PDA

View Full Version : Проблем с интернета ! Моля Помогнете ! :)



WestLord
03-30-2013, 15:35
Здравейте, имам проблем с това че нета ми спира доста често или просто се забавя прекалено много (виждам как страниците зареждат но това става с минимална скорост, на пример, за да зареди "Google" са му нужни 10тина минути), а понякога напълно спира, не вярвам проблема да е от кабелът, но когато рестартирам нета (изкарам и след това вкарам кабела в слот-а няколко пъти, защото съм без модем или нещо от сорта) се оправя, понякога се налага да се направи няколко пъти, а в редки случай става от 1вия път.
ПС: Всяка помощ ЩЕ Е добре дошла :)
ПС2 : Мерси предварително :)

Auriss
03-30-2013, 17:52
Пробвай с друг компютър/лаптоп ако имаш. Ако не - намери си / купи си отделна лан карта. 5 лева струват. Ако проблемът все още го има - с доставчика си трябва да се разправяш.

noconnection
03-31-2013, 16:19
^ Направо да си купи компютър нов и да пробва, ако още има проблем да звънни на доставчика (rofl)
Влизаш в CMD пишеш ping -t dir.bg -l 800 и гледай какво се случва, ако има Request timed out. викай доставчика ти.

anonymous908491
03-31-2013, 21:11
ланкартата се е прецакала

Auriss
03-31-2013, 23:35
^ Направо да си купи компютър нов и да пробва, ако още има проблем да звънни на доставчика (rofl)
Влизаш в CMD пишеш ping -t dir.bg -l 800 и гледай какво се случва, ако има Request timed out. викай доставчика ти.

Ми ако ще да купува и нов компютър - слабо ме ебе мен това. Тайм аута може и от проблем с хардуера да се получи, тъй че тактиката в случая е да изолира проблема, а не да се убеждава, че има такъв.