PDA

View Full Version : стоенето на тъмно



daniel10
04-04-2013, 17:49
здравейте ,братлета да ви питам стоенето на тъмно някои знае ли до какво води.Например месец ,два ,3 ,4 .... какво става в последствие ? ще се радвам някой да ми обясни

ameli
04-04-2013, 19:42
Дефинирай на тъмно? Ако просто ти е изгасена лампата вечер - очите се напрагат заради контраста с монитора; иначе ако се лишаваш от слънце - целият ти организъм страда.

daniel10
04-04-2013, 20:18
Дефинирай на тъмно? Ако просто ти е изгасена лампата вечер - очите се напрагат заради контраста с монитора; иначе ако се лишаваш от слънце - целият ти организъм страда.

това за компютара го знаем да кажем , точно това за лишаването от светлина от слънце до какво води чувал сам само , че 1 месец ако стоиш на тъмно косата ти побелява да кажем .... нещо друго става ли

defender
04-04-2013, 20:34
ами ако стоиш само на тъмно ще имаш дефицит на витамин Д.

ПП: а еволюцията след време може да те превърне във вампир..........

DoctorSatan666
04-04-2013, 21:42
http://s3-ec.buzzfed.com/static/imagebuzz/web05/2011/10/3/18/today-my-internet-connection-went-down-8008-1317679469-18.jpg

БожиятАгнец
04-04-2013, 21:46
Ще ти се покачат нивата на мелатонина в кръвта и ще ти се спи. След време ще почнеш или да спиш много малко или много повече - не е сигурно. ( Циркадният ритъм ти се преебава.)

При подобни експерименти с животни репродукционната им система (твърде мн мелатонин) се уврежда след време. При хора с дадени здравословни проблеми може да има и по-лош изход.
(При насекомите е друго - примерно мухи гледани на тъмно снасят по 400 яйца, което с 200 повече от братята им живеещи на светло. Също така телата на "тъмните" са по-издръжливи и обемни.А ДНКто им пък е било много добро, естествен подбор.)

И тук идва един тънък момент - ако си говорим за 24/7 тъмнина доста време и ти не приемаш достатъчно витамин А следва "кокоша слепота".

А зависи и за колко тъмно си говорим - примерно има пещери в които се определя, че има "пълна тъмнина" съответно в някои от тях живеят едни рибки. Та, стоейки в "тоталната тъмнина" N време може да си загубиш зрението - както рибките и дори еволюцията не им помага да си го върнат, засега. Но пък тези рибки са по-чувствителни с другите си сетива за сметка на това.

Чувала съм (никва идея дали е вярно) пробвали да оставят човек в такава пещера за известно време. Когато оглавяващите експеримента се върнали при него го заварили....Да чете книга на светлината на запалена цигара. 8-)

Освен това нивата на витамин Д се понижават до земята. Липса на витамин Д = отслабване на костите. Съответно и шанс за остеомалация и/или остеопороза.

Вече от психологическа гледна точка е още по-страшно. Параноя, депресия, халюцинации и какво ли още не. Накрая най-вероятно ще се самоубиеш.

Но говоря на изуст, та, ако греша някъде ме поправете. 8-)

daniel10
04-04-2013, 23:16
Ще ти се покачат нивата на мелатонина в кръвта и ще ти се спи. След време ще почнеш или да спиш много малко или много повече - не е сигурно. ( Циркадният ритъм ти се преебава.)

При подобни експерименти с животни репродукционната им система (твърде мн мелатонин) се уврежда след време. При хора с дадени здравословни проблеми може да има и по-лош изход.
(При насекомите е друго - примерно мухи гледани на тъмно снасят по 400 яйца, което с 200 повече от братята им живеещи на светло. Също така телата на "тъмните" са по-издръжливи и обемни.А ДНКто им пък е било много добро, естествен подбор.)

И тук идва един тънък момент - ако си говорим за 24/7 тъмнина доста време и ти не приемаш достатъчно витамин А следва "кокоша слепота".

А зависи и за колко тъмно си говорим - примерно има пещери в които се определя, че има "пълна тъмнина" съответно в някои от тях живеят едни рибки. Та, стоейки в "тоталната тъмнина" N време може да си загубиш зрението - както рибките и дори еволюцията не им помага да си го върнат, засега. Но пък тези рибки са по-чувствителни с другите си сетива за сметка на това.

