PDA

View Full Version : Ах,тази непокорна коса



tediss
04-06-2013, 14:43
Преди да ме нападнете знам че има друга такава подобна тема, но не открих отговор на въпроса си , който следният: Косата ми е супер къдрава .... Изправям се почти редовно с преса и използвма всичко възможно за да не я изгоря и навредя... До тук добре, косата си е все така жива, но увии лесно се къдри не искам да използвам лакове за коса защото я унищожават...Въпроса ми е как да постъпя, че да е по- устойчива на изправяне.. по дълготрайно ... и ест ако има начин да не и вредя :) Благодаря на всеки който изрази мнение

donatc
04-06-2013, 15:47
Това се едно аз го написах!! И аз искам да намеря някакъв начин да се изправям и да ми се задържи поне половин час но не става... преди да я изправя я пръскам с термо продукт след като я изправя и пръскам лак но ми е мн къдрава ии започва да прави разни чупки и ужас.Кажете какво да правим :(

ivonkaaaa
04-06-2013, 19:39
Предлагам ви решение или си вземете крем за изправяне или отидете на кератинова терапия с трайно изправяне. Вярно скъпичка е 80 лв мисля че е но все пак това е добро решение 3 месеца без никакви чупки. :)

Hayashi
04-06-2013, 19:41
А не е ли по-лесно да използвате продукти, с които да си оформяте къдриците?
Аз много харесвам къдрава коса!

Franzellka
04-06-2013, 19:41
Кератиновата терапия не действа, т'ва си е измама :Д При мен струваше 30лв.

tediss
04-07-2013, 06:06
Много пъти съм мислила за това с Кератиновата терапия но някак не се надъхвам ... Използвала съм много продукти които уж дейстав няма да ги изброявам но никакъв резлутат :D D : колкото за продуктите за поддържането на къдриците: Еми косата ми не е от най- дългите и къдриците не стоят толкова красшво на по- дълга коса ще са перфектни . Докато косата ми е леко мокра са страхотни но после , се налага да прибягвам към изправяне :D :D :D Ще се радвам ако има и още мнения :)

kitty02
04-07-2013, 13:31
Може би пресата ти не е хубава?

Hayashi
04-07-2013, 14:31
А може би просто след толкова продължително изправяне косъмът малко или много се е увредил и вече не се задържа толкова дълго. Изтощената коса много по-трудно се изправя и се задържа много по-малко права.

пAteNцЕ
04-07-2013, 17:19
А не е ли по-лесно да използвате продукти, с които да си оформяте къдриците?
Аз много харесвам къдрава коса!

и аз много обичам къдрава коса! (въпреки че моята е като спагети и не веднъж са ме питали изправям ли се о.о )
просто си оформи едни готинки къдрички :)

BabyDre
04-08-2013, 21:53
Момичета, и аз съм с къдрава коса и се изправям, косата ми не се начупва, но имам друг проблем и реших да попитам тук, за да не правя нова тема. Не знам как точно да го обясня, нооо... понеже косата ми е много къдрава, като се изправя отгоре има по къси косъмчета, които постоянно стърчат, не ми стои гладка, както аз искам :D знаете ли някакъв продукт, гел нещо за заглаждане :?

katalia3
04-09-2013, 15:02
Момичета, и аз съм с къдрава коса и се изправям, косата ми не се начупва, но имам друг проблем и реших да попитам тук, за да не правя нова тема. Не знам как точно да го обясня, нооо... понеже косата ми е много къдрава, като се изправя отгоре има по къси косъмчета, които постоянно стърчат, не ми стои гладка, както аз искам :D знаете ли някакъв продукт, гел нещо за заглаждане :?

