PDA

View Full Version : Escapelle притеснение



sisidd
04-03-2013, 11:32
Здравейте на всички! :)
От доста отдавна чета форума и виждам, че много си помагате, та реших и аз да се регистрирам, за да пусна 1 тема, с надеждата и на мен някой да ми помогне. :)
Скоро навършвам 16 години.Та, с приятелят ми правихме секс преди 2 дена (на 1ви април) сутринта да уточня, ако има някакво значение изобщо. Така да го кажа бяхме го предвидили да си е с презарвативи и всичко да е окей, но не стана така, няма какво да се обяснявам, та с 2 думи той оплеска нещата и стана без предпазни мерки и нищо.Принципно беше свършил върху него, но не мисля, че го беше извадил като започна да свършва,та мисля че, имаше нещо останало и в мен, защото нито той, нито аз го бяхме предвиждали да става така а и сме си начинаещи все още. ;д Та веднага след това, да кажем 15 минути, отидохме до аптеката и той ми купи Ескапел и го изпих 30 минути след половия акт. Първоначално нямаше никакви странични ефекти,после почна адски много да ми се гади и повръща, но и това отмина. Наистина за тези 2 дена съм прочела адски много неща в интернет затова, но не можах да намеря точно моите въпроси.Цикъла попринцип не ми е редовен, а го имам от 2 години и нещо, питала съм затова лекари и те са казвали, че още се регулира и не знам кога ми идва точно.Миналия месец ми дойде на 3ти, но порпинцип ми идва след 40/45 дена някъде..Та въпросите са ми следните:
1.Хапчето Ескапел би трябвало да е подействало и няма значение, че съм го изпила 30 минути след половия акт ( прекалено бързо ) ?
2.Някой ползвал ли го е и ако да - някакви мнения? Мисля, че е ефективно и сиурно..
3.В интернет чета,че трябва да предизвика цикъла ми да дойде по-рано ( дори и да не ми е редовен,мисля?) , ако не стане , дали има нещо?

Наистина много съжалявам, че го написах толкова объркано,но в главата ми е пълна каша.. Ако някой ми помогне, наистина ще съм ви много благодарна. :)

TheBobqk
04-03-2013, 12:42
Щом не сте имали презервативи не е трябвало да правите секс или е можело някой да отиде набързо до аптеката за презервативи, вместо след това да пръскате пари за Ескапел. Попринцип, ако се е станал гаф би трябвало да подейства, но пък зависи дали си била в овулация. Т.е., ако си била в овулация е имало шанс да стане гаф.

li0n
04-03-2013, 13:16
Щом си пила ескапел нямай грижи. Обаче самия факт, че сте още толкова малки и го правите без предпазни средства... Да бяхте помислили преди това, сега така ще си развалиш организма.
Това хапче е хормонална бомба, не мисли, че ще минеш без никакви странични ефекти. Следващия път или презерватив, или няма да правите секс.

Amore-Mio*
04-03-2013, 13:25
Значи можете да отидете за ескапел, но за презерватив - не, така ли?

О, боже.
Нямай грижи.
Дишай!

sisidd
04-03-2013, 13:33
Имахме презервативи, просто преди да започнем той си го беше пъхнал буквално няколко пъти и така се получи, защото го бях оставила на сухо 1 месец. Нито той, нито аз, сме имали намерение да го правим без предпазни мерки, особено на такава възраст.
Иначе благодаря за отговорите. :)

xXxPETYAxXx
04-03-2013, 13:35
Абе, не е баш "нямай грижи" - не си бременна, обаче възможните странични ефекти не са по-хубави от секса с предпазни средства. Възможно е и да нямаш други странични ефекти, освен тези, които вече са минали, но може и да се появят още.

И гледайте да не се повтаря тази ситуация, защото Ескапела не трябва да се приема повече от 1-2 пъти за 1 година!

sisidd
04-03-2013, 13:40
Да,знам..четох в интернет и със сигурност няма да се повтори. Просто се чудих дали след като съм го изпила 30 минути след гафа, а не съм изчакала примерно поне 1 час, не знам и аз защо ;д, е също толкова ефективно. Благодаря много за отговорите.

li0n
04-03-2013, 13:50
Колкото по-бързо си го изпила, толкова по-добре.

marin_9867
04-03-2013, 14:30
Абе няма ли противозачатъчно ?

granger
04-03-2013, 14:56
^ Съдейки по въпроса ти едва ли знаеш на какъв принцип действат те.

sisidd
04-03-2013, 15:00
Противозачатъчното е съвсем друго, четеш ли изобщо темата?! Като не си наясно, не се прави на умен, не се получава.

granger
04-03-2013, 15:10
То и ти не си сред най-надарените умствено ,ама шанс...
Хапчето най-вероятно е подействало, след 14 дни си направи един тест , за да ти е мирна главата. Следи си цикъла какъв е ,защото може да има изменения в него , заради таблетката.

sisidd
04-03-2013, 15:46
Не знам по кое разбра, че не съм от най-умните ама айде.
И това което го каза го знам, въпроса ми беше друг и ми отговориха. Мерси все пак ;)

marilyn
04-03-2013, 19:36
Дано съзнаваш каква глупост си направила, с нередовен цикъл да правиш секс без презерватив. Може да имаш странични ефекти.

DragonLady
04-03-2013, 20:08
Дано съзнаваш каква глупост си направила, с нередовен цикъл да правиш секс без презерватив. Може да имаш странични ефекти.

+1
Друг път се запасявайте с презервативи, и имаите по 1-2 за спешни случай.
иначе по въпросите ти:
1.Хапчето Ескапел би трябвало да е подействало и няма значение, че съм го изпила 30 минути след половия акт ( прекалено бързо ) ? Най-добре действа до 12тият час, така че всичко би трябвало да е наред
2.Някой ползвал ли го е и ако да - някакви мнения? Мисля, че е ефективно и сиурно.. Пила съм го веднъж. Нямаше странични ефекти при мен. Свърши си работата. Не че искам да те плаша, но в нта има разни истории на момичета, при които не е помогнал, и даже е увредил плода. Дано и при теб всичко да е наред
3.В интернет чета,че трябва да предизвика цикъла ми да дойде по-рано ( дори и да не ми е редовен,мисля?) , ако не стане , дали има нещо? На мен лично тогава ми подрани с 3 дни, а е редовен. Но това, че при някои подранява, не значи че и при теб ще подразни. Може дори да закъснее. Измененията в цикъла следствие приема на ескапел са различни при всяка жена.

marin_9867
04-03-2013, 20:13
Не случайно е измислено противозачатъчното и съм наясно със всичко, и имах предвид защо не го пият примерно от 12 до 72 часа преди половия акт. За да няма такива гафове и да се налага да пият тая бомба и на какъвто си искам на такъв ще се правя, живея си живота мой си е като не се получава защо ми четеш поста. ?

TheBobqk
04-03-2013, 20:32
като не се получава защо ми четеш поста. ?

Не че имам особено желание да се меся в спора ви, но такива изказвания винаги са ми били смешни. Нали трябва да ти прочете поста, за да разбере какво е написано в него?

Eskapel4o
04-03-2013, 21:29
I got the best job in the world ...