PDA

View Full Version : Правата над живота ми



Chacho
04-04-2013, 10:47
Според вас имаме ли право да се откажем от себе си (да си прекратим живота, да го продадем, да го подарим и т.н.)?

defender
04-04-2013, 12:21
ЗдравейтИ, кво праитИ ...........................

По темата: чачо кво става, да не си в някаква депресия........... просто питам.

Chacho
04-04-2013, 12:25
^Не. Слушам тука едни лекции и там се повдигна въпроса. Стана ми интересно, та затова пуснах и тема.

minchorna
04-04-2013, 12:32
Да се откажеш от себе си...Интересно..Какво ще покажем/докажем ако се откажем от живота си?Малодушие?Безхарактерно ст?Неуважение към родителите ни за всичките мъки и тревоги,които са преживели към нас?Не мисля,че отказването ни от самите себе си е решение на проблема/ите.

defender
04-04-2013, 12:33
ами ако си вярващ да ти кажем нещо, ако не си вярващ ............... няма кво да кажа.

По принцип ако си вярващ нямаш право ................. само Този, Който ти е дал живота има право да ти го отнеме когато Той реши.

Chacho
04-04-2013, 12:49
Да се откажеш от себе си...Интересно..Какво ще покажем/докажем ако се откажем от живота си?Малодушие?Безхарактерно ст?Неуважение към родителите ни за всичките мъки и тревоги,които са преживели към нас?Не мисля,че отказването ни от самите себе си е решение на проблема/ите.

Тоест, раждайки се, ние задлъжняваме на обществото за това, че ни е дало възможността за живот? Или не подкрепяш тази идея?

И по-скоро въпросът ми е, дали имаме право да омаловажим родителите си, да проявим малодушие и безхарактерност и да си прекратим живота, или такова нещо трябва да го предотвратява обществото, тъй като не е правилно? С други думи, трябва ли да се забрани бягството от проблемите (без да ги решаваме)?



@defender, появяваме се на този свят като ни роди жена. Ако сме "собственост" на Господ, то "собственост" ли сме до някаква степен и на майката, която ни ражда, тъй като до известна степен и тя ни дава живот? Тоест, редно ли е майките да имат определени права над децата си и каква трябва да е границата на тези права?

npp
04-04-2013, 12:53
по принип, ако става въпрос за самоубийство(-то), никак не е за препоръчване, защото най-малкото не се знае какво би могло да бъде след физическата смърт, възможно е да се окаже мъчително така щото да е по-добре човек да не посяга на живота си, лично аз от опит съм разбрал че смъртта може да бъде доста мъчителна, понеже веднъж умрях (после бях възкресен от Бог и Исус) и доста пъти бях на границата между живота и смъртта (след което пак Бог и Исус ме съживяваха), и това, което разбрах за смъртта е че тя може да се окаже доста мъчително състояние, иначе да предпочиташ изобилен и вечен живот пред Бог и Исус за другите човеци е един вид жертва, като именно по-този начин истинските Светии дават живота си за спасението на всички други човеци т.е. работейки систематично за тяхното спасение в Бог и Исус

Chacho
04-04-2013, 12:54
^Но, ако причината да не се самоубием, е това, че може да бъде мъчително, не би ли трябвало този страх да ни спре да помагаме на останалите и още повече, да се жертваме за тях?

minchorna
04-04-2013, 12:54
Обществото не ти дава право за живот.Всъщност никой не ти дава право на живот.Дава ти се възможност на живот.От там нататък ти решаваш дали ще покажеш малодушие,безхарактерност и неуважение към родителите.Обществото не мисля,че има някаква роля в цялата тази история.За права на майките над децата си..силно казано.По-скоро една емоционално връзка изградена върху ценностната ни система.

npp
04-04-2013, 12:59
^Но, ако причината да не се самоубием, е това, че може да бъде мъчително, не би ли трябвало този страх да ни спре да помагаме на останалите и още повече, да се жертваме за тях?


именно затова истинските Светии дават живота си за спасението на другите човеци без да търсят своята лична полза, понеже Те разбират че така дори и да бъдат убити/дори и да умрат, след това истинският Бог ще ги съживи/възкреси и именно поради тази любов Те не се страхуват от смъртта

"Възлюбени, да любим един другиго, защото любовта е от Бога; и всеки, който люби, роден е от Бога и познава Бога. Който не люби, не е познал Бога; защото Бог е любов. В това се яви Божията любов към нас, че Бог изпрати на света Своя единороден Син, за да живеем чрез Него. В това се състои любовта, не че ние сме възлюбили Бога, но че Той възлюби нас и прати Сина Си като умилостивение за греховете ни. Възлюбени, понеже така ни е възлюбил Бог, то и ние сме длъжни да любим един другиго. Никой никога не е видял Бога; но ако любим един другиго, Бог пребъдва в нас, и любовта към него е съвършена в нас. По това познаваме, че пребъдваме в Него и Той в нас, гдето ни е дал от Духа Си(т.е. от Любовта Си). И ние видяхме и свидетелствуваме, че Отец прати Сина Си да бъде Спасител на Света. Ако някой изповяда, че Исус е Божият Син, Бог пребъдва в него, и той в Бога. И ние познаваме и сме повярвали любовта, която Бог има към нас. Бог е любов; и който пребъдва в любовта, пребъдва в Бога, и Бог пребъдва в него. В това се усъвършенствува любовта в нас, когато имаме дръзновение в съдния ден(т.е. когато имаме Любов за спасението на всички човеци дори и в най-критични(-те) моменти), защото, както е Той, така сме и ние в тоя свят. В любовта няма страх(т.е. в Любовта няма страх от това да се работи за спасението на всички човеци), но съвършената любов изпъжда страха; защото страхът има в себе си наказание(т.е. неспасение/погибел), и който се страхува, не е усъвършенствуван в любовта. Ние любим [Него], защото първо Той възлюби нас. Ако рече някой: Любя Бога, а мразя брата си, той е лъжец; защото, който не люби брата си, когото е видял, не може да люби Бога, Когото не е видял. И тая заповед имаме от Него: Който люби Бога, да люби и брата си." 1 Йоаново 4: 7-21

Chacho
04-04-2013, 13:00
Обществото не ти дава право за живот.Всъщност никой не ти дава право на живот.Дава ти се възможност на живот.От там нататък ти решаваш дали ще покажеш малодушие,безхарактерност и неуважение към родителите.Обществото не мисля,че има някаква роля в цялата тази история.За права на майките над децата си..силно казано.По-скоро една емоционално връзка изградена върху ценностната ни система.

Правото и възможността на живот не се ли припокриват? Окей, може би преди въпроса на темата трябваше да се съгласим върху правото си на живот, като под такова право разбирам, да не може някой друг човек да ти го отнеме. Въпросът от темата ми е, това право толкова ли е силно, тоест толкова ли е наложително всеки един човек да не му бъде отнета възмосжността за живот, че самият той да не може да си я отнеме?

Chacho
04-04-2013, 13:08
именно затова истинските Светии дават живота си за спасението на другите човеци без да търсят своята лична полза, понеже Те разбират че така дори и да бъдат убити/дори и да умрат, след това истинският Бог ще ги съживи/възкреси и именно поради тази любов Те не се страхуват от смъртта

Добре, но щом сме склонни да преодолеем страха си от смъртта по една причина, не можем ли да я преодолеем и по друга? С други думи, ако достигна такова състояние, че без да се жертвам за някого, което да ми обещае спасение, да преодолея страха си, трябва ли да спра посегателството над себе си? Каквато и да е причината за самоубийството, но например липсата на смисъл в собствения ни живот (или, ако примеме че животът винаги има смисъл, то поне незнанието за този смисъл).

