PDA

View Full Version : Брекети...вълнувам се



vikenceto1212
04-01-2013, 21:32
Здравейте! Днес, на 2 април, и аз най-накрая ще съм с една стъпка по-напред да осъществя една от мечтите си - ще си слагам брекети! Нямах абсолютно никакво търпение да дойде тази дата! Не намирам нищо срамно в брекетите напротив аз съм много ентусиазирана относно тях от дълго време насам. Просто исках да споделя колко съм щастлива!!! Има ли тук брекетоносачи? От колко време ги носите? Харесвате ли ги или не? (защо?) ... :)))

DisappointedDreamer
04-01-2013, 21:37
:Д брат ми има брекети от половин година на горното чене, от 1 месец на долното. честно казано не се забелязва, свикнала съм му.

nyancatx
04-01-2013, 23:22
Аз имам. Нося ги от една година, ще ги махам на 15ти април. Нда. Нямам търпение да ми ги махнат. хд Не ми харесват особено.. има хора, на които им отиват де.

minchorna
04-02-2013, 07:23
Брекетоносачи :D :D Това ми звучи като бомбардировачи :D

teenems
04-02-2013, 07:54
Всички са много вдъхновени преди да ги сложат...и после като усетиш болката при стягането..ти се реве направо ;Д

DisappointedDreamer
04-02-2013, 07:55
болката е индивидуална :Д

EternalDream
04-02-2013, 08:10
Аз носих брекети. На всички им стоят хубаво, само аз приличах на изрод :D Ужасно... болеше ме, странично не се харесвах и ми смазваше самочувствието. Сега имам хубави зъби поне, а се свиква с брекетите и не се усещат толкова с времето.

Pamaa
04-02-2013, 09:06
Всички са много вдъхновени преди да ги сложат...и после като усетиш болката при стягането..ти се реве направо ;Д

дадад :Д Аз преди 5-6 години носех и си спомням как като ми ги сложи и ми разраниха устната ( носех на долната челюст ) и супер много ме боляха зъбите, един ден някак издържах да не ям нищо, обаче на следващия вече умирах от глад и си спомням как майка ми тъкмо беше купила хляб, топличък, мекичък, от село бяха донесли и домашна лютеница и аз седя на масата, мажа филии с лютеница, ям и рева... :Д

teenems
04-02-2013, 09:11
Аз съм носила скоби...но и те не са по-малко коварни.Нали знаете "трай бабо за хубост" ;D

Pamaa
04-02-2013, 09:18
^ И скоби съм носила, отгоре, обаче. Не се виждаха, но на секундата, в която започнех да говоря, се разбираше, защото шушкави съгласни, ама изобщо не можеш да ги произнасям. :Д Добре, че при мен този период, с носенето на скоби и брекети, беше по-рано, 4-5ти клас, че иначе не знам... :Д

nyancatx
04-02-2013, 11:31
Брекетите като ти ги "стягат", даже не мисля, че му се казва стягане.. та като ти сменят ластичетата не боли въобще. Докато ако носиш скоби, тогава вече боли малко при стягането.. различно е.. При брекетите няма да усетиш никаква промяна при говоренетом, а при скобите ще ти трябва известно време, за да свикнеш. Около 3-4 дена след като ти сложат брекетите ще те боли, защото зъбите са изтръпнали, мисля. След това не се сещам да има някакви проблеми, освен ако не ти сменят телта с по-дебела примерно, тогава също ще те боли 1-2 дена след сменянето.

vikenceto1212
04-07-2013, 18:41
up

Martinaaaaaa
04-08-2013, 18:07
носих брекети 2 години и никога не съм усещала тази прословута болка,за която всички говорят.Факт е обаче,че зъбите ми се върнаха в предишното си състояние след вече почти 2 години и половина... тъжничко :|

Тамии ..^^
04-09-2013, 15:42
Мартина, ако не са ти сложили едно такова прозрачно отвътре на зъбите веднага като махнеш брекетите - нормално. Тези неща, не знам как се казват, се носят още 1-2 години, за да не ти се върнат зъбите обратно. Не се виждат.

Martinaaaaaa
04-10-2013, 18:31
такова не ми сложиха,ама носих около година-две едно апаратче докато спя,подобно на тези,които боксьорите носят по време на мач,за да не им разбият зъбите поради тази причина,ама нямаше голяма полза и от него :Д