PDA

View Full Version : Аз пак..



ShtrudeL
03-30-2013, 19:23
..гледах 'Предай нататък'.. :(

Винаги като го гледам това предаване рева като магаре, все едно на мен ми се случват теЗ неща. :(

Даваха една жена (доста хубава), с две деца и.. ужасен мъж. 'Мъж', която я пребивал, изнасилвал и кой знае още какво..
Как може?! Питам!
Кое кара един мъж да се превърне в такъв боклук (защото по думите на жената, мъжа не бил такъв в началото и след това коренно се променил).. и кое кара една жена да търпи всичко това и да се унижава?!?!??!?

Сетих се честно казано за образите в 'секс' (няма да споменавам никове), за които мястото на жената е в кухнята и мъжа е винаги прав.
Тооооолкова ми се повдига от това, че не е истина.
Тея хора в кой век живеят?!?!

machoka
03-30-2013, 19:30
добре дошла в света на големите. до кога ще се чудиш на битовизми и ще се питаш ЩО ТАКА?!?

що има толко бедни милиони африканци, като само един мултимилионер може да ги изхрани за година напред, без дори да разбере че е направил нещо?

що има убийци?

що има изнасилвачи на бабички?

а на бебета?


ами щото има, примири се. причините са многослойни. няма да ми стигне една година да ти ги разказвам.

нема кво да се псевдоучудваш на всяко 'лошо' нещо. бъди си добричка, помагай с квото можеш и 'Бог' ще те възнагради. С шамар, ама и тва е награда!

ShtrudeL
03-30-2013, 19:38
Тоя отговор не ме задоволява. Не ми се карай, не съм наистина на 10 и не съм наивна..

А и аз не се учудвам. Аз знам, че тези неща съществуват. Знам го много добре. И не се опитвам с въображаеми вълшебни пръчици да го променя, защото не мога.


Просто се чудя как така един уж 'добър' човек изведнъж става 'лош'..

Аз не си представям, че мога да се превърна в коренно различен образ от този, в който съм в момента. Би било някакво психично заболяване.

machoka
03-30-2013, 19:57
Възклицаваш от неща, които за днешните 10 годишни са нещо нормално. С въображаемите вълшебни пръчици си играеш още, нищо че ти е ясно че няма да промениш нищо. Държиш се като детенце сочещо лошите и 'ама защо тоя батко така направи'.

Не е само психическа основа. Обстоятелствата принуждават. Остани гладна 20 дена и ще откраднеш от първата баничарница. Когато е системно - ще теглиш и ножа на някой или сама на себе си в най-добрия случай.
Кой е силен и психически устойчив се разбира когато ножа опре до кокала, а не ей така на думички под топлото одеалце.

Много жени си заслужават шамара. Има пълни уруспии, които живеят за да те предизвикват. С такива трябва да се държиш по подобаващия за манталитета им еквивалент. Кавалерството е за балната зала, поклон - подаваш ръка - раз два три. В живота всеки му - според заслуженото. Ако не си съгласнО - църквите винаги приемат послушници.

Та как се ставало лош... лош за едни и други е различно понятие. Лош е мерило за приет морал и възпитание в заобикалящото те общество. Ама общества - бол, маниери на поведение и порядки - бол. А за дечко и сърдитият чичко в тролея е лош чичко ;)

ShtrudeL
03-30-2013, 20:21
Възклицаваш от неща, които за днешните 10 годишни са нещо нормално. С въображаемите вълшебни пръчици си играеш още, нищо че ти е ясно че няма да промениш нищо. Държиш се като детенце сочещо лошите и 'ама защо тоя батко така направи'.


Не е само психическа основа. Обстоятелствата принуждават. Остани гладна 20 дена и ще откраднеш от първата баничарница. Когато е системно - ще теглиш и ножа на някой или сама на себе си в най-добрия случай.
Кой е силен и психически устойчив се разбира когато ножа опре до кокала, а не ей така на думички под топлото одеалце.

