PDA

View Full Version : Алергична реакция към боя



Magnolia13
03-31-2013, 23:14
Боядисвам се от 6 години и в началото нямах никакъв проблем. Боядисвах се с различни бои и косата и скалпът ми издържаха на всичко. Един ден се боядисах и получих алергична реакция и за известно време бях спряла да се боядисвам. Днес се боядисах с безамонячна боя, сега целият скалп ме сърби и ми се надуха лимфните възли. Щом и безамонячната не ми помага, значи съм алергична към точно определена съставка и просто трябва да търся боя,която да не я съдържа. Къде да отида, за да разбера към какво точно съм алергична? Получава ли ли сте и вие алергии и какво направихте?

darkPaladin
04-02-2013, 17:21
ами отидохме на лекар да ни направят тест и да ни кажат какво да правим

DisappointedDreamer
04-02-2013, 17:29
Боядисвам се от 6 години и в началото нямах никакъв проблем. Боядисвах се с различни бои и косата и скалпът ми издържаха на всичко. Един ден се боядисах и получих алергична реакция и за известно време бях спряла да се боядисвам. Днес се боядисах с безамонячна боя, сега целият скалп ме сърби и ми се надуха лимфните възли. Щом и безамонячната не ми помага, значи съм алергична към точно определена съставка и просто трябва да търся боя,която да не я съдържа. Къде да отида, за да разбера към какво точно съм алергична? Получава ли ли сте и вие алергии и какво направихте?

Алергология.
Шарят ти ръката, подуваш се или не и се вижда.
И аз съм получавала - храна, антибиотици, алергична съм към кържелите в домашния прах и т.н.

Зайче..
04-02-2013, 17:33
и аз имам същия проблем, но при мен е само от тъмни бои.
бтв не е точно по темата, но когато при мен стана това бях 3 дни по 2 пъти на системи (слагаха ми антибиотици в това за системите също), защото е много опасно и може да се умре (дори има смъртни случаи).