PDA

View Full Version : Желание,хоби или както искате го наречете...



be_cool
04-06-2013, 09:01
Здравейте хорица! :) Ще ви споделя нещо и искам да ми кажете какво мислите.Нов съм в този форум и тъй като видях,че този раздел е за забавления и прочее,мисля,че тук трябва да го споделя.

В последно време така се чудя какво ми харесва,какво ми допада,кое ме прави щастлив,кое ще ми носи удоволствие и реших,че обичам много да общувам,комуникативен човек съм.Направо към въпроса - искам да правя изследвания,нещо като статистики,свързани с предпочитания,виждания и интереси на хората на различни теми,например - ''Избухливи ли сте''?,''Какво правите през свободното си време''? и т.н.За да стане това,трябва да обикалям по улиците с някакъв микрофон и някой да си закарам с камера,за да снима,за да може да се заснеме и клипче,няма да го правя това напразно.Това за мен е много интересно и мисля,че няма нищо странно,напротив.По-ограничените и повърхностни хора може би ще излеят негативизъм,но аз приемам всичко с усмивка. :) Това със сигурност ще стане с голяма доза позитивизъм,желание,каквот о имам аз(то без него не може) и изключителна увереност в себе си.
Какво мислите,дали ще ми се получи? :)

П.С. Иначе мисля да уча психология и пак отново,за да изследвам хората - поведението йм,интересите йм,проблемите йм,техните
мисли,чувства,впечатления, реживявания,възгледи,ценн сти за живота и т.н.

Цялата работа е желанието.

orthodox
04-06-2013, 09:11
Миии... добра е идеята, ама не знам българинът как ще погледне на това. Аз по улицата не срещам много дружелюбни хора, едва ли ще ти се получат забавни клипчета като влоговете на американците :D пробвай, дано не отнесеш боя. Не че да те плаша нещо, ама балканджията е свиреп :D

be_cool
04-06-2013, 09:14
Ами,трябва да знаеш как да подхождаш с хората,но като цяло българите са ограничени и нямат да схванат идеята... :) Радвам се,че ме подкрепяш! :)

orthodox
04-06-2013, 09:16
Дръж ни в течение :P

be_cool
04-06-2013, 09:20
Окей,но няма да стане бързо,тъй като трябва да навия и някой,който да кръжи след мен с камера и задължително ентусиазиран. :D

orthodox
04-06-2013, 09:22
Ми аз съм навит, ако става дума за София :) (и камерата е от теб)

TheBeliever
04-06-2013, 09:52
За качествено изследване не стигат само желание и увереност. Трябва солидна доза подготовка, изпипани въпроси и умението да събираш и анализираш информация.

Ако просто искаш да обикаляш улиците и да заговаряш хората - да, ще ти се получи. Но няма да бъде истинско изследване.

be_cool
04-06-2013, 12:01
''За качествено изследване не стигат само желание и увереност. Трябва солидна доза подготовка, изпипани въпроси и умението да събираш и анализираш информация.'' - това го умея.Просто искам да видя как мислят хората,гледната йм точка,това е. :)
А към ''orthodox'' - от Гоце Делчев съм :)

TheBeliever
04-06-2013, 13:16
Гледната им точка относно какво?

Някак хаотично подхождаш. За да знаеш какви въпроси на какви хора да задаваш трябва първо да си поставиш ясна цел. Да знаеш какво точно търсиш и кой е най-удачният начин да го намериш.

Първо си избери една конкретна тема. Намери възможно най-много информация по дадената тема. Създай си мнение, набележи няколко позиции и си постави хипотези. Едва тогава се пристъпва към изследване на тези хипотези чрез различни методи, само един от които е личното интервю.

Като цяло изследване се прави когато искаш да разбереш нещо. Ти искаш да разбереш нещо или просто искаш да си говориш с хора на разни теми? Защото ако е второто сферата на изследванията не е правилна. По-скоро журнализъм някакъв.

be_cool
04-06-2013, 13:43
Ясно,разбирам те!Ще поработя малко върху това,което ми каза или по-точно - да си създам мнение и да заема някаква позиция.
''Ти искаш да разбереш нещо или просто искаш да си говориш с хора на разни теми?'' - Искам и да разбера нещо и да общувам с хората. :)

Mary_Jane_69
04-07-2013, 17:34
Добра идея, но подбирай места, на които ще ти отвърнат и на теб с усмивка.