PDA

View Full Version : Завинаги?



ameli
04-07-2013, 10:21
Абе хора, наскоро спорих дали е възможно връзка за цял живот.. смисъл запознавате се в 10 клас (примерно) и през гимназията, университета и т.н. все сте си заедно? Аз съм "За" поне няколко партньора, за да можеш да сравниш, да получиш някакъв урок, но някои хора са като удавници за клечка и се мятат на първото. Любов, любов, ама съществува ли чак такава?

tediss
04-07-2013, 10:34
Всичко зависи от това какъв човек си и как възприемаш всичко.. Според мен преди да се хвърлиш към единственото и завинаги трябва да опиташ и различнто за да сравниш чувството и чак тогава сам можеш да прецениш дали това е човека за теб . Не може да си бил само с един човек и да имаш мнение за всички :) Поне така мисля аз..

xoxi
04-07-2013, 10:42
Не може да си бил само с един човек и да имаш мнение за всички

Ако с човека си подхождате като партньори, не ти и трябва мнение за всички.

3oPuTy
04-07-2013, 10:47
Според мен е възможно да са заедно толкова дълго време,но определено не мисля,че след години все още ще е останала любов ... По-скоро ще е само уважението и привързаността.

TheBeliever
04-07-2013, 10:48
Ако с човека си подхождате като партньори, не ти и трябва мнение за всички.

Именно.

По вашата логика трябва да зарежа човек, с когото си пасвам по всички критерии и който ме прави щастлива, само защото съм го срещнала в ранна възраст?

ivcheto0o
04-07-2013, 11:28
Понеже съм си романтичка,ще кажа че е възможно и не виждам нищо лошо в това,щом са се намерили и си пасват :)

DisappointedDreamer
04-07-2013, 11:44
Абе хора, наскоро спорих дали е възможно връзка за цял живот.. смисъл запознавате се в 10 клас (примерно) и през гимназията, университета и т.н. все сте си заедно? Аз съм "За" поне няколко партньора, за да можеш да сравниш, да получиш някакъв урок, но някои хора са като удавници за клечка и се мятат на първото. Любов, любов, ама съществува ли чак такава?

Съществува такава, разбира се.

На най-добрата ми приятелка, родителите и са заедно от 17 годишни. В момента имат 3 деца, собствен ресторант и строителна фирма. Само когато ги погледнеш и видиш как се смеят, бъзикат, целуват знаеш, че наистина има нещо между тях, което не е угаснало въпреки годините/възрастта/промените. Смятам, че е напълно възможно.

UniCoWN
04-07-2013, 12:17
^Хаха да, няма майтап, на една съученичка родителите се познават от детска градина, любовта пламва в тийнейджърските години.
Иначе с много родители е така - вашите не са ли заедно от 20-30 години? Дори да няма любов и страст между тях, обич и уважение със сигурност има.
Връзки завинаги - да, със сигурност.

Amore-Mio*
04-07-2013, 12:18
Моите родители, когато се срещнали са били приблизително на моите години и сега, 26 години са си заедно и си личи по всичко, че все още има любов между тях.
Едни семейни приятели, също са се запознали в ранна възраст и сега са заедно на 25 - 26 години, и си се прегръщат, целуват, всичко точно.
Едни други познати, са се запознали преди 7 години, когато са били в 10 клас, заедно са през тия 7 години и наскоро се ожениха.

Та, да, има такава връзка, защото я има любовта.
За да твърдиш, че някой е единствен и искаш цял живот да си с него, но го казваш, защото наистина го чувстваш, имате сериозна връзка вече и така нататък, значи я има любовта и ще си я има. Защото любовта не изчезва току-така.

NomNomNom
04-07-2013, 14:59
Може, виждала съм.
Ама за мен, лично, не е приложимо.

kyka1
04-07-2013, 16:19
Имам добри приятели които са заедно от 8 клас сега са 25 годишни и не мисля че има нещо което да ги раздели :) Така че мисля че може да има такава любов въпрос на гледна точка :)

Pedigree
04-07-2013, 16:48
Възможно е, разбира се, но напоследък са единични случаи. Аз познавам няколко двойки мацки и пичове, които са си заедно от гимназията, сега са семейства, имат бракове дори.
Просто рядко се случва да намериш това, което наистина търсиш, не само защото рядко намираш мечтания човек, а и защото през голяма част от времето реално осъзнаваш какво търсиш. :)

sneering
04-07-2013, 17:21
Има!

FuCKkK13
04-07-2013, 17:24
Именно.

