PDA

View Full Version : Обвинява ме за всико...



Murder_Doll
04-06-2013, 11:57
Той е на 26 аз на 19. Заедно сме от 2 години и половина и напоследък живота ми се превърна в някакъв ад.
Няма нещо, за което не съм виновна в тая връзка, че и извън нея. То е ясно, че не съм безгрешна, ама чак пък толкова....
Давам ви за пример следната ситуация: Петък вечер, не знаем какво ще правим. Питам го какво му се прави, той не знаел, аз да кажа. Казвам аз нацупва се и излизам виновна, че не мисля за него, не ми пукало за него, че бил изморен и тн. След това около 2 часа минават в всякакви други обвинения - заради мен не му вървяло в работата, заради мен нямал приятели, време, живот... Аз си седя и си мълча просто щото не знам с кво съм виновна и кво да кажа, опитвам се да го оборя но без никакъв успех. Квото и да кажа е лъжа, луда съм, не съм го разбирала. Нервите ми вече не издържат и се разревавам, ама и за тва съм виновна, правила съм циркове от нищото.. И тая случка се повтаря през ден.. Е кажете ми, какво трябва да направя.. Било му пукало за мен и ме обичал, а пък аз нищо не съм оценявала. Като му кажа той да реши какво да правим или какво Той да прави, винаги прехвърля отговорността на мен и после излизам виновна. Не издържам така, ама го обичам. Бях решила да му дам урок и да не го търся няколко дни. З дни не му се бях обаждала, и се надявах той да го направи, но не... Аз му звъннах.. Както и да е, пак излезнах виновна. Ако има някакво значение и двамата сме лъвове. Върви се оправи

Amore-Mio*
04-06-2013, 12:11
Ти си си виновна наистина.
Но не защото той така си мисли, а защото оставяш себе си, чувствата си, достойнството и гордостта си на заден план и просто изпълняваш това, което пожелава той. Не показваш никаква увереност в себе си и той автоматично, се възползва от този случай, за да дигне собственото си его.

Вземи се в ръце.
Защо си с един човек, който няма да те търси в продължение на три дни и накрая, когато решиш да му звъннеш - той ще те обвинява за това, че си го потърсила? Не, не е любов, не го обичаш, не се заблуждавай. Кое те кара да продължаваш да си тъпчеш егото си и да позволяваш и на него? Кое?

Иначе от въпросите ми излиза ясно какво искам да кажа, но съветът ми е - стой далеч от него. Сложи край на взаимоотношенията. Как си мислиш, че ще продължиш години още с човек, който те кара да се чувстваш нищо?

tediss
04-06-2013, 12:21
Виж всеки е прав за себе си..Научих го по трудния начин. Все пак два остри камъка брашно не мелят. Предлгам ти като идея да започнеш да се държиш малко по отдалечено от него, но да не стигаш до там че да не му звъниш 3 дена както беше споменала..Направи му изненада, опитай се да отделиш повече време за интимните ви отношения нещо което и на двамата ви хареса.. Ако пак продълава опитай се да му обясниш на някое по- спокойно място далеч от проблеми и други как стоят нещата и ако отново нищо не статне.. вече избора е напълно твой :) Късмет..

xoxi
04-06-2013, 12:22
Авторке, представила си нещата, че момчето да изглежда виновно за всичко. Спестила си твоята част, освен това, че седиш кротко и ревеш, докато той те обвинява за това и онова. Някак ми се струва, че се опитваш да се изкараш жертва.
Дай повече детайли ако искаш адекватни мнения, а не само съжаление.
Например ако в петък той е бил цял ден на работа и е изморен, а ти си предложила да отидете на дискотека или в някой клуб, нормално е да реагира така.

Violenza
04-06-2013, 14:29
Например ако в петък той е бил цял ден на работа и е изморен, а ти си предложила да отидете на дискотека или в някой клуб, нормално е да реагира така.
xoxi, най-после попадам на твое мнение, с което да не съм съгласна. :D
Като е бил уморен да й е казал да си останат вкъщи, той хем й казва тя да решава, хем после хленчи като ощипана госпожица.

