PDA

View Full Version : Помощ по Английски език !



whitediamond
03-31-2013, 21:35
Започнах сериозно да изучавам Английски език по метода "сам вкъщи",но срещнах няколко неочаквани проблема.

Търсих в Google сайтове за упражнения,но не попаднах на читави. Повечето сайтове имат малко упражнения по дадена тема или най-често по едно. Другото,което не ми допада е,че не се дават отговорите.Може да направиш проверка на упражнението и ти дават резултат кое ти е вярно и кое не,но по този начин не виждам как ще си взема поука от грешките,при положение,че не знам отговорите.

Някой може ли да ми препоръча такъв сайт,въобще има ли такъв ? Или да си взема някакви помагала с упражнения ?

Мисля да си направя нова тетрадка-речник,понеже старата скоро ще свърши. Лошото е,че почнах да трупам твърде много думи в тази тетрадка и после нищо не може да се намери. Идеята ми е да направя новата тетрадка по азбучен ред,за да намирам думите по-лесно. Въпросът е там,че едни думи са по-често срещани от други и трябва да отделя повече страници за тях .

На какви букви започват най-често думите в Английски ? Примерно с буквите "S" ,"P" ,"T" .....
Колко дебела тетрадка ми трябва в този случай и този вариант ли е най-добрият ?

Nakadah
04-01-2013, 03:25
1. Започни да четеш книжки?
2. Вместо да хабиш листа защото не си направиш речника на компютъра?

dynamit
04-01-2013, 06:02
Аз съм учил английски до 7. клас. После спрях, защото кандидатствах в езикова гимназия с немски и в момента го изучавам. Това, с което мога да ти помогна и да те посъветвам е, че не можеш сам да научиш чужд език! Трябват ти уроци 1-2 в седмицата, като учителите, които дават такива, взимат на урок между 20 и 30 лв. Той (учителят) ще ти каже какви помагала да си купиш и заедно ще започнете от самото начало (за да не пропуснеш нещо). Ще ти дава листове с упражнения, граматика и лексика. Ако пък ти се види твърде скъпо да плащаш около 180 лв. за уроци на месец, намери в интернет самоучител и си го поръчай. Други важни неща са:
1. Задължително си купи речник в двете посоки! Не ползвай електронни, те не винаги са напълно достоверни!
2. Колкото да твоя личен речник, най-добре е да си го направиш в тетрадка речник (продават се такива), около 100 листа е добре. Класната ми по немски изисква да са с голям формат, но си зависи от теб, както ти прецениш. Също ще е добре да си разделиш тетрадката речник на 3 полета:
1 - думата на английски
2 - транскрипция
3 - думата на български, може да има и 4-то поле (ако тетрадката е с големи страници), на което да си записваш изрази с тази дума

Това е от мен, надявам се, че ти помогнах! :)

Minwu
04-01-2013, 07:26
"Да проговорим Английски с 40 урока" (Издателска къща Хермес) - не съм виждала по - добра книга от тази, а и е само 10лв. Към нея има и 2 диска, ако пожелаеш да ги вземеш (отново 10лв.)

"Английска граматика" от Весела Кацарова и Цонка Василева (мисля, че издателството беше "Летера", но не съм сигурна). Тази книга също е 10лв., а към нея е добавена още една мъничка с отговори, която е 3лв,(ако не се лъжа)

Втората определено е за по - напреднали и има страшно много упражнения. И двете са супер!

radityly
04-01-2013, 09:15
Можеш съшо и да гогориш на английски, посочвай предметите у вас с английски имена.

babatigosho
04-01-2013, 09:37
Търси учебници на Sue O'Donnell по книжарниците или в интернет, ползват ги хора, които се готвят за IELTS.

bebeemalko
04-01-2013, 15:20
той сега започва да го учи, а ти му препоръчваш помагала за IELTS.

ianity1
04-01-2013, 18:38
Moже да видиш в сайта ucha.se на мен много ми помага ! :)

perry_the_platypus
04-03-2013, 11:58
http://www.busuu.com/enc
Виж този сайт, може да ти е от полза. Започва се съвсем от начало (ниво А1), имаш доста упражнения, всяко от тях включва речник, който представлява около 20 думички, на които ще чуеш произношението (след всяка от тях има и израз), след това имаш диалог, след като го прочетеш имаш 3 въпроса по него, на които трябва да отговориш, след това имаш Writing по тема (или въпрос) зададена от сайта, след като си готов можеш да изпратиш този текст на 5 потребители на busuu, които своевременно ще ти изпратят съобщение с поправения ти текст, след Writing-а имаш Talk with native speakers, дадени са ти 20-тина потребители на сайта, с които можеш да се свържеш и да си поговориш на английски език, накрая имаш обобщителни въпросчета (близо 20), които съдържат всичко, което си научил от това упражнение.
Доста интересно е, но тук можеш да срещнеш проблем, че трябва да дадеш език, който владееш добре (българския го няма -.-), за да можеш да си превеждаш диалога при евентуални затруднения на този език, или речникът да ти бъде преведен (английски - съответния език, който ще трябва да избереш за превод). :)
Успех ти пожелавам!