PDA

View Full Version : Баща му почина и искам да помогна някак



SunSetBeach
04-05-2013, 22:18
Разбрах преди няколко дни че бащата на един мой приятел е починал.Всъщност приятел силно казано-беше от предишния ми клас,разбирахме се доста и година след като се разделихме класа поддържахме връзка.После спряхме.Аз го харесвах известно време,но тъй като имаме хубави спомени заедно бих искала да го зарадвам по някакъв начин.Някакви нетрадиционни идеи ако дадете.Знам че е глупаво да искам да съм до него като не сме близки попринцип.Но все пак искам да знае,че може да разчита на мен...с думи дори.Не знам..

xoxi
04-05-2013, 22:31
Въобще не се намесвай в мъката му. В такива моменти човек има нужда от най-близките си хора, които ще знаят как да помогнат, а не бивши съученици, с които дори и връзка не държи вече.

girlwithblueeyes
04-05-2013, 22:33
Въобще не се намесвай в мъката му. В такива моменти човек има нужда от най-близките си хора, които ще знаят как да помогнат, а не бивши съученици, с които дори и връзка не държи вече.
+1

mimeto_0o0o
04-05-2013, 22:40
Да може би xoxi е права. Смъртта е трудно нещо.. миналата година един мой съученик почина беше ужасно.
Не би трябвало да го казвам, но къде учи и на колко е момчето (питам не за друго, но просто наскоро стана същото със един от съквартирантите на брат ми и затова питам)

SunSetBeach
04-05-2013, 22:45
вкъщи си живее мом4ето

kyka1
04-06-2013, 09:03
По - добре го остави да тъгува има хора които да го подкрепят не се намесвай най - много да те отблъсне в такива моменти хората са раздразнителни има си близки които ще му помогнат много повече от тебе :)

ameli
04-06-2013, 12:01
Такъв човек най-малко желае милостиня и опити за помощ от почти непознати.

Amore-Mio*
04-06-2013, 12:40
И аз смятам, че не би било правилно.
Някак, ще тълкува нещата от сорта на: "да, сега баща ми почина и тя затова е тук, и затова се опитва да подновим контактите си". Тоест, един вид, ще усети съчувствието ти, а в такива моменти няма да му се отрази добре.

justmee19
04-06-2013, 20:01
Баща ми почина преди 6 месеца... искам да ти кажа,че всичко,което казаха по-горе е вярно.Не се намесвай! В такива моменти човек има нужда от близките си. Ще ти кажа как беше при мен - познати идват и почват да те съжаляват и се правят че им пука,а на теб изобщо не ти я до тях. Дразних се,наистина се дразних,когато някой почваше да се прави на загрижен,защото си мислех,че не са(може би е имало някой,които е бил,но в този момент не ми беше до тях). За това по-добре не се намесвай!

tori
04-06-2013, 20:15
Не се мешай. Бащата на едната ми приятелка почина преди две години. С другото момиче и се обадихме моментално като разбрахме , но после я оставихме сама да започне да говори с нас когато почувства нужда. След време започна да говори свободно, а сега трите седим и си спомняме за чичо Иво. Мисля, че щеше да се отдръпне ако я натискахме. Най-добре не се занимавай.

SunSetBeach
04-06-2013, 21:45
така е прави сте,благодаря ви,дано всичко е наред с него