PDA

View Full Version : Вкусни и здравословни изкушения



anonymous708973
04-06-2013, 21:06
Ето ни новата темичка :) Надявам се да няма сърдити, че бързам, но просто съм доста вдъхновена и искам да споделя няколко готини снимки и рецепти.

Само да поясним, че това НЕ е тема, в която да се иска примерно меню за деня и за задаване на въпроси от типа "Как да отслабна?", за това вече си има тема, която постоянно стои на първа страница и се казва "Не можем да отслабнем сами и искаме другарче".

Това Е тема, в която да оборим тезата, че здравословните ястия са безвкусни измишльотини. Сигурна съм, че повечето от нас вярваме в идеята за здравословната храна като начин на живот, а не просто като временен период. Както често става с дълготрайните неща, понякога се изчерпваме откъм идеи. Е, тук е мястото да намерите вдъхновение или да споделите своето.
Пускането на изкусителни картинки в цветовете на дъгата, чието приготвяне се оказва по-елементарно от таблицата за умножение, е не само разрешено, а направо задължително!

Дерзайте :)

anonymous708973
04-06-2013, 21:14
Започвам с няколко готини идеи за прихапвания. Поне аз често страдам от липса на въображение на тази тема:

Крекер с моцарела, авокадо, зехтин и черен пипер:http://25.media.tumblr.com/5034c23b217cfeb73fb04d27774794f6/tumblr_mhr84wFWRT1rflkf7o1_250.jpg

Крекер с крема сирене и ягодки:

http://beautifulpicturesofhealthyfood.tumblr.com/post/47156483941/buzzfeedfood-8-delightful-healthy-snacks-to

Крекер с котидж чийз и ананас - в това ми останаха очите:
http://25.media.tumblr.com/3603f76fab97f9e721bacfdf677a4435/tumblr_mhr84wFWRT1rflkf7o5_250.jpg

Крекер с фъстъчено масло и ябълка:http://25.media.tumblr.com/30cec58137c3ffcfa7af47b4826514fd/tumblr_mhr84wFWRT1rflkf7o3_250.jpg

И нещо като шейк за закуска (http://beautifulpicturesofhealthyfood.tumblr.com/post/47022463034/prettyandfit-wonderfulyou-good-morning) - някой може ли да каже какво е това kale и коя суперхрана от тези е по-лесна за намиране?

mimsssssss
04-06-2013, 21:49
Браво за хубавата тема, ще се включвам периодично каквото се сетя :)

Включвам всякакви пълнени чушки, тиквички, домати и патладжани. Те могат да бъдат пълнени със сирене(извара), яйце, късчета месо(пилешко, телешко и т.н.), ориз, маслини, гъби, царевица. Общо взето всякакъв зеленчук.
На второ място салати - обожавам зелени салати - прясна маруля, рукола, пресен лук и нар. Салатите без всякакви сосове са си здравословно ядене като цяло :)
Печено пиле на скара - обожавам. Овалва се в подправки, кой каквито обича. Аз лично много обичам с червен пипер, черен пипер и чесън. После става страхотно.
Кисело мляко + някакви дребни плодове (ягодии, малини и етц) + мед
Млечен шейк - може от прясно или кисело мляко и разбити плодове.
Ролца от раци :д
Кюфтета от телешко месо - тук поне каквото месо кажеш да ти смесят го правят :) и каймата да е с много подправки и лук ам ам

TrueStory
04-06-2013, 22:26
Аз искам да пусна тази рецепта тук, понеже мисля,че това е доста здравословен вариант на така обичаните от всички мъфини. А и честно казано, тези са най-вкусните, които съм правила, а съм опитвала не малко варианти.
П.С Кафявата захар може да се пропусне изобщо( пак си стават вкусни) или пък да се замени с мед.
Enjoy :) http://recepti.gotvach.bg/r-8108-%D0%9C%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D1%81_%D0%BE %D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D1%8F%D0%B4% D0%BA%D0%B8

wiiwa
04-06-2013, 22:29
http://undressedskeleton.tumblr.com/post/29056586230 :)

paramore159
04-06-2013, 22:48
Аз искам да пусна тази рецепта тук, понеже мисля,че това е доста здравословен вариант на така обичаните от всички мъфини. А и честно казано, тези са най-вкусните, които съм правила, а съм опитвала не малко варианти.
П.С Кафявата захар може да се пропусне изобщо( пак си стават вкусни) или пък да се замени с мед.
Enjoy :) http://recepti.gotvach.bg/r-8108-%D0%9C%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D1%81_%D0%BE %D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D1%8F%D0%B4% D0%BA%D0%B8
Любимите ми! Това е най-вкусният и здравословен вариант за мъфини! :)

Та и аз да се включа в темата с едни лесни бананови палачинки,които стават наистина вкусни и са доста здравословни.За 5 (може да излязат и по-малко и повече,зависи от големината на бананите и яйцата) малки палачинки ви трябват 2 банана, 2 яйца и канела.Бананите се намачкват и се смесват с разбитите яйца.Добавя се и канелата(колкото искате) и разбърквате всички съставки .С черпак или по-голяма лъжица изсипвате в тиган от сместа като гледате да се получат малки палачинки и печете от двете страни за кратко време на по-ниска температура,защото стават много бързо и изгарят.Важното е да са малки,защото иначе се обръщат трудно. :)

mimsssssss
04-06-2013, 23:00
^ Ще я пробвам палачинката :)
Мама прави в едни силиконови формички за фурна смес от яйце, сирене и спанак и стават такива соленки за папкане, не знам дали не слага и нещо друго. Разбира се може да се сложат и други нещица като гъбки, маслини, подправки зелени и т.н.
Това го набарах от друг сайт, звучи добре:
Продукти:
4 броя ябълки
80 г стафиди
100 г мед
100 г орехови ядки, ситно натрошени
50 г масло
лимонова кора, мента за украса

Начин на приготвяне:
Измитите и почистени ябълки се поставят в намазана с масло огнеупорна тавичка, отворите се пълнят със стафидите, смесени с лимоновата кора, орехите и меда, добавя се по парченце масло и се пече в слаба фурна.
Ябълките се поднасят топли, украсени със стръкче мента.

tonssy
04-07-2013, 06:35
Браво, че направи темичката :)
По-късно през деня ще се включа и аз с няколко рецепти.

BonnieandClyde666
04-07-2013, 07:09
http://kulinar.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%82_l.r_i.18605.html
Тоя омлет е страхотен! :)

anonymous708973
04-07-2013, 07:21
Аз искам да пусна тази рецепта тук, понеже мисля,че това е доста здравословен вариант на така обичаните от всички мъфини. А и честно казано, тези са най-вкусните, които съм правила, а съм опитвала не малко варианти.
П.С Кафявата захар може да се пропусне изобщо( пак си стават вкусни) или пък да се замени с мед.
Enjoy :) http://recepti.gotvach.bg/r-8108-%D0%9C%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D1%81_%D0%BE %D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D1%8F%D0%B4% D0%BA%D0%B8

О, тая рецепта изглежда страшно приятна, ще се пробва още тази седмица :)

FuckingFreak
04-07-2013, 07:24
Ролца от раци :д


Абсолютно не съм съгласна. В тях има всичко друго, но не и месо (още повече пък от раци), но виж - пълни са с нишестета, оцветители и аромати. И на това ако се вика здравословно...

А сега да пусна и аз нещо. Рецептата снощи я изпробвах лично, но предупреждавам отслабващите да внимават с количествата, защото е пристрастяващо. Да, това е фъстъчено масло!
Ще са ви нужни сурови фъстъци, сол и блендер/кухненски робот/кафемелачка. Поръсвате фъстъците със сол, както и с вода, колкото леко да се навлажнят, но не да се мокрят. Пускате ги във фурната (може и микровълнова, но аз не ползвам), като през няколко минути ги разбърквате. Когато са изпечени колкото искате (аз лично обичам по-препечени, почти черни) ги изваждате и оставяте да се охладят. След това махате шлюпките и слагате в кухненския уред, който имате. Мелите, докато не стане гладко, кремообразно и фъстъците не почнат да си пускат мазнината. Това може да отнеме време, зависи от мощността на уреда ви. Не забравяйте да го спирате от време на време, за да не прегрее, както стана с моя блендер...

Сега ще ме извинявате за нескопосаните снимки, но телефона ми не е особено модерен и не са едни от най-добрите. И интериора ми не е особено красив. Може би с някой и друг ефект да станат достойни за instagram :D
Краен резултат: http://prikachi.com/images/93/6099093E.jpg
Забележка: Цветът може да варира. Моето е по-тъмно, защото по-горе споменах, че обичам по-препечени фъстъци. Досега съм си купувала био и то винаги е доста светло.

и едно предложение: http://prikachi.com/images/94/6099094m.jpg
Аз не бих го яла на филия, още повече с ягоди, но жертвах малко консумативи в името на естетиката. Има хиляди идеи из интернет, особено в tumblr, за който го следи, но ми се искаше и нещо авторско :)

По същата технология може да се направи и домашна Нутела - единствено фъстъците се заменят с лешници, а почти накрая се добавя малко аромат на шоколад, какао и подсладител по желание.


няма как да мине без едит: Може да си направим и нещо като "рецепта на седмицата" в темата :)
И беше добре да се вметне, че всичко, което се пуска тук, ще бъде ЗДРАВОСЛОВНО, но това не значи, че е ДИЕТИЧНО. Естествено, най-вече зависи от количествата, но да не се случи после да има въпроси от сорта на "Ами храня се здравословно, но не отслабвам, къде е проблема?"...

.Wonder
04-07-2013, 07:38
Честита темичка на всички. PinkPan7her, благодаря, че се постара да я направиш. :3

Аз наскоро попаднах на тази рецепта и когато се снабдя с продуктите смятам да я пробвам :3
http://vanillka.com/2012/11/28/amaranth-raw-balls/
Амаранта обаче сигурно с друго ще го заменя :D

kitty02
04-07-2013, 10:16
Абсолютно не съм съгласна. В тях има всичко друго, но не и месо (още повече пък от раци), но виж - пълни са с нишестета, оцветители и аромати. И на това ако се вика здравословно...

А сега да пусна и аз нещо. Рецептата снощи я изпробвах лично, но предупреждавам отслабващите да внимават с количествата, защото е пристрастяващо. Да, това е фъстъчено масло!
Ще са ви нужни сурови фъстъци, сол и блендер/кухненски робот/кафемелачка. Поръсвате фъстъците със сол, както и с вода, колкото леко да се навлажнят, но не да се мокрят. Пускате ги във фурната (може и микровълнова, но аз не ползвам), като през няколко минути ги разбърквате. Когато са изпечени колкото искате (аз лично обичам по-препечени, почти черни) ги изваждате и оставяте да се охладят. След това махате шлюпките и слагате в кухненския уред, който имате. Мелите, докато не стане гладко, кремообразно и фъстъците не почнат да си пускат мазнината. Това може да отнеме време, зависи от мощността на уреда ви. Не забравяйте да го спирате от време на време, за да не прегрее, както стана с моя блендер...