Авторке, твоят въобще няма поведение на мъж. Според мен иска да се разделите, но не иска да направи той първата крачка, а ти.

sneering
04-06-2013, 14:38
В много омагьосан кръг сте на неразбирателство,един цикъл дето постоянно ще се върти без край,докато не говорите по същество именно по тия въпроси,иначе от само себе си,няма да се решат :D
Затва е готино гаджето ти,да е първо приятел с общи интереси и след това спътник с които се чудиш кво да правиш...

xoxi
04-06-2013, 15:02
xoxi, най-после попадам на твое мнение, с което да не съм съгласна. :D
Като е бил уморен да й е казал да си останат вкъщи, той хем й казва тя да решава, хем после хленчи като ощипана госпожица.

Ако той е бил изморен, предполага се, че приятелката му е забелязала това и няма да злоупотребява. Това, че я е накарал тя да решава може да е просто мил жест, очаквайки момичето все пак да измисли компромисен вариант и за двамата. И аз да бях на негово място и аз щях да се разпаля, ако половинката ми напълно ме пренебрегне и включи само собствените си желания в общите планове. Който и да решава какво ще се прави, трябва да решава и за двамата, не само за себе си.

draid
04-06-2013, 15:04
Виновна си, че го търпиш. Що не му каза, като толкова му пречиш да се разделите ?

evellinee
04-06-2013, 15:13
Виновна си, че го търпиш. Що не му каза, като толкова му пречиш да се разделите ?

съгласна .. за к'во трябва изобщо да го търпиш и да се унижаваш?

Violenza
04-06-2013, 15:44
Ако той е бил изморен, предполага се, че приятелката му е забелязала това и няма да злоупотребява. Това, че я е накарал тя да решава може да е просто мил жест, очаквайки момичето все пак да измисли компромисен вариант и за двамата. И аз да бях на негово място и аз щях да се разпаля, ако половинката ми напълно ме пренебрегне и включи само собствените си желания в общите планове. Който и да решава какво ще се прави, трябва да решава и за двамата, не само за себе си.
Ама като е уморен защо въобще я кара да решава тя какво да правят? Казва й, че е уморен и дотам. Мен адски много ме дразни да ми кажат "където решиш, там", да дам предложение и да получа отрицателен отговор. Еми като ми казват аз да реша, ще слушат и ще изпълняват.

едит
В случая той просто си е търсел повод да се скарат, или по-точно той да се скара на нея.

xXxPETYAxXx
04-06-2013, 15:54
...заради мен не му вървяло в работата, заради мен нямал приятели, време, живот... Аз си седя и си мълча просто щото не знам с кво съм виновна и кво да кажа...
Ако на мен някой ми изцепи тези неща директно ще го попитам "Ами защо не ме зарежеш, щом ти преча..." и ще допълня с "...улеснявам те - живей си живота без мен, повече няма да съм в него".

Takaki Tono
04-06-2013, 16:26
Не си виновнa ти, просто приятелят ти е едно голямо безволево лайно.

xoxi
04-06-2013, 16:51
Ама като е уморен защо въобще я кара да решава тя какво да правят? Казва й, че е уморен и дотам. Мен адски много ме дразни да ми кажат "където решиш, там", да дам предложение и да получа отрицателен отговор. Еми като ми казват аз да реша, ще слушат и ще изпълняват.

Тук вече не става въпрос кой кого и какво е накарал. Това не е важно, защото ако й пък беше казал, че е изморен и не иска нищо да прави, тя сигурно щеше да мрънка, че той не зачита нейното мнение и все няма време за нея. Оставяйки я да реши какво ще правят е компромисен вариант за нея, от който тя може да се възползва прекално много, което съвсем не е правилно.
На мен никога не ми се е налагало да казвам на приятеля ми "Ей, погледни ме! Изморена съм.". Той знае, когато е така и дори когато му кажа той да измисли какво ще правим, винаги се е съобразявал.
Безпричинните откази вече са друго нещо и съм съгласна, че са дразнещи. Но когато единият има причина да откаже, не виждам защо да проявяваме такъв егоизъм.

