PDA

View Full Version : Бокс в Стара Загора?



daneka4
03-30-2013, 15:12
Момиче съм, от Стара Загора. Исках да попитам къде в града има бокс. Знам само, че има в БСФСто, ако някой знае къде мога да отида и да се запиша ще съм му много благодарна.
П.С. Бих искала да питам тези, които са тренирали или тренират, дали групите са само за момчета и само за момичета или всички на едно. Съжалявам за тъпия въпрос, просто до сега не съм тренирала бокс, само кунг фу и там си бяхме смесени, а малко се притеснявам честно казано.... :(
Благодаря предварително...

Markuss
03-30-2013, 15:17
къде и при кой си тренирала "кунг фу" :D :D извинявай, но конкретно бойно изкуство като кунг фу няма :р Но и не съм изненадан, де, ако беше тренирала истинско бойно изкуство, съвсем нямаше да се ориентираш към идиотския бокс :д

Surgeon
03-30-2013, 18:34
точно пък има кунг фу :) като не разбираш не се обаждай и се възползвай от възпитанието което си получил/а . Виж в спортен клуб Хара какво има

Markuss
03-30-2013, 19:24
точно пък има кунг фу :) като не разбираш не се обаждай и се възползвай от възпитанието което си получил/а . Виж в спортен клуб Хара какво има
Аз с това се занимавам от 15 години, бе, разбирачо. Ти някога като са ти казвали нещо, проверявал ли си го? Или просто така приемаш нещата за чиста монета, стига някой човек, за когото смяташ, че знае повече от теб, непременно разбира от това, което говори :D Такова нещо като "тренирах кунг-фу" няма. За това я питам къде и при кой е тренирала, за да разбера какво кунг-фу точно е тренирала. Като примерно тай дзи цюан, като питам какво тренират, ми казват "тай дзи", което не е бойно изкуство.
За т'ва като не разбираш, не се обаждай -.-

А до авторката, ако ти се спортува нещо, помъчи се, да си намериш нещо по-здравословно и смислено от бокса. Ако е просто, за да изваеш фигура, занимавай се с йога. Ако действително искаш да умееш да се защитаваш, потърси истинско бойно изкуство, а не боен спорт, какъвто е бокса. На улицата няма правилникът да те пази. Повечето си мислят, че като тренират бокс и техниките им влизат на хора, които никога не са се занимавали с някакъв вид бойна подготовка и смятат, че е ефективно. Това е все едно да знам 20 думи на китайски и да се хваля пред хора, които не говорят китайски. Естествено, че ще ме гледат отдолу. Но ако срещна някой, който знае китайски? Ако целта ти е самозащита, поинтересувай се повече. Боксът е за зала с ринг и рефер.

daneka4
03-31-2013, 19:02
Благодаря много. :)

Parabuteo.unicinctus
04-01-2013, 21:41
Аз с това се занимавам от 15 години, бе, разбирачо. Ти някога като са ти казвали нещо, проверявал ли си го? Или просто така приемаш нещата за чиста монета, стига някой човек, за когото смяташ, че знае повече от теб, непременно разбира от това, което говори :D Такова нещо като "тренирах кунг-фу" няма. За това я питам къде и при кой е тренирала, за да разбера какво кунг-фу точно е тренирала. Като примерно тай дзи цюан, като питам какво тренират, ми казват "тай дзи", което не е бойно изкуство.
За т'ва като не разбираш, не се обаждай -.-

А до авторката, ако ти се спортува нещо, помъчи се, да си намериш нещо по-здравословно и смислено от бокса. Ако е просто, за да изваеш фигура, занимавай се с йога. Ако действително искаш да умееш да се защитаваш, потърси истинско бойно изкуство, а не боен спорт, какъвто е бокса. На улицата няма правилникът да те пази. Повечето си мислят, че като тренират бокс и техниките им влизат на хора, които никога не са се занимавали с някакъв вид бойна подготовка и смятат, че е ефективно. Това е все едно да знам 20 думи на китайски и да се хваля пред хора, които не говорят китайски. Естествено, че ще ме гледат отдолу. Но ако срещна някой, който знае китайски? Ако целта ти е самозащита, поинтересувай се повече. Боксът е за зала с ринг и рефер.

занимавал се от 15 години с кунг фу вика че тай чи не било бойно изкуство ...кво да играя изобщо ... класният ми от гимназията цял живот тренира тай чи и синицюан и ме прай крив ..където се занимавам с таекуондо и джудо и винг чун от както съм проходил

Markuss
04-02-2013, 21:01
Батко, тай чи е китайска концепция за ин и ян. Тай чи цюан се нарича бойното изкуство, това са две различни неща, ако отидеш в китай и кажеш, че тренираш тай чи, ще те гледат все едно си паднал от марс. Написах го по този начин, за да видя, дали някой "запознат" ще клъвне. Едно от бойните изкуства, с които се занимавам е тай чи цюан, така, че мога да си представя, за какво говориш :) Евала на такива хора, които се занимават и развиват чрез истинските боини изкуства, а не си съсипват тялото с елементарни бойни спортове като бокс и прочее.

sToyAncHo
04-03-2013, 10:32
Хара е кик-бокс клуб. Горе на стадиона има клуб по бокс. Там можеш да отидеш

kanku
04-03-2013, 21:02
Аз с това се занимавам от 15 години, бе, разбирачо. Ти някога като са ти казвали нещо, проверявал ли си го? Или просто така приемаш нещата за чиста монета, стига някой човек, за когото смяташ, че знае повече от теб, непременно разбира от това, което говори :D Такова нещо като "тренирах кунг-фу" няма. За това я питам къде и при кой е тренирала, за да разбера какво кунг-фу точно е тренирала. Като примерно тай дзи цюан, като питам какво тренират, ми казват "тай дзи", което не е бойно изкуство.
За т'ва като не разбираш, не се обаждай -.-

А до авторката, ако ти се спортува нещо, помъчи се, да си намериш нещо по-здравословно и смислено от бокса. Ако е просто, за да изваеш фигура, занимавай се с йога. Ако действително искаш да умееш да се защитаваш, потърси истинско бойно изкуство, а не боен спорт, какъвто е бокса. На улицата няма правилникът да те пази. Повечето си мислят, че като тренират бокс и техниките им влизат на хора, които никога не са се занимавали с някакъв вид бойна подготовка и смятат, че е ефективно. Това е все едно да знам 20 думи на китайски и да се хваля пред хора, които не говорят китайски. Естествено, че ще ме гледат отдолу. Но ако срещна някой, който знае китайски? Ако целта ти е самозащита, поинтересувай се повече. Боксът е за зала с ринг и рефер.

:D