Сега ще ме извинявате за нескопосаните снимки, но телефона ми не е особено модерен и не са едни от най-добрите. И интериора ми не е особено красив. Може би с някой и друг ефект да станат достойни за instagram :D
Краен резултат: http://prikachi.com/images/93/6099093E.jpg
Забележка: Цветът може да варира. Моето е по-тъмно, защото по-горе споменах, че обичам по-препечени фъстъци. Досега съм си купувала био и то винаги е доста светло.

и едно предложение: http://prikachi.com/images/94/6099094m.jpg
Аз не бих го яла на филия, още повече с ягоди, но жертвах малко консумативи в името на естетиката. Има хиляди идеи из интернет, особено в tumblr, за който го следи, но ми се искаше и нещо авторско :)

По същата технология може да се направи и домашна Нутела - единствено фъстъците се заменят с лешници, а почти накрая се добавя малко аромат на шоколад, какао и подсладител по желание.


няма как да мине без едит: Може да си направим и нещо като "рецепта на седмицата" в темата :)
И беше добре да се вметне, че всичко, което се пуска тук, ще бъде ЗДРАВОСЛОВНО, но това не значи, че е ДИЕТИЧНО. Естествено, най-вече зависи от количествата, но да не се случи после да има въпроси от сорта на "Ами храня се здравословно, но не отслабвам, къде е проблема?"...

Вкусен ли е резултата? (за фъстъченото масло)

XTREMEFREERIDE
04-07-2013, 10:19
Тъй, моята идея за тема за здравословно хранене беше малко по-различно от кулинарна, но и това е добре. :) Все пак можем да я ъпгрейдваме. Не зная колко от вас се хранят според някакви правила, но бих се радвала всеки да сподели своя опит. Нека започна първа, за да видите какво точно имам предвид.

Аз се старая поне 50% от храната, която поглъщам всеки ден да е ЖИВА, т.е. да не е минавала каквато и да била термична обработка. Това дава на тялото истинска енергия и означава пренос на ВСИЧКИТЕ хранителни вещества, тъй като при готвенето, голяма част от хранителната стойност на храната се губи. Това нещо го има по-подробно обяснено във филам Food Matters, който препоръчвам на всички ви.

Също така пия много вода и пишкам като изпуснат кон :D но пък много добре ми се отразява на организма. Водата преминава през всички клетки и спомага за изхвърлянето на ненужни за организма вещества.

Оу, и, знайте от мен, че ВАФЛИТЕ са най-вредни сред пакетираните неща. Ако някога си позволите нещо вредно, по-добре си вземете един мазен Ruffles чипс, отколкото една вафла морени/мура или каквито там обичате.

Освен това не пия никакви (както обичам да ги наричам) бои. Има много магазини, в които продават фрешове на литър и не са много скъпи. Аз вчера си взех 2 бутилки пресен портокалов фреш (=2литра), което ми излезна 8 лева, тъй че нямането на сокоизстисквачка не ви е никакво оправдание.

Още нещо - домашният алкохол в умерени количества Е полезен!!!

Когато се сещам за още неща, ще споделям отново. :)

Туй ми беше идеята като казах "Тема за Здравословното хранене". Е, разбира се, рецептите са нещо много готино, но прекаленото пълнене с тях ще внесе хаос и скука. :) Рецепти има навсякъде, по-добре ако публикувате такива, нека са ваши, авторски, защото това е, което не се намира из интернет и кулинарните книги. :)

Ето една (авторска) рецепта от мен:

САЛАТА ОТ СУРОВИ ТИКВИЧКИ

Съставки:
2 сурови тиквички
5 скелитки чесън
кълнове (на вкус)
100гр. обезкостени маслини
сол и черен пипер на вкус
сокът на един лимон
зехтин

Тиквичките се нарязват на кръгчета и после на лентички. Много важно е чесънът да е нарязан на дребно, а не пресован или счукан. Прибавят се маслините (също на кръгчета) и кълновете. За по-добър ефект първо подправяте със солта и черния пипер, след което изсипвате сместа от зехтин и лимонов сок. Разбърквате добре и - ВОАЛА, чудесно вкусно и полезно!!!

mimeto_0o0o
04-07-2013, 10:54
Абсолютно не съм съгласна. В тях има всичко друго, но не и месо (още повече пък от раци), но виж - пълни са с нишестета, оцветители и аромати. И на това ако се вика здравословно...

А сега да пусна и аз нещо. Рецептата снощи я изпробвах лично, но предупреждавам отслабващите да внимават с количествата, защото е пристрастяващо. Да, това е фъстъчено масло!
Ще са ви нужни сурови фъстъци, сол и блендер/кухненски робот/кафемелачка. Поръсвате фъстъците със сол, както и с вода, колкото леко да се навлажнят, но не да се мокрят. Пускате ги във фурната (може и микровълнова, но аз не ползвам), като през няколко минути ги разбърквате. Когато са изпечени колкото искате (аз лично обичам по-препечени, почти черни) ги изваждате и оставяте да се охладят. След това махате шлюпките и слагате в кухненския уред, който имате. Мелите, докато не стане гладко, кремообразно и фъстъците не почнат да си пускат мазнината. Това може да отнеме време, зависи от мощността на уреда ви. Не забравяйте да го спирате от време на време, за да не прегрее, както стана с моя блендер...

Сега ще ме извинявате за нескопосаните снимки, но телефона ми не е особено модерен и не са едни от най-добрите. И интериора ми не е особено красив. Може би с някой и друг ефект да станат достойни за instagram :D
Краен резултат: http://prikachi.com/images/93/6099093E.jpg
Забележка: Цветът може да варира. Моето е по-тъмно, защото по-горе споменах, че обичам по-препечени фъстъци. Досега съм си купувала био и то винаги е доста светло.

и едно предложение: http://prikachi.com/images/94/6099094m.jpg
Аз не бих го яла на филия, още повече с ягоди, но жертвах малко консумативи в името на естетиката. Има хиляди идеи из интернет, особено в tumblr, за който го следи, но ми се искаше и нещо авторско :)

По същата технология може да се направи и домашна Нутела - единствено фъстъците се заменят с лешници, а почти накрая се добавя малко аромат на шоколад, какао и подсладител по желание.


няма как да мине без едит: Може да си направим и нещо като "рецепта на седмицата" в темата :)
И беше добре да се вметне, че всичко, което се пуска тук, ще бъде ЗДРАВОСЛОВНО, но това не значи, че е ДИЕТИЧНО. Естествено, най-вече зависи от количествата, но да не се случи после да има въпроси от сорта на "Ами храня се здравословно, но не отслабвам, къде е проблема?"...
Дали ще стане и с пасатор.. май не е особено добра идея :Д

ShtrudeL
04-07-2013, 11:19
Хубава тема.
Много искам да повярвам, че марулите са вкусни.. 8-)
Наистина. :3

TrueStory
04-07-2013, 11:24
О, тая рецепта изглежда страшно приятна, ще се пробва още тази седмица :)

За мен са просто перфектни....и то при положение,че ги правих без орехи, понеже нямах....а с тях сигурно ще са божествени :)

Днес за закуска си правих банановите палачинки....страхотни станаха, даже малко прекалено сладки ми дойдоха без да слагам нищо друго, но си заслужава да се пробват.

JoLLiE92
04-07-2013, 11:29
Красота. Рецепти не мога да ви давам обаче :cool:
адски се радвам, че в новия ни стол в унито има салатки и това ще се хапва вече :---) не разните им боклуци, или както в другия стол - кренвирши. ;/
Само с едно не съм съгласна - "фрешове" в бутилки. Никакъв фреш не е това. Прясно изцеденият сок от плодове се пие до 4 минути след като е изцеден, иначе му се губи "фреш" идеята и става просто по-скъп сок. Няма смисъл.
По това време на годината аз я карам на любимата си салата , една година бях изкарала около месец само на това :cool: зелена салата, малко риба тон, крутони, маслини, царевица, лимонов сок :---)
XTREMEFREERIDE тегля го тоя филм веднага :)
Щрудел, марулите СА вкусни. Аз ги обожавам. :cool:

fizzyg
04-07-2013, 11:39
Много хубава тема.
Аз много обичам да си пасирвам плодове и като междинно ги омахвам много бързо. Отгоре слагам малко бадеми,който желае може и лимон да си изтисква. Мноооого е вкусно.

ledenakrasota
04-07-2013, 11:50
Супа от броколи, които са пасирани и подправени с чесън. На вид прилича на зелено лайно, но е безкрайно вкусна.
Гъбена супа, картофена яхния, пуканки, задушени зеленчуци, плодова салата/торта. http://stefibozhilova.com/wp-content/uploads/2013/02/Cream_-of-_Broccoli-_Soup.jpg

Всякакви видове десерти с цедено мляко и различни плодове. Моите фаворити са ягодите и черешите. http://2.bp.blogspot.com/-RmedzL-s5b4/Tl6QpxxK9FI/AAAAAAAAEMQ/KVjD2OKMPgw/s1600/6.jpg

През лятото обичам да правя плодова торта, като слагам плодовете между блатовете със сметаната. След това минавам цялата торта, отвън, със сметана и поръсват с орехи, които съм смляла предварително. Сметаната, може да е калорична, но никой досега не се е оплакал от значително качване на теглото. :D

Печени/варени картофи във фолио или тава, подправени с черен пипер, вегета.

Здравословно приготвени спагети със зехтин и точно минутно приготвяне на спагетите, което така и не запомних, но поне има кой да ми ги сготви. :D

pisss111
04-07-2013, 11:50
Ще споделя една страхотна салата подходяща за сезона и много лесна.
Нарязвате една зелена салатка, слагате едно кисело мляко вътре и овкусявате със зехтин и сол по вкус. Бъркате всичко това и се получава наистина много вкусно. :)

FuckingFreak
04-07-2013, 11:59
Наистина и аз съм "за" това рецептите да са авторски ИЛИ лично изпитани със снимков материал или поне подробно обяснение. Иначе рецепти бол, навсякъде има.

@kitty02, що за въпрос, дали е вкусно? Вкусът на фъстъченото масло с нищо не се различава от обикновени печени фъстъци. Ако обичаш тях, значи маслото ще ти хареса.

@mimeto_0o0o, според мен с пасатор би станало единствено ако има от онези накрайници за разбиване, които са като затворени чаши, за да не пръскат.

ShtrudeL
04-07-2013, 12:03
ок и аз ще се включа 8-)

мега много обичам микс от зеленчуци (продават ги в пликове.. замразени..да..) на фурна с топено сирене и поляти с яйце и кашкавал (последното не е задължително..) 8-)


ох а колко ми се яде тикваааа 8-)
не мога да повярвам как цели 19-20 години съм си мислела, че тиквата е нещо ужасно.. особено с орехи.. ох.. 8-)

Едит: А какво мислите за месните продукти? 8-)
Аз обичм само крехко пилешко и мн мн мн мн рядко нещо друго.. :3

FuckingFreak
04-07-2013, 12:07
^И аз, като теб си мислех, че е отвратителна...Тъкмо днес баба ми даде една изостанала малка тиква, която ще си изпека довечера. Може пак да пусна снимки, ако направя нещо по-необичайно.