Това е различно. А и + това човек винаги има избор.
Чак гладна не съм оставала, но се е стигало до там да нямам много. И никога не ми е минавало през ума да правя някакви 'лоши' неща. 'Лошите' неща си ги мислят песимистичните и слабохарактерните хора.

Много жени си заслужават шамара. Има пълни уруспии, които живеят за да те предизвикват. С такива трябва да се държиш по подобаващия за манталитета им еквивалент. Кавалерството е за балната зала, поклон - подаваш ръка - раз два три. В живота всеки му - според заслуженото. Ако не си съгласнО - църквите винаги приемат послушници.

Първото изречение - прав си. Заслужават го. Но това, че го заслужават, не означава, че трябва да го получат. Просто им теглиш една майна и не се занимаваш повече. Удариш ли шамар на когото и да е, просто означава, че не можеш да си контролираш нервите, а това ме отблъсква повече от всичко.
Второто - И тук си прав. Но следва въпроса - защо живееш с тях?!
А какво за кавалерството? Тук пък съвсем ме заби. Честно. Точно това кавалерство не е никакво кавалерство. Като от онзи лаф "Мъжа трябва да се познава по отношението му към собствената му жена, защото към чуждата, дори и простака е джентълмен.".. Кавалерството не е само 'за балната зала' и 'за навън'.
В случая тази женица не се е държала като уруспия, дори се изплаши, когато Наталия Симеонова влезе с екипа си на мястото, където тя работеше.. Мислеше си, че е мъжа й..
Абе няма какво да го разказвам с подробности, някакъв ужас е.
И не знам защо толкова се паля за такива неща от край време, след като дори не се чувствам жена. Т.е.. моментите, в които се чувствам такава, са когато съм в цикъл (^^) и когато се говори за това къде й е мястото на жената. ОМГ.

Та как се ставало лош... лош за едни и други е различно понятие. Лош е мерило за приет морал и възпитание в заобикалящото те общество. Ама общества - бол, маниери на поведение и порядки - бол. А за дечко и сърдитият чичко в тролея е лош чичко ;)

И естЕ, че сърдитият чичко ще ми е лош. Важно е отношението към хората. Не може да си сърдит за нещо и да си го изкарваш на целия свят.

Преди време ме напсува хирург. Да, лош е. Не защото го е направил. А защото го прави с всички. Защото го прави незаслужено. И НЕ заслужава уважение. Без значение колко добър е в работата си.

Онзи дришльо, който влезе в 'Къртицата' (Денис Родман) също НЕ заслужава уважение. Независимо колко постижения в спорта има.

Не мога да уважавам хора, които нямат човещинка в себе си, независимо колко добри са в нещо друго.

БожиятАгнец
03-31-2013, 17:32
http://i.imgur.com/ajQWAsf.jpg

БожиятАгнец
03-31-2013, 20:29
http://i.imgur.com/QROctOP.jpg

БожиятАгнец
03-31-2013, 20:30
http://i.imgur.com/kqtDwRg.jpg

БожиятАгнец
03-31-2013, 20:33
http://i.imgur.com/xyOzwfY.jpg

THADONMAKAVELI
03-31-2013, 21:01
http://24.media.tumblr.com/c00a5018eb239b1d867c0758b8956f8e/tumblr_mf9612XzaH1r8ysxso1_250.gif
http://25.media.tumblr.com/e285bb2c868b4e53cb07935245636004/tumblr_mf9612XzaH1r8ysxso2_250.gif
http://24.media.tumblr.com/b499a2296171d552aea53f304d089ab1/tumblr_mf9612XzaH1r8ysxso5_250.gif

draid
03-31-2013, 21:09
Гледах го снощи и наистина ми стана кофти за жената, явно че е попаднала на пълен идиот за мъж, не знам как е траяла толкова. Иначе наистина прави впечатление че е страшно хубава за възрастта си и 2-те деца. Жалка картинка общо взето, заслужава някой да му го пребие тоя идиот.

