PDA

View Full Version : Хирургия



Jorgge
03-30-2013, 17:56
Ола отново от мен :D По принцип за да станеш хирург трябва да завършиш обща хирургия и след това да специализираш в определена област. Е да ама не :D Разгледах МУ в Пловдив и София и там има специалности като пластична хирургия...та въпроса ми е...можеш ли да станеш хирург(по точно пластичен) без да минеш общата хирургия? В смисъл да запишеш пластична хирургия след средно?

klimatronik
03-30-2013, 18:12
По-добре се откажи..

Surgeon
03-30-2013, 18:14
За да станеш хирург, трябва да изкаш 6 години обща медицина в университет и след това да слециализираш още 3/4 години хирургия, ако специализираш обща хирургия ще пориш кисти, гангрени,и ще шиеш заклани и пречукани в спешното.. ако станеш висцериален хирург ще оперираш корема и интестиналите, ако станеш гръден, дръдната част ..ако станеш ортопед, кости стави и връзки и мускули , съдов ще оперираш вени, артерии, сърдечен сърце, невро нерви, очен очи :)

Surgeon
03-30-2013, 18:15
Пластична хирургия в България не може да бъде специализирана както и много други специалности

anonymous708973
03-30-2013, 19:53
та въпроса ми е...можеш ли да станеш хирург(по точно пластичен) без да минеш общата хирургия? В смисъл да запишеш пластична хирургия след средно?

:lol: :lol: :lol:

Не ставай лекар.

Jorgge
03-30-2013, 19:53
ахаа...а коя е специалността с най-голяма реализация в медицината?

draid
03-30-2013, 20:09
Човек, ако ще търсиш от медицината пари и слава, по добре не ставай изобщо лекар. Това е професия за хора със сърце.

Amore-Mio*
03-31-2013, 07:00
Каквото специалност и да си избереш - първоначално се учи обща медицина. Няма как от едно нищо, а после да вземеш да се специализираш вече. Не става. По - добре се откажи, ако ще търсиш само лесното и материалното.