JoLLiE92
04-07-2013, 12:11
Печена тиква с кафява захар <3 и мъничко канелка :---)
Месо ям рядко, не защото не е здравословно и т.н., а просто рядко може да се уцели точно моят вкус на приготвяне, а и не винаги съм в настроение за месо. Но гледам ако ям месо, да е месо, а не разните му рога и копита, наречени кренвирши. :lol: Аз съм типичната женичка - най-много ям салатки, супички и плодове. :cool:

weheartiit
04-07-2013, 12:37
И аз ще се включа,но по-късно със здравословните неща,които обичам.
Моето меню обаче не е толкова разнообразно като вашето.
Сега искам само да ви питам някой правил ли си е кюфтенца с елда?
Аз смятам да си направя защото много ми се доядоха. :D
Някой да знае някоя изпитана рецепта? Намерих една в нета и сигурно ще
правя по нея,но реших да питам все пак.

XTREMEFREERIDE
04-07-2013, 12:54
Само с едно не съм съгласна - "фрешове" в бутилки. Никакъв фреш не е това. Прясно изцеденият сок от плодове се пие до 4 минути след като е изцеден, иначе му се губи "фреш" идеята и става просто по-скъп сок. Няма смисъл.

Когато отидеш в магазинчето и си поръчаш да ти направят фреш - правят ти го на моменти и пълнят с него една пластмасова бутилка. :) Споко де, не съм чак толкова наивна да вярвам на бутилирани фрешнове със срок на годност повече от 2 дни :D

pisss111
04-07-2013, 12:57
Фрешовете трябва да се пият до 7 мин. след изстискването им. Знам го от мама, след това се губят витамините :)

tonssy
04-07-2013, 12:58
От мен едни бисквити от овесени ядки с банан. От тези продукти излизат към 30. Ще ви трябват:
- 1 ч.ч. пълнозърнесто брашно
- 1ч.л. бакпулвер
- 1/2 ч.л. сода
- 1/2 ч.л. сол
- канела + ванилия на вкус (и по желание :Д)
- 2 с.л. обезсолено масло (на стайна температура)
- 1 ч.ч. кафява захар (може да я замените с мед)
- 1 яйце
- 1/4 ч.ч. намачкан/пасиран банан
- 2 ч.ч. овесени ядки
- 3/4 ч.ч. орехи
Приготвяне: В купа се смесват брашното, бакпулвера, содата и канелата. В друга купа се разбива маслото със захарта. Добавят се яйцето и пасираният банан. Към брашното се сипват овесените ядки и орехите и се бъркат докато изцяло се смесят. Добавят се към маслената смес и се разбърква добре. Оформят се бисквитки (като топчета са) с лъжица, като се поставят върху постлана с хартия за печене тава. Пекат се 10-12 минути (докато краищата им не станат светлокафяви).
Тези няколко пъти съм ги правила, стават прекрасни.
Иначе за закуска редовно си правя пълнозърнести палачинки. От 1 яйце, ~150 гр прясно мляко и 50-60 гр пълнозърнесто брашно се получават 3 или 4 (зависи колко големи ги направите). Обикновено ги ям със сладко без захар.

umri
04-07-2013, 13:01
Обезсолено масло?! о.О

Фрийк, гледах рецепти за фъстъчено масло - винаги добавят допълнително мазнина. Сигурно затова ти се е развалил блендерът. Аз бих си направила от бадеми, но съм мляла бадеми доста пъти и дори не са започвали да пускат мазнина.

Пантерата, де :д

tonssy
04-07-2013, 13:04
Обезсолено масло?! о.О


Да? :Д

XTREMEFREERIDE
04-07-2013, 13:10
Аз да ви покажа нещо отвратително: http://profit.bg/news/Fakti-za-McDonalds/nid-90359.html

Освен това да ви кажа, че бадемите са много полезни сурови и накиснати за една нощ във вода преди консумация.

Я кажете дали знае за Гайо-Шоколад? Ако не знаете, ето: http://www.gaillotchocolate.com/

FuckingFreak
04-07-2013, 13:12
umri, блендерът ми се развали не защото няма мазнина - тя не е нужна. Просто го държах включен дълго време без да го спирам и накрая видях, че започна да пуши и когато махнах каната, отдолу едни пластмаски се бяха разтопили. Сега ножа не иска да работи въобще и като го пусна издава странен звук.

XTREMEFREERIDE
04-07-2013, 13:14
Фрешовете трябва да се пият до 7 мин. след изстискването им. Знам го от мама, след това се губят витамините :)

Принципно ако ги пиеш заради витамините, има логика и мисля, че е вярно. Но аз в повечето случаи пия фрешове за да избягвам вредността на всякакви оцветени сокчета, когато ми се пие просто нещо с вкус на плодче. Та, изстискания сок от плодове е доър вариант за тази цел.

Само аз ли си мисля, че всички обезсолени, обезмаслени и т.н. неща са ултра вредни? Представете си само през каква обработка преминават продуктите за да се обезмаслят и обез-нещо-си-друго. Това е само предположение, де. Какво мислите?

JoLLiE92
04-07-2013, 13:22
Когато отидеш в магазинчето и си поръчаш да ти направят фреш - правят ти го на моменти и пълнят с него една пластмасова бутилка. :) Споко де, не съм чак толкова наивна да вярвам на бутилирани фрешнове със срок на годност повече от 2 дни :D
Ако го изпиеш до 4 минути след като ти го напълнят в бутилката, става, но след това става нормален натурален сок. :) Тая фреш култура не мога да я разбера аз :Д Само аз ли го знам, че след половин час вече не си заслужават двойната цена?
Иначе обез-нещо си - мразя обезмаслено кисело мляко! :cool: Както и растителна сметана.

kitty02
04-07-2013, 13:42
@kitty02, що за въпрос, дали е вкусно? Вкусът на фъстъченото масло с нищо не се различава от обикновени печени фъстъци. Ако обичаш тях, значи маслото ще ти хареса.
Аз обичам фъстъци. Фъстъчено масло също съм яла и мнооого ми хареса. 2 пъти съм си купувала и за 2 дена все свършвам по 1 бурканче 8-) Аз те попитах дали домашно приготвеното е вкусно. Явно да.

BonnieandClyde666
04-07-2013, 14:45
[QUOTE=XTREMEFREERIDE;10659497]Аз да ви покажа нещо отвратително: http://profit.bg/news/Fakti-za-McDonalds/nid-90359.html
Въййййййй! Добре, че ги спрях тия гадости! Сега вече не си и помислям да вкусвам от тоя боклучак. А,тва розово пихтиено нещо ми прилича на питон. :s

PullMeCloser
04-07-2013, 15:03
Ако го изпиеш до 4 минути след като ти го напълнят в бутилката, става, но след това става нормален натурален сок. :) Тая фреш култура не мога да я разбера аз :Д Само аз ли го знам, че след половин час вече не си заслужават двойната цена?
Иначе обез-нещо си - мразя обезмаслено кисело мляко! :cool: Както и растителна сметана.

Какво значи "нормален натурален сок"? Глупости, просто му се губят витамините-това, че липсва захар, консерванти, оцветители и тн, няма ли значение за теб?

JoLLiE92
04-07-2013, 15:07
Хубавите натурални сокове също нямат. :)

PullMeCloser
04-07-2013, 15:18
Кажи ми една такава марка, която да няма никаква захар, никакви консерванти, която да е 100 % натурален сок, а не да пише просто така на кутията.

anonymous708973
04-07-2013, 15:22
Хубавите натурални сокове също нямат. :)

Глупости, Джоли.
Дори 100% сокове имат консерванти :)

Хора, кажете ми някаква готина рецепта с кокосово мляко? Имам вкъщи такова и искам да оползотворя остатъка, но не знам за какво.

Едит: Моя грешка, нямат консерванти. Съжалявам за объркването.

JoLLiE92
04-07-2013, 15:26
Pfanner, Rauch, Granini?
Дори да нямат консерванти и ала бала, по-добре да си изстискаш вкъщи, отколкото да даваш 5лв за чаша нещо, което няма грам витамин и полза в него, дори и да нямало захар. Мисля като икономист. :D

pandasaur
04-07-2013, 16:20
Имам въпрос за кафявата захар и хималайската сол :D Колко струват и наистина ли са по-добър вариант от обикновената захар и сол ? И най-вече мога ли да намеря такава сол в по-големите вериги магазини ?

П.с: Съжалявам за глупавите въпроси, но ми стана интересно и искам вашите мнения ^

JoLLiE92
04-07-2013, 16:30
Майка ми и двете купува. Кафявата захар , която публикувах по-горе е около 2 и нещо -3лв за 500 грама. Солта е по-скъпичка. Има и хавайска (черна) и персийска (синя) и още не знам какви други соли, не само тая. Иначе за солта - предлагат се в солнички напълнени, много красиви, количеството е миниатюрно, а цената 5-6-7 лв, има и в торбичка и си го пълниш в твоята солничка. :D Иначе май е около 10лв за килограм солта.
Иначе розовата сол много много не се различава от другата на вкус .. докато примерно със захарта разликата е много очевидна.

pandasaur
04-07-2013, 16:32
Майка ми и двете купува. Кафявата захар , която публикувах по-горе е около 2 и нещо -3лв за 500 грама. Солта е по-скъпичка. Има и хавайска (черна) и персийска (синя) и още не знам какви други соли, не само тая. Иначе за солта - предлагат се в солнички напълнени, много красиви, количеството е миниатюрно, а цената 5-6-7 лв, има и в торбичка и си го пълниш в твоята солничка. :D Иначе май е около 10лв за килограм солта.
Иначе розовата сол много много не се различава от другата на вкус .. докато примерно със захарта разликата е много очевидна.

хехе благодаря ти за бързия отговор :D

tonssy
04-07-2013, 16:36
наистина ли са по-добър вариант от обикновената захар и сол ?

100%
Точни цени не мога в момента да ти кажа, но ако си мислиш, че всичко за тях е измислица- не е. Заслужават си.

anonymous708973
04-07-2013, 17:17
Определено си заслужават :)
В повечето случаи използвам бяла захар в сладкиши, защото подобно количество би излязло солено, пък и кафявата е по-едра. Поне тая вкъщи е МНОГО едра.

Да си повторя искането на рецепта с кокосово мляко.

