PDA

View Full Version : Monster Energy - полезен или вреден ?



kilers
04-06-2013, 21:19
Вредна ли е енергийната напитка Monster и ако да , с какво точно , до какво може да доведе ?

lamer4e7o
04-06-2013, 21:51
Веднъж съм пил Monster (зеления — най-силния май…) и след третата глътка имах такова сърцебиене, че не можех да стоя на едно място буквално, а след това бях на кино и това продължи…

За мен Monster-а е пълен боклук! Предпочитам Red Bull — той ми действа много по-нормално и когато го изпия няма подобно сърцебиене и т.н. Пък и Red Bull-а си е много по-класна напитка според мен.

slacklining
04-06-2013, 21:52
Това е възможно най-вредното нещо за пиене, защото е наблъскана с какви ли не гадории

До какво може да доведе ли?
Ами зависи, в повечето случаи до ужасно главоболие,безсъние,сърцеб иене,световъртеж,гадене,бо ки в корема и такива мити работи. С една дума- не пийте енергийни напитки и не се тровете излишно, предпочитам Кока Кола пред това :D

arsenalllbaby
04-06-2013, 22:13
Енергийните напитки са вредни като цяло. Виж в нета някоя друга статия. Имало е случаи на починали хора от всекидневно пиене на такива напитки. Разбирам от време на време да се пийне нещо, така, за тонус, щом ти действа добре и ободряващо.. Ама има хора, които закусват с такава напитка доста често. Не съм се интересувала точно от тази марка, но като цяло не са полезни. На мен личния ми каза, че ако си позволявам такава напитка повече от 2 пъти месечно, ще ми счупи ръчичките. :D

vladyman
04-07-2013, 11:43
Когато бях на 20 (тоест преди 5 години) бях на ръба да се самоубия неволно точно с монстъра. Пиех по един всеки ден след работа в продължение на около месец. Иначе пиех само по едно кафе сутрин. Един хубав ден, както си пиех монстъра и изведнъж усетих една странна топлина в гърдите си, която плавно премина от топлина към болка. Главата ми почна да се замайва, стъпалата и дланите ми изтръпнаха. Успях да извикам на съквартиранта си да извади колата и да ме кара към пирогов. Малко след това припаднах.

Когато се събудих в пирогов ми казаха, че съм получил микро инфаркт, и че е имало немалка вероятност да не успеят да ме спасят или да ме спасят, но да остана инвалид доживот. Сега съм горе-долу добре, но този спомен ще го имам винаги.

Та да ти отговоря на въпроса - енергиините напитки са вредни, а в някой случаи даже и опасни. Да не говорим, че няма каквато и да е полза от пиенето им. Даже и "тонизирането" което дават е измамно, да не говорим за краша който настъпва скоро след като изпиеш напитката.

Така, че гледайте да избягвате такива напитки.

IFFVO
04-07-2013, 12:00
Ами зависи, в повечето случаи до ужасно главоболие,безсъние,сърцеб иене,световъртеж,гадене,бо ки в корема и такива мити работи. С една дума- не пийте енергийни напитки и не се тровете излишно, предпочитам Кока Кола пред това :D
Пълни глупости. Пил съм Ред бул няколко пъти и нищо кой знае какво не става, освен, че имаш повече енергия.

Пък и тия напитки се пият по дискотеки и банкети, за к'во ти е да го пиеш т'ва като след това ще ходиш на кино!? ;d

Hidayet
04-07-2013, 12:50
Всички енергийни напитки са вредни. Пускат се на пазара, за да си пълнят гушите с пари продавачите и производителите. Казаха ти по-горе до какво могат да доведат. Особено за пубертетите и децата, които ги пият са доста по-опасни. Веднъж бяхме на зелено училище във втори клас и един мой съученик си купи Ред Бул и такива крила му даде, че трепереше сигурно 1 час в автобуса.

tediss
04-07-2013, 12:55
Бях чела не отдавна, че са били открили разложен плъх в един Monster сами си правете извод... колко е вярно незнам но...

whitediamond
04-07-2013, 21:58
Веднъж пиех този Monster,понеже много го хвалеха.
Онзи път не бях спала цяла нощ и имах нужда нещо да ме събуди,защото направо си бях умряла. След като изпих половината от тази напитка изобщо не се почуствах събудена,а направо ми се доспа още повече,все едно 2-3 дни не бях спала. Изхвърлих останалата половина от напитката в кошчето и оттогава не съм пила нищо от тази марка.

