PDA

View Full Version : борба с акне



vesela_c
04-06-2013, 10:26
Ще ми препоръчате ли подходящ крем или маска против акне (моята кожа е смесена-в зоната на челото е по-мазна а на бузите и брадичката е по-суха) нещо по-приемливо до 10 лв но да е ефективно-благодаря предварително

Amore-Mio*
04-07-2013, 14:00
За акне неща не се препоръчват току - така, а и не трябва.

Отиваш при дерматолог и той да ти предпише лечение.
Нещо, което е било полезно за някой, при теб може да се окаже лош избор, ако ме разбираш.

orthodox
04-07-2013, 14:06
Аз просто си пукам пъпките срещу огледалото и го облизвам

RebecKa_
04-07-2013, 16:02
Ами не можем да ти помогнем само с описание на кожата ти, трябва да отидеш на дерматолог ,ако не искаш да се появят пъпки и зачервявания !

pepa97
04-13-2013, 17:01
СИЛИЦИЛОВ СПИРТ + хидратиращ крем ще ти излезне по-малко от 10 лв.. около 5 лв . и има файда !

mimijessi
04-13-2013, 21:01
Розова вода, хума, акне аут или отиди в аптеката и попитай.. :)

Silviahh
08-14-2013, 19:04
Като отидох в аптеката ми препоръчаха някакъв спирт за 1,70, който след няколко дена ми увеличи акнето двойно.
Сега започнах да се мажа всяка вечер с крем здраве и кожата ми се изчисти :) Пробвай..!

sunshine :**
08-15-2013, 14:05
аз съм против всякакви неща пълни с химии , според мен недей да се мажеш - ако е наистина много зле случая - акне аут / точно 10 лв е / , но според мен ето какво би могла да направиш / това е моят режим и така си реших проблема /
1.мий си често лицето с хладка вода / особено сега като е лято / да речем 3-4 пъти на ден, със подходящ сапун за лице
2.почиствай го през ден или два с нещо безвредно - тоалетни трици , маска от хума , или нещо друго - тези неща са напълно безвредни и се купуват от аптеката , има и хиляди други - просто трябва да се поинтересуваш - и не са скъпи - 1-2 лв
3.не си слагай фондиотен / пиша неграмотно съжалявам ;дд/ или грим , защото те запушват порите и положението ще стане много по-зле.
4.поне веднъж седмично / ако го правиш по-често , още по-добре / някаква маска за твоят тип кожа - има хиляди .
та това е от мен , дано съм помогнала и се извинявам ако има много правописни грешки :ДД ако има нещо пиши на лс :)

denis-7777
11-16-2013, 07:38
Здравейте,аз искам да споделя с вас ,че също имах проблем с гнойни пъпки по лицето и шията с които се борих почти година .Какво ли не пробвах,бях при дерматолози,ползвах скъпа козметика,различни козметични процедури и най - накрая в отчаянието си реших да пробвам лосион който се прави от фармацефт с 52 годишен стаж и до ден днешен съм благодарна на тази жена ,че благодарение на нея имам самочувствие и нямам никакви проблеми с лицето.Наскоро видях ,че има и страница в фейсбук,можете да го намерите под името Magnifico.Струва само 18 лева и е супер ефикасен.