FuckingFreak
04-07-2013, 17:23
Захарта си е захар, дали ще е кафява, зелена или оранжева, си е захар - по-добре ползвай меласа - точно това, което се премахва от захарта, когато се избелва.
Пантерке, използвай кокосовото мляко, за да си направиш някакво кремче. Ако имаш нещо чиа, банани, ягоди, мисля, че би си вървяло с почти всичко. Даже може и сладолед да си направиш!

tonssy
04-07-2013, 17:27
За вечеря си направих страхотни картофени кюфтенца, поне на мен ми харесаха :D Както по принцип си се правят, но без галета/брашно и квото друго там. Просто смесих варените намачкани картофи с 1 цяло яйце и 1 белтък + разни подправки, сложих олио (у нас ползваме едно от гроздови семки) колкото да има на тавата и ги сложих да се пекат. Да- вярно че бяха малко сухи, ама вкусът си беше перфе. Междудругото, сметнах, че едно кюфте от тях има 70 ккал, което за тези, които си ги броят, е доoooста доволно 8-)



Да си повторя искането на рецепта с кокосово мляко.

Бих заменила обикновеното в тази рецепта http://jenite.bg/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%B2%D0%BA%D1%83%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE_l.a_c.192585_i.206628.htm l с него. Има вероятност много кокосово да се получи, ама бих пробвала :D

anonymous708973
04-07-2013, 17:32
Захарта си е захар, дали ще е кафява, зелена или оранжева, си е захар - по-добре ползвай меласа - точно това, което се премахва от захарта, когато се избелва.
Пантерке, използвай кокосовото мляко, за да си направиш някакво кремче. Ако имаш нещо чиа, банани, ягоди, мисля, че би си вървяло с почти всичко. Даже може и сладолед да си направиш!

На каква цена е тази меласа?
Ии наистина ще се радвам на рецепта :д

Някой може ли да каже какво е kale?

tonssy
04-07-2013, 17:35
^Kale, доколкото знам, е вид зеле, но не знам по какво точно се различава от останалото. Не мисля, че разликите са съществени- обикновеното зеле (+ кисело) също е достатъчно полезно и диетично.

Jaune
04-07-2013, 17:35
^Някаква зеления е. :д

FuckingFreak
04-07-2013, 17:48
Пантерке, ето една рецепта за сладолед:
http://detoxinista.com/2012/09/chocolate-coconut-milk-ice-cream/

edit: и още една - http://www.bb-team.org/forums/viewthread/46453

anonymous708973
04-07-2013, 18:43
Ето една (авторска) рецепта от мен:

САЛАТА ОТ СУРОВИ ТИКВИЧКИ

Съставки:
2 сурови тиквички
5 скелитки чесън
кълнове (на вкус)
100гр. обезкостени маслини
сол и черен пипер на вкус
сокът на един лимон
зехтин

Тиквичките се нарязват на кръгчета и после на лентички. Много важно е чесънът да е нарязан на дребно, а не пресован или счукан. Прибавят се маслините (също на кръгчета) и кълновете. За по-добър ефект първо подправяте със солта и черния пипер, след което изсипвате сместа от зехтин и лимонов сок. Разбърквате добре и - ВОАЛА, чудесно вкусно и полезно!!!

Да се включа с една "рецепта" за салата - не е авторска, но е изпробвана и е превъзхооооодна!
http://www.supichka.com/2012/07/blog-post_26.html
Дресингът е просто брилянтен. Един път бях прекалила с чесъна много обаче :д

JoLLiE92
04-07-2013, 18:58
^щях да ти казвам, майка ми миналия ден ми сподели, че тоя сайт е на дъщерята на една нейна колежка :D

XTREMEFREERIDE
04-07-2013, 19:39
PinkPan7her, тъкмо се зарадвах за салатката и като видях мед, лошо ми стана. :D

Аз принципно не понасям никакви смески на сладко със солено. В мен си е проблема. Иначе много готино звучи. Мога да си я направя без меда просто.

Аз вкъщи имам и меласа, и какфява захар, но меласата ми е сууууупер странна и на аромат, и на вкус. Та, в кафето (каквото рядко пия) си слагам кафява захар, а в чая винаги мед. Меласата за да я използвам трябва да съм в рядко творческо настроеие, та да искам нещо изчанчено. :Д

Общо взето ги сменям така:
сол => хималайка сол
захар => кафява захар/мед
олио => зехтин
оцет => балсамов оцет/лимонов сок

Много по-полезно е и бързо се усеща разликата.

Аз да ви се похваля, че много лесно спрях цигарите и се чувствам поне 6 пъти по-добре само 2 седмици по-късно. :)

А хималайска сол има в Хеликон, бе, душици :)

mimeto_0o0o
04-07-2013, 19:51
http://www.supichka.com/2013/02/granola.html това ми звучи добре.. вие какво мислите?

mimsssssss
04-07-2013, 21:44
^Олиото като че ли е проблем :)
Колкото до рачешките рулца - питах майка и тя каза, че се купуват от едни които продават риба и са в едни буркани с "вода" и като че ли не мисли че са вредни. Все пак аз не ям нищо морско, не мога и да дам компетентно мнение, не съм търсила - това за Фрийк :)

XTREMEFREERIDE
04-07-2013, 21:49
А, мацки (и пичове (ако има)(силно се съмнявам), какво мислите за триците? На мен не само, че са ми много вкусни, но и много ми помагат на корема. :)

Аз мисля да си направя една веге-седмица от утре, защото покрай топлото време вчера много ми се приядоха свежи храни. Та, на салатки и плодчета ще го карам. Тук-там някое и друго кисело мляко, ако ми се прииска. И тъй. :) Да си пречистя малко симпатичния организъм.

Искам също да ви кажа, че никога не съм гледала на здравословното хранене като на начин за отслабване, а като на начин на живот. И точно там се корени успехът. Нещо, което правиш в името на друго нещо ти навява усещане, че плащаш цена и шанса да се откажеш е много по-голям. Затуй - ако решите дълбоко в себе си да се храните здравословно за ЗДРАВЕТО на вашият организъм - тогава започвайте. Иначе няма голям смисъл, или ако има, той ще е придружен от голям късмет и доста усилия.

mimsssssss
04-07-2013, 22:00
Преди 2-3 години бях почнала редовно с триците и определено ти правят редовен стомаха. Но нямат никакъв вкус според мен или твърде много ми напомняха на талашит тогава, защото работех в един цех :Д Ядях ги предимно с кисело мляко, не могат да се дъвчат и направо май ги гълтах :Д Не са ми от любимите храни изобщо - бих ги яла само заради хубавият им ефект.
Здравословно далеч не значи диетично/ или с отслабващ ефект/ :) поне според мен де. Има храни от които не бих се отказала за нищо на света, колкото и вредни да са, но като цяло ям здравословно от дълго време.

anonymous708973
04-08-2013, 05:51
http://www.supichka.com/2013/02/granola.html това ми звучи добре.. вие какво мислите?

Направих си го преди 2 седмици някъде. Страхотно е за хрупане! На мен лично не ми харесва с плодово мляко, защото лененото семе е лигаво, пък и цялото неща се утаява на дъното. С кисело и канела е идеално.
Олиото е някви си 75 мл на цяла тава съставки, така че не е проблем :) Не го намаляй, че няма да станат crunchy.

За здравословното хранене се присъединявам към мнението на ФрийРайдърката. Приятно съм изненадана, че пишеш тук редовно :)

JoLLiE92
04-08-2013, 06:01
И аз съм на това мнение за храненето, затова мразя думата "диета". :)

fakesmiles
04-08-2013, 08:58
Аз си хапвам овесените трици с кисело мляко,но ги оставям по много време в хладилника,че да омекнат хубаво :D
Но досега съм яла само няколко пъти,и не мога да кажа кой знае какво за ефекта.
Един приятел си ги прави с прясно мляко,като ги затопля малко в микровълновата и така поемали млякото.
Но това още не е изпробвано от мен ;д

XTREMEFREERIDE
04-08-2013, 11:24
За здравословното хранене се присъединявам към мнението на ФрийРайдърката. Приятно съм изненадана, че пишеш тук редовно :)

На мен също ми е приятно. Има сносни теми и сносни хора, с които да се обсъждат.

Иии, хайде, моля ви се на всички, наричайте ме по име - Пирина, за който не знае. Много по-френдли ми е някак си :)

Днес си напълних една торба с ябълки, тиквички (за салатка!), чесън, червен кромид и домати! Е, доматите от магазина надали са от най-послезните, но докато не започнат бабите ми да носят кофите - така ще е. :Д Сутринта хапвах кисело мляко и банан. Много ми е свежо! Ще си се придържам към идеята за веге-седмица.

Намерих нещо интересно, което искам да споделя с вас - http://www.dokumentalni.com/?p=2177 . Още не съм го гледала, но чувам само добри отзиви. Една приятелка (здравословна и тя като нас) си го е постнала на стената във фейса, та на нея поне вярвам. :) Който има мераци, нека гледа. Пък ще го коментираме след няколко дни ако щете. :)

Хубав ден засега от мен! Аз смятам да си взема ПОЛЕЗНАТА дрямка. :D

mimeto_0o0o
04-08-2013, 11:38
Направих си го преди 2 седмици някъде. Страхотно е за хрупане! На мен лично не ми харесва с плодово мляко, защото лененото семе е лигаво, пък и цялото неща се утаява на дъното. С кисело и канела е идеално.
Олиото е някви си 75 мл на цяла тава съставки, така че не е проблем :) Не го намаляй, че няма да станат crunchy.

За здравословното хранене се присъединявам към мнението на ФрийРайдърката. Приятно съм изненадана, че пишеш тук редовно :)
И аз мисля скоро да го направя.. поне знам какво съм сложила вътре

Cucko0
04-08-2013, 15:40
пробвах това - http://www.supichka.com/2013/01/mufini-s-banan.html ..адски вкусни стават
http://i47.tinypic.com/m3rcj.jpg

Laana
04-08-2013, 16:08
Днес съм сама вкъщи и кухнята е на мое разположение.. :D

За обяд:
задушени броколи с прясно мляко,извара и малко масло на тиган
Домашни хлебчета от пълнозърнесто брашно,смлени овесени ядки и сода бикарбонат

За вечеря /във фурната е :D/
Преди време ми казаха за домашна пица с блат от карфиол ... и днес реших да пробвам
Настъргах една средно голяма глава карфиол,задуших го с малко масло и го смесих с 2 яйца и към 50 гр извара.Става нещо като тесто и го сложих в тавичка върху хартия за печене.Запече се за към 15-20 мин и после сложих големи резени домати,гъби,тиквички,босил к и моцарела...

Очаквам да е много вкусно,дано не остана разочарована...

XTREMEFREERIDE
04-08-2013, 17:18
Laana, чудесно ти звучат яденетата!

Ох, умирам вече за собствена кухня! Soon, soon... <3

Тези (http://mechta.bg/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=23&Itemid=43&lang=bg) нахутени кюфтенца са убийствени!

