PDA

View Full Version : захранване от фалиралата "мултидрама"



koko95
04-06-2013, 20:14
Здравейте.Какво мислите за захранванията дето слагаха на компютрите фалиралата "мултидрама".Компютъра ми е от мултирама и ми разправят, че както съм клокирал малко видеокартата и процесора с "боклучивото захранване" всичко ще ми замине на кино-процесор,твърд диск и т.н.Викат ми "Вършело работа" да бе да! - захранванията дето лепяха мултирама на компютрите им.Вие какво мислите?

MrCreeper
04-06-2013, 21:02
Пак тъпия коко/дуби95 до вчера не можеше компа да си включиш днес ще "клокираш" (де да имаше такава дума)

OoVasKoO
04-06-2013, 22:01
"Клокване" му се вика :)
Иначе компютъра ми е от там, ама на части. Сглобихме си го сами и не бяхме с тяхното захранване а с по-добро - 550W. За 2008 си беше добре. Не върши работа човек :D. Едно захранване не може да те спаси като клокваш. И за процесора и за видеокартата трябва допълнително охлаждане. Ако си с въздушно на дъното може и да клокнеш процесора ама с малко. Така го клокнах от 2,6 на 3,2. Иначе сега съм с радиатор върху процесора + 2 вентилатора от двете страни.
И да, трябва ти допълнително охлаждане за процесора и видеокартата, ако не искаш да преебеш компа.

MaGuSs
04-07-2013, 03:59
Всеки клок не зависимо от охлаждането си е преебаване на хардуерния компонент !!!

thunder.rider.90
04-07-2013, 10:30
Абсолютно съм съгласен, аз затова не клоквам нищо, щото скъсява живота на компонентите...

dangerlol
04-07-2013, 15:47
Това за овърклокването и живота на компонентите си е лично мнение.Всеки го гледа под различен ъгъл и никой не е доказал нищо.
Няма доказателства за това,че скъсява живота,нито за това,че не влияе.

OoVasKoO
04-07-2013, 16:18
Абсолютно съм съгласен, аз затова не клоквам нищо, щото скъсява живота на компонентите...

Ти така или иначе ще си смениш компютъра след известно време. Ако имаш възможност за клок, пробвай. След няколко години като паднат цените, ще си вземеш нов и по-добър и така...