Чувала съм (никва идея дали е вярно) пробвали да оставят човек в такава пещера за известно време. Когато оглавяващите експеримента се върнали при него го заварили....Да чете книга на светлината на запалена цигара. 8-)

Освен това нивата на витамин Д се понижават до земята. Липса на витамин Д = отслабване на костите. Съответно и шанс за остеомалация и/или остеопороза.

Вече от психологическа гледна точка е още по-страшно. Параноя, депресия, халюцинации и какво ли още не. Накрая най-вероятно ще се самоубиеш.

Но говоря на изуст, та, ако греша някъде ме поправете. 8-)

атцки много ти благодаря за инфото братле.Аз до колкото знам когато стоиш на тъмно не ослепяваш , ослепяваш кагато зърнеш светлина .Очите толкова са свикнали към тъмното ... заради това и за побеляването също съм чувал ... ако има още нещо ще ми е интересно да науча :) мс много

orthodox
04-05-2013, 18:06
Доста ток ще спестиш, не знам за друго :P

JDeel
04-07-2013, 21:39
Леле, обясних си защо кокаляците ме наболяват и косата ми побелява. Не било само от лежане и ядове :|

За очите не мисля че има поводи за опасения, след като компютрите се грижат за това да бъдат почти постоянно осветени :D

ceko230
04-08-2013, 13:08
Леле, обясних си защо кокаляците ме наболяват и косата ми побелява. Не било само от лежане и ядове :|

За очите не мисля че има поводи за опасения, след като компютрите се грижат за това да бъдат почти постоянно осветени :D


и аз съм на 16 и бая сам побелял ... супер кофти е ама съм му ебал маиката само като се сетя за това и се нервя на 25 години ще сам целия побелял сигорно

npp
04-08-2013, 16:30
побеляването не е просто от стоенето на тъмно, но и нищо не пречи всеки ден да излизате навън за по час-два та и повече

defender
04-08-2013, 19:18
npp, от няколко дни ме напада зъл-трансцидентален магьосник, сега какво да правя, знам, че ти имаш опит с тези неща................... дай някакво ръководство за борба с тази зла гад.

npp
04-08-2013, 20:33
npp, от няколко дни ме напада зъл-трансцидентален магьосник, сега какво да правя, знам, че ти имаш опит с тези неща................... дай някакво ръководство за борба с тази зла гад.


ако наистина не се шегуваш с това, пиши ми лично съобщение

defender
04-08-2013, 20:36
добре де, шегувам се .......................нали съм си леке, ше кажеш, че не ме познаваш.

ПП: добре де чак пък ЛС, толко ли е секретно.

DoctorSatan666
04-09-2013, 00:04
ако наистина не се шегуваш с това, пиши ми лично съобщение

БУАХАХАХАХАА....

http://i.imgur.com/Ea4xh1C.jpg

CheFfo0o
04-25-2013, 09:46
здравейте ,братлета да ви питам стоенето на тъмно някои знае ли до какво води.Например месец ,два ,3 ,4 .... какво става в последствие ? ще се радвам някой да ми обясни

Да няма да отвличаш човек :D ?

Chacho
04-25-2013, 09:59
БУАХАХАХАХАА....

http://i.imgur.com/Ea4xh1C.jpg

Синхрон на реакциите ни забелязвам тука. :D

defender
04-25-2013, 10:50
подигравате ли се, на нежното създание на дивата пустиня npp?................. веднага да му се извините и да подходите с разбиране...... моля.