FuckingFreak
04-08-2013, 18:37
Cucko0, изглеждат добре, но не ми изглеждат уместни за тая тема - няма нищо здравословно, освен ако не си модифицирала рецептата :)

XTREMEFREERIDE
04-08-2013, 20:07
Cucko0, изглеждат добре, но не ми изглеждат уместни за тая тема - няма нищо здравословно, освен ако не си модифицирала рецептата :)

Необходими продукти за мъфини с банан:

1. 1 ½ чаена чаша брашно
2. 2 добре узрели банана
3. 1 есенция ванилия / 2 ванилии на прах
4. 1 чаена чаша захар -----------------------Ако използваш кафява ще е по-добре :)
5. ½ чаена чаша олио -----------------------Зехтин :)
6. ½ чаена чаша кисело мляко --------------Домашно кисело мляко, както и яйцето
7. 1 яйце ю
8. 1 ½ пакетче бакпулвер

Ей тъй вече е за тук! :)

mimsssssss
04-08-2013, 20:12
Пробвах ей сега да направя тия бананови палачинки. Добре, че първо реших с малко количество - 1 банан и 1 яйце. Ами изобщо не се изпичаше тва чудо. Държах го доста време, котлона и тигана бяха горещи. Опитвах да бръкна отдолу, за да я обърна пустата "палачинка" ама тя си беше мега отгоре и се разливаше, а отдолу лепнеше и ставаше кафява. Накрая направих някакъв псевдо бананов омлет :Д и си настъргах едно парченце черен шоколад :р Поне ми е ясно че вкуса е добър. Хапнах го с малко кисело мляко, супер.

anonymous708973
04-08-2013, 20:41
Необходими продукти за мъфини с банан:

1. 1 ½ чаена чаша брашно
2. 2 добре узрели банана
3. 1 есенция ванилия / 2 ванилии на прах
4. 1 чаена чаша захар -----------------------Ако използваш кафява ще е по-добре :)
5. ½ чаена чаша олио -----------------------Зехтин :)
6. ½ чаена чаша кисело мляко --------------Домашно кисело мляко, както и яйцето
7. 1 яйце ю
8. 1 ½ пакетче бакпулвер

Ей тъй вече е за тук! :)

Блаа, със зехтин ще мирише по-тежко. Няма нужда от изкривяване, рецептата си е съвсем наред. Половин чаена чаша олио е около 100 мл, което се разделя на 16 мъфина по тая рецепта. Получават се под смешните 10 мл на мъфин :д
По-скоро брашното би могло да се замени наполовина с пълнозърнесто - не изцяло. Или пък със ситно смлени бадеми/лешници.

SunT
04-08-2013, 22:53
Досега разглеждах ето този блог - http://undressedskeleton.tumblr.com/ и искрено се възхищавам на авторката. Има толкова много съвети, споделя толкова много неща и е толкова мила ^.^ надъхвам се да взимам пример от нея, въпреки че ми се струва неимоверно сложно точно вмомента :Д


Момичета - тези, които ядете с родителите си - как да ги накарам да спрат да ядат вредни неща, особено вечер? Отчайвам се :( Най-лошото е, че се обиждат ако не искам примерно торта или нещо такова вечер за десерт, или пък ме бъзикат "мерси за икономията" -.- Не мога да ги накарам да проумеят, че се хранят много нездравословно (вкл. през деня вафли, кроасани, сникърс и подобни). Предполагам, че мога да придумам мама да започне да готви по-здравословно (а и аз да готвя също), обаче те приемат моя отказ от типични български тежки манджи като наказание едва ли не. Себе си мога да огранича и не го чувствам като кай знае каква загуба, но тях? Дайте някакъв съвет. Искам всички да се храним здравословно.

FuckingFreak
04-09-2013, 07:03
^ Ами говори с тях, какъв съвет искаш от нас? Те са твои родители, ние ли да дойдем и да ти свършим работата? Нашите са окей с това, което правя, но вече е говорено 100 пъти по темата и те са наясно, че на сила в устата си нищо няма да сложа, дори и да умирам от глад. И преди съм казвала - сега им е по-лесно, защото уча в друг град и само уикенда съм си вкъщи - тогава най-често готвим месо със зеленчуци, или риба, все неща, които и аз ги ям. Накарай майка ти да готви с масло, да не прави запръжки, да не слага брашно за да сгъстява манджите си, сменете солта с хималайска и така..

mimsssssss, банановите палачинки се правят малки, за да могат да се обръщат и изпекат, а не на целия тиган ;)

XTREMEFREERIDE, не знам къде го вкара този зехтин при мъфините въобще. Ще станат ужасни и ще смърдят на маслини. Не мога да разбера защо толкова много го предпочитат по всички кулинарни предавания, явно някаква италианска вълна, но със зехтин по правило не трябва да се готви - трябва да се готви (и най-вече пържи) само с наситени мазнини, каквито са маслото, кокосовото масло, свинска мас, ако щете...

Пантерке, то е ясно, че тия 10 мл олио, или по-малко, които се падат на мъфин са нищожни. Ясно е, че от един обикновен мъфин няма да качиш 100 кила, нито ще омазниш, нито гъза ти ще стане голям. Ама идеята на темата е друга. Тук не става въпрос за размера на порцията, ами за нещо доста по-фундаментално, а именно - здравословното и полезното. Затова и казах, че ако тази рецепта не се модифицира по някакъв начин, няма смисъл да се поства тук, тя е като хилядите останали рецепти за мъфини, които има в интернет и с нищо не е по-различна.

mimsssssss
04-09-2013, 08:51
Малки ги правих, колкото чинийка на кафе - към 10см :) ама не ми ставаха нещо. Иначе бяха вкусни на бърканица хаха

kuklichka_bg
04-09-2013, 09:28
аз гледах филма,който постнахте.Сега чак се чудя какво да ям вече........ :DD

Laana
04-09-2013, 10:32
http://recepti.gotvach.bg/r-8108-%D0%9C%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8_%D1%81_%D0%BE %D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D1%8F%D0%B4% D0%BA%D0%B8


Не тези им добавих един пасиран банан и смених млякото с кокосово и станаха ммммммммммм <3

JoLLiE92
04-09-2013, 10:36
Салатка, супичка и айранче в унито - адски вкусно за скромната сума от 75 стотинки. Чак ще си снимам касовата бележка да я пратя на мама. :cool: три пъти ура за салатките в стола! :---)

PullMeCloser
04-09-2013, 12:22
Направих си вода с нарязани парченца плодове вътре, сещате се, нали? Оставих я в хладилника през нощта и сега видях, че ягодите ми са се обезцветили :lol:

Laana
04-09-2013, 12:52
E то какъв е смисълът?

anonymous708973
04-09-2013, 13:31
Не тези им добавих един пасиран банан и смених млякото с кокосово и станаха ммммммммммм <3

ооо, ето къде ще си оползотворя кокосовото мляко :)
Нещо обаче не ми се връзва с ябълки, затова ще ги направя с банааааан <3

Ще ти отчета заслугата за идеята! :)

XTREMEFREERIDE
04-09-2013, 16:13
Явно на мен просто ми е слабост вкусът на зехтина във всичко. Дори понякога на оребрения тиган си пека тиквички, моркови и картофи като ги намазвам със зехтин преди това. Много обичам. Но май си е въпрос на вкус.

Днес ядох мноооого прекрасна марулена салата с лимони!

И плодова салатка за следобедна закуска! Ммм!М! <3

Да знаете, че чай от мента (ама билката мента, не някакви пакетчета на по 100 години) помага много на менструални болки в корема! Сетих се, защото тези дни очаквам да ми се наложи и проверих дали запасите от мента ще стигнат.
:lol:

anonymous708973
04-09-2013, 16:45
Е, зехтинът си е просто задължителен за грилованите тиквички.

Мента + Спазмалгон + Грейпфрут е най-вълшебната комбинация за мен :д

П.С. МЪФИНКИТЕ МИ СЕ ПЕКААААТ!

Laana, твоите мъфини меки ли станаха? Моите са доста меки, сигурно се дължи на липсата на брашно. Ама не е като да не са изпечени...

Laana
04-09-2013, 17:45
^Mда мекички и пухкави...
Да ви се оплача,развали ми се блендера и сега не мога да си правя любимите ми смути напитки :(

А това е любимата ми :
Купичка боровинки
2 купички спанак /някакъв малък,май се води baby /
1/2 тиквичка
1 чаша вода
1 чаша лед
1 с.л. домашен мед
1 ч.л. ванилия

Съставките смесено сигурно звучат ОТВРАТИТЕЛНО,но повярвайте на вкус е прекраснооооооо.Рецептата я намерих преди време някъде /не помня от къде/ и съм си я преписала и ми стои закачена на хладилника. <3

И да питам.http://undressedskeleton.tumblr.com/post/47207593709 какво е това фъстъчено масло и може ли да се замени с нещо друго?

FuckingFreak
04-09-2013, 17:54
Е то пише, бе, PB2 works too. ;)

Laana
04-09-2013, 17:56
Честно казано не искам да е фъстъчено масло,много ми е мазно и противно това нещо...

anonymous708973
04-09-2013, 18:16
О, Лаана, мерси, явно не съм сгафила нищо :д

Определено скоро ще си направя някакви барчета. Хвърлих око на тези - http://www.inspirededibles.ca/2013/03/cranberry-chia-energy-bars-raw-vegan.html
Какво обаче е dates? И какво значи tsp? TBSP явно е супена лъжица, ама само tsp? Чаена?

Отбивам се да поспамя с няколко рецепти за мъфини без брашно:
http://alex-kitchen.com/no_flour_no_sugar_muffins
http://nenasfoody.blogspot.com/2012/12/blog-post_23.html - това също, но аз сефте чувам за брашно от киноа

И още една, която не знам доколко минава за здравословна с тоя шоколад :д (само за 4 мъфина е!)
100 гр. натурален шоколад
100 гр. захар
30 гр. какао
60 гр. масло
2 яйца

Приготвяне:
Шоколадът се разтапя на водна баня на слаб огън, прибавяме маслото и разбъркваме ,след това прибавяме и какаото. Към тази смес след като изстине прибавяме жълтъците и включваме фурната на 200 гр.
Отделените белтъци разбиваме на сняг със захарта.След това ги прибавяме към горната смес като разбъркваме внимателно отдолу нагоре. Пълним формите и печем 10 минути.

И най-накрая една рецепта, която хич не е диетична с това брашно, но пък изглежда уникаааално, а момичето казва, че е най-добрата базова рецепта за ванилови мъфини - http://www.honeyandjam.com/2009/03/vanilla-cupcakes-with-strawberry.html

FuckingFreak
04-09-2013, 18:36
dates- фурми
tsp съкращение от teaspoon - чаена лъжичка

anonymous708973
04-09-2013, 18:56
Боже, вярваш ли ми, че в един речник я нямаше тая дума о.О

На първо време ще използвам готово фъстъчено масло... ако ви вълнува, де :д
Обаче... никаква идея с какъв уред ще го правя това. Имам миксер, пасатор и блендерченце за лук. Май ще открадна на мъжо. :д

http://www.inspirededibles.ca/2012/12/frosted-mint-chocolate-bars.html
http://www.inspirededibles.ca/2012/02/all-natural-frozen-banana-lemon-cream.html
http://www.inspirededibles.ca/2011/03/mmmuffins.html

Laana
04-09-2013, 19:22
За баровете ли става въпрос ?
Аз се чудя това гнусно фъстъчено масло с какво да го сменя...

anonymous708973
04-09-2013, 19:28
Мда.
Нямам си блендер, пък само това липсва вкъщи. Имаме един куп машинарийки.

