PDA

View Full Version : Как да си изкарвам пари?



Yoni123
04-06-2013, 13:47
Момиче на 14 години... Само като чуете тези думи се досещате за какво ще ви пиша :D Както повечето тийнове, и аз имам проблеми с парите и джобните. Мъдрих,мъдрих, но нищо не измъдрих... Та, въпроса ми е, как мога да си ги изкарвам самичка? Опитах се да продам едно-две неща в prodavalnik, но ето че вече втора година си седят там и никой не ги иска. И все пак преди да ми пишете някакъв съвет не забравяйте, че съм непълнолетна и не мога да започна каквато и да е работа... О, и ако ще ми пишете нещо от сорта на "Помоли вашите за повече джобни" или "Изчакай малко да пораснеш" по-добре не си губете времето ;) Благодаря предварително :)

dread88
04-06-2013, 13:59
Стани най-умната в даскало и взимай по 5 лева да пишеш домашните на другите :)

sToyAncHo
04-07-2013, 11:02
Аз съм на 16 и едвам-едвам ще си намеря нещо другия или по другия месец, а ти на 14 искаш. Няма как да стане, освен ако вашите не са някакви управители или собственици някъде, че да те наемат на някаква заплата.

tediss
04-07-2013, 11:41
Печели пари в сайтове за награди :D :D Не можах да измисля нищо по- умно :D :D

Miiimiii
04-07-2013, 14:43
Аз също съм на 14 ... Аз например съм дистрибутор на Oriflame ... понеже съм под 16 години съм на името на майка ми ... Та купувам си каталог, показвам го на приятели и познати и така. Печеля все нещичко =)

NomNomNom
04-07-2013, 14:54
Стани най-умната в даскало и взимай по 5 лева да пишеш домашните на другите :)
^^ Това е много добра оферта.

Дистрибутор на ейвън/орифлейм - не е много доходоносно, но ще имаш много добри отстъпки и поне за козметика няма да даваш никакви пари, а в началото на гимназията поне аз супер много се зарибявах да имам разнообразни гримове и бижута.

- Да продаваш бижута -- има по Илиянци, женския пазар, или на Централни хали, абе места, където продават обеци по 1лв, където в места, като мола, ги пробутват същите боклуци за 15-20лв, което е просто нелепо.
Купуваш ги, казваш, че в мола ги дават за 15лв, ама ти им правиш оферта за 5лв.
Събери около 30-50 лв и накупи много, направи си каталог, снимай ги - абе, може да стане фън.

-- Прави сама бижута - онлайн има много описания как става - с глина, с мъниста..
-- Декорирай чаши, вази, шкафове, абе - някакви декорации прави -- можеш да зарибяваш роднини.
-- Ако имаш преса, маша - можеш да се научиш да правиш хубави прически, плитки, маникюри -- първо върху роднини, като станеш добра, можеш да пускаш оферти на съученичките ти, да ги лакираш яко + прическа за 5лв.

Абе, има много начини, ама трябва да отделиш време.

Каквото имаш като умения, можеш да го продадеш, стига да имаш хъс, а той не се развива чак толкова трудно.

orthodox
04-07-2013, 14:59
Лапай на дебели тираджии

Miiimiii
04-07-2013, 15:09
Лапай на дебели тираджии Щях да бъда много изненадана ако нямаше някакъв МЕГА ТЪП отговор!! Защо винаги трябва да очерните всичко с глупости??

orthodox
04-07-2013, 15:12
Щях да бъда много изненадана ако нямаше някакъв МЕГА ТЪП отговор!! Защо винаги трябва да очерните всичко с глупости??
Sieg Heil :3

Miiimiii
04-07-2013, 15:35
Sieg Heil :3

И какво трябва да означава това??

orthodox
04-07-2013, 15:50
И какво трябва да означава това??
google is your friend

Miiimiii
04-07-2013, 18:58
google is your friend

Пфффф.......

nevermind...
04-07-2013, 19:25
На 14 няма особено голям избор.. Иначе аз правя дизайни за тениски/стикери и си изкарвам стабилно... :lol:

TheBobqk
04-09-2013, 08:36
Дистрибутор, както ти казаха горе. Ако вашите имат собствен бизнес можеш да им помагаш срещу някакво заплащане. Когато бях по-малка с нашите се бяхме разбрали на върша еди си каква домакинска работа и ми даваха пари за това.

Eskapel4o
04-09-2013, 16:41
И все пак можеш да си намериш работа на морето , нищо че нямаш 18 :)