Повече ми харесва на defender аргумента, че правото за отнемане на живот го притежава Господ.

Имам и още един въпрос към defender-а, който въпрос е сравнително известен. Намираш се на влак с 5 души. Пътят в един момент се разклонява и ти трябва да избереш накъде да завиеш влака. Ако завиеш надясно, отиваш към пропаст и ще паднете и умрете всички. Ако завиеш наляво, ще сгазиш един стоящ на релсите човек, но ще спасиш петимата на влака. Кое би избрал?

ledenakrasota
04-04-2013, 13:13
Когато се ожениш, жена ти ще отговаря за живота ти. :D Дали да те лупне с тигана, или не? Ей, това е въпросът.

Chacho
04-04-2013, 13:14
Когато се ожениш, жена ти ще отговаря за живота ти. :D Дали да те лупне с тигана, или не? Ей, това е въпросът.

Нема да й купа тиган тогава. :D

defender
04-04-2013, 13:14
Тоест, редно ли е майките да имат определени права над децата си и каква трябва да е границата на тези права?

ами родителите имат права над децата си такива каквито име дал Бог, т.е. да се грижат за тях и да ги обичат. Децата от своя страна пък трябва да уважават родителите си. А когато родителите карат децата си да вършат порочни и лоши неща в противовес с Божите заповеди, децата не трябва да ги изпълняват. Но също трябва да правим разлика между своеволие и Божии заповеди, защото ако пренебрегваш желанията на родителите ти към тебе заради някакво твое своеволие е лошо, ако го правиш пък заради това да не наруши Божиите заповеди е добро. ................ тънка е работата.

т.е. родителите имат права над децата си, но само такива каквито им е дал Бог (без да ги превишават) т.е. само в доброто.

npp
04-04-2013, 13:18
Добре, но щом сме склонни да преодолеем страха си от смъртта по една причина, не можем ли да я преодолеем и по друга? С други думи, ако достигна такова състояние, че без да се жертвам за някого, което да ми обещае спасение, да преодолея страха си, трябва ли да спра посегателството над себе си? Каквато и да е причината за самоубийството, но например липсата на смисъл в собствения ни живот (или, ако примеме че животът винаги има смисъл, то поне незнанието за този смисъл).

Повече ми харесва на defender аргумента, че правото за отнемане на живот го притежава Господ.


по принцип обезстрашаването с цел самоубийство не е разумно, защото така човек рискува да попадне в необратимо мъчително състояние без да е сигурно дали Бог ще го избави от него

ние просто допълнихме след казаното от дефендар, в смисъл че не отричаме правото на Господ Бог

defender
04-04-2013, 14:31
ние просто допълнихме след казаното от дефендар, в смисъл че не отричаме правото на Господ Бог

що говориш на "ние" ...........а това, което казваш означава ли че и аз съм вече един от вас т.е. в числото на твоето "ние"......... хихи ......... (npp, ме асимилира, братче ............ като ром ме асимилира.)

DoctorSatan666
04-04-2013, 17:03
Според вас имаме ли право да се откажем от себе си (да си прекратим живота, да го продадем, да го подарим и т.н.)?

http://prikachi.com/images/82/6088082M.gif

Отдавна чакам възможност да използвам този гиф.

Иначе по темата. Първо не смятам че изобщо има такова нещо като "живота ми", поне не е нещо реално. Като илюзия "живота ти" съществува единствено в твоите очи и в очите на другите. "Живота ТИ" е продукт на обществото, заедно с цялото матрично възпитание, базирано на принадлежност. Чувството за собственост и принадлежност е необходима обществена договорка и се крепи единствено на изживяванията на всеки човек като отделна единица. Това е в основата на АЗ-ът - прави се разделение между човека и външния свят, и така се заражда цялото усещане за личност, която е длъжна да се "справя" с външния свят. Това е границата, а върху нея стои крехката концепция за "моя живот", за "моята история", за това "какво АЗ съм направил", "какво съм преживял" и т.н.
Груповия живот(обществото) като цяло е базиран както на физически, така и на по-дълбок, психологически обмен, между отделните АЗ преживявания на всеки един член. Обществото е матрицата където на всеки един елемент(човек) му е дадена възможността да се изживява като някакъв - дава му пространство и изобщо възможност да се нарече АЗ. Как иначе би се определил като някакъв, ако нямаше други в които да се "оглеждаш" и да си казваш "Да, това е моя живот", "Аз съм добър, а онзи е лошия" и т.н...
Фалшивото АЗ е основна градивна частица на обществото, и затова обществото е доста против идеята хората да изгубят "живота си". Затова нямаш правото да се откажеш от живота си, поне не и според социалните договорки и митове. Аз обаче не вярвам в правата, понеже правото е човешка измислица. Бих казал, че имаш възможността да се откажеш от всичко, което наричаш "мой живот", всъщност аз донякъде съм го постигнал. Обаче отказването от "живота" е най-страшния враг на обществото, затова всеки негов член (в опит да защити своята малка роля на член) реагира негативно на всеки една такава проява.

Всичко дотук е написано с идеята, че е вложен един по-дълбок и метафоричен смисъл в "живота ми". Ако си имал предвид буквално живота ти, тогава горенаписаното не важи.

OoVasKoO
04-04-2013, 17:45
Пфф, колкото и да ти мразя картинките, винаги се изказваш супер адекватно и подробно...

defender
04-04-2013, 19:00
за всякакви теми, проблеми и въпроси, едно си знае, едно си бае............. около 20-30 изречения replay.

npp
04-05-2013, 08:20
що говориш на "ние" ...........а това, което казваш означава ли че и аз съм вече един от вас т.е. в числото на твоето "ние"......... хихи ......... (npp, ме асимилира, братче ............ като ром ме асимилира.)


всеки човек, който свидетелствува истинското Божие Слово е свидетел на истинският Господ Бог

npp
04-05-2013, 08:23
за всякакви теми, проблеми и въпроси, едно си знае, едно си бае............. около 20-30 изречения replay.


освен това тази философия за "аза" по-скоро клони към кибернетика и роботика отколкото към обяснение за човешкото естество

DoctorSatan666
04-05-2013, 12:02
освен това тази философия за "аза" по-скоро клони към кибернетика и роботика отколкото към обяснение за човешкото естество

А каква е твоята философия за човешкото естество? Че Бог ни е издялал като фигурки? Понеже в предната тема отворихме въпроса за човека като творение.... Човека не е творение, понеже какво е творението всъщност - взимаш някакъв материал и оформяш нещо от него. Или взимаш едно дърво и дялаш от него, докато се получи нещо. А човека расте. И в това е същината на еволюцията всъщност - усложнява се формата, но отвътре, от себе си, чрез собствен път, без създател. Това е растежът - отвътре навън. При растежа не е нужно да има създател. Създателя е самия този който расте. Това се отнася и за хората. Човекът сам гради своята реалност, и там е неговия ареал, там той е и творецът и творението. Но отговорността за това дали ще расте и в какво ще прерастне, си е само негова. На хората обаче им е по-лесно да са само творения, и така поставят границата между себе си и реалността, като две различни неща...
И в този смисъл, твоята философия много повече клони към роботиката, понеже изкарваш човека като творение, а роботът също е творение и няма възможността да расте. Има само зададени команди (божий), които трябва да изпълнява. Няма съзнание, няма творец....

defender
04-05-2013, 12:28
А човека расте. И в това е същината на еволюцията всъщност - усложнява се формата, но отвътре, от себе си, чрез собствен път, без създател. Това е растежът - отвътре навън.