С нещо лепкаво го смени, например с фурми. Кефят ме тия барчета, аз лично ще си ги направя с фини овесени ядки обаче :)

Смутитата пак ли само с блендер се правят?

PullMeCloser
04-09-2013, 21:09
И пасатор става.

VampireLover3
04-09-2013, 21:39
Явно на мен просто ми е слабост вкусът на зехтина във всичко. Дори понякога на оребрения тиган си пека тиквички, моркови и картофи като ги намазвам със зехтин преди това. Много обичам. Но май си е въпрос на вкус.

Днес ядох мноооого прекрасна марулена салата с лимони!

И плодова салатка за следобедна закуска! Ммм!М! <3

Да знаете, че чай от мента (ама билката мента, не някакви пакетчета на по 100 години) помага много на менструални болки в корема! Сетих се, защото тези дни очаквам да ми се наложи и проверих дали запасите от мента ще стигнат.
:lol:

Това за ментата може да е вярно, но учителката ми по биология каза, че ментата е вредна за жените. Не, че не може да си пием чай или нещо друго, но не в много големи количества и не твърде често.

anonymous708973
04-10-2013, 06:38
И пасатор става.
Спанак с пасатор? Ще си струва гледката :д

monroe999
04-10-2013, 07:00
извинявам се, май не съм точно по темата, обаче понякога много ми се прияждат филийки, запечени със сирене или кашкавал, старая се да ям главно хляб Вита, но не ми харесва запечен и си купувам някакъв уж пълнозърнест, Финес, много ли е лош? 8-)

JoLLiE92
04-10-2013, 07:24
Кой Вита не ти харесва запечен? Аз не харесвам ръжения на вкус, киселее. Тоя със семенцата ми е много вкусен и го ям препечен на сандвич.

PullMeCloser
04-10-2013, 10:13
Спанак с пасатор? Ще си струва гледката :д


Е, ти нали искаш смути да си правиш :Д То не е само спанак... Не подценявай пасатора, правила съм лед на сняг с него! :Д

Minwu
04-10-2013, 11:55
аз гледах филма,който постнахте. Сега чак се чудя какво да ям вече........ :DD
Същата работа. От 2 дни ям само ябълки, портокали, марули и краставици. :D Ужасен филммммммм!!!

ShtrudeL
04-10-2013, 13:14
азЕ папках тУва преди около 2 часа :3333333
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534203_559584547396858_1524157003_n.jpg

Laana
04-10-2013, 13:30
Абе като го гледам този салам,май не е много за тази тема...

ShtrudeL
04-10-2013, 13:39
айде сега.. не е като да съм напъхала свинска пържола.. 8-) 4 кръгчета е добре :3

XTREMEFREERIDE
04-10-2013, 14:57
Щрудел, по-добре да беше свинска пържола. :D

Аз се отбивам да ви кажа здрасти с това:

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/551372_389571604483600_1724855312_n.jpg

add: http://www.facebook.com/pages/%D0%91%D0%B8%D0%BE%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB/281094365324061

monroe999
04-10-2013, 16:23
Кой Вита не ти харесва запечен? Аз не харесвам ръжения на вкус, киселее. Тоя със семенцата ми е много вкусен и го ям препечен на сандвич.

ям този малкия с шест зърна и не ми харесва запечен с кашкавал, та се чудя този хляб Финес дали е лош?

marble
04-10-2013, 17:29
http://media-cache-ec3.pinterest.com/736x/24/c2/8d/24c28da0146d0bac69cce278ba6f5ec3.jpg
nomnom
1 банан
лед
овесени ядки
бадеми
половин чаша мляко
уу и малко канела

Laana
04-10-2013, 17:36
Щрудел, по-добре да беше свинска пържола. :D




Абсолютно съгласна,поне знам,че е свинско месо...

и в духа http://epiclolfail.com/wp-content/uploads/2012/03/they-say-you-are-what-you-eat.jpg :D

Днес с мама си правим риба...
2 скумрии
2 дафинови листа
зехтин на очи
подправка за риба
черен пипер

Слагаш всичко в тавата + малко вода накрая и във фурната...става убиец.

ДА питаммммм,какво ви е мнението за тези оризови блокчета?

FuckingFreak
04-10-2013, 18:37
Ох, хора, съобразявайте се поне с целта на темата :Д
Нищо лично към никого, ама по-добре пускайте саламите и белите си хлебища в някоя друга тема. Тук определено нямат място. Това, че е homemade, не значи че е здравословно и полезно. Същия въпрос както с онези мъфини.... :)

Franzellka
04-10-2013, 18:46
Хора, откъде да намеря кокосова вода? И ето няколко здравословни вкусотийки:

http://www.koraorganics.com/blog/live-in-my-skin/all-things-organic/organic-certification/bellisimo-balls/

http://www.koraorganics.com/blog/live-in-my-skin/all-things-organic/organic-certification/orange-and-almond-butter-vanilla-vital-protein-smoothie/

http://www.koraorganics.com/blog/live-in-my-skin/all-things-organic/organic-certification/mirandas-power-shake/

http://www.koraorganics.com/blog/live-in-my-skin/all-things-organic/organic-certification/miranda%E2%80%99s-berry-slice/

http://www.koraorganics.com/blog/live-in-my-skin/all-things-organic/organic-certification/mirandas-apple-and-banana-gluten-free-oat-muffins/ Мъфини с ябълки и банани :)

anonymous708973
04-10-2013, 19:17
Тя ли ги пише тия рецепти?
Много земно от нейна страна.

Franzellka
04-10-2013, 19:22
^ Да, тя е върла фенка на тема здравословно хранене, здравословен начин на живот, органична храна, козметика...

FuckingFreak
04-10-2013, 19:31
Тя ли ги пише тия рецепти?
Много земно от нейна страна.

Да, и аз четох в едно списание, че се храни с био храни, любимия ѝ десерт беше нещо сурово с ягоди. Абе супер е.
Ако и в България доходите бяха по-високи щеше да има доста повече любители на този тип хранене според мен. Ама не са, за съжаление. :)

Franzellka
04-10-2013, 19:37
Дам, там е проблема, че са си скъпички и не можем да се храним с всичко био...

XTREMEFREERIDE
04-10-2013, 20:58
Аз се чувствам толкова голяма късметлийка, че почти всичко си имам домашно, благодарение на двете големи градини на двете ми баби и оранжерията на баща ми! <3 С приятелят ми много си мечтаем да се научим на земеделие за да можем да дарим децата си със същата радост и най-вече - здраве.

:)

Голям е проблема при тези доходи в България да си купуваш всичко био...

mimsssssss
04-11-2013, 03:27
За една бърза закуска:
Кисело мляко
Орехи (или други ядки по ваш вкус) разбити на дребно
Банан, също разбит
Стафиди (или други дребни плодове - ягоди, малини и етц.)
Омесвате банана и ядките и става като кремче. Разбърквате киселото мляко със стафидите и отгоре слагате кремчето.
Може да се правят различни модификации - примерно добавяне на овесени трици или мед... или каквото се сетите.

anonymous708973
04-11-2013, 06:14
За една бърза закуска:
Кисело мляко
Орехи (или други ядки по ваш вкус) разбити на дребно
Банан, също разбит
Стафиди (или други дребни плодове - ягоди, малини и етц.)
Омесвате банана и ядките и става като кремче. Разбърквате киселото мляко със стафидите и отгоре слагате кремчето.
Може да се правят различни модификации - примерно добавяне на овесени трици или мед... или каквото се сетите.

Тъкмо си направих версия.
1 пасиран банан, 7-8 с.л. кисело мляко, 3-4 с.л. гранола, допълнително 15 смлени бадема.

http://beautifulpicturesofhealthyfood.tumblr.com/post/47652012401 - номном! Решено е. Първият домакински уред, който ще си купя за студентската стая, е блендер.

http://beautifulpicturesofhealthyfood.tumblr.com/post/47631234806/healthier-habits-1-1-2-cups-diced-fresh

FuckingFreak
04-11-2013, 08:33
Пантерке, откога ще си студентка :P
И аз имам късмета да имам домашно мляко, имаме и коприва, лапад, марули, всякакви зелении, домашни чубрица и магданоз, домати и краставици, през лятото плодове много - баща ми започна да прави една огромна овощна градина и до 2-3 години дърветата трябва да почнат да раждат. Преимуществото на малкия град... :)

fakesmiles
04-11-2013, 09:29
Мисля да си направя домашна зеленчукова супичка днес,само да измисля какво точно да сложа и да ида до магазина ;д

XTREMEFREERIDE
04-11-2013, 11:59
Преимуществото на малкия град... :)

Знам как е. :) Но пък ако не живееш в такъв, нищо не ти пречи да се постараеш в някое селце да си имаш градинка. :)

.Wonder
04-11-2013, 13:14
Хайде и аз да драсна за още топличките ми палачинки с овесени трици :3
http://imageshack.us/scaled/landing/829/dsc01761p.jpg

fakesmiles
04-11-2013, 14:55
Може ли рецепта? Изглеждат много добре,но със сигурност ще ми се дояде течен шоколад с тях ;д

anonymous708973
04-11-2013, 15:23
Фрийк, от септември :)


Мисля да си направя домашна зеленчукова супичка днес,само да измисля какво точно да сложа и да ида до магазина ;д
Сигурно си я направила, ама... ПЕЧЕНИ ЧУШКИ! и картоф за сгъстяване.
Или пък тиквички, морковче, чушка, картоф, някаква подправка, малка кофичка сметана задължително. :)

tonssy
04-11-2013, 15:25
Или пък тиквички, морковче, чушка, картоф, някаква подправка, малка кофичка сметана задължително. :)

Виииинаги такава си правя, ама без сметаната. Обожавам зеленчукови супи! Aко има месо вътре ми изглежда гнусно, не мога да обясня защо :D

fakesmiles
04-11-2013, 15:40
Ооо без сметана,но мисля все пак да я застроя с кисело мляко и яйце.
Иначе сложих лук,морков,чушка,картофи и малко доматено пюре :)

tori
04-11-2013, 15:56
За една бърза закуска:
Кисело мляко
Орехи (или други ядки по ваш вкус) разбити на дребно
Банан, също разбит
Стафиди (или други дребни плодове - ягоди, малини и етц.)
Омесвате банана и ядките и става като кремче. Разбърквате киселото мляко със стафидите и отгоре слагате кремчето.
Може да се правят различни модификации - примерно добавяне на овесени трици или мед... или каквото се сетите.
Миме, крада. :д Не обичам такива здравословни каши, манджички и прочее ама бих пробвала точно това. И палачинките със банана от горе. Фейк, да идвам ли на гости? Обожавам супи. Особено спаначена със много кисело мляко и сирене.

fakesmiles
04-11-2013, 15:59
Ела,ела ;д
Аз мисля скоро да си направя и спаначена,сподели рецептата ако ти е възможно.
И на една доматена съм хвърлила око :D

tori
04-11-2013, 16:08
Ми тя е специалитет на мама, ще кажа каквото си спомням пък... :д Задушаваш си спанака, слагаш води/бюльони или каквото е там и подправки и седиш и бъркаш докато заври. После слага магданоз и сирене и кисело мляко.