Гледай филма предай нататък ;)

anonymous908491
03-31-2013, 21:24
Преди време ме напсува хирург. Да, лош е. Не защото го е направил. А защото го прави с всички. Защото го прави незаслужено. И НЕ заслужава уважение. Без значение колко добър е в работата си.

Онзи дришльо, който влезе в 'Къртицата' (Денис Родман) също НЕ заслужава уважение. Независимо колко постижения в спорта има.


Те точно от твоето уважение имат нужда.
Когато постигнеш нещо в живота си, ще разбереш услията, които трябва да вложиш, а след това ще искаш уважение от другите, без значение дали се държиш гадно с тях.
Така в е живота, мързеливците заслужават кофти отношение, а ти се оплаквай колкото си искаш.

Me4encety
03-31-2013, 22:39
Тоя отговор не ме задоволява. Не ми се карай, не съм наистина на 10 и НЕ СЪМ НАИВНА (ти сериозно ли ?!)..

А и аз не се учудвам. Аз знам, че тези неща съществуват. Знам го много добре. И не се опитвам с въображаеми вълшебни пръчици да го променя, защото не мога.


Просто се чудя как така един уж 'добър' човек изведнъж става 'лош'..

Аз не си представям, че мога да се превърна в коренно различен образ от този, в който съм в момента. Би било някакво психично заболяване.
Психично заболяване ? Някое ново ли имаш ?

Violenza
04-01-2013, 04:49
А тази жена защо го е търпяла? Не гледайте само едната страна на монетата. Да не говорим колко съмнителни е такива неща да се разказват пред широката аудитория.

БожиятАгнец
04-01-2013, 06:11
http://i.imgur.com/iox5xjY.jpg

...А ние поне имаме право на избор. Имаме право на глас. На образование. Имаме право да се развиваме и правим с животът си каквото искаме...
И в един толкова свободен свят на неограничени възможности....Някои хора не могат да го оценят.

Такива хора ни дърпат надолу, да си ходят в Турция/Африка, като им е кеф да се гаврят с тях. Едно женско обрязване може да бъде много освежаващо...Но, не, там няма да я дават по телевизията после, защото е стандартна процедура. Режат първо срамните устни, после клитора...И не те питат искаш или не. Понякога накрая обгарят със запалка или поливат със спирт - стерилизация, хех.
И Хасан не пита Айшето какво иска - като не й харесва - бой.А Айшето са я продали на Хасана за 12 кози, когато е била на 16. Никой на й е искал одобрението...Вече има 6 деца, а Хасан си е взел две нови съпруги.

А тази жена е взела избор...
Не може ли да поеме отговорност за постъпките си?
И защо да трябва да съжалявам някой, който е направил своят избор...Та, нали има хора, които и тази възможност нямат!
Не бих проронила и сълза за нея - искала е да я мачкат и са я мачкали.

Не вярвам съпругът да е бил Маркиз Дьо Сад и да я е биел за забавление.
Хората посягат в изблик на ярост...Сега кой колко може да се контролира е едно. За мен по-важният въпрос е с какво толкова го е ядосвала.

Това с изнасилването е забавно...

По-ми е жал за Силвия Ликенс (http://www.imdb.com/title/tt0830558/ - филмът по нейната история). И все пак - поставете се на мястото на насилникът и няма да ви е особено жал.

Защо онази жена е стояла със съпругът си? Защото в един филм на ужасите е най-безопасно или да си убиеца, или да си с убиеца.
Слабите хора избират второто...
Едва ли щеше да оцелее без него.

Изборът на Софи. Сещам се сега - частта, където Натан се изпика върху нея, изнасили я и я питаше на колко офицера е духала, за да излезе жива от Аушвиц.
После й каза, че иска да умрат. Даде й цианид. И тя го взе...
Любовта й беше безкрайна - та, той я беше спасил в началото. Би изтърпяла всичко за него...Защото иначе ще трябва да търпи сама.
(Страхотна книга, препоръчвам.)