footballitsmylife
04-07-2013, 22:40
Монстера ми харесва много .. в америка видовете са над 200 .. тука в българия са 4,5 и то последните 2 от скоро .. естествено че ако имате проблеми с кръвното и т.н. може да не ви влияе добре .. не знам аз през ден два три си пия по 1 ,2 монстер енерги .. днес изпих 2 : ) през около 1 час разстояние ги изпих докато бях на компа и не ми е станало нещо : )

vladyman да не си имал някакви проблеми с сърцето високо кръвно и т.н. все пак има кофеин доста там .. не че кафето е много полезно ама го пиетe аз кафе не пия : )

arsenalllbaby
04-07-2013, 22:42
Кафето е едно, тия напитки съвсем друго.
От колко време ги пиеш така ?!
Намали ги, сега може да не виждаш проблем, но ако продължаваш така..

footballitsmylife
04-07-2013, 22:58
ми честно казано от както го има в бг го пия но не постоянно .. но сега от сигурно 5,6 месеца си го пия често и ми няма нищо .. кафето е много вредно но го пиете и няма оправдание за тва че кафето е вредно а от енергийните напитки има отрова в тях както го изкарвате : ) според зависи човека според мене години кръвно дали спортува или не и т.н. : )

Auriss
04-07-2013, 23:02
ми честно казано от както го има в бг го пия но не постоянно .. но сега от сигурно 5,6 месеца си го пия често и ми няма нищо .. кафето е много вредно но го пиете и няма оправдание за тва че кафето е вредно а от енергийните напитки има отрова в тях както го изкарвате : ) според зависи човека според мене години кръвно дали спортува или не и и т.н. : )
По цял ден си киснат у тях, с имунната система на гъба са, грам не тренират, затлъстели или мега хилави са, и накрая се чудят що нещо, което на практика им повишава сърдечния ритъм води до проблеми.

Нищо му няма на Монстъра - вреден е точно колкото всяка друга химия, която би си купил. От друга страна някои от съставките в енергийните напитки дори се водят полезни.

footballitsmylife
04-07-2013, 23:06
И аз така мисля .. ако тренираш активно тялото ти се натоварва през ден примерно както сърцето и други органи и са свикнали на подобен висок ритъм .. ако цял ден нищо не прайш от даскало в къщи и после да си говориш с приятели и се прибираш и не тренираш нищо .. нормално от монстера да припаднеш :Д

arsenalllbaby
04-07-2013, 23:09
Не съм казала, че не е вредно. Но тия напитки са къде-къде по-вредни.
Ти си знаеш какво си правиш с организма, твоя си работа е. Аз просто мога да те посъветвам да го намалиш. Поразрови се из нета за вредите от тия напитки. Може и да нямаш симптоми в момента, но може да те удари нещо като гръм от ясно небе. Не дай Боже, де.

footballitsmylife
04-07-2013, 23:13
виж аз си тренирам редовно .. сърцето ми и другите органи са свикнали на натоварване и т.н. .. от монстера има 1 коефин вътре и витамини таурин и т.н. което е полезно .. кофеина е в кафето също и според мен то е по вредно а и не толкова вкусно : ) не вярвам че ще ми стане нещо от монстер енерги на 20 год съм не съм на 10 .. и както ти казха има значение и физическото ти състояние като кръвно и т.н. и много е важно тренираш ли как и отдавна или от скоро и т.н. всичко е от влияние не казвам че щом на мен ми няма нищо на някой друг и на него му няма .. то си пише такива напитки да не се пият деца и хора с проблеми примерно за сега ми няма нищо от него и не вярвам да ми стане нещо .. ако изпише 20 най много да ти се завие свят според мене .. 1,2 ако изпиеш неска едвали е някъв проблем : ) но пак казвам зависи и от твойто физическо състояние : )

mimsssssss
04-08-2013, 00:17
По цял ден си киснат у тях, с имунната система на гъба са, грам не тренират, затлъстели или мега хилави са, и накрая се чудят що нещо, което на практика им повишава сърдечния ритъм води до проблеми.

