For real?
Кой клас си ,ако си 10 е хубаво вече да започваш да учиш.

tonssy
03-30-2013, 11:55
:lol:

RebecKa_
03-30-2013, 12:04
Виж мила, какво ще ти кажа, като мислиш, че съм тъпа или пък, че не мога да пиша не коментирвай ;)Не съм ти искала мнението как пиша и дали имам правописни грешки !

kolegata88
03-30-2013, 12:30
Еи тва българина е страшен човек.Момичето ви пита нещо вие типично по балкански я нападате, все пак няма да става писател а херург

DisappointedDreamer
03-30-2013, 12:33
:lol: :lol:

Нерде хЕрург, нерде актриса. :lol: :lol:

посмяхме се с баща ми :lol:

едит: като гледам колко ти е широк диапазона, те съветвам да се пробваш и в космонавтиката, пък може и за президент да те изберат.

Colouring
03-30-2013, 13:36
Не можеш просто да решиш, особено що се отнася до нещата, които си си избрала. За актриса се иска дарба. Теб това от колко време те влече, участваш ли в някакъв театрален клуб, в представления? В България ли живееш? Средата има значение. Тук нещата стоят по много по-особено и сложен начин.
За хирург пък няма да коментирам. Ужасно, ужасно, ужасно трудно. Интересно ми е на каква база с баща ти сте избрали точно това? Малко се целиш в космоса, според мен. Не че самата професия не е възможна, просто.. абе, като гледам отношението ти, хич не те виждам.

Няма да коментирам пък избора точно между актриса и хирург. Къде е едното, къде другото..

ledenakrasota
03-30-2013, 14:01
Не можеш просто да решиш, особено що се отнася до нещата, които си си избрала. За актриса се иска дарба. Теб това от колко време те влече, участваш ли в някакъв театрален клуб, в представления? В България ли живееш? Средата има значение. Тук нещата стоят по много по-особено и сложен начин.
За хирург пък няма да коментирам. Ужасно, ужасно, ужасно трудно. Интересно ми е на каква база с баща ти сте избрали точно това? Малко се целиш в космоса, според мен. Не че самата професия не е възможна, просто.. абе, като гледам отношението ти, хич не те виждам.

Няма да коментирам пък избора точно между актриса и хирург. Къде е едното, къде другото..

+1

Талантът е един процент, а останалите 99 са чист труд в изкуството, каквото и да избереш. Напливът миналата година за НАТФИЗ беше огромен. Не, че не можеш да влезеш. Не ти знаем възможностите, но да питаш тук е голяма грешка.
Освен това за хЕрург се учи в уни, а не в някое училище. :D Много си неориентирана и чакаш наготово отговори. Първо сама проучи нещата в конкретните институции, които ние няма да ти кажем как се казват. ;D

granger
03-30-2013, 16:19
Не смятам,че съм нападнала някого, мила??
Обяснявам ти ,че си го написала грешно , проблем... Като не си искала моето мнение защо питаш във форум?

Учи си химията и биологията + български. И се насочи към матура по предмет биология , химия , да се съчетаваш ученето за изпити и матури.

pifiella
03-30-2013, 16:59
ЛЕЛЕ! Как така сядаш и решавате с баща ти да си хирург?Сериозно ли?Това си е призвание,трябва да ти идва от вътре,все пак хирурзите не оперират моркови...за хирурх се учи най-малко 9 години,знаеш ли?
Сега ще вечеряме и ще говоря с моите,че искам да съм пеперуда!:D

klimatronik
03-30-2013, 17:10
Я учи квот си искаш !
Туй , баща ти иска да те вкара в медицинския, защото там ще имаш сигурно бъдеще
Ако те уволнят от една клиника , веднага те търсят на друго място като доктор
Но веднага ти казвам, без желание - не става!

Miss.Miranda.Kerr
03-30-2013, 17:19
Не те нападат ,но виж сега наистина са прави сядаш и решаваш да си хирург, то по същата логика аз ще говоря с нашите да съм учена..Актриса и хирург са две различни неща, но ти си избираш каква да станеш и другия път няма да е лошо, да хвърлиш едно око на правописа.Успех и другият път напиши по смислена тема т.е. изрази се както трябва и се реши какво ще правиш :)

klimatronik
03-30-2013, 17:46
другия път няма да е лошо, да хвърлиш едно око на правописа... по смислена.. !.


