PDA

View Full Version : Инфектирана татуировка!!!!



stephaniie
03-31-2013, 18:18
Здравейте! Първо искам да се извиня за темата, незнам в кой раздел трябва да е.
Проблемът ми е следния : Преди 2 дена си направих татуировка, но я направих върху стара тъй като тя се промени и вече не ми харесваше ...
Та немога да разбера дали е инфектирана...
Има 1 участък, където е зачервен ( около 3 см. ) и има едни бели неща по него, приличат на мехурчета, съвсем малки са и немога да ги снимам, съвсем малко ме боли, но се притеснявам татуировката да не е инфектирана...

Ще се опитам да снимам, но незнам дали ще се вижда добре на снимката...
Ето снимки, ако се загледате ще се видят белите мехурчета >>
http://prikachi.com/images/217/6069217O.jpg
http://prikachi.com/images/228/6069228N.jpg


Моля ви помогнете :(

dread88
03-31-2013, 23:09
Не ми изглежда на инфентирана,с какво мажеш?Може да е от вазелина(ако мажеш с такова)понеже запушва порите.И аз съм имал разни зачервявания и пъпчиви,нищо опасно и притеснително не виждам при теб.Ако тръгне да става по-зле иди при татуиста който те е шарил

stephaniie
04-02-2013, 15:29
Ами с гентамицин маз я мажа, пробвах 1 ден да не я мажа, само вечерта като легнах по-малко и сложих и се пооправи, но сега зачервеното място стои набръчкано леко, сякаш е изгоряло... От време на време получавам някакви леки болки, сякаш ток ме удря за 2 секунди, но иначе абсолютно нищо не усещам ... Дори започна да се бели :)
А иначе направих я в четвъртък а днес е вторник, незнам да се притеснявам ли за това място( зачервеното )

dread88
04-02-2013, 15:49
Не се мажи с гентамицин,това е антибиотик и е за по-сериозно работи,не е за татуси.Набръчква се ако не го мажеш и кожата стои суха,мажи с витамерфен или чист вазелин.Нормално да те боли още е пресен татуса.

li0n
04-02-2013, 19:44
Иди в студиото, където са ти я направили и питай, там ще ти кажат най-добре какво да правиш.

stephaniie
04-05-2013, 15:00
Ами той татуиста ми каза с това да я мажа, но аз спрях напълно. Сега цялата се бели, не ме боли, но това място хвана коричка, и да набръчка се малко, но не ме боли вече и мисля, че минава.

Благодаря много за помощта dread88 ... Ако не ми беше казал, че вазелина запушва порите щях да продължавам да се мажа ...

dread88
04-06-2013, 12:27
От вазелина може да са ти пъпчиците,понеже както ти казах запушва порите и кожата не може да диша.... иначе помага,аз само с вазелин се мажа,недей го оставя да стой сух и да се набръчква,не я чопли и я мажи докато зарастне....

FasterBeach
04-06-2013, 12:31
Белите мехурчета.. нали си имала и преди татуировка, трябва да знаеш, че при зарастването тя се бели... според мен 'мехурчетата са точно от това.
Зачервяването също е задължително почти веднага след направата, но в случая ако говориш за оная пъпчица, не знам... но въобще не прилича на възпаление. :)