По вашата логика трябва да зарежа човек, с когото си пасвам по всички критерии и който ме прави щастлива, само защото съм го срещнала в ранна възраст?
+ .. а и не е казано,че ако си хванеш някой в 10ти клас преди това не си имал други

kolegata88
04-07-2013, 17:30
Тръгнах да пиша ама като гледам май няма смисъл.Малките деца си мислят че всичко е любов.Хората са заедно не само да се обичат и да се е*бат а и да си помагат.

stOlen``EyEs
04-07-2013, 23:59
Родителите на най-добрата ми приятелка са заедно от 8и клас. Една от най-добрите ми приятелки се омъжи преди 3 год. за момчето, с което ходи от 3ти клас. Вярвам в тия неща и вярвам в това, че всеки един човек си има своята половинка.. някои просто я намират по-рано от други :)

HollyGolightly
04-08-2013, 02:34
Какво ще рече "аз съм За поне няколко партньора" ? Искаш да кажеш, че би скъсала с дългогодишният си приятел, с когото се разбирате и нещата са сериозни, само и единствено понеже искаш да пробваш какво е да си с някой друг? Много глупаво ми се вижда това.
И да, смятам, че е напълно възможна да съществува такава връзка. Пра баба ми и пра дядо ми са все още живи, запознали са се когато тя е била на 19, а той на 24, сега тя е на 87, а той на 92, все още са си заедно и един без друг не могат.

mimsssssss
04-08-2013, 04:06
Преди време си бях писала с една позната точно по тази тема. И двете бяхме стигнали до заключението, че когато знаеш какво искаш, какво търсиш и го оцениш когато го намериш, може да създадеш една връзка.
Всичко друго е или от липса на опит, както за себе си, така и за другия пол. Много хора си мислят, че в една връзка другия им е длъжен с нещо - я да ги разбира, я да ги развеселява, я да им помага. Ама връзката дефакто не е "ония" отсреща к'во може да ти даде, щото това е по-скоро роля на приятелите. И докато хората не ги осъзнаят тея неща, връзката им ще е на друго ниво, ама не и на любовно. Изключвам случая когато човека до теб ти е приятел.
Още повече грешки, когато някой си мислят, че стават едно цяло. При положение че са двама отделни човека, със съзнание, психика и свои чувства, няма как да има винаги ние.
Та така. Някои си живеят във филма за принца на белия кон, който ще им носи цветя всеки ден след като е ходил на лов, а те ще готвят манджици на отворен прозорец в горската къщица. И в търсенето на принца, преспиват с 20-30 като все някой нещо им е крив или те самите нещо са криви.
Има любов завинаги. Това не значи, че първия в който се влюбивщ/целунеш/спиш - трябва да е голямата ти любов. Ама и не значи цял живот да си в търсене. И тук включвам и подписа на пантерата от едно мнение на Чачо. Не значи да се пробваш с всичко живо от другия пол що ти се е усмихнало, само да видиш дали случайно не е Той/Тя - специалния човек.
Когато срещнеш любовта, с която знаеш и искаш да прекараш остатъка от живота си го разбираш. Не питаш никой, не се интересуваш от нищо, не ходиш по врачки и не си четеш хороскопа. Просто го поглеждаш и знаеш че това е любов.
Голямата ми и единствена любов, която имам е от шест години (без 5 дена :Д). Осъзнах го още на третия месец - това е човека за мен. Направих си татуировка "Завинаги заедно" на десетия месец. Както казах - просто знаеш :)

r0073x
04-08-2013, 06:40
Ако с даденото момиче се чувствам добре, щастлив съм, разбираме се, обичаме се и всичко е тип-топ, защо ми е да пробвам други о.О ?

Ospi
04-08-2013, 07:51
Е пък деа знам.

fenastz
04-08-2013, 09:45
Ако с даденото момиче се чувствам добре, щастлив съм, разбираме се, обичаме се и всичко е тип-топ, защо ми е да пробвам други о.О ?

Може да ти омръзне?

AngelAntichrist
04-08-2013, 10:52
"Love doesn't end, just because we don't see each other."

Съгласна съм с цитата. Двама души могат да се обичат докато смъртта ги раздели...Дори и да са с други хора, дори и да са разделени от стотици километри, дори и единият да е мъртъв...Любовта е чувство. Любовта е Чувството.
Нищо не може да те спре да обичаш, ако обичаш истински.

А дали човекът е физически до теб няма значение, той е вътре в теб, запазил си го в душевната си градина и си го оставил да полива дървото на емоциите ти с дъждовна вода.