Нищо му няма на Монстъра - вреден е точно колкото всяка друга химия, която би си купил. От друга страна някои от съставките в енергийните напитки дори се водят полезни.
Именно. Още повече че не може по никакъв начин да получиш инфаркт от него при положение, че ти разширява кръвоносните съдове.
В подкрепа на Фокс е, т.е. доста известна спортна марка, по състезания тук всички го пият. Има вреди от Е-тата разбира се. Ако се пие обаче от тези без захар смятам че вредата се свежда до минимум - нали търсим все пак даден ефект. Когато уча и не трябва да спя ми действа много добре, много съм доволна. Т.е. да се пие по предназначение, а не като натурално сокче :)

ForzaFelipe
04-08-2013, 00:24
Вредни са когато се прекалява :) Преди пиех доста често,но тъй като сега не пия газирано и не пия много,поне докато не излезе тоя новия Монстър негазирания( и то съм пил 2-3 за тая година).Според мен ако пиеш 1 в седмицата няма да ти стане нищо,но ако започнеш през ден,си прецакваш организма няма спор ;)

naty:)
04-08-2013, 07:38
На някои хора просто не им понася и един да изпият,както на мен-страшно сърцебиене цяла вечер,не може да се спи..
Но пък други си пият най-редовно и нищо им няма,но това разбира се не е гаранция,че междувременно не ти вреди по някакъв начин на организма.

footballitsmylife
04-08-2013, 09:29
Еми смятам,че човек си знае тялото и ако получи някаква вреда най-малкото ще го усети главоболи и т.н. .. аз си го пия редовно и ми няма нищо жалко че са толкова малко видовете тука и немога да ги изпоробвам всичките : )

Auriss
04-08-2013, 09:50
Жълтият е уникален, стига да си падаш по сладникави, миризливи течности :Д Мяза малко на ред бул с ананасов сок :Д

footballitsmylife
04-08-2013, 10:06
за кой жълт говориш понеже в бг сега са 2 ? за рипер или за онзи другия жълт ? тоя дето сега го внесоха не ме кефи .. иначе е сега се върнах от магазина и си купих жълтия рипер и 1 зелен мислех 2 жълти но имаше само 1 такаче :Д

mimsssssss
04-09-2013, 02:37
На някои хора просто не им понася и един да изпият,както на мен-страшно сърцебиене цяла вечер,не може да се спи..
Но пък други си пият най-редовно и нищо им няма,но това разбира се не е гаранция,че междувременно не ти вреди по някакъв начин на организма.
Ами така ти става, щото това не е напитка за лека нощ. Пие се по предназначение, не като мляко за приспиване :д И пък си и лягаш и чакаш да заспиш, да-да.

yamaha436
04-12-2013, 15:58
Пълна пикня само логото им е яко :Д

Vanda
04-12-2013, 16:07
Не знам защо са толкова популярни.Взимала съм си,и съжалявам,че си дадох парите.На вкус не са нищо особено,а да не кажем колко са вредни енергийните напитки.

Ukhtar
04-12-2013, 16:50
Вредни вредни ама вдигат, мама им

whitediamond
04-14-2013, 19:15
Малкия ли го вдигат,ако не е тайна ?

weezy.
04-14-2013, 22:38
Енерджито го пиех яко преди 4-5 месеца и нищо не ми е ставало, но го спрях защото постепенно спря да ме кефи, сега само кафета.. (по много) :D

anonymous708973
04-14-2013, 23:21
Негазираният е доста готин :)
Но да, вредни са.

Stray
04-15-2013, 07:18
Кафето не е вредно в умерени количества. Енергийните напитки са вредни и стават дори опасни, когато не извършваш никаква физическа дейност и ги пиеш, имаш сърдечни проблеми, или ги смесваш с алкохол. Освен, ако не спортувате активно, въобще си нямайте работа с тях.

JoLLiE92
04-15-2013, 07:37
Въобще не сравнявайте кафето с тея боклуци!

skok
04-15-2013, 15:38
Един приятел колабира на на парти от енергиини напитки (интересно е че приятелите му които вместо енергиини напитки ползваха кокаин и бонбони им нямаше нищо). Лайна са големи, аз пия монстър рипър само чат пат за разредител на водка, че ме кефи ама никога повече от 1

arsenalllbaby
04-15-2013, 15:43
Въобще не сравнявайте кафето с тея боклуци!

