PDA

View Full Version : Мачкане на косата с пяна



zvezdiichkataa
03-31-2013, 17:19
Понеже от известно време забелязах, че косата ми се много суха и изтощена от изправяне, реших да спра да я тормозя с пресата. Обаче естествената ми коса е отвратителна, а не ми се ходи постоянно на опашки и на кокчета. Затова реших да я мачкам с пяна за коса и така ми харесва много. Само че една приятелка ми каза, че пак е вредно за косата и пак я изтощава, макар и по-малко от пресата. Наистина ли е така и дали пяната ще попречи на косата ми да расте и да бъде здрава ? :)

UniCoWN
03-31-2013, 18:29
Ако с пяната не използваш сешоар и друга топлина, почти не вреди. Използвай пяна с по-ниска фиксация и редовно балсам за коса, омекотяване или нещо такова. Не би трябвало да имаш проблеми.

strawberry88
03-31-2013, 18:34
Естествено, че и пяната е вредна за косата.Лак и такива продукти - също.

zvezdiichkataa
03-31-2013, 19:22
Не, отказала съм се от сешоара напълно, защото, съдейки по на майка ми косата,я изсушава адски много. Благодаря ви!

girl91
03-31-2013, 19:43
Вярно е, че стилизиращите продукти вредят на косата, но не толкова, колкото горенето с преса. Не знам дали забавя растежа, но уврежда косъма. Аз като намачквам косата си с пяна (много рядко) използвам дифузер, косата ми не стои на клечки след това, ако не я издухам май ще стои на клечки, а това според мен не изглежда добре.

marilyn
04-01-2013, 11:37
Защо не си правиш и някакви маски за да ти се възстанови косата след честата употреба на преса.

Пяната, че е вредна, вредна е, ама не и колкото пресата/сешоара.

Ou7oFmYhEaD
04-01-2013, 15:40
И аз бях в същата дилема като теб, е аз вече използвам пяна на Гарниер с фиксация 2, по-безвредно е от 4етворка с койтя пък ми се появява косопад и така си ми е добре.