PDA

View Full Version : Помощ за есе



Troublesome
04-02-2013, 15:28
Здравейте, някой може ли да ми помогне с написването на кратко есе по философия на една от следните теми:
1. Проблемът за виртуалната реалност
2. „Двойствеността” на човешката природа
3. Култовете: религия или фанатизъм
4. Заплахите на цивилизацията

Amore-Mio*
04-02-2013, 18:05
А щом даже тема за есе не можеш да измислиш - защо изобщо си се запътил/а да пишеш?

Когато поне си направиш труда да измислиш тема за есето, очаквай помощ.
Иначе никой няма да седне и да си направи труда да ти напише ЕСЕ, което ти САМ/А НЕ МОЖЕШ да измислиш.

vladyman
04-03-2013, 10:55
По-лошото е, че част от тези теми са откровено идиотски.
"Култовете: религия или фанатизъм" - думите религия и фанатизъм не са антоними, така че малко трудно ще избереш едно от двете.
"„Двойствеността” на човешката природа" - това изречение не значи абсолютно нищо. Тази двойственост къде я търсим ? В човешката сексуалност ли, в това че човеците се делят на два пола ли, в това дали си дете или възрастен ли ?
"Заплахите на цивилизацията" - тук поне има някакви наченки на конкретика. Аз лично бих си избрал тази тема.

Minwu
04-03-2013, 11:37
Във виртуалният свят, можеш да станеш някой за по-малко от месец, само със своят интелект, за разлика от реалният живот, където неизменно трябва да имаш връзки или познати, за да се харесаш. Във виртуалният свят няма насилие, освен евентуален психически тормоз, който може да бъде прекратен по хиляди начини, за разлика от реалният живот, където нещастията се 'изключват' доста по-трудно. Именно тези разглезващи предимства, се услаждат на повечето хора, и те избират да прекарват повече време като виртуалното си алтер-его, вместо като човекът който СА в реалният живот. Но тогава стигаме до въпросът... Кои сте вие, в тази изкуствена вселена? ... Действително ли сте Вие, или това е просто новото ви Аз. Вашето също-толкова реално алтер-его, колкото ви се ще да бъдете и в реалният живот?


Винаги в есетата ми е бил най-труден старта.
Сега имаш старт, остава ти само да напишеш една-две страници с глупости и 3-4 смислени изречения в заключение и 5-цата ти е вързана.