БожиятАгнец
04-01-2013, 06:14
Изборът на Софи. Сещам се сега - частта, където Натан се изпика върху нея, изнасили я и я питаше на колко офицера е духала, за да излезе жива от Аушвиц.
После й каза, че иска да умрат. Даде й цианид. И тя го взе...
Любовта й беше безкрайна - та, той я беше спасил в началото. Би изтърпяла всичко за него...Защото иначе ще трябва да търпи сама.
(Страхотна книга, препоръчвам.)

О, и макар всички да смятат, че нейният избор беше между това кое от децата й да живее, истинският й избор беше да остане с Натан. (За първото взе доста бързо решение.) Труден избор, но неин.

102
04-01-2013, 18:16
Как така бозавото предаване "Предай нататък" и страхотната книга "Изборът на Софи" се оказаха в една тема....?

Luidgie
04-01-2013, 19:04
О мило Щруди така е животът е скапан гаден а-у, а ти не си инфантилна и разбираш тези неща, затова вместо да си тормозиш хубавата главица с уроците за училище седиш и умуваш над такива важни въпроси - защото видиш ли си способна да направиш нещо и да промениш нещо... все пак писането във форум е голяма крачка към промяната на човечеството... :/

БожиятАгнец
04-01-2013, 19:21
Как така бозавото предаване "Предай нататък" и страхотната книга "Изборът на Софи" се оказаха в една тема....?

Нямам си и на идея, не гледам телевизия.
Аз говоря по-глобално - жените, които са с насилници и т.н.
Иначе темата е на Щрудел - и най-сериозният проблем може да го обърне на боза. 8-)

ShtrudeL
04-01-2013, 19:29
О мило Щруди така е животът е скапан гаден а-у, а ти не си инфантилна и разбираш тези неща, затова вместо да си тормозиш хубавата главица с уроците за училище седиш и умуваш над такива важни въпроси - защото видиш ли си способна да направиш нещо и да промениш нещо... все пак писането във форум е голяма крачка към промяната на човечеството... :/

Да. Точно така.

darkPaladin
04-02-2013, 00:29
ад без рай няма винаги ще има добро и зло добрия ще става зъл злия добър
напоследък ни сравняват с животни но животните нямат съвест те не съжаляват

един убил дете изнасилил майка му и обесил баща му звяр чудовище целия бил в кръв но им взел парите не че нямал просто мразел тези хора напил се и се сбил
само един просяк го попитал как е дал му храната си и го подслонил от дъжда
на сутринта полицията го заловила и обесила а просяка лежал до края на живота си в затвора защото му помогнал

ето ти една доста реална история не винаги има справедливост за всички

хората казват оня горе вижда и съди ами ако го няма?
трябва ли да помагаме на хората ако можем да свършим като просяка?
или да грабим молейки се да не ни хванат?

нещата са твърде сложни за мен
но отговорите на тези въпроси могат да разкрият за теб самия какъв си
понякога човек не контролира делата си понякога просто трябва да сториш нечие зло

така казано изглежда сложно но всъщност един военен дава автомат на детето с един куршум и го кара да убие или майка му или братчето си
в този момент майка му се моли да убие нея момчето я прегръща и се самоубива

семейството емигрира малкото братче бива отгледано в мир но той се връща и убива детето на войника изнасилва жена му и преди да обеси самия войник войника го пита ''кой е по-големия звяр всъщност аз който те накарах да свършиш това моят господар който ми нареди да го направя за да не убие семейството ми или пък ти'' тук войника бива обесен но момчето чува неговите думи и осъзнава в какво се е превърнал и губи воля за живот
после се напива в кръчамата на сутринта бива заловен и обесен


една и съща история с две гледни точки че даже и повече за всяко зло си има причина човек не се ражда зъл той става такъв
извода е че можем единствено да контролираме своите намерения те биват добри и лоши
но понякога ще страдат невинни като онзи просяк

Wax
04-02-2013, 05:40
Тва е баси безинтересното предаване.
Ако искам да гледам нечии проблеми ще излеза на улицата