PDA

View Full Version : Как да разбера дали иска да сме повече от приятели?



123321boy
03-30-2013, 19:49
Здравейте!
Имам много голям проблем. С едно момиче от класа ми станахме добри приятели, най вече чрез разговори по скайп (от ноември-декември 2012 започнаха разговорите). Споделяме си всичко, всъщност много повече тя споделя, отколкото аз. Много пъти е казвала, че съм ѝ най-добрия приятел. В училище тя седи до мен (седеше на един стол от мен, но откакто започнахме да си говорим седи точно до мен). По време на часовете (не през всички) ляга на рамото ми, върху гърдите ми някой път, един ден не ѝ беше много добре и дори се сгуши в ръката ми. Аз много я харесвам и то за повече от приятел. Има си гадже от много дълго време (няколко години), но той не е в България, идва си 2-3 пъти в годината. В последно време обаче не са в много добри отношения (скараха се няколко пъти) и тя ми каза, че не знае как ще продължат нещата.
Искам да ми помогнете как да разбера дали иска да сме повече от приятели. Не съм я питал и не съм ѝ намеквал, че искам нещо повече, но това е поради причината, че не искам да разваля приятелството ни, защото много държа на нея.

notlike
03-30-2013, 20:23
Още един изгърмял във Friendzone-a. Опитай се да набараш момента, когато тя скъса с приятеля си - УЛОВИ момента, това няма да е лесно. Не се бави много, но действаш ли веднага, ще те отреже много здраво, защото ще е нов удар под кръста. Предразположи я към нещо, излизайте двамата, като гледам - има докосвания, което е добре. Обаче ако си нагазил навътре във това блато, наречено френдзона, много трудно ще излезеш оттам. В общи линии рискуваш едно добро приятелство, но пък животът е риск така или иначе - няма да знаеш, ако не си опитал. Тъй че смело напред :))

weezy.
03-30-2013, 20:27
Нямаш шанс братле, не се коси много .. ще си намериш друга :)
И не се вкарвай в депресии, живота е твърде кратък.

Ospi
03-30-2013, 20:35
Станал си кошче, на което да излива лошите си чувства. Няма измъкване, откажи се преди да се привържеш прекалено много и да се гърчиш от болки в сърцето, лоши чувства и нежелание за живот след като те отреже брутално с уж така милата фраза "Youre such a good friend, lets just be friends".

123321boy
03-31-2013, 16:09
Станал си кошче, на което да излива лошите си чувства. Няма измъкване, откажи се преди да се привържеш прекалено много и да се гърчиш от болки в сърцето, лоши чувства и нежелание за живот след като те отреже брутално с уж така милата фраза "Youre such a good friend, lets just be friends".

От това се притеснявам най-много ! ! !

Levrex
03-31-2013, 17:28
То че си навлязъл в блатото,навлязъл си,ти си решаваш дали искаш да бъдеш просто приятел с нея ,или не,но да ако и признаеш чувствата си, шансът след това да си останете приятели не е особено голям ,но не губи надежда,може би след време и нейните чувства ще прераснат в нещо повече от "Just friends" ,въпреки че щом тя ти е казала,че си и нещо като най-добър приятел,аз лично не вярвам, GL :)

princess_sissi
03-31-2013, 17:53
Не ги слушай тия!Знаеш ли,че повечето момичета се влюбват в най-добрите си приятели.Имаш голям шанс!Кажи и,може и тя да те харесва!Но го направи романтично,така няма как да ти откаже.Кажи и какво чувстваш-на момичетата ни харесва това.Късмет!

Ospi
03-31-2013, 18:45
Чел съм, че има начини да се излезе от тая зона. В твоята ситуация момичето има всички нужди, които едно гадже би могло да и дава. Просто се замисли, тя има кой да я подкрепя винаги, кой да гушка в час, кой да и слуша глупостите по скайп. Получава огромно внимание от твоя срана. Та слушай сега, ти даваш гореспоменатите неща без да изискваш нещо от нея в замяна. Например, тя не изпитва нужда да прави това онова с теб или да ти е гадже, защото ти и ходиш по гъза и и обръщаш много голямо внимание. Идеята е да даваш тези неща, когато момичето си ги заслужи. Промени държанието си към нея:
1 Не и обръщай много внимание. Вниманието е едно от най-големите неща, които можеш да дадеш.
2 Занимавай се и с други момичета. Ама които ти харесват. Ще видиш, че след известно време тази няма да я смяташ за нещо уникално и ще започнеш да се държиш небрежно към нея и с непукизъм. Точно това ти трябва.
3 Не бъди винаги достъпен за нея. Ти си пич и имаш по-важни неща от това да и слушаш оплакванията.
4 Не им прави постоянно услуги, в никакъв случай не и купувай нищо специално, карай я тя да ти прави услуги. Да ти прави услуги само ще и вдигне мнението за тебе, между другото. И също така, дръж се добре с нея и и обръщай внимание когато си го заслужи. Ти преценяваш кога е това.
Би трябвало да почне да те цени. Разрови се из нета за това. В един пост да напиша всичко... не знам как ще стане :D.

