PDA

View Full Version : относно немския език



dynamit
04-01-2013, 05:47
Въпросът ми е към тези, които го учат в момента и към тези, които са го учили и го знаят перфектно или само малко поназнайват. Как го научихте, труден ли ви беше отначало? Каква беше първата граматика, която учихте? На колко години започнахте да го изучавате? Моля, кажете ми, интересувам се. Лично аз в момента го уча в езикова гимназия и искам също да ме осведомите за кандидатстване в чужбина (без значение професия), просто как става! Мерси предварително! :)

MsMiracle
04-01-2013, 08:40
На мен и досега ми е труден, макар не чак толкова, колкото преди. До голяма степен ми помогнаха уроците, на които ходя.
Първата граматика която учих бяха правилата за спрягане на глаголите във всяко едно лице, с глагола haben.
Започнах да го изучавам на 15 години, сега съм на 18 почти.

whitediamond
04-01-2013, 09:20
Започнах да го уча на 17,в момента съм на 18,но не знам кой знае колко Немски.
Ходех на курс първо ниво и там започнахме със следните неща :
На първо място азбуката,после буквосъчетанията и спрягане на глаголи.
В началото го мразех,доста. Но сега го обичам повече от Английския.
Добрата страна на Немския е,че всичко е по правило,много точен език е. Немска му работа...

girlwithblueeyes
04-01-2013, 09:36
На мен пък българкият ми е мноог по труден от немският . Живяла съм първите 15 години от живота си в Германия и ми е много по близък от българският . Така че има 2 варианта или отиваш там и го научаваш по задължение или записваш частин уроци тук и учиш , граматика , пишеш думи така . Немският е много хубав и приятен език и не е труден за научаване .
Българският е много по сложен .
За канидастване в чужбина зависи къде искаш ? В Германия ли ?

xoxi
04-01-2013, 09:47
Уча го от 6 години. Последните 4 го изучавам в езикова гимназия като първи език.
В началото ми беше най-лесен и приятен. Като цяло езикът въобще не е сложен. Единствено неприятна е частта, в която трябва да се назубрят трите форми на глаголите и спреженията. Още помня как първата година в гиманзията ни връчиха лист с около 100 глагола и трите им форми и ни казаха, че до максимум три дни трябва да ги знаем. А пък за една седмица ваканция имахме над 30 листа домашно. Ех... отнесох се в спомени. :D
Ти кой клас си? Подготвяй се за немска диплома, ако искаш да кандидатстваш в чужбина без допълнителни изпити. В интернет има много примерни DaF теста. Може да си решаваш, когато имаш време и желание.