npp
04-26-2013, 10:26
шеговито ли ви е не зная, но дори и в християнството досега почти нямаше кой да спасява погиващите, да изцелява болните и възкресява мъртвите, вчера още един известен християнин, който беше известен най-малкото на всички евангелисти/протестанти, умря от тумор в главата, при положение че боледуваше в продължение на месеци и те малко или много знаеха това, понеже и по телевизията даваха че му предстоеше операция в чужбина, а иначе разни протестанти и въобще християни денем и нощем воюваха против мен и въобще против нас свидетелите на истинският Господ Бог, но когато стотици пъти подред в продължение на години им казвах(-ме) че няма кой да спасява погиналите, да изцелява болните и възкресява мъртвите, те така и не взеха под внимание това и си продължиха да воюват чрезмерно против истинските Светии и истинското Божие Слово с техните толкова жалки претенции за съдене вместо спасяване, понеже искаха да съдят цялото човечество, но не и да спасяват, и като прибавиме към това и супер жалката война на сектантите от индийските вероизповедания, които така и не се трогнаха пред каквото и да е, чрез която тяхна война те просто съсипваха всичко добро без въобще да градят такова, и то само поради някаква си пуста горделивост и непримиримост с Истината, суетата е тотална, дори и християните не можеха да спасяват собствените си братя и сестри по вяра, понеже и не се стараеха особено в вярата, а какво да кажем за последователите на индийските религии, които дори и не искаха да има спасение за когото и да е от човеците, камо ли да работят за спасението на някого, всички тези бяха просто едни жалки сектанти, като дори и до днес мнозина от тях все още (предпочитаха да) са такива, а именно да има погибел за цялото човечество, но не и да работят за спасението на когото и да е човеците, освен само най-вече за своите най-любими ближни, дори и да правеха всичко за своите приятели, те въобще не жалеха останалите човеци, а е писано:

"Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си, благославяйте тия, които ви кълнат, правете добро на тези, които ви ненавиждат, и молете се за тия, които ви правят пакост и ви гонят; за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява на злите и на добрите(т.е. защото Той прави да има благодат както за добрите така и за злите), и дава дъжд на праведните и на неправедните(т.е. и прави да има очистване както за вярващите така и за невярващите). Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и митарите(т.е. и неправедните)? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и митарите(т.е. и неправедните)? И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец." Матей 5: 43-48,

"Каза и на този, който Го беше поканил: Когато даваш обед или вечеря, недей кани приятелите си, ни братята си, ни роднините си, нито богати съседи, да не би и те да те поканят, и ти бъде отплатено. Но когато даваш угощение, поканвай сиромаси, недъгави, куци, слепи; и ще бъдеш блажен, защото, понеже те нямат с какво да ти отплатят, ще ти бъде отплатено във възкресението на праведните." Лука 14: 12-14,

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения(т.е. благословии) за(т.е. за пълното спасяване на) всичките човеци, за(т.е. за пълното спасяване на) царе и за(т.е. за пълното спасяване на) всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината(т.е. и всички те да станат добри/праведни). Защото има само един Бог и един ходатай между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам мъжете(т.е. вярващите мъже) да се молят на всяко място, като издигат ръце свети(сиреч, като правят само добро), а не гневни и препирливи(сиреч, но не и зло), Така и жените да украсяват себе си със скромна премяна(т.е. така и жените да бъдат смирени), със срамежливост(т.е. с скромност) и целомъдрие(т.е. и благост), не с плетена коса(т.е. не с високоумстване) и злато(т.е. и тщеславие) или бисери(т.е. или чрезмерна мъдрост) или скъпи дрехи(т.е. или възвишеност), а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието." 1 Тимотей 2: 1-10

ето какво е писано, а те какви ги вършеха и до днес, няма значение дали бяха сатинисти, йоги, индуси, будисти, мюсюлмани, юдаисти, йеховисти, неправедни християни, и пр., всички те вършеха духовно/религизно беззаконие досега, и така и не понечеха да започнат да вярват само в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос и да престанат да съдят, и да започнат и продължат да работят за всеобщото спасение в истинският Господ Бог, обаче предпочитаха да се кланят на "зверовият образ" и да приемат "зверовият белег", искат да са първи, но са последни, иначе ако се стараеха да бъдат последни, тогава щяха да бъдат първи, колко много (дори и) от своите собствени братя и сестри по вяра те просто оставяха да се мъчат и погребаха, но така и не се трогнаха и не започнаха да обичат ближните истински, иначе щяха да се покаят, понеже именно любовта води вярващите към покаяние, но те така и не се покаяха за да обичат истински, като казваме всичко това ние не съдим/не осъждаме когото и да е от човеците, но всичкото свидетелство от истинският Господ Бог е с поучителна, назидателна и изобличителна цел, а всеки който съди другиго ще отговаря за това преди истинският Господ Бог

defender
04-26-2013, 12:43
против нас свидетелите на истинският Господ Бог, но когато стотици пъти подред в продължение на години им казвах(-ме) че няма кой да спасява погиналите, да изцелява болните и възкресява мъртвите, те така и не взеха под внимание това и си продължиха да воюват чрезмерно против истинските Светии

eeeeй, "истински светиьо",............. пак изтрепа рибата.