Може би ако напръскаш с малко лак и загладиш съвсем леко или пък ако косата ти не се омазнява лесно и е нормална можеш да сложиш съвсем малко кристали. :)

katalia3
04-09-2013, 15:09
Преди да ме нападнете знам че има друга такава подобна тема, но не открих отговор на въпроса си , който следният: Косата ми е супер къдрава .... Изправям се почти редовно с преса и използвма всичко възможно за да не я изгоря и навредя... До тук добре, косата си е все така жива, но увии лесно се къдри не искам да използвам лакове за коса защото я унищожават...Въпроса ми е как да постъпя, че да е по- устойчива на изправяне.. по дълготрайно ... и ест ако има начин да не и вредя :) Благодаря на всеки който изрази мнение

Идеята за кератинова терапия не е лоша, но зависи колко ти е къдрава косата. Мисля че трябва да идеш на хубав фризьор за да имаш хубав и по-дълготраен ефект. Разбирам какво имаш в предвид като казваш че е къса и не стои добре на къса коса да бъде къдрава. Аз много харесвам къдрави коси и за мен те са много екзотични :) Моята е доста чуплива, но и доста дълга. Според мен можеш да си купиш хубави козметики, които да ти оформят къдриците доста добре и има такива които правят мокър ефект, който аз лично много харесвам. И аз като другите момичета тук те съветвам да не я хабиш постоянно с изправяне. Опитай с кератиновата терапия, но според мен само ако косата ти не е изтощена! :)

tediss
04-09-2013, 16:06
Идеята за кератинова терапия не е лоша, но зависи колко ти е къдрава косата. Мисля че трябва да идеш на хубав фризьор за да имаш хубав и по-дълготраен ефект. Разбирам какво имаш в предвид като казваш че е къса и не стои добре на къса коса да бъде къдрава. Аз много харесвам къдрави коси и за мен те са много екзотични :) Моята е доста чуплива, но и доста дълга. Според мен можеш да си купиш хубави козметики, които да ти оформят къдриците доста добре и има такива които правят мокър ефект, който аз лично много харесвам. И аз като другите момичета тук те съветвам да не я хабиш постоянно с изправяне. Опитай с кератиновата терапия, но според мен само ако косата ти не е изтощена! :)
мммм да от както ме посъветвах те от два дена ходя само с къдрава и казват че ми сти добер ще я оставя да почине за сега :D :D

katalia3
04-09-2013, 16:20
мммм да от както ме посъветвах те от два дена ходя само с къдрава и казват че ми сти добер ще я оставя да почине за сега :D :D

Браво, радвам се че така си решила. :) Можеш да и правиш различни прически и зависи пак колко ти е къдрава. Остави я да си почине. Една моя приятелка имаше страшно дълга и къдрава коса, уникално къдрава с много добре оформени къдрици и я изправяше постоянно. След време когато се опита да я остави къдрава , вече не можеше, защото от много изправяне къдриците бяха загубили формата си и дори се наложи да я подстриже. Тъй че се радвай на твоите къдрици и се грижи за тях ,за да имат хубав вид :)

BamBamBo
04-10-2013, 08:25
Само аз ли съм чела ,че тези трайни изправяния на косата и къдрения не са хубави и полезни за косата?!
Наистина може пресите ви да не са хубави.А и също при положение,че сте къдрави не може само да минете 1,2 пъти набързо през кичура,трябва да задържата повече.
Гъркините са с едни от най - къдравите коси,виждала съм ги изправени със сешоар след фризьор и им седи супер право , че си ходят и по 5 дена с прическата.Така,че може да опитате със сешоар преди пресата.

katalia3
04-10-2013, 13:16
Само аз ли съм чела ,че тези трайни изправяния на косата и къдрения не са хубави и полезни за косата?!
Наистина може пресите ви да не са хубави.А и също при положение,че сте къдрави не може само да минете 1,2 пъти набързо през кичура,трябва да задържата повече.
Гъркините са с едни от най - къдравите коси,виждала съм ги изправени със сешоар след фризьор и им седи супер право , че си ходят и по 5 дена с прическата.Така,че може да опитате със сешоар преди пресата.

Разбира се че е вредно за косата, никой не е казал че не е. За това и казах ако иска права коса да опита с това , но само ако нейната не е изтощена. Иначе това със сешоара преди пресата е добра идея. Ще заступори къдриците повече може би ако първо я издуха и после мине със пресата. То така или иначе всичко е вредно тъй че тук, само тя може да прецени.