.Wonder
04-11-2013, 16:31
Може ли рецепта? Изглеждат много добре,но със сигурност ще ми се дояде течен шоколад с тях ;д

Всъщност всичко го слагах на око, дори точни пропорции не мога да дам :D
Продуктите са яйца, овесени трици, мляко (или вода) и това е :D

Hiphoplove
04-11-2013, 18:24
Аз много обичам мляко с овесени ядки или си избирам някоя храна с овесени трици от диетата на Дюкан :D Много обичам тричени палачинки,много са вкусни и лесни.Аз си ги правя така:
1 суп.л. овесени трици
1 суп.л. пшенични трици
1 суп.л обезмаслена извара
1 яйце
1суп.л. прясно мляко
Всичко разбивам и слагам на загрят тефлонов тиган - става много вкусно.

anonymous708973
04-11-2013, 21:17
А, без сметана не си я представям... блудкава ще е.
Ама аз ви говоря една малка кофичка 200 гр на цяла тенджера, дето е 3 литра сигурно :д

fakesmiles
04-11-2013, 21:41
На мен не ми е блудкава,никога вкъщи не сме слагали сметана,може би е въпрос и до навик.
А моята супа си я направих с литър и половина ;д

stelkastel
04-11-2013, 21:46
PinkPan7her, поздравления за хубавата темичка, тъкмо ми се щеше да намеря нещо такова из сайта и дори се замислях дали да не направя тема. Браво и се извинявам за спама! :)

mimsssssss
04-13-2013, 06:31
Една позната ми каза рецепта за кексчета, ще ги пробвам в най-скоро време и ще ви пиша резултата :)
Иначе кексчета представляват:
настъргана ябълка
настърган морков
смлян банан
стафиди
яйце
канела
смлени на ситно ядки
Точните пропорции зависят според вкуса сигурно, защото тя не ми каза нищо конкретно, само продуктите. Всичко се разбива/смила/рендосва или там каквото трябва и се омесва в една купа. След това се пълнят формички за мъфини и се пече 15-20мин.

fakesmiles
04-13-2013, 14:21
Днес ще си направя една хубава салатка от маруля,репички и домати :)

anonymous708973
04-13-2013, 14:48
След салатата от гриловани зеленчуци и сирене се изкуших да хапна чийзкейк. Само дето се притеснявах, че ще ми се залепи на гъза, той (чийзкейкът, де :д) беше точно един пръст дебел :д

fakesmiles
04-13-2013, 16:20
Oх,обожавам чийзкейк,само като си помисля и ми се дояжда :D

Chikalocaa
04-14-2013, 07:30
Знам,че не е много по темата,но се интересувам дали някой знае нещо за зеленото смути? :))

tonssy
04-14-2013, 07:44
Една позната ми каза рецепта за кексчета, ще ги пробвам в най-скоро време и ще ви пиша резултата :)
Иначе кексчета представляват:
настъргана ябълка
настърган морков
смлян банан
стафиди
яйце
канела
смлени на ситно ядки
Точните пропорции зависят според вкуса сигурно, защото тя не ми каза нищо конкретно, само продуктите. Всичко се разбива/смила/рендосва или там каквото трябва и се омесва в една купа. След това се пълнят формички за мъфини и се пече 15-20мин.

Интересно ще ми е да чуя крайния резултат. Би трябвало да се получат, ще пробвам и аз, когато ми остане време.

weheartiit
04-14-2013, 07:54
Хора ,моля ви кажете с какво замествате сладкото.
От скоро почна по-начесто да ми се яде и то не чист шоколад
ами най-често бисквитки,меденки,сладолед и и т.н.
Пробвах с черен шоколад ама не е същото,не ми помага. :D
Най-вече ям бисквите,като манячка съм по тях.Пробвах с обикновенни
като си мислих,че е по-добре,но и те садържат много захар.
Та знаете ли с какво мога да си залъгвам глада за сладко.Преди имаше
една такава картинка,но сега не мога да я намеря.

Не знам дали питам в правилната тема,обаче. ;Д

fizzyg
04-14-2013, 08:04
Закусих с 3 бъркани яйза със сиренце,в зехтин и сега ми се хапва нещо,ама не знам какво.
Ядки ли,плодче ли..

tonssy
04-14-2013, 08:11
Хора ,моля ви кажете с какво замествате сладкото.
От скоро почна по-начесто да ми се яде и то не чист шоколад
ами най-често бисквитки,меденки,сладолед и и т.н.
Пробвах с черен шоколад ама не е същото,не ми помага. :D
Най-вече ям бисквите,като манячка съм по тях.Пробвах с обикновенни
като си мислих,че е по-добре,но и те садържат много захар.
Та знаете ли с какво мога да си залъгвам глада за сладко.Преди имаше
една такава картинка,но сега не мога да я намеря.

Не знам дали питам в правилната тема,обаче. ;Д

Пробвай сама да си направиш бисквитки, от овесени ядки може, например. Мисля, че бях поствала именно тази рецепта назад в страниците. И всъщност в тях може да сложиш всичко по твой вкус- ядки/ сушени плодове/ пресни пасирани плодове. Би трябвало да те удовлетвори такъв вариант ;д Потърси и някоя по-здравословна рецепта за домашен сладолед/ някакви кремчета, аз така правя, когато ми се яде сладко. Ако се сетя после, ще постна някоя.

anonymous708973
04-14-2013, 08:31
Хора ,моля ви кажете с какво замествате сладкото.
От скоро почна по-начесто да ми се яде и то не чист шоколад
ами най-често бисквитки,меденки,сладолед и и т.н.
Пробвах с черен шоколад ама не е същото,не ми помага. :D
Най-вече ям бисквите,като манячка съм по тях.Пробвах с обикновенни
като си мислих,че е по-добре,но и те садържат много захар.
Та знаете ли с какво мога да си залъгвам глада за сладко.Преди имаше
една такава картинка,но сега не мога да я намеря.

Не знам дали питам в правилната тема,обаче. ;Д

Просто спри да ядеш сладко за седмица-две. Дай време на тялото си да свикне без непрекъснатите резки покачвания и спадове на кръвната захар. Като отказване на цигарите е, абстиненция.
Повярвай, аз бях пристрастена към шоколад. Първите три-четири дни бяха много зор, обаче в момента дори не се замислям. Ям си ядките, плодовете и хич не се сещам. А не е като вкъщи да няма почти постоянно шоколад. Чак сега се сетих, че ми се яде и то защото упорито гледах 5 броя Линдт с разни вкусотии вътре.

FuckingFreak
04-14-2013, 10:28
Мислех си за някакъв banana bread, само че палео - с кокосово брашно, като заместител на козунака. Адски много ми се яде, хора, миналия великден също не ядох, защото от това време горе/долу започнах да се храня здравословно. И великденско яйце и зайче ми се яде, ама тях няма как да ги заменя :(

anonymous708973
04-14-2013, 10:40
Оле, никога не бих се отказала от вкусния, топъл домашен козунак със сладко от сини сливи и бадеми...

fizzyg
04-14-2013, 11:06
Оле, никога не бих се отказала от вкусния, топъл домашен козунак със сладко от сини сливи и бадеми...

Как се прави това изкушение? Да пратя рецептата на баба,хаха :)

monroe999
04-14-2013, 11:19
и аз обожавам бисквити, не мога да спра да ям тези на Престиж, уж диетичните... просто са ми вкусни

FuckingFreak
04-14-2013, 11:39
Оле, никога не бих се отказала от вкусния, топъл домашен козунак със сладко от сини сливи и бадеми...

Само че аз никога не съм яла домашен. Имах един жалък опит лятото на 5ти клас, но стана като сладък хляб, защото не сложих достатъчно захар, пък и не беше на конци.
Обичам този с шоколад, който произвежда фирма в моя град. На дали се намира по другите места.
Обичам и панетоне, но не съм яла от дълги години, защото беше от Италия...

anonymous708973
04-14-2013, 13:07
Има хубаво панетоне в Пикадили :)

JoLLiE92
04-14-2013, 13:14
и аз обожавам бисквити, не мога да спра да ям тези на Престиж, уж диетичните... просто са ми вкусни
ох и аз... заблуждавам се, че поне като не си вземам с шоколад, е малко по-добре. :cool:

paramore159
04-14-2013, 13:35
Вижте какъв сайт открих.Има интересни неща и рецепти.За всяка има и хранителна стойност.:) http://dieti.net/?tag=%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8

kuklichka_bg
04-14-2013, 13:58
Изгледай един филм за вредата от захарта и сама ще се откажеш,аз също не мога уж без сладко все вафли,шоколади глупости.сега от известно време не ям,като изключим черния шоколад,ама той заради 90 дневната.Всъщност тия дни изгледах много филми на тема храна и в момента ми е малко странно чак. :D
Сега идва пък и сезона на плодовете-череши,пракови,дини,пъпеши. ..къде къде по хубаво от вафли...

Barbie47
04-14-2013, 18:12
Аз също преди си падах по сладкото, но вече успешно го замествам с ядки, плодове, мед или хапвам резенче лимон и след това не ми се яде сладко. :D Но това, че не приемаш захар директно, не означава, че в останалите храни няма захар-хляб, картофи, газирани напитки и др. И все пак всичко идва от главата, ако постоянно мислиш за сладко или си си набил идеята, че бисквитите и тортите са полезни или не можеш да живееш без тях, то много труно ще се откажеш. :) Намери начин да заместваш ума си с други занимания, а защо не и друга страст, щом шоколада е била такава. Защо не спорта, водата и т.н. :)

anonymous708973
04-14-2013, 20:59
Няколко уникални сладкиша:

http://beautifulpicturesofhealthyfood.tumblr.com/post/47907560063/superveggie-coconut-mango-tarts-coconut-mango
http://www.thisrawsomeveganlife.com/2013/04/lemon-bars-with-coconut.html#.UWsQVrVSjNs
http://www.thisrawsomeveganlife.com/2013/03/cashew-fruit-tart-with-coconut-ginger.html#.UVk74ZOG2Sp
http://www.thisrawsomeveganlife.com/2013/03/blueberry-strawberry-banana-ice-cream.html#.UWsW8LVSjNt
http://www.thisrawsomeveganlife.com/2013/03/raw-chocolate-molten-lava-cakes-with.html#.UWsXDrVSjNs

fakesmiles
04-15-2013, 10:31
Ох,страхотно изглеждат <3

XTREMEFREERIDE
04-15-2013, 11:38
Никога не съм обичала сладко. Хапват ми се 2-3 квадратчета шоколад по време на цикъл, ама толкова. Сигурно съм голяма късметлийка, като гледам какъв проблем е на повечето хора да го спрат.