tori
03-31-2013, 19:30
Не ги слушай тия!Знаеш ли,че повечето момичета се влюбват в най-добрите си приятели.Имаш голям шанс!Кажи и,може и тя да те харесва!Но го направи романтично,така няма как да ти откаже.Кажи и какво чувстваш-на момичетата ни харесва това.Късмет!
Дааа, да я накара да се чувства длъжна със сигурност ще му помогне да бъде с нея. Ако някой мо го направи тоя номер, бих го приспала с правата лопата. Авторе, кажи и как се чувстваш. Рискувай. Ако не опиташ, няма как да знаеш какво чувства.

123321boy
03-31-2013, 21:45
Много благодаря на всички! Бих искал да чуя още мнения. Всяко едно мнение е важно за мен, така че каквото мислите, моля да го споделите :)

lilion77
04-01-2013, 22:47
Аз бих те посъветвала да поекспериментираш малко. Може би ще е добре да разбереш първо дали има поне някакви различни чувства към теб освен приятелски. Дръж се малко на разстояние или обръщай внимание на други момичета в нейно присъствие, но гледай да не прекаляваш. И така ще видиш нейната реакция. Ако видиш някакви признаци, че предизвикваш у нея ревност, сам ще разбереш дали да и кажеш или не. По принцип в живота трябва да се рискува, но не и да се прекалява. Затова те съветвам първо да си по-внимателен и да гледаш за някакви знаци, които да ти подскажат. Тогава вече ще и кажеш истината. Надявам се да съм помогнала! Успех! :)

fenastz
04-02-2013, 08:36
аз бих те посъветвал да не бъдеш такъв загубеняк

tHe_COolEst_GIrl
04-02-2013, 10:09
Аз мисля, че трябва да се правиш на недостъпен.Под недостъпен имам предвид например не и отговаряй веднага в Skype, а изчакай 10-15 мин. и тогава. Дори понякога не и отговаряй. Ако има някакви по-специални симпатии или те харесва, ще и станеш интересен и ще търси вниманието ти. Повярвай, действа безотказно. Нали аз самата съм момиче и такива неща ни впечатляват. Пожелавам ти успех ;)

123321boy
04-02-2013, 18:33
Аз мисля, че трябва да се правиш на недостъпен.Под недостъпен имам предвид например не и отговаряй веднага в Skype, а изчакай 10-15 мин. и тогава. Дори понякога не и отговаряй. Ако има някакви по-специални симпатии или те харесва, ще и станеш интересен и ще търси вниманието ти. Повярвай, действа безотказно. Нали аз самата съм момиче и такива неща ни впечатляват. Пожелавам ти успех ;)

Поправете ме, ако греша, но аз си мисля, че трябва да и обръщам повече внимание, така тя ще разбере, че е важна за мен и ме интересува и така ще разбере, че чувствам нещо към нея.... :?:?:?

LuDa_FukLa_rLzZz
04-02-2013, 22:22
Бъди романтичен и мил, тя сама ще дойде при теб..

sToyAncHo
04-03-2013, 10:19
Поправете ме, ако греша, но аз си мисля, че трябва да и обръщам повече внимание, така тя ще разбере, че е важна за мен и ме интересува и така ще разбере, че чувствам нещо към нея.... :?:?:?

Точно обратното! Като й обръщаш повече внимание ще те приеме за даденост.Спри да й обръщаш внимание (само като си заслужи). Не бъди толкова мил с нея. Като ти пише в Skype й отговори след 3-4-5 минути. Виж тя какъв интерес има към теб. Ако те търси и ако има някакъв интерес към теб ти ще го усетиш и тогава можеш да поговориш с нея по тази тема. А относно приятелството, можеш да помолиш някоя нейна приятелка да я пита, дали няма нещо към теб или дали имаш някакъв шанс. Не е много добро решение, но ако искаш да запазиш приятелството такова, каквото е това е решението.