Аман!
Момичето направило две грешки и вече й давате конско!
по смислена се пише с тире! ЕЙ така .. по-смислена ! :Д

tori
03-30-2013, 19:02
Химия, биология и "краснопис" за доктор. За актриса - талант. И каквото и да избереш - БЕЛ, защото на задължителната матура няма само да те нападат и бъзикат, а ще отнемат точки. Иначе наистина се получава малко "нерде Ямбол, нерде Стамбул".

draid
03-30-2013, 20:13
Сега ще ти дам мнение като човек от лекарска фамилия.
1. Жена хирург в България е като научна фантастика малко, трудно стават нещата въпреки че законово имаш правото.
2. Това е много далеч от специалност за жена.
3. Това е специалност която е изключително тежка от към психическо натоварване.
4. Страшно много учене трябва и не само това, ами и желание и сърце.

За актриса пък трябва да имаш заложби. Лично мое мнение е ако се насочваш към медицината, то определено си мисли за други специалности, а не за хирургия.

strawberry88
03-30-2013, 21:48
не коментирвай ;)

:lol:

Кой клас си?Съмнява ме да си 10...

Amore-Mio*
03-31-2013, 06:37
Две коренно различни неща си избрала.
Просто къде е едното, къде е другото? Иначе да си хирург е трудна работа - супер голямо психическо натоварване, просто се съмнявам да издържиш, нищо лично. Още повече, че поемаш и голяма отговорност - там има един живот, за който трябва да се бориш - способна ли си?

Актьорството пък - и то трябва да ти идва отвътре. Трябва да умееш да си поставиш различни маски и да ги изиграеш така, че все едно не са маски. Можеш ли?
И как, за Бога, сядате просто така и решаваш каква ще станеш? То това не е нещо, което хоп - това искам, хоп и да стане.

draid
03-31-2013, 09:19
Аз ви казах къде се крие най-големият проблем в случая с хирургията и това е пола.

DisappointedDreamer
03-31-2013, 09:23
^тъй, тъй.

nevermind...
03-31-2013, 09:47
Няма абсолютно, ама абсолютно никакав шанс да си 10 клас. Ако наистина си 10 клас, то това говори много лошо за теб. Разсъждаваш като някоя петокласничка. Както казаха по-горе няма нищо сходно между 2те професии и няма начин някой адекватен, трезвомислещ човек да трябва да прави избор между тези професии. Първо порасни и след това мисли с каква професия искаш да се занимаваш.

titkos
04-01-2013, 11:22
Явно са гледали "Анатомията на Грей", докато са взимали решението хирург/актриса.

radityly
04-01-2013, 12:42
Аз може да съм само на 12 но вече се занимавам с продажба на бижута с мпите ндп. Тазигодина пак щв продаваме. Тези които са от стара загора могат да дойдат ако не мивярват. Адреса е кръстоеищвто на Отец Паисий и Братя Жекови от 15:00 до19:00,19:30 часа. Продаваме ръчноизработени БИЖУТА. Вижте какво написа дядо ми за мен в блога си:
http://pitagorid.blog.bg/hobi/2012/07/14/hobito-na-moiata-vnuchka.979209

anonymous895156
04-01-2013, 20:21
Вижте какво написа дядо ми за мен в блога си:
http://pitagorid.blog.bg/hobi/2012/07/14/hobito-na-moiata-vnuchka.979209

:lol:

WLBrown
04-01-2013, 22:12
Сега ще вечеряме и ще говоря с моите,че искам да съм пеперуда!:D

Eee не просто нямаше друго такова! ;дд

Violenza
04-02-2013, 04:59
Хирург или актриса..... Няма такъв избор! Ще падна.

anonymous708973
04-02-2013, 08:41
Да кажем, че изборът между хирург и актриса е ... поносим, защото доста хора се колебаят заради различни интереси, перспективи. Нерядко са разкъсвани между известна, почитана специалност (като медицината) и нещо творческо, което ги влече, но няма хляб в него. Няма лошо. Най-добрият ми приятел се чудеше между НАТФИЗ и полицейската академия в Симеоново, в момента уча филология :д