човека расте, но расте накъде, каква е целта на растежа му, погледнато от къде на това му викаш растеж, защото погледнато от другаде може да не е растеж а деградеж, кое в твоята философия обуславя нещо като растеж, каква е целта на тоя растеж, всъщност възможно ли е безцелен растеж, и ако е възможно то тогава изобщо той растеж ли е. С какво съпоставяш човека за да определиш пътя му за растеж, и т.н. ............... въпроси без край.

Създателя е вложил в човека стремеж за растеж, и този растеж съществува защото Създателя му дава смисъл, дава му и обект за уподобяване и разпознаване на този растеж, като такъв

Chacho
04-05-2013, 12:37
...

Буквално живота си имах предвид. :)

defender
04-05-2013, 13:43
поставих му ограничение и бариерка да не говори с мен и той го изпълнява твърдо и послушно................... на извънбариерния и безграничен докторчо му сложих една бариерка и граничка и той виж как послушно я изпълнява................. ама ако някой друг го пита ше му каже че няма граници, а не вижда как съм го впрегнал, колко ли още неща в живота има които са го впрегнали итой се ограничава от тях, ама човека си мисли че е извън бариерата.

npp
04-05-2013, 15:03
А каква е твоята философия за човешкото естество? Че Бог ни е издялал като фигурки? Понеже в предната тема отворихме въпроса за човека като творение.... Човека не е творение, понеже какво е творението всъщност - взимаш някакъв материал и оформяш нещо от него. Или взимаш едно дърво и дялаш от него, докато се получи нещо. А човека расте. И в това е същината на еволюцията всъщност - усложнява се формата, но отвътре, от себе си, чрез собствен път, без създател. Това е растежът - отвътре навън. При растежа не е нужно да има създател. Създателя е самия този който расте. Това се отнася и за хората. Човекът сам гради своята реалност, и там е неговия ареал, там той е и творецът и творението. Но отговорността за това дали ще расте и в какво ще прерастне, си е само негова. На хората обаче им е по-лесно да са само творения, и така поставят границата между себе си и реалността, като две различни неща...
И в този смисъл, твоята философия много повече клони към роботиката, понеже изкарваш човека като творение, а роботът също е творение и няма възможността да расте. Има само зададени команди (божий), които трябва да изпълнява. Няма съзнание, няма творец....


както вече споменахме и преди, за такива като теб, които са (или които се правят на) чувствителни по отношение на антропология, има една по-подходяща дума, и тя е "създание", понеже подсказва за живо същество, а не просто за неодушевен предмет, обаче това не променя нещата, защото, както вече обяснихме и преди, никога не е имало нещо, което да се самосътвори или да действува от само(-то) себе си абсолютно независимо от Бог, понеже няма как нещо, което ако Той не сътвори, то да се самосътвори, или ако Той сътвори, то да действува напълно самостоятелно без Бог, как си представяш ако някой създаде робот, той да се окаже напълно независим от своя създател, след като зависи изцяло от него, понеже ако не бъде програмиран, тогава няма да има как сам да се програмира, но дори и електрониката му да е от онези с изкуственият интелект, тогава пак ще зависи от създателя(-ите) си, понеже само той(те) би(-ха) могъл(-ли) да я произведе(-ат), така и няма как човека сам да расте от себе си, след като никога не е извършвал съзнателно нито един клетъчен биологичен процес, но след като именно Бог е сътворил човека един вид от нищото макар и с репродуктивна система, следователно именно Той контролира и всички биологични функции, не само онези на зачеването и бременността, но и онези на растежа след раждането, и въобще всичко, понеже няма как човека да прави нещо, след като никога не е правил преди Бог да го (е) сътвори(-л), нито пък контролира някой от биологичните процеси, даже дори и функции като дихателната в повечето от случаите протичат несъзнателно за човека макар и той да може да упражнява известен контрол, имай предвид че от всички хора, които някога досега са се опитвали да се самоубият чрез задържане на дъха, почти не е имало такива, които са успяли да се самоубият по този начин, което доказва че дихателната функция е малко или много един вид автоматична, а когато казахме "роботика и кибернетика" в предишния reply, ние имахме предвид това че човешкия ум не е просто някакъв пълнофункционален компютърен чип, но че си има една основна страна, която е онази на доброто(наричана още "Дух" в Библията - Галатяни 5 гл.), и че е възможно да има и една друга, която е онази на злото(която в Библията се нарича "плът" - Галатяни 5 гл.), докато филосовфията за "аза" не представя човешкият ум като мисловен орган с мисловен процес базиран изцяло на доброто и(-ли) евентуално злото, но като някакъв "аз", чиято (едва ли не) "добра" страна има разнородни свойства т.е. и добри и зли

DoctorSatan666
04-05-2013, 15:08
http://i.imgur.com/25ITD.gif

npp
04-07-2013, 14:20
наистина е добре да се внимава с "ближния", понеже именно поради съдене дори и млади хора бяха доведени до самоубийство, ето защо е писано: "да обичаш ближния си така добре както би искал да се отнасят (и) с теб ако си на негово място", мога да припомня случаят с съфорумника lsd43, който сложи край на живота си (така да се каже) "под носовете" на целият форум, като даже и никой не беше разбрал че това е станало докато един негов приятел не съобщи впоследствие

DoctorSatan666
04-07-2013, 16:50
наистина е добре да се внимава с "ближния", понеже именно поради съдене дори и млади хора бяха доведени до самоубийство, ето защо е писано: "да обичаш ближния си така добре както би искал да се отнасят (и) с теб ако си на негово място", мога да припомня случаят с съфорумника lsd43, който сложи край на живота си (така да се каже) "под носовете" на целият форум, като даже и никой не беше разбрал че това е станало докато един негов приятел не съобщи впоследствие
Какво.. някой от този форум се е самоубил? Дай малко повече инфо...

npp
04-08-2013, 16:03
просто не съсипвай ближния за да не съжаляваш после цяла вечност, понеже всяко причинено зло е непростимо погледнато в най-дългосрочен план, т.е. нито Бог ще може да ти го прости, нито самият ти ще успееш, нито който и да е друг, понеже най-малкото ще се случи отново при това на самият извършител, а и божественото съзнание не може да прости на злото, защото самото зло е абсолютно непростимо за него, може само страданието, което "тъмнината" причинява на съответните души, да бъде съкратено поне до краят на вечността, но след това ще има следваща вечност, и така няма да има край на кръговрата на вечността, понеже и душите също са част от безкрайно-съществуващото, ето защо е добре да се работи за истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос понеже в Тях има възможност за най-максимално съкращаване на мъките за всяка душа в този най-дългосрочен план, понеже едно е да уреждаш живота си за/до 120 години, но друго е да уреждаш живота в най-дългосрочен план, ето защо Исус е казал:

"Моите овце слушат гласа Ми, и Аз ги познавам, и те Ме следват. И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат(сиреч, в най-дългосрочен план), и никой няма да ги грабне от ръката Ми(сиреч, пак в най-дългосрочен план). Отец Ми, Който Ми ги даде, е по-голям от всички; и никой не може да ги грабне от ръката на Отца. Аз и Отец едно сме." Йоан 10: 27-30

но това означава да се работи за пълното спасение и осигуряване на всички човеци/души от цялата вселена, понеже тази най-дългосрочна реализация е възможна единствено по този начин, сиреч чрез вярност към святата кауза/мисия за всеобхващащо-спасение в истинският Бог и истинският Исус, понеже както досега на земята е имало лекари, които са отговаряли за здравеопазването на цял район от хора, така истинският Светии отговарят за пълното спасение и осигуряване на човеците/душите от цялата вселена, обаче те не са изпълнители, а само ходатаи/застъпници пред истинският Господ Бог, докато само Той може да изпълни самото спасение/осигуряване, ето защо истинските Светии не трябва да бъдат съдени, понеже самото изпълнение на спасението не зависи от тях, но по-правилно е да се проявява съпричастност към святата кауза/мисия

"Аз съм добрият пастир; добрият пастир живота си дава за овцете. Който е наемник(т.е. който търси печалба/награда за себе си), а не овчар(т.е. а не за човеците/одушевените в истинският Господ Бог), и не е стопанин на(т.е. и не е загрижен/не се грижи за) овцете, вижда вълка, че иде, и, като оставя овцете, бяга; и вълкът ги разграбва и разпръсва. Той бяга защото е наемник(т.е. защто търси печалба/награда за себе си), и не го е грижа за овцете(т.е. за човеците/одушевените). Аз съм добрият пастир, и познавам Моите, и Моите Мене познават, също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете. И други овце имам(сиреч, в вселената), които не са от тая кошара(т.е. които не са от тази планета), и тях трябва да доведа; и ще чуят гласа Ми; и ще станат едно стадо с един пастир. Затова Ме люби Отец, защото Аз давам живота Си, за да го взема пак. Никой не Ми го отнема, но Аз от Себе Си го давам. Имам право да го дам, и имам право пак да го взема. Тая заповед получих от Отца Си." Йоан 10: 11-18,

"От това познаваме любовта, че Той даде живота Си за нас. Така и ние сме длъжни да дадем живота си за братята, Но ако някой, който има световните блага, вижда брата си в нужда, а заключи сърцето си от него, как ще пребъдва в него любов към Бога? Дечица, да не любим с думи нито с език, но с дело и в действителност. От това ще познаем, че сме от истината, и ще уверим сърцето си пред Него" 1 Йоаново 3: 16-19

да "даваш живота си" в тези пасажи означава да работиш за спасението/осигуряването на човеците/душите в истинският Господ Бог, понеже всички човеци са наши братя в Него най-малкото поради това че именно Бог Отец е Който извършва всички биологични процеси на зачеване, бременност, растеж и живот

DoctorSatan666
04-08-2013, 17:45
... именно Бог Отец е Който извършва всички биологични процеси на зачеване, бременност, растеж и живот

Изражението на лицето ми, когато допреди малко четях "Полова система при човека" (нали ще ставам доктор) и изведнъж виждам цитираното.

http://prikachi.com/images/632/6105632S.gif

Сериозно, хвани един учебник и се образовай. Няма нищо общо с Господ - има обменни процеси между изменчиви (но и равновесни) системи.

ПП: Мерси за подробното инфо (ирония).

npp
04-08-2013, 20:41
Изражението на лицето ми, когато допреди малко четях "Полова система при човека" (нали ще ставам доктор) и изведнъж виждам цитираното.

http://prikachi.com/images/632/6105632S.gif

Сериозно, хвани един учебник и се образовай. Няма нищо общо с Господ - има обменни процеси между изменчиви (но и равновесни) системи.

ПП: Мерси за подробното инфо (ирония).


най-напред не е имало дори и едноклетъчни биологични същества, а какво остава за човеци с полова система?!, истината е че ако не беше истинският Бог, тогава нямаше да има дори и атоми, като се има предвид че всички духовни, ментални и телесни движения в вселената са контролирани от Бог, и нищо не се случва без Него, ето как дори и оплождането би било невъзможно без Бог, да не говорим че половата система също нямаше да функционира

defender
04-08-2013, 20:43
всички духовни, ментални и телесни движения в вселената са контролирани от Бог, и нищо не се случва без Него, ето как дори и оплождането би било невъзможно без Бог
ми нали Бог спеше сладко хилядолетен сън.

npp
04-08-2013, 20:50
ми нали Бог спеше сладко хилядолетен сън.


не е в сън, а в полусън, нито спи сладко, защото страда за погиващите/погиналите човеци, но Той винаги е достатъчно буден докато се намира в състояние на полусън дотолкова щото поне да не допусне разпадане на атомите, молекулите, творенията и съществата, които е създал, плюс това добрите молитви Го събуждат, и дори е възможно да бъде напълно събуден чрез такива молитви

defender
04-08-2013, 20:56
то май излиза, че кога е в сън и кога не е в сън ти си го определяш................. хилядолетен сън по желание на клиента.

DoctorSatan666
04-08-2013, 21:23
Дори и дефендър не се връзва на умосътворенията ти...

Също така, ако си учил химия и биология ще видиш че много от основните принципи се припокриват. Според мен не трябва изобщо да има разделение живо и неживо. Как определяме кое е живо? Трябва да мърда ли? Всяко нещо в този свят е в постоянна връзка със заобикалящия го свят и реагира на промените в него. Ако удариш един камък в земята се чува звук - това е най-примитивната форма на реакция. И всяко нещо реагира и се променя според заобикалящата го среда. При "живите организми" обаче е усложнено, понеже там се наслагват много системи на различни равнища, които взаимно зависят една от друга. Но в основата си всички сме изградени от атоми (а и вероятно от още по-малки частици и вълни).

defender
04-08-2013, 21:36
Дори и дефендър ти се връзва на умосътворенията ти...

http://85.14.28.175/teenproblem/teenproblem/files/profiles/136x180/1223d22c264275adbbc8e8343a61eda3.jpg

ПП: дълго време търсих удобен случай къде да пусна тази картинка от папката ми с картинки ........... нали бе докторе, ................ хихи

ПП2: сега доктора ще каже............... това нарочно го написах в горния си пост, ............. защото предвидих как ще реагираш .............. а аз после ще му отговаря - ами аз знаех че си го написал нарочно и затова реших да ти отговаря защото не ми пука за въдичките ти........... и той после ще ми каже ... ти си тъп, мрън-мрън, повече не ми пиши ....... мрън, мрън ............ и в 1.00 часа ще си легне.

Chacho
04-08-2013, 22:09
^Аз пуша, ти се вкарваш във филма... Как става тоя номер?

defender
04-08-2013, 22:14
^Аз пуша, ти се вкарваш във филма... Как става тоя номер?
с молитва и пост............ естествено ........... мани, ами ти излиза и безплатно.

царството божие е вътре в нас .............. нямам нужда от външна намеса на фалшива марихуанска благодат.

Chacho
04-08-2013, 22:18
С гъби без месо май постиш. :D

defender
04-08-2013, 22:21
да, ама гъбите най-добре ми вървят с ориз ................... също много ме кефи и бялата хълвЪ.

npp
04-08-2013, 22:27
то май излиза, че кога е в сън и кога не е в сън ти си го определяш................. хилядолетен сън по желание на клиента.