Вчера мъжо прави тиквички на скара и аз ги мариновах докато бяха още топли с оцет, сол, захар, черен пипер, чесън и зехтин. Станаха муцка!!!

monroe999
04-15-2013, 11:45
съвсем спокойно си изяждам цял шоколад, към 100г. точно за 3мин., даже не ми става тежко и искам още :D и това всеки ден по принцип... сега съм го намалила, но пак се случва някакъв период от седмица примерно да се спуквам всеки ден

gabi_94
04-15-2013, 17:22
^ Години наред имах този "проблем". Изяждах огромно количество шоколад. Сега не ям толкова много, просто защото не купувам и съм забранила на наще ако си взимат да го оставят пред очите ми. Шоколада в огромни дози аз се убедих лично, че не е полезен - прояви ми се алергия... Така че внимавай.. Аз го замених с мед в малки дози, разбира се. Пробвай - отначало ще е трудно, но после ще свикнеш.

monroe999
04-15-2013, 19:43
да, знам, намалила съм го, но пак си хапвам в повече понякога... а каква точно алергия ти се появи?

anonymous708973
04-15-2013, 21:13
съвсем спокойно си изяждам цял шоколад, към 100г. точно за 3мин., даже не ми става тежко и искам още :D и това всеки ден по принцип... сега съм го намалила, но пак се случва някакъв период от седмица примерно да се спуквам всеки ден

Мда, същата съм/бях. Вчера и днес хапнах малко шоколад и сладолед. Гузничко ми е, ама пък вкусно.

tonssy
04-16-2013, 09:57
^ О, аз лятото никога не се лишавам от сладолед. Плюс това от сладките неща, той е най-НЕвреден. Разбира се, ако не става въпрос са някоя мелба с хиляда бисквити и пурички.

Cucko0
04-16-2013, 10:49
http://woman.hotnews.bg/n/najpolezniyat-surov-paj-kojto-nyakoga-ste-opitvali.22998.html какво мислите за това ?

mimsssssss
04-16-2013, 11:31
Звучи ми много добре и изглежда добре. Само се чудя защо са пльокнали някви лъжици пудра захар, спокойно може да се замести с мед :) Иначе някои от нещата не съм ги опитвала и не знам дали тук ги има, но иначе е супер за сладкиш.

anonymous708973
04-16-2013, 17:31
Струва ми се крадено от един сайт, в който всички сладкиши на мадамата бяха точно с тази основа, ама... айде. Иначе изглежда уникално :)

FuckingFreak
04-16-2013, 17:42
Мимс, захарта спомага на сметаната да придобие познатата ни пухкава консистенция :)

mimsssssss
04-17-2013, 07:05
А като заговори за сметана и се сетих за белтъци и целувки. Дали няма някакъв начин да се направят? Не че им знам пропорциите де.
А гледах тук едно пакетче стевиа е 30ст., но то е малко колкото обикновено захарче. Струва ми се много скъпо. Като правя разбор на продуктите и услугите - има доста скъпи и доста евтини неща.

anonymous708973
04-22-2013, 10:11
Къде чак ми е заминала темичката?

Харесах си една типично странна салатка - http://www.runningtothekitchen.com/2013/04/strawberry-avocado-honey-lime-salad/
Нямам търпение да си я направя :)

Намислила съм и да си взема питчици като за дюнер (имало в Била) и да си правя домашен дюнер с много зеленчуци и месо :)

weheartiit
04-22-2013, 17:59
Днес си направих пълнозърнеста пица . <3
Не знам до колко е здравословна ,но много ми хареса.
Правих я по тази рецепта
http://illusion123.wordpress.com/2012/03/02/%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D1%8A%D1%80%D 0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%86%D0%B0-whole-grain-pizza/
само че без да слагам сол и вместо домат - доматен сос (домашен)

Отгоре и сложих царевица,кашкавал и парченца пушено свинско .
Май можеше да мина и без кашкавала,но ...
както винаги прекалих и отидоха 5 парчета ;д
Но е много вкусна,заслужава си да пробвате. :)
Имам и снимки,но не станаха хубави.

fizzyg
04-22-2013, 18:08
^Ох,и аз искам да си направя ;х
А преди малко хапнах салата от марула,2 варени яйца,маслини,лук и изтискан лимон. И обмислям второ нападение на хладилника.

TheBeliever
04-22-2013, 19:02
Намислила съм и да си взема питчици като за дюнер (имало в Била) и да си правя домашен дюнер с много зеленчуци и месо :)

Ето рецепта ако ти се занимава - http://www.bb-team.org/recipes/3399_arabski-turski-dyuner-pitki Не съм пробвала да ги правя, но съм опитвала вече приготвени и много ми допаднаха.

klasiorkata
04-22-2013, 20:27
Салата с рукола и праскови

Необходими продукти:
2 големи или 3-4 малки праскови
5-6 листа рукола
3 с.л. оцет
½ ч.л. мед
½ ч.л. горчица
4 с.л. зехтин
1 с.л. естрагон
¼ ч.ч. шамфъстък
сол на вкус
пипер на вкус

много е вкусна

tonssy
04-27-2013, 11:13
Преди малко си направих страхотен крем от извара (без сол, разбира се :Д)
Четох една подобна рецепта, но просто я направих по-здравословна. Сложих към 100 гр извара, 1 с.л. кисело мляко, 1/2 с.л. мед, 1/2 пасирано бананче. Хрумна ми да добавя и малко какао. Сложих го в хладилника. После ще го опитам и нямам търпение да видя какво се е получило :3 Пробвах съвсем малко и много ми хареса.

Cucko0
04-27-2013, 11:56
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/934618_379205835528048_102516675_n.jpg

anonymous708973
04-29-2013, 18:52
Ето рецепта ако ти се занимава - http://www.bb-team.org/recipes/3399_arabski-turski-dyuner-pitki Не съм пробвала да ги правя, но съм опитвала вече приготвени и много ми допаднаха.

Пробвах и изобщо не ми се получиха. От едната страна са меки, но тази, която е била отгоре по време на печенето, е твърда.
Пекох ги 8 минути. Мисля да пробвам да ги обръщам през 2...

Хах, кисело мляко, бадеми, канела и овесени ядки ям почти всеки ден. Напоследък много съм се зарибила и по спанака, не пропускам и зелени ябълки, любими са ми :)

XTREMEFREERIDE
04-30-2013, 14:16
Тъкмо си взех литър фреш! Чудно е за жегите! <3

XTREMEFREERIDE
05-02-2013, 09:33
С какво ще си боядисвате яйцата? Аз тотално отказвам да си купувам бои от магазините. :)

weheartiit
05-02-2013, 09:55
^ Че с какво друго могат да се боядисат иначе ?

П.П. сега прочетох,че могат да се направят и естествени бои

FuckingFreak
05-02-2013, 12:29
Слушах сутринта, или оная сутрин (вече ми е мътно и не помня, хаха) че има естествени бои. Не мисля да се вглъбявам чак толкова много, още повече яйцата са ми купешки - ще си ги боядисвам нормално както всяка година - със седефени бои, а някои с обикновени.

JoLLiE92
05-02-2013, 12:30
^ Че с какво друго могат да се боядисат иначе ?

П.П. сега прочетох,че могат да се направят и естествени бои
явно не си правила с баба на село, която да ти обяснява едно време как са ги шарили :cool:
п.с. седефени бои? Дафък?

FuckingFreak
05-02-2013, 13:36
Ми представляват едни пръчици, които се слагат в топла вода, за да могат да се втечнят. После се шарят по яйцата като смесваш по няколко цвята на яйце. На мен ми харесва как се получава. Бих се занимавала и да рисувам, но не знам друго, освен восък, а с него не ми харесва. Бих пробвала тази година и да ги пускам в боята със стари пердета и дантели, за да се отпечатат.
http://media.snimka.bg/5892/018040010.jpg ; http://media.snimka.bg/5893/018040381.jpg ; http://media.snimka.bg/5893/018040644.jpg - повечето тук са правени с такава боя.

kalpazanka
05-02-2013, 14:01
Хм, аз не ги слагам да се втечнят, а директно взимам от гелчето и поставям в ръкавица. Стават като камуфлажни /особено зелените/ заради гънките от найлона. :D

http://www.picvalley.net/u/2518/18751039691434079899.JPG понеже не намерих опаковката

XTREMEFREERIDE
05-04-2013, 07:43
Ние с мама ще правим червените с брош, зелените с коприва, а жълтите с люспи от кромид!

XTREMEFREERIDE
05-04-2013, 14:18
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/197679_473875072695687_1856330914_n.jpg

Зелените са боядисани с боя от магазините, тъй като само тя се оказа безвредна (прави се от хлорофил).

Чисто жълтите са варени с коприва в тенджерата.

Червените - с брош.

Лилавите варихме в червено вино с оцет и сол.

Шарено-оранжавите са варени като всяко по отделно завивахме в кромидени люспички и после в чорапче. :) А пък чистите оранжави са потапяни вече сварени във водата от тези с кромида.

В горния ляв ъгъл има 3, които са почти неоцветени, но имат много интересни лилаво-сини шарки. Тях оставихме за 15-20 минути в сок от касис.

Nice, huh?

JoLLiE92
05-04-2013, 14:58
Прекрасно. :) Само не вярвам, че единствено зелените бои от купените са безвредни - или са всички, или не е никоя. Няма логика да правят другите с изкуствени оцветители, а зелените не. :) Ако беше така, щяха да продават зелените отделно, и то по-скъпо.

XTREMEFREERIDE
05-04-2013, 19:33
Ами, на мен майка ми така ми каза. Някой си й казал. Аз също се съмнявам, но нямах време да проучвам специално за днес. За следващи години със сигурност ще съм намерила достоверна информация.

JoLLiE92
05-04-2013, 19:56
И аз го видях в някакъв вестник, но .. :D

fizzyg
05-19-2013, 08:53
Да съживя хубавата тема,искам да ви покажа това https://www.youtube.com/watch?v=XaSSpCy3OAE
Има още много други (здравословни!) рецепти. Та,тия energy bar-ове мисля да ги пробвам скоро :)
Ще ги снимам като ги направя,само да са в приличен вид. 8-)

BonnieandClyde666
05-19-2013, 09:12
^Тва не изглежда никак зле! Мисля и аз да го пробвам някой ден. :) Днеска си направих много яки царевично-овесени бисквити. Станаха превъзходни, та си хапнах доста :D

fizzyg
05-19-2013, 09:18
По каква рецепта си ги направи? Сподели,ако може :)

BonnieandClyde666
05-19-2013, 10:41
http://coffeebreak-daeneris.blogspot.com/2011/04/blog-post_11.html
По тази! Само че, вместо обикновено брашно сложих царевично. :)

fizzyg
05-19-2013, 11:34
Оо,много вкусни изглеждат на снимката!Може и аз скоро да забъркам едни 8-)