DoctorSatan666
04-26-2013, 12:53
Нпп е много интересен субект за наблюдение, ако можем изобщо да го наречем субект. Крайно интересно ми е какво се крие под маската на "истинските светии", останало ли е нещо изобщо там, или е било погълнато от фанатизма. Жалко че тук разкрива само нищожни части от себе си ...

defender
04-26-2013, 12:59
според мен нищо интересно няма, просто поредния заблуден сектант, на който "му се е явил Христос и му е дал мисия" и сега се самовживява.

ПП:поне да ни беше казал какво очаква от нас да направим за да може npp да почне да цитирам "спасява и възкресявя" и какво още чака.

defender
04-26-2013, 14:56
...............

"И словото Божие, словото на спасението, за неговите дръзки тълкуватели бива смъртоносен дъх за смърт, двуостър меч, с който сами заколват себе си за вечна погибел. С него завинаги са убили себе си Арий, Несторий, Евтихий и другите еретици, паднали чрез произволно и дръзко тълкуване на Писанието в богохулство."

DoctorSatan666
04-26-2013, 18:58
според мен нищо интересно няма, просто поредния заблуден сектант, на който "му се е явил Христос и му е дал мисия" и сега се самовживява.

Чакай сега, хората не просто така стават изведнъж "свидетели и светии". За всичко си има причина, и въпреки че наследствения набор от характеристики има значение, то съм сигурен, че зад цялото това "свидетелствуване" стои нещо по-"човешко" (стремеж, комплекс, пасивна агресия и др. "неща", които водят до подобни "изкривявания"). Даже по едно време предположих същото и за теб, но после установих, че просто се лигавиш и цялата ти религия е колкото за пред хората. В своята същност ти си като всеки останал човек. Нпп обаче много се е вкарал във филма, и то наистина. А за това определено си има причина. Уви, мога само да гадая каква е...

Естествено, мога и да бъркам. Лесно е да се правиш на голям фанатик в интернет, пък IRL да си просто сух, скучен човечец.

defender
04-26-2013, 19:39
ами че аз досега съм се старал да говоря за нпп, единствено от гледна точка на религията и в качеството му на "свидетел на словото", останалата част от характера му си е негова работа............ докато ти говориш за характера му и личността му като цяло.


Даже по едно време предположих същото и за теб, но после установих, че просто се лигавиш

ПП: всичко което съм писал относно християнството не е било лигавене............ въпреки че може да съм го представял с лигаво поведение, но същността на това което съм писал относно християнството (православието) не е било лигавене.

DoctorSatan666
04-26-2013, 20:17
Лигавенето (или не-лигавенето) за мен не е фактор по отношение на истинността на християнството. Ето нпп не се лигави, но пак пише глупости. Лигавенето по-скоро показва отношението към цялата работа. Нпп не се лигави защото приема християнството твърде сериозно. А ти си играеш на православен разбирач, но всичко това е просто помежду другото. Избрал си си някаква религия, която да те представя и според, която уж се стремиш да живееш, назубрил си някакви глупости и си ги повтаряш. Но на едно по-дълбоко ниво, тези неща не мисля, че те определят като човек. За разлика от нпп.

defender
04-26-2013, 20:25
твое право........................ сигурно е така, много често външните наблюдатели по-трезво преценят нещата относно мен, а азът е пристрастен към себе си, което често го заслепява да види недостатъците си............. благодаря............................. току що ти уби една част от моят най-голям дявол - азът.