И връщайки се назад към спомените си за този човек можеш да изпиташ едно далеч по-интимно и истинско изживяване, отколкото с някой друг, който е пред теб, до теб и е готов да е твой.

Това е винаги да сте заедно...Това е да останете заедно, това е да сте заедно.

Когато хората се обичат прекалено силно не винаги могат да са заедно.Но това и не значи, че се разделят, нито пък че любовта вече я няма...

Не ми харесват днешните хора, те не могат да обичат толкова чисто и смятат, че всичко приключва, когато се разделят...А после се опитват се да се отърват от любовта като от гнусна болест, вместо да я попият и да продължат напред, по-светли и искрени.

ameli
04-08-2013, 11:31
Какво ще рече "аз съм За поне няколко партньора" ? Искаш да кажеш, че би скъсала с дългогодишният си приятел, с когото се разбирате и нещата са сериозни, само и единствено понеже искаш да пробваш какво е да си с някой друг? Много глупаво ми се вижда това.
И да, смятам, че е напълно възможна да съществува такава връзка. Пра баба ми и пра дядо ми са все още живи, запознали са се когато тя е била на 19, а той на 24, сега тя е на 87, а той на 92, все още са си заедно и един без друг не могат.

Ох, понякога наистина не мога да се изразявам. Примерно двама души имат разлика няколко години, единия заминава да учи/работи/живее известно време някъде, а другия трябва да го чака тези н-години в монашество едва ли не, само защото това е Първата му и най-голяма любов. Не е ли редно вместо да се врича във вечна вярност, просто да приеме, че колкото и да обича дадения човек понякога други фактори пречат на любовта им и е Възможно да пробва с други, да сравни, да си вземе поука евентуално къде може да сгреши, а току виж си намери и по-добър.
Никъде не говоря за оставяне на дългогодишна и стабилна връзка само, за да си хванеш някой друг. Въпроса ми беше трябва ли на всяка цена човек да се хваща за първата любов и да дава мило и драго за нея, само защото е първа, а не и да даде "шанс" както на себе си, така и на потенциалните други..

mimsssssss
04-08-2013, 11:55
Никой никому не се врича. Просто е невъзможно сърцето ти да обича друг човек. И тези раздели понякога са належащи за благото и доброто на двамата, това не значи да си разкрачиш краката на втория месец на някой друг, само щото не ти се чакат н-години.
Логиката от всякъде ми изглежда много глупава. Когато обичаш даден човек, независимо дали той е е същият град, същата държава, контитент и етц. не ходиш по кафета да се сваляш на други и да пробваш дали не са по-добри от сегашният ти. Същата логика е когато трябва да се "чакате". Просто се обичате, виждате се по-рядко и знаете, че за да са ви перфе нещата и да се наредят трябва да минете през малко трудности :)

bloodyF
04-08-2013, 12:08
И аз мисля, че трябва да си има ''поживяване''.
Но примерно аз съм ''живяла'' като съм била на 14-15. Не се гордея, не се и срамувам.
Просто ми е минало времето да ходя с момчета за 1 вечер, да се натискам в парка или нещо такова. (Колкото и да звучи странно, имайки предвид ,че съм на 18)
Не е задължително със сегашният ми приятел да прекарам целия си живот, но бих била щастлива.
Имам много приятелки и познати, които обаче имат приятел 5 години, в гимназията, заминат за Англия да учат и след 2 месеца-ми, не мога повече. И са прави.
Просто каквото е писано ще стане и не трябва да си правиш плановете ей така, особено ако знаеш ,че ти предстоят промени.

richa96
04-08-2013, 13:34
тази любов е едно на милион. не всеки може да я изпита и да я задържи толкова дълго

pifiella
04-08-2013, 13:53
Моята леля е с мъжа й от 8-ми клас,а сега са на по 37 година.Та дали е възможно,питаш? :D

s40t4
04-08-2013, 14:08
Има момент,който ти омръзва и искаш нещо ново или с други думи разнообразие..... :(

NomNomNom
04-08-2013, 16:30
И аз мисля, че трябва да си има ''поживяване''.
Но примерно аз съм ''живяла'' като съм била на 14-15. Не се гордея, не се и срамувам.
Просто ми е минало времето да ходя с момчета за 1 вечер, да се натискам в парка или нещо такова. (Колкото и да звучи странно, имайки предвид ,че съм на 18)
Не е задължително със сегашният ми приятел да прекарам целия си живот, но бих била щастлива.
Имам много приятелки и познати, които обаче имат приятел 5 