Обаче е изключително недопустимо да си толкова неинформирана, съчетано с нахална. Хирург, вика. Що? Щото взимат много пари ли? Излъгал те е някой.
Първо се учи медицина, виждаш в какво те бива и специализираш. Никой не става директно хирург. Можеш да тръгнеш с нагласата, че БИ ИСКАЛА да си кардиохирург, например, ама не да ставаш направо такъв. Стани един личен лекар, клати си краката по цял ден и взимай пари, ако това ти е зорът.
Ти нямаш търпение да поровиш за час-два из нета какво ти трябва, смяташ ли, че имаш дупето да четеш по цели нощи за медицина?

radityly99
04-02-2013, 10:05
Какво толкова смешно има бе димитър

anonymous895156
04-02-2013, 13:05
Какво толкова смешно има бе димитър

Тва с колко профила си :lol:

eli23
04-22-2013, 17:52
Аз съм 8 клас, но още от малка искам да стана актриса . Ходя на актьорско майсторство, снимам се в реклами и при възможност във филми. Мога да ти кажа, че няма да стане нищо, ако само стоиш и си мечтаеш. от школата по актьорско майсторство ми организират участия и представления в театъра. Лошото е , че в България тази професия е ниско платена, затова ти предлагам да залегнеш над езиците и задължително да се запишеш в школа по актьорско.

perry_the_platypus
04-22-2013, 18:41
Аз съм 8 клас, но още от малка искам да стана актриса . Ходя на актьорско майсторство, снимам се в реклами и при възможност във филми. Мога да ти кажа, че няма да стане нищо, ако само стоиш и си мечтаеш. от школата по актьорско майсторство ми организират участия и представления в театъра. Лошото е , че в България тази професия е ниско платена, затова ти предлагам да залегнеш над езиците и задължително да се запишеш в школа по актьорско.


Ах, първо извинете за спама, но преди малко четох тема, в която беше написала, че ще кандидатстваш след 7ми клас, колко бързо стана 8ми?! :D:D:D

По темата - аааами, всичките мнения бяха едни и същи, и няма смисъл да се повтарям, но като цяло авторката никъде не е казала, че е 10ти клас и е по-вероятно да е 6/7, просто защото разсъжденията й са такива. Е, успех с избора!


Аз може да съм само на 12 но вече се занимавам с продажба на бижута с мпите ндп. Тазигодина пак щв продаваме. Тези които са от стара загора могат да дойдат ако не мивярват. Адреса е кръстоеищвто на Отец Паисий и Братя Жекови от 15:00 до19:00,19:30 часа. Продаваме ръчноизработени БИЖУТА. Вижте какво написа дядо ми за мен в блога си:
http://pitagorid.blog.bg/hobi/2012/07/14/hobito-na-moiata-vnuchka.979209

:D:D:D:D:D:D:D с мПите ндп (колко сладко). :D:D:D:D:D:D
#NIMOA! :D:D:D

ameli
04-22-2013, 18:52
Ох, много весела тема.. така доста стабилно си се посмях :D:D:D:D

anonymous895156
04-22-2013, 19:55
Аз съм 8 клас, но още от малка искам да стана актриса . Ходя на актьорско майсторство, снимам се в реклами и при възможност във филми. Мога да ти кажа, че няма да стане нищо, ако само стоиш и си мечтаеш. от школата по актьорско майсторство ми организират участия и представления в театъра. Лошото е , че в България тази професия е ниско платена, затова ти предлагам да залегнеш над езиците и задължително да се запишеш в школа по актьорско.

Ниско платена е, ако работиш в Народния театър. От там нататък е нормално - ти какви космически заплати очакваш?
Снимаш се в реклами (ъ-х-ъ...) на какво? :D Аз също посещавам театрална школа (не към някакво самодейно читалище, разбира се) и със сигурност няма да е проблем да ми кажеш какво е мнението на повечето професионални актьори за "Комиците"? ;d