Както и да е, много се отдалечихме от темата.

Murder_Doll
04-06-2013, 17:03
Авторке, представила си нещата, че момчето да изглежда виновно за всичко. Спестила си твоята част, освен това, че седиш кротко и ревеш, докато той те обвинява за това и онова. Някак ми се струва, че се опитваш да се изкараш жертва.
Дай повече детайли ако искаш адекватни мнения, а не само съжаление.
Например ако в петък той е бил цял ден на работа и е изморен, а ти си предложила да отидете на дискотека или в някой клуб, нормално е да реагира така.

Не, в никакъв случай не се опитвам да се изкарам жертва. Аз съм споменала, че и аз съм правила грешки във връзката. Държала съм се лошо без причина, например, щото ми е било криво. Викала съм му, обиждала съм го, за което след това съм съжалявала и съм се опитвала да му обясня, че в яда си не мисля много. Ама в дадената ситуация, виждах как той искаше точно тва да се случи, да избухна и за това си мълчах, ама то и най-железните нерви имат граница. Разревах се, защото конкретно ми каза, че не полагам никакви усилия за връзката, което не е така и просто се почуствах безсилна.
Аз не съм много от хората, които ходят по дискотеки, по-скоро навън с приятели или в някой пъб най-много, което не го намирам за крайно изморително.


И аз имам някакво такова чувство, че ми ги върти тея номера, защото иска да го зарежа. Питала съм го, за какво го прави, той "Ама кво правя, ти не виждаш ли ти кво правиш". Питала съм го искаш ли да скъсаме и той веднага "Ти тва искаш, знам"... А пък не е така, все пак 2 години и половина не са малко време, обичам го тоя човек, имам прекрасни спомени с него, не мога да захвърля всичко ей така. Когато се държи добре с мен, всичко е нормално и хубаво, ама такова магаре е на моменти, че ....

xoxi
04-06-2013, 17:07
Ами виж кои моменти са повече. Тези, в които се държи добре с теб или останалите, в които се заяжда.
Когато лошите моменти са в повече, дори семейства, които са заедно по 10+ години се разделят, тъй че и ти все някак ще ги преодолееш тези 2 години и половина. :)

JoLLiE92
04-06-2013, 17:42
Разкарай го. :)

granger
04-06-2013, 18:16
Виновна си, че го търпиш. Що не му каза, като толкова му пречиш да се разделите ?

Yep...

bloodyF
04-06-2013, 18:32
Заедно ли живеете?
Не е задължително дребните скандали да са повод за раздяла. Може да е по-изнервен в работа и пр.
Излизате ли по отделно с приятели?
Аз лично съм го оставила да диша. Работи с хора, вечер, дала съм му свобода, имам му доверие. Излиза с приятели сам, ходят на тренировка и пр.
Но излиза и с мен. Когато аз или той сме уморени си отлагаме срещата и толкова. Но това се е случвало няколко пъти, не всеки път.
Той от много време ли се кара с теб за глупости или от скоро?

tori
04-06-2013, 19:49
Ама като е уморен защо въобще я кара да решава тя какво да правят? Казва й, че е уморен и дотам. Мен адски много ме дразни да ми кажат "където решиш, там", да дам предложение и да получа отрицателен отговор. Еми като ми казват аз да реша, ще слушат и ще изпълняват.

едит
В случая той просто си е търсел повод да се скарат, или по-точно той да се скара на нея.
Това. По-добре му кажи как се чувстваш и ако нищо не се промени - зарежи го.

antineutral
04-06-2013, 20:09
Защо просто не го оставиш да вдига пушилка. Ти си му била виновна - друг път. Да си мрънка там като не му се получат на сгода нещата - никой не му е крив. Държиш се колкото подобава културно - за останалото да си мята топките към тебе колкото си иска. В най-добрия случай той ще прецени, че прекалява :)

ivcheto0o
04-07-2013, 10:38
Ти си си виновна наистина.
Но не защото той така си мисли, а защото оставяш себе си, чувствата си, достойнството и гордостта си на заден план и просто изпълняваш това, което пожелава той. Не показваш никаква увереност в себе си и той автоматично, се възползва от този случай, за да дигне собственото си его.
Вземи се в ръце.