npp
04-27-2013, 10:04
лесно му е на дефендър да се перчи с някаква поднесена му наготово човешка религия(сиреч, създадена от човеци, не от Бога) и то без дори и веднъж да е изявил нелицемерна любов към всички човеци в този форум, но участвайки "барабар петко с мъжете" в масовата неправедна духовна/религиозна дейност по затваряне на Божието Царство пред човеците(Матей 23:13) и налагане на човешка духовност/религия("зверови образ" и "зверови белег") за всички така щото само онези, които се кланят на "зверовият образ" и приемат "белега на звяра" да могат да имат нормален и хубав живот(Откровение 13:11-18 ), но друго е да се трудиш като всеки един от истинските Светии за спасението на целият свят според Словото/Учението на истинският Господ Исус Христос, ето как например Св. Ап. Павел се е трудил да научи вярващите да се молят пред истинският Бог в името на Исус за пълното спасение и изправление на всички човеци(1 Тимотей 2:1-10), понеже Исус е казал че вярващия трябва да обича не само приятелите си и съмишлениците си, но и всички онези, които не са му приятели и които са му врагове(Матей 5:43-48 ), но колко много вярващи не наблягаха на и не се упражняваха в любов към всички човеци, понеже мнозина от тях дори и не желаеха доброто на другите/мнозина други, а какво остава да са работили за спасението им в истинският Бог и истинският Исус?!, докато други уж обичаха ближните, но така и не ходатайстваха искрено пред Господ Бог за тяхното спасение и изправление, но всички те само поставяха гибелен ултиматум пред всички човеци, понеже въобще не бяха от добрите/праведните за да работят за всеобщото спасение и осигуряване на живот за всички човеци, понеже няма разлика - всеки човек, независимо дали вярващ или невярващ, е човек като всички други и се нуждае от изобилен живот в истинският Господ Бог(Римляни 3:21-31), но разбира се че човешката злоба е склонна да дели чрезмерно човеците на обречени на смърт и достойни за живот(Юда 1:18-19), понеже ако съответните вярващи наистина са добри/праведни, тогава те не биха правили разлика, но щяха да работят усърдно за спасението на всички човеци в истинският Господ Бог, но когато вярващи съдят/осъждат друг(-и) човек(-ци), тогава е сигурно че те не са от добрите/праведните, но от сатанинските изчадия, понеже предпочитат да изявяват най-примитивни форми на злото, но не и да се трудят усърдно за спасението на всички човеци без разцепление, самарянина казва: "най-добре ще е да е Рай за всички човеци" държейки на думата си открай докрай и бидейки склонен да прави само добрини, докторите и хирурзите лекуват пациентите си без да търсят сметка за зло, пожарникарите също спасяват хората от пожара без да се интересуват кои от тях са добри и кои лоши, но повечето от вярващите бяха едни осъдителни роптатели/оплаквачи настроени враждебно против други(-те) вместо да работят за всеобщото спасение на всички човеци

"Ако не иска някой да работи(т.е. ако някой не иска да прави само добро), той нито да яде(т.е. той не бива (и) да упражнява систематична/задълбочена или професионална вяра, нито да се бърка в работите на Бога и Светиите). Понеже слушаме, какво някои постъпвали безчинно между вас(т.е. как някои упражнявали систематична/задълбочена/професионална вяра и се представяли че са нещо в Божето Царство), като не работели нищо(т.е. като не вършат само добрини), а се месели в чужди работи. На такива заръчваме и ги увещаваме в името на Господа Исуса Христа да работят тихо(т.е. да не смущават другите) и да ядат своя си хляб(т.е. и да следват/имат/консумират определеното им според волята на истинският Господ Бог)." 2 Солунци 3: 10-12

а какво толкова трудно би имало ако просто вярват в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос желаейки винаги да има пълно спасение за неспасените и изобилен живот за неосигурените с такъв - толкова е просто и лесно като две и две, но те си продължиха да се възгордяват/превъзнасят/възвеличават и да бъдат надменни и да завиждат на и злобеят срещу другите, понеже са жадни да (се) иждивяват в похотите си(Яков 4:3) сиреч понеже предпочитаха да се изживяват като нещо (повече) или някой (по-голям), но добрият човек е просто добър съвсем директно, докато лошите не са винаги така добри, но предпочитат да бъдат чешити, но как ще станат/бъдат първи в Божието Царство след като Бог не би допуснал/поставил неправедни/лоши хора да бъдат първи там?!, но колко по-достойни са добрите/праведните човеци след като те търсят ползата в истинският Господ Бог на всички човеци за изобилен и вечен живот на всички тях?!, или как е възможно некадърните и лошите доктори да станат/бъдат най-похвалявани?!, но колко повече кадърните/добрите доктори и хирурзи ще бъдат добре приети от всички човеци след като нито един човек няма да може да докаже че те са (по-)недостойни?!, ето как ние изявяваме съвършена любов към всички човеци без да се хвалим с себе си, но с истинският Господ Бог и истинските Светии, понеже едва ли Той би признал/приел за свои истински духовни служители онези, които не обичат съвършено всички човеци, но са лицемерни

"Любовта да бъде нелицемерна; отвращавайте се от злото, а прилепявайте се към доброто." Римляни 12: 9

FlyingUnderpants
05-26-2013, 23:44
npp какво си ти?