Бог Отец изпада в състояние на полусън през първите 5-6 хилядолетия от началото на вечността

"те са и седмина царе(т.е. седем времена), от които петимата паднаха(т.е. от които, считано от седмият ден нататък, 5 времена по хиляда години ще преминат), и единият сега е(т.е. и свършекът ще настъпи в шестото хилядолетие), а другият още не е дошъл(т.е. а времето, за което "тъмнината" ще продължи да царува през шестото хилядолетие още не е настъпило), и когато дойде, трябва само малко да постои(т.е. обаче след като настъпи, ще продължи (съвсем) малко);" Откровение 17: 10

defender
04-08-2013, 22:32
ами аз тука никъде не видях да пише за хилядолетен сън .............. камо ли за полусън.

отделно, защо например "царе" трябва да означава "времена"........... и т.н.

Chacho
04-08-2013, 22:51
ами аз тука никъде не видях да пише за хилядолетен сън .............. камо ли за полусън.

отделно, защо например "царе" трябва да означава "времена"........... и т.н.

Мда, наистина доста такива въпроси повдига библията.

npp
04-08-2013, 22:54
Дори и дефендър ти се връзва на умосътворенията ти...

Също така, ако си учил химия и биология ще видиш че много от основните принципи се припокриват. Според мен не трябва изобщо да има разделение живо и неживо. Как определяме кое е живо? Трябва да мърда ли? Всяко нещо в този свят е в постоянна връзка със заобикалящия го свят и реагира на промените в него. Ако удариш един камък в земята се чува звук - това е най-примитивната форма на реакция. И всяко нещо реагира и се променя според заобикалящата го среда. При "живите организми" обаче е усложнено, понеже там се наслагват много системи на различни равнища, които взаимно зависят една от друга. Но в основата си всички сме изградени от атоми (а и вероятно от още по-малки частици и вълни).


както досега вече е имало построени цели големи постройки от lego конструктор, макар и преди десетилетия да не е имало нито една произведена lego част, така и някога преди хилядолетия не е имало нито една елементарна частица, защото тогава Бог още не е бил започнал да сътворява, макар и сега вече отдавна да има огромни сътворени от Него галактики пълни с стотици милиарди слънца и планети изтъкани от елементарни частици, понеже след като е трябвало хора да произведат lego частите и после пак хора да направят постройки от lego, едва ли елементарните частици са се пръкнали от само себе си и след това небесните тела и биологичните същества са се самосъздали, но след като Бог ги е създал (макар и човеците да не могат да проникнат и установят какво има отвъд ядрата на елементарните частици), тогава е сигурно че и Той управлява движението на всяка една от тях и на всеки обект било то неодушевен или одушевен, следователно нищо не може да стане от само себе си без Него, но всичко е задвижвано от Бог

npp
04-08-2013, 23:10
ами аз тука никъде не видях да пише за хилядолетен сън .............. камо ли за полусън.

отделно, защо например "царе" трябва да означава "времена"........... и т.н.


в библейските писания не е обяснено подредено и подробно като по учебник, защото истинският Бог иска за свои светии/духовни служители само човеците, които сами си понасят "кръста", и които не вярват в никого, дори и в самите себе си, освен само в истинският Господ Бог, и които не се основават на (по-)знания, но единствено на съвършената любов към останалите човеци/души за изобилен и вечен живот, понеже Той само на тях/на такива открива написаното в Библията така щото подрежда в тях всичко и затова те могат да го разбират директно, докато другите дори и когато се напъват до краен предел не могат да разберат правилно написаното Слово, например ето как неведнъж ни бе дадено дори специално за теб да свидетелсвуваме цялото Негово Слово с всичките му най-съществени неща, обаче ти и досега не можа да го схванеш, и пак питаш за неща, които вече ти бяха обяснени, понеже и библейското писание е като разбъркан пъзел с хиляди детайли (раз-)пръснати по протежение на цялата Библия, а от благодатта, която дава само на Своите избраници, получават само онези, които се основават единствено на любовта към останалите човеци/одушевени на вселената, докато никой от останалите не получава от нея, но тук са нужни правилната вяра в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, както и дълготърпение, а не нетърпелив гняв за придобиване на мъдрост, власт, възвишеност, могъщество, слава, и пр.

"Отгде произлизат боеве, и отгде крамоли(т.е. вражди и интриги), между вас? Не от там ли, от вашите сласти(т.е. от вашите нечестия/неправди), които воюват в телесните ви части(т.е. чрез които сте вражески/враждебно настроени против други човеци)? Пожелавате, но нямате; ревнувате и завиждате, но не можете да получите; карате се и се биете; но нямате, защото не просите(т.е. защото не искате само Добрите неща). Просите и не получавате, защото зле просите(т.е. защото не искате правилно), за да иждивявате в сластите си(т.е. в лошотиите си). Прелюбодейци(т.е. смутители/натрапници/угнетители/осквернители)! не знаете ли, че приятелството със света(т.е. че приятелството с света на лукавия, което е царството на верческото/духовното беззаконие) е вражда против Бога? И тъй, който иска да бъде приятел на света(т.е. приятел с царството на човешката(666) духовност/религия), става враг на Бога. Или мислите, че без нужда казва писанието, че Бог и до завист ревнува за духа, който е турил да живее в нас? Но Той дава една по-голяма благодат(т.е. едно по-съвършено спасение/осигуряване); затова казва: "Бог на горделивите се противи, а на смирените дава благодат". И тъй, покорявайте се на Бога, но противете се на дявола, и той ще бяга от вас. Приближавайте се при Бога, и ще се приближава и Той при вас. Измивайте ръцете си, вие грешни(т.е. вие, които сте неправдени/лоши в вярата), и очиствайте сърцата си, вие колебливи(т.е. вие, които все още не държите твърдо правилната вяра в истинският Господ Бог, но сте в отклонение(-я)). Тъжете, ридайте и плачете; смехът ви нека се обърне на плач, и радостта ви в тъга(сиреч, скърбете за човеците пред истинският Господ Бог така щото да се издейства спасение за тях в Него - виж Матей 5:4). Смирявайте се пред Господа, и Той ще ви възвишава." Яков 4: 1-10

DoctorSatan666
04-09-2013, 00:13
^ Нека позная... само ти, истинския свидетел на Божието слово, имаш привилегията да разчиташ свещенните слова... И само твоя прочит е истински, понеже идва от съвършената любов към човеците и от самия Бог.

npp
04-09-2013, 13:54
^ Нека позная... само ти, истинския свидетел на Божието слово, имаш привилегията да разчиташ свещенните слова... И само твоя прочит е истински, понеже идва от съвършената любов към човеците и от самия Бог.