Нямам какво друго да кажа.

Murder_Doll
04-07-2013, 11:41
Заедно ли живеете?
Не е задължително дребните скандали да са повод за раздяла. Може да е по-изнервен в работа и пр.
Излизате ли по отделно с приятели?
Аз лично съм го оставила да диша. Работи с хора, вечер, дала съм му свобода, имам му доверие. Излиза с приятели сам, ходят на тренировка и пр.
Но излиза и с мен. Когато аз или той сме уморени си отлагаме срещата и толкова. Но това се е случвало няколко пъти, не всеки път.
Той от много време ли се кара с теб за глупости или от скоро?

Не, не живеем заедно.
Той рядко излиза с негови приятели, и не защото аз не му позволявам, даже напротив. Иначе аз като излизам с моите приятели, постоянно къде съм, с кой съм, ама какво правим и тн. Той е доста ревнив, даже преди ме беше следил по едно време и мен ми беше доста криво, щото аз никога не бих си го позволила да го следя. Някакъв ме бил гледал на улицата и следват сума ти мрънкания и сцени.
Иначе тея караници са от скоро, 3-4 месеца.

Казвала съм му как се чувствам, ама темата винаги се обръща към неговите чувства и общо взето трудно се говори на тея теми. Иначе имаме страшно много общи неща, винаги има тема, на която да говорим. Май няма пълно щастие ...

Amore-Mio*
04-07-2013, 12:47
3 - 4 месеца и все още си стоите на едно и също положение, даже по - лошо?
Някак, не ми се връзват нещата.
Разбирам в един период от време да не му е добре, да му е натоварено, но от толкова време насам да се държи по този начин и да ме обвинява за всичко, дори и за това, че дишам - съжалявам, отдавна да съм сложила края. Имам си достойнство и самоуважение и не бих позволила на някакъв си да си играе с мен.

NomNomNom
04-07-2013, 13:35
Този филм съм го гледала няколко пъти.
При две момичета на 14-16, с дълги връзки;
При жена на около 40;

Странно, но общото между 3те е , че са изключително красиви и интелигентни момичета/жени - математички, много красиви.
И някакви такива тъпаци се държаха така с тях, че и по-зле.
С 40г. се бяха разделили, защото тя записа 3та магистратура.
Едната 14-16г. я оставиха, защото започна да се занимава сериозно с една дисциплина, и била станала ужасен човек.

Значи, ние каквото и да ти казваме, няма да го оставиш, то е ясно. Млада си и си свикнала с него, ще е трудна крачка.

Докато не си намериш нов, или ново хоби, -- и да му се сърдиш, и да го зарязваш - пак ще се връщаш към него.

Но хубаво е, че вече осъзнаваш, че има проблем.

Не просто има проблем, да знаеш, че е абсолютно недопустимо това, което ти се случва, и някой ден, като си спомняш - ще се смееш, и ще се чудиш как си се оставила така.

Mina A saifi
09-17-2017, 20:09
ЗДРАВЕЙТЕ ,аз съм момиче на 20 г приятелят ми е на 25 . Много се обичаме , но от известно време силно го ревнувам и той се ядосва каза ми че така може да ме намрази и тъй като незнаех какво да направя му казах че искам малко време да помисля , но той продължава да ме търси и иска да ме целува... и казва че не го интересува че аз съм се отдръпнала.
Как да разбирам това поведение от негова страна ?

haritov
09-17-2017, 20:12
ЗДРАВЕЙТЕ ,аз съм момиче на 20 г приятелят ми е на 25 . Много се обичаме , но от известно време силно го ревнувам и той се ядосва каза ми че така може да ме намрази и тъй като незнаех какво да направя му казах че искам малко време да помисля , но той продължава да ме търси и иска да ме целува... и казва че не го интересува че аз съм се отдръпнала.
Как да разбирам това поведение от негова страна ?

разбери какво искаш щото няма да е вечно такъв