Точно така! 8-)

ubuntureload
04-17-2013, 13:47
Тва са най- големите лайна... като пия каквато и да е енергийна напитка с уиски другия ден имам чувстово че съм ял циганин. Пий си студена вода и си гледай кефа ...

ognyanova95
04-17-2013, 13:56
Много му се кефя, но избягвам употреба по- често от 1 път в седмицата, нито сърцебиения съм получавала нито инфаркти :Д

Muaythaifighter
04-17-2013, 15:37
кви сте слаби организми да ви фаща смешния ред бул или тва монстер , лично аз имам хапове по 500гр кофеин , ко искам да не спя , като съм на ноща смяна примерно...

vladyman
04-17-2013, 19:20
Всички падаме на колене пред твоята мъжественост. Ама нещо май не си много напред в живота след като бачкаш по нощите, а ?

PS: Проблема на енергиините напитки далеч не е кофеина бтв.

Muaythaifighter
04-17-2013, 20:12
Всички падаме на колене пред твоята мъжественост. Ама нещо май не си много напред в живота след като бачкаш по нощите, а ?

PS: Проблема на енергиините напитки далеч не е кофеина бтв.


хаха тука се обърка,лятото 3 месеца за стаж работим не за смешните има няма 1000лв, + тва има мн курвенца на курорта, така че ми е филм.В никакъв случай не бачкам за смешните заплати , дет не ми стигат за храна

skok
04-17-2013, 21:10
лично аз имам хапове по 500гр кофеин Мале мале ти верно си бая машина, считайки че 15 грама се води смъртоносно за хора... Ма то с тоя гръб си личи че си безсмъртен

Auriss
04-17-2013, 21:12
500мг е имал предвид и аре стига сте се репчили.

DisappointedDreamer
04-17-2013, 21:23
500мг е имал предвид и аре стига сте се репчили.

скарай им се! :Д

Auriss
04-17-2013, 21:44
ше ги шляпкам ;д

Nuxcho
04-20-2013, 16:34
Някъде бях чел преди година и половина , че 1 Монстър = 8 кафета ... Така , че според мен е пълен боклук!

Domad
04-20-2013, 17:55
Блъх вярно е че сте млади и не много разбиращи, ама защо говорите глупости без да прочетете нещо?
Според мненията ви това е някаква отрова де се сравнява с токсичност с рицина, стрихина и цианидите...

Но реално какво представлява тази напитка? Има ли разлика от другите енергийни напитки?
Реално веществата де имат действие са:
1. кофеин - (по закон не може да превишава 32мг/100мл) - тъй че ~ 5.32 = 160мг
2. таурин - 1000мг
3. женшен - 40мг - пренебрежимо количество
4. l-carnitine 5мг - пренебрежимо количество

Следователно двете неща са кофеин и таурин.
Дали има разлика от другите енергийни напитки? Само на вкус и само в главите на необрозаваните келеши (да не забравяме, че пласебото е голямо нещо - още помня от ученическите ми години как едни съученици пиха аспирин мислейки, че пият екстази и цяла нощ трещаха и бяха убедени че има ефект) - защото количеството кофеин както споменах не може да надвиши 32мг/100мл а таурина приблизително винаги е около 1000мг.

Но нека се фокусираме сега на активните вещества. Кофеин - най-използваната психоактивна субстанция в света. В разумни количества дори може да се води полезна, поради редица причини. Нека сега да сравним количествата в различните разпространени кофеинови напитки:

хубаво силно домашно кафе - 100-120мг
експресо - 80-100мг
кафе от машина на улицата - 60-80мг
черен чай ~50мг
зелен чай ~35мг
монстър (в зависимост от цвета) - 145 - 160мг

Тоест излиза, че монстъра има кофеин ~ колкото 2-2.5 кафета от машина. За човек, който не употребява кофеин и е сравнително лек на килограми това си е стабилно количество - и съвсем спокойно може да му се разтупа сърцето. За човек де пие на ден по 10 кафета и е 90+ килограма това е смехотворно количество и едва ще го усети :)

Второ таурина - органична киселина чийто прием при една нормална диета достига около 400мг дневно. Има десетки ползотворни ефекти, интернет е богат източник може да се прочете, ако имате желание. До 3000мг дневно е абсолютно безопен прием. При по-голям - малко се натоварват бъбреците след което излишъка се изхвърля.
Защо го слагат - счита се, че в комбинация с кофеин спомага за усилване на стимулиращия ефект. Няма особено много официални изследвания по въпроса, тъй че общо взето го слагат - щото е безопасен, второ може да има лек ефект и трето ако някой тръгне да чете съставките и види нещо такова ще реши, че 100% това е мега, гига лудницата де помага и заради това се чувства толкова енергичен :)