истината е че има безброй много Светии, които разбират правилно Словото и Писанието от истинският Господ Бог, но истината е че и (дори) не е нужно Писанието да бъде четено и разбирано, защото Бог е просто любов, докато (по-)знанието възгордява във вярата, което означава че става въпрос за нещо съвсем разбираемо от всички човеци, и то е че не е редно да бъдем лоши към другите човеци, нито е редно да причиняваме каквото и да е зло на когото и да е от останалите хора, и че би било още по-добре ако ги обичаме дотолкова че да им правим колкото се може по-големи добрини, тъй като най-малкото чистата съвест и благоразумието(здравият разум) са двете истински "очи" в главата на всеки човек, който не се отрича от истинската мъдрост, която е любовта към ближния

"На мъдрия очите са в главата му, А безумният ходи в тъмнина; Обаче аз познах още, че една участ Постига всички тях." Еклесиаст 2: 14,

"Който казва, че е в светлината, а мрази брата си, той и до сега е в тъмнината. Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън. А който мрази брата си той е в тъмнината и в тъмнината ходи, и не знае къде отива, защото тъмнината е заслепила очите му." 1 Йоаново 2: 9-11

ето защо и истинският Господ Бог създаде нас Неговите свидетели, (за) да изобличаваме (по-)знанието в вярата че е погрешния път(забраненият "плод"), и за да насърчаваме любовта/добротата към другите човеци, според както е писано:

"И Господ Бог заповяда на човека, казвайки: От всяко дърво в градината свободно да ядеш; но от дървото за познаване доброто и злото(т.е. но от "дървото", което за човека е "дърво" за придобиване на окултни/езотерични (по-)знания), да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш." Битие 2: 16-17,

"А змията беше най-хитра от(т.е. и ето дявола дойде от "тъмнината" и (той) беше по-хитър в сравнение с) всички полски зверове, които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от "дървото", което за човека е "дърво" за придобиване на окултни/езотерични (по-)знания), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. в вас ще се появявт трансцендентални/йогически/окултни възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете вездесъщи като самият Бог, бидейки всезнаещи и всемогъщи като Него). И като видя жената, че дървото беше добро за храна(т.е. че на пръв поглед изглеждаше подходящо за човека), и че беше приятно за очите(т.е. и че на пръв поглед изглеждаше благонадеждно за човешкият ум), дърво желателно, за да дава знание(т.е. за да дава всезнание и всемогъщество), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха трансцендентални/йогически/окултни възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат Божиите Творения като грешни/греховни); и съшиха смокинови листа та си направиха препаски(т.е. и изнамериха множество лъжливи/неправедни духовни/религиозни познания и си направиха човешка(666) духовност/религия, започвайки по този начин да сквернят Божиите Творения)." Битие 3: 1-7,

"А относно идоложертвеното(т.е. относно неправдата в вярата): Знаем, че ние всички уж имаме знание да разрешим въпроса! Но знанието възгордява, а любовта назидава(също: смирява). Ако(т.е. та ако в това отношение, сиреч на вярата) някой мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава. Но, ако някой люби Бога(т.е. истинският Бог), той е познат от Него." 1 Коринтяни 8: 1-3

дори и само това че никой от хората не би искал да претърпява/понася което и да е от нещата, които са неприятни или най-малкото непоносими за него, е свидетелство за това че по принцип никой не обича злото, и това как всеки от тях не би отказал да му се случи което и да е от добрите неща, които са му приятни или най-малкото които му доставят най-голямо удоволствие/наслаждение, (също) доказва че същността на всеки човек и въобще на всяко одушевено/всяка душа е именно доброто

ScarlettS
04-10-2013, 19:15
Според вас имаме ли право да се откажем от себе си (да си прекратим живота, да го продадем, да го подарим и т.н.)?

Естествено, че "имаме право". По принцип ми се вижда примитивно приписването на вина върху човек, който избира самоубийството. Тоест нещо подобно:


Да се откажеш от себе си...Интересно..Какво ще покажем/докажем ако се откажем от живота си?Малодушие?Безхарактерно ст?Неуважение към родителите ни за всичките мъки и тревоги,които са преживели към нас?Не мисля,че отказването ни от самите себе си е решение на проблема/ите.

Ако изключим свързаните с конкретни материални проблеми самоубийства, в основата седи липсата на смисъл. За тези, които имат съществена нужда от такъв, единственото, което остава, е донякъде съзнателно да си изградят илюзия или да се откажат от живота. Освен това животът като дълг е едно от най-обезсърчаващите неща за индивида, всъщност всичко възприето като дълг (морал, знание, вяра и прочие) има подобни последици. (Тук не коментирам дали дългът е полезен за развитието на индивида, защото това предполага еднозначен отговор на въпроса, дали е възможна свобода без освобождаване.) Самоубийството като възможен избор е привилегия на тези без чувство за дълг или ограничени от морални норми/религия.

DoctorSatan666
04-10-2013, 20:13
Охо, здрасти. Какво те води в тези прокажени, форумни среди?

Мисля че всеки невротипичен член на човешката маса, може да бъде докаран до самоубийствени настроения - само трябва да се разпаднат илюзиите, които градят вътрешната му реалност - в това число влизат: пропадане на самочувствието, загуба на близък, всякакви тежки условия, които не се вписват в образите му за света. Всичко това е възможно понеже егото всъщност е много крехко и постоянно е под заплаха от външния свят - затова и постоянно се стреми да стимулира и консолидира своята реалност. При липса на стимули - цялото нещо пропада.

Общоприетата норма за приемливо невротипично поведение е всъщност стената, зад която се крие всеки един член - там на сигурно, където мнението на "останалите" служи за оправдание и аргумент. Това също може да бъде катализатор за депресия и самоубийство - самотността (не самотата). В крайна сметка обаче, основната причина за самоубийствата е една - това е онзи момент когато индивида "Не може ДА ЖИВЕЕ със СЕБЕ СИ" - или иначе казано, крайно несъответствие между желаната и обективната реалност. Хората по принцип реагират негативно на всяка една промяна, която може да застраши малката им реалност, това е един вид защитен механизъм. Но когато тази промяна е твърде голяма, вътрешната реалност се преобръща и това води до отчаяние. А отчаянието е най-честия спътник на самоубийците.
В края на крайщата, самоубийството е продукт на една болна, фалшива реалност, която при определени условия, е лесно разрушима.

defender
04-10-2013, 20:33
Охо, здрасти. Какво те води в тези прокажени, форумни среди?

ами любов какво, ................. аз като говоря не приказвам.

DoctorSatan666
04-10-2013, 20:36
http://cdn.head-fi.org/a/a0/294x294px-LL-a0823f7c_Oh-Boy-here-we-go-again.jpeg

defender
04-10-2013, 20:54
видя ли братле, вече изминаха 20 минути от последното ми мнение и тя не отрича ............... на коленеееее.............. свалих най-готината мадама ..................... гандалфа да го е яд.

RagioL
04-10-2013, 20:59
........

Идвай в политика да тролим феновете на америка.

ScarlettS
04-10-2013, 21:09
Всъщност един ревностен читател на форума ме информира, че сте ме споменали в някаква тема и реших да разгледам. :D Не се е променило особено..

DoctorSatan666
04-10-2013, 21:13
Всъщност един ревностен читател на форума ме информира, че сте ме споменали в някаква тема и реших да разгледам. :D

Знаех си че има нещо общо... :D Прочете ли за това как дефендър си е правел планове да му станеш жена? :D

defender
04-10-2013, 21:18
Скарлет, разкажи му за онзи случай, когато си ме сънувала.............

ScarlettS
04-10-2013, 21:37
Знаех си че има нещо общо... :D Прочете ли за това как дефендър си е правел планове да му станеш жена? :D

Разбира се... изключително реалистична идея :D

defender
04-10-2013, 21:38
^
трябва вече да те запозная с мама, кога си свободна ................... хихи

ПП: ти кога ще ме запознаеш с вашите.

defender
04-10-2013, 21:51
виждам че си и срамежлива........ т.е. ей такова мълчиш си,........... какъв невероятен късмет.

DoctorSatan666
04-10-2013, 21:54
http://prikachi.com/images/878/6114878w.png

ScarlettS
04-10-2013, 21:58
http://www.gotquestions.org/date-marry-unbeliever.html

Ее колко жалко, че религията ти не позволява.. :D

defender
04-10-2013, 22:01
това че не вярваш не е проблем, важно е да имаме църковен брак ............... и ти ще го направиш заради мене, ........... защото ще ме обичаш, предполага се

ScarlettS
04-10-2013, 22:02
Е, библията не казва това, трябва да избереш..

defender
04-10-2013, 22:05
ами не е задължително брачния ти партньор да е вярващ, ..................

кое да избера, ................

ScarlettS
04-10-2013, 22:15
Мисля, че отново ми е нужна почивка от този форум..

Chacho
04-11-2013, 06:08
Естествено, че "имаме право". По принцип ми се вижда примитивно приписването на вина върху човек, който избира самоубийството.

Питам се, дали самоубийството е равносилно на оттеглянето на човека от обществото и нарушаването на правилата в социума? Тоест, за да се самоубие човек, трябва ли да се върне към "природното си състояние", разтрогвайки връзките си с другите хора?


Може би темата ви звучи странно, но въпросът беше основен в една лекция за човешките права и исках да видя дали ще стигнем до същите изводи като тях.

ScarlettS
04-11-2013, 09:23
Питам се, дали самоубийството е равносилно на оттеглянето на човека от обществото и нарушаването на правилата в социума? Тоест, за да се самоубие човек, трябва ли да се върне към "природното си състояние", разтрогвайки връзките си с другите хора?

Предполагам, че е равносилно, но "проблемът" не е в самоубийството, а в правилата на социума. Може би не те разбирам. Дай някакви насоки, към какви изводи са достигнали.

Chacho
04-11-2013, 10:22
Цитат: Естественото състояние макар и състояние на пълна свобода и равенство между хората има и неудобства. Те са, че човек освен, че съди другите, които са нарушили природния закон също и сам си е съдник. Поради своето пристрастие човек не може да е обективен за себе си, а за друг е възможно да наложи по-строго от необходимото наказание. Затова е нужен обективен съдник и общ авторитет към който хората да се обръщат при спор. Такъв съдник се появява когато хората се обединят в една общност.

Това става чрез съгласието им да се откажат доброволно от правото си да съдят и да наказват, и да го предадат в ръцете на общността. Главна цел на политическото общество е съхраняването на собствеността и благото на членовете й, а главни му инструменти за това са законите. „ Макар хората при встъпването си в обществото да се отказват от равенството, свободата и изпълнителната власт, това се върши от всеки с намерение да съхрани по-добре своята свобода и собственост. Никое разумно същество не може да промени своето положение с цел да го влоши.”[/quote]







И така:

Съгласявайки се да се присъединиш към обществото, напускайки естественото си състояние, което горе-долу е равносилно на анархия, ти приемаш дълг да живееш в полза на човечеството. Дали в това число влизаш и ти самият, тоест имаш ли дълг да се опазваш, или правата над собственият ти живот са неограничени и можеш да правиш каквото искаш с него, включително и да го прекратиш?

Въпросът поражда следният казус. Ако приемем, че самоубивайки се нарушаваме законите на обществото, към което сме се присъеднили, то при неуспешен опит подлежим ли на осъждане?

defender
04-11-2013, 11:08
Цитат: Естественото състояние макар и състояние на пълна свобода и равенство между хората има и неудобства.

а защо това да е естественото състояние на човека, ........................ според мен естественото състояние на човека е "любовта", която може да се осъществи единствено във взаимоотношението с ближните в обществото............. всъщност за християните обществото не е критерии, то е само инструмент.

Chacho
04-11-2013, 11:12
а защо това да е естественото състояние на човека, ........................ според мен естественото състояние на човека е "любовта", която може да се осъществи единствено във взаимоотношението с ближните в обществото............. всъщност за християните обществото не е критерии, то е само инструмент.

Естественото състояние не е това, което ние разбираме под "естествено" и "състояние". Има си такъв термин и значението му е: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D 0%BD%D0%BE_%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0 %BD%D0%B8%D0%B5

Тоест, като съм цитирал по-горе, в текста е ползвано с това му значение.

defender
04-11-2013, 11:22
^
ами там има изброени разни философски характеристики на термина "естествено състояние" ............ за мен "естествено състояние" е точно това, което се опитват да постигнат християните ...................... хората са изгубили своето "естествено състояние" след греха и сега не живеят "естествено".................. т.е. естественото състояние на хората е очистване на себе си от греха..................... защото такива са били създадени хората в началото.

(Православна гледна точка.)

ПП: атеистите философи ми говорят за "естествено състояние", все едно слепец (който е така роден) да ми говори за слънцето и светлината. ................

обществото не е виновно за нашето неестествено състояние............... бъркате виновника за нашето неестествено състояние.............. бъркате и мястото където се намира този виновник - той не е в обществото, а в нас.

Chacho
04-11-2013, 11:59
^
Добре, специално за теб, навсякъде, където съм писал за естествено състояние, чети неестествено и ще говорим за едно и също нещо.

defender
04-11-2013, 12:14
ами от гледната точа към термина "естествено състояние" зависи изобщо отношението към обществото и самоубийството и към целия въпрос който си поставил. ................. тази лекция за която ти говориш, май е трябвало да бъде кръстена "Другите - виновниците за моята трагедия".

всъщност нямо кво да говоря повече, ............ развей прах........ ............... а и се вижда че ти се нуждаеш от мнение на хора подобни на тебе........ от това имаш нужда ти............. поне да го беше написал в началото на темата.

Chacho
04-11-2013, 13:14
Айде да ти дам един урок по логика. Всяко логическо твърдение лежи на определен брой верни и грешни предпоставки, от които чрез логическите операции конструираме твърдението. Тези основни предпоставки нямат логическо доказателство, а се постулират.

Такава предпоставка е съществуването на Господ, а друга такава е несъществуването на Господ. Тъй като на този етап въпросът е недоказуем, всеки избира сам дали ще го приема за вярно или грешно. Подобно на тези две предпоставки, имаме и още по-очевидно недоказуемата солипсистка теория, че светът е прожекция на съзнанието ни и приемайки това за вярно, можем да вкараме всичко в тази рамка.

Същественото в случая е, че без значение от предпоставките, или да ги наречем в случая убеждения, човек може да приеме чужди за него предпоставки и да проследи логическите следствия от тях.

В началото на темата си съм задал въпроса за правата на човек над себе си. Употребявайки думата право, ръка за ръка с това идва и идеята за човешка правна система. Тоест, работим с предпоставките, които една такава система приема, а доколкото ми е известно, в това число не влизат религиозните предпоставки. С други думи, при едно законодателство, каквото можеш да наблюдаваш и в собствената си държава, проследявайки му логиката, самоубийството като какво се характеризира в него - човешко право или престъпна дейност?

В този ред на мисли, ако смяташ, че не желаеш да коментираш в рамката, която е поставена в темата, то тогава заявявам, че не търся мнението ти, щото не мога да си редактирам коментара от началото на темата, и с това приключваме. Щото има разлика между това, да не ти приемам гледната точка по дадена тема и това, да не ти приемам отклоняването от темата. Предпоставките във въпроса ми са в разрез и с анархизма, в който аз вярвам донякъде, но искам да проверя, дали е логически консистентно това, за което се говореше във въпросната лекция. Защото има хора, които споделят или са споделяли тези виждания и искам да знам какви други убеждения и поведения пораждат, за да мога да ги разбера тези хора, за да мога да усъвършенствам собствената си мисъл и за да мога да предизвикам собствените си възгледи.

defender
04-11-2013, 13:29
Господ съществува, няма други предпоставки............ дори вече в заобикалящия ни свят се съмнявам повече................ а да не говорим и за начините по които го възприемаме.

наистина, между вярващ и неверник, няма общи точки,............. спорът е безсмислен........ адекватно могат да спорят хора, които изхождат от еднакви гледни точки към дадено събитие, но са възприели различни неща.

при вярващите е неверниците разликата е от корен............... а ние спорим за листа и клони

RagioL
04-11-2013, 13:50
Бог е само един и името му е Тангра!
Да го духат християнството и исляма! :D

Chacho
04-11-2013, 13:53
при вярващите е неверниците разликата е от корен............... а ние спорим за листа и клони

No shit.. С тая разлика, че някои от нас се стараем да спорим за листата и клоните, приемайки чуждия корен, а ти досега се стараеш да игнорираш максимално чуждия. Сещаш ли се колко време ти обяснявах, че корените на нас двамата нямат значение в спора за тревата, когато те карах да възприемеш корена на тези, които са писали законите? Само че ти разбра нещо съвсем друго, когато казах, че подкрепям и евтаназията, но загърбвам този възглед в името на спора.

Радвам се все пак, че най-накрая стигна до тоя извод, щото беше крайно време да намерим повод да приключим разговорите помежду ни в тоя раздел.

defender
04-11-2013, 13:54
Бог е само един и името му е Тангра!
Да го духат християнството и исляма! :D
Бог е един, идолите с безброй.................. и атеистите са роби (неволни) на поне 20-30 от тях. (най-малко)


No shit.. С тая разлика, че някои от нас се стараем да спорим за листата и клоните, приемайки чуждия корен, а ти досега се стараеш да игнорираш максимално чуждия. Сещаш ли се колко време ти обяснявах, че корените на нас двамата нямат значение в спора за тревата, когато те карах да възприемеш корена на тези, които са писали законите? Само че ти разбра нещо съвсем друго, когато казах, че подкрепям и евтаназията, но загърбвам този възглед в името на спора.

Радвам се все пак, че най-накрая стигна до тоя извод, щото беше крайно време да намерим повод да приключим разговорите помежду ни в тоя раздел.

ами аз не мога да заменя истината с лъжа, ако стана съпричастен на лъжата сам ставам лъжец. Докато вие сте лесни за манипулация, съгласявате се с всичко и го приемате на драго сърце ............. демек демокрация....... каквото дойде и вие го прегръщате братски.......... ако ще и да е самия бай девил.

ПП: нашата истина е неизменна вече над 2000 години,..............вашата се мени през 5 години и отгоре на всичко всеки има някаква своя истина, дори и не сте единодушни.............. овцЙ.

Chacho
04-11-2013, 14:20
ПП: нашата истина е неизменна вече над 2000 години,..............вашата се мени през 5 години и отгоре на всичко всеки има някаква своя истина, дори и не сте единодушни.............. овцЙ.

Много се разбирате за вашата истина с npp.

И овцете не са ли символ на единодушието?

defender
04-11-2013, 14:26
добре, кози .................

ПП: може и напушени овцИ

Chacho
04-11-2013, 14:45
добре, кози .................

Поне не отрече, че сам се категоризира.

RagioL
04-11-2013, 16:08
Ето ви три категории овца, домашен пес и вълк. :D

DoctorSatan666
04-11-2013, 16:26
^
Мисля че пропускаш друга важна категория


http://www.youtube.com/watch?v=M0PzlXvmYpI

RagioL
04-11-2013, 16:34
Може, но в момента съм на друга вълна.

http://www.youtube.com/watch?v=1fDAWXh88Q4

DoctorSatan666
04-11-2013, 16:41
Lol why don't you listen to jazz, it's good.


http://www.youtube.com/watch?v=vmDDOFXSgAs

ScarlettS
04-11-2013, 18:57
Съгласявайки се да се присъединиш към обществото, напускайки естественото си състояние, което горе-долу е равносилно на анархия, ти приемаш дълг да живееш в полза на човечеството. Дали в това число влизаш и ти самият, тоест имаш ли дълг да се опазваш, или правата над собственият ти живот са неограничени и можеш да правиш каквото искаш с него, включително и да го прекратиш?

Въпросът поражда следният казус. Ако приемем, че самоубивайки се нарушаваме законите на обществото, към което сме се присъеднили, то при неуспешен опит подлежим ли на осъждане?

Ако един човек е част от дадена общност, в която е валидно правило за опазване на собствения живот, той подлежи на осъждане при опит за самоубийство. В днешно време просто няма такова изискване в повечето държави, което поне за мен е по-рационално. Разбира се, остава проблемът за осъдителното отношение на обществото към избора за самоубийство и третирането му като белег за психично заболяване.

http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_legislation

defender
04-11-2013, 19:10
идвам с мир .................

DoctorSatan666
04-11-2013, 19:38
http://www.youtube.com/watch?v=4FDSdg09df8

defender
04-11-2013, 19:39
Скарлет как е, ............. ше ми позволиш да те плесна по дупето (нежно).

ПП: Скарлет извинявай.............. баси простака съм............... естествено е, че ще ми дадеш.

Stray
04-11-2013, 23:28
Свободен си да правиш каквото пожелаеш, стига да можеш и искаш. Дали имаш право е субективно.

Chacho
04-12-2013, 07:47
Свободен си да правиш каквото пожелаеш, стига да можеш и искаш. Дали имаш право е субективно.

Но дали другите ще те приемат, ако действаш само според собствените си нужди и желания?

Stray
04-12-2013, 10:12
Зависи от това как им въздейства на тях. Стига решението ми да оказва позитивно влияние върху тях, ще ме приемат. В случай, че е отрицателно няма да ме приемат. Ще използват емоции и логика в избора си и вече зависи от тях самите, но не е трудно да се предвиди.
Нека теоретично, сложа край на живота си. За мен смъртта е естествен процес в природата и обществото просто е сложило на пиедестал човешкия живот. Родителите ми ще страдат най-много, защото разчитат на мен и съм единственото им дете, понеже ме няма, емоциите ще са по-силни от логиката и ще се самообвиняват доста време, впоследствие ще обвиняват мен, когато логиката надделее. Близките ми приятели ще страдат на второ място, но ще бъде само емоционално, а някои от тях ще се самообвинят за случилото се. Ще имам най-много приятели в този момент, такива които почти не са говорили с мен, но искат да се видят по новините и да извлекат полза от смъртта ми. Колегите ми ще са потресени, но ще се радват на намаляващата конкуренция. Всеки ще следи собствените си интереси, както обикновено, животът ще продължи да тече. Аз от друга страна ще съм през цялото това време заровен в земята и няма никакво значение за мен дали са го приели, или не.