Последния фактор де трябва да се вземе впредвид е съдържанието на захар или подсладители в напитката - дам това носи някакъв елемент на неблаготворно действие, но е по-малко от повечето газирани напитки ала кола :)

След тези съждения до какъв извод може да се стигне? Основната действаща субстанция в енергийните напитки (включително монстъра) е кофеина - той не е безкрайно безопасно вещество и в продължителен прием на ударни количества може да доведе до негативни ефекти върху сърдечната и централната нервна система, независимо от общата заблуда, че е хипер безопасен. От друга страна при умерен прием може да доведе до положителни ефекти за здравето.
Тъй че както при повечето неща се оказва, че в зависимост от количеството се променя дали ще е вредно или полезно.

Но ако това ще ви светне малко: 1 монстър разделен на 2 пъти през деня ~ равен на две кафета. Тъй че надявам се да помислите малко пред това, какво пиете и как го приемате :)

Поздрави.

wakethedead
04-21-2013, 11:35
Вие сте много изнежени бе :D Аз почти всеки ден си кльопам по един син монстър и странични ефекти никога не съм имал да не говорим че пия и по 2 кафета на ден отделно от монстъра.

IFFVO
04-21-2013, 11:49
Тия напитки да не са за лека нощ, бе!? Не можели да спят. Ми то се пие на банкет, дискотека или нещо такова, какъв е смисъла да си го пиеш пред компа?

draid
04-21-2013, 12:28
кви сте слаби организми да ви фаща смешния ред бул или тва монстер , лично аз имам хапове по 500гр кофеин , ко искам да не спя , като съм на ноща смяна примерно...

Много искам да присъствам след като изпиеш 500гр кофейн, ще ми бъде крайно интересно :D

Вредни са енергийните напитки като цяло.

JoLLiE92
04-21-2013, 17:58
Тия напитки да не са за лека нощ, бе!? Не можели да спят. Ми то се пие на банкет, дискотека или нещо такова, какъв е смисъла да си го пиеш пред компа?
Да се правиш на гАзарче, разбира се. :)

DownloadVirus
04-21-2013, 18:03
Не съм податлив на такива слаби стимуланти. Трябват си по-силни и в по-яки дози.

wakethedead
04-21-2013, 18:06
трябва си тестостерон в дупето викаш :D

JoLLiE92
04-21-2013, 18:07
Не съм податлив на такива слаби стимуланти. Трябват си по-силни и в по-яки дози.
опитай speedball :D

DownloadVirus
04-21-2013, 18:10
Не.Пробвал съм само мостри на някои азотни буустери и не действат.Само един ми действаше на двойна доза на гладно обаче . Иначе шанс няма.

JoLLiE92
04-21-2013, 18:20
You have no idea what I'm talking about, do you? :) :D

IFFVO
04-22-2013, 16:24
Да се правиш на гАзарче, разбира се. :)

Пред кой? - компютъра ли? :D

justgymplaya
08-01-2013, 19:02
Хах вие сте много нежни бре :D от един монстер и сърцебиене и подобни. :( Аз в седмицата тренирам 5 пъти и пия по 1 преди и 1 след тренировка и не съм имал проблеми като вашите, явно са ви слаби организмите ;)

yakuza_
08-01-2013, 19:05
То ако мислиш, че ти помага с тренировките...

cunt
08-01-2013, 19:22
Хах вие сте много нежни бре :D от един монстер и сърцебиене и подобни. :( Аз в седмицата тренирам 5 пъти и пия по 1 преди и 1 след тренировка и не съм имал проблеми като вашите, явно са ви слаби организмите ;)

То преебаването на организма не става изведнъж ,мистър готин.

Mr.Killer
08-02-2013, 09:06
Ако не пиеш по 40 Ред Була на ден всичко е ок. :D

justgymplaya
08-02-2013, 13:00
Хах .. не просто казвам, че щом от три глътки от напитката ви се ускорява пулса и ви става лошо това означава, че не сте добре със здравето :) а колкото до мен пия напитката от както я пуснаха на пазара и след като започнах да тренирам продължих и никога не съм имал проблеми, ама то нестава да си скапан от бачкане да не си хапвал нищо и да удариш един Monster, трябва да се хапнали преди да я пиете за да не се споминете :) а иначе да има смъртни случай от енергийни напитки, но те са от много по силните дози на американците, тези от тук са в пъти по слаби от техните и смъртните случай са на 10-13 годишни които са изпили по 3-4 за 2 часа или са имали сърдечни проблеми. Не се опитвайте да опетните името на фирмата, а колкото до редбул-четата вървят с уиски стабилно :) :D

Supermassive____
08-02-2013, 13:48
Почти всичко е полезно ако се консумира с мярка.

yakuza_
08-02-2013, 14:46
Хах .. не просто казвам, че щом от три глътки от напитката ви се ускорява пулса и ви става лошо това означава, че не сте добре със здравето :) а колкото до мен пия напитката от както я пуснаха на пазара и след като започнах да тренирам продължих и никога не съм имал проблеми, ама то нестава да си скапан от бачкане да не си хапвал нищо и да удариш един Monster, трябва да се хапнали преди да я пиете за да не се споминете :) а иначе да има смъртни случай от енергийни напитки, но те са от много по силните дози на американците, тези от тук са в пъти по слаби от техните и смъртните случай са на 10-13 годишни които са изпили по 3-4 за 2 часа или са имали сърдечни проблеми. Не се опитвайте да опетните името на фирмата, а колкото до редбул-четата вървят с уиски стабилно :) :D

Много ги разбираш, предложи ми някоя силна доза, ама американска.

justgymplaya
08-02-2013, 15:11
Не ме разбра :) казвам, че нашият монстър е скапан не е като техният, които е доста по - силен. Все пак се знае, че кока-кола няма да ни го каже това ;)

btw: като погледна коментарите от всичките страници ми се плаче от смях :D :D по вашата логика това е убиец и от 1-2 монстера направо сърцето ще ви гръмне :D хахаха значи от 1 магистралка вие сте мъртавци :D

yakuza_
08-02-2013, 16:21
Това че нещо не те убива веднага, не го прави полезно. То всеки може да пие по малки дози татул с млякото, ама не означава, че е полезно/не е вредно.

skornex
08-02-2013, 21:58
YEP

NissaN
08-18-2013, 16:26
Ами миналата година чух за смъртен случай на дете от монстър в Америка,но продължавам да си пия по 1-2 на ден и ми няма нищо.Личният ми рекорд са 5 монстъра в един ден.Син монстър избягвам да пия защото преди го изпих и почнах да си дървя`но само това.С прятелката ми често се караме заради монстъра`тя не дава да пия заради здравето ми`но аэ я уверявам`че не е опасин и си пия НО НЕ СМЕСВАМ С АЛКОХОЛ

BojidarGeorgiev
06-24-2014, 09:17
Няма проблем.!

Не чети кви глупости пишат.
Аз пия монстър всеки ден от година нищо не ми е станало , нито сърдечни проблеми , нито нищо.
А монстъра ми е любимата напитка и постоянно го пия.. мнн е як!
щом ти харесва и теб не се притеснявай да купуваш и не обръщай внимание кво ти казват и пишат

Zvezdi85
08-11-2017, 18:41
Като цяло предразположеността към инфартка е наследствена. Други фактори, които могат да спомогнат за увреждането на коронарните артерии ако инфаркта е бил сърдечен са тютюнопушенето и от честият прием на храни с високо съдържание на холистерол. Като цяло няма как от енергийни напитки пък ако ще и 10 да си изпил да ти стане нещо. Ако бяха тъй силни и лесно водещи до смърт и инфаркти, компанията нямаше да се утвърди като един от най-големите брандове в индустрията на енергийните напитки , както и всеки друг подобен бранд както и на изоточните напитки като ОШЕ и Геторейд. Щяха да бъдат осъдени и прочее. От друга страна нямаше да ги блъскат с консерванти и Е -та, а именно те са тези, които ни убиват бавно и славно.
Не сте нито първият нито последният, който се е пристрастявал към енергийни напитки и пиейки ги всеки божи ден. Самият аз съм комбинирал Монстър и от 3 до 5 кафета на Nescafe, Бразилско или Турско и то на филтърна машина, където стават точно толкова силни, колкото и в джезве и все още съм жив. Ограничителната доза е в един ден да не се комбинират енергийна напитка и кафе. Или само едното или само другото.
Причината за микроинфаркта Ви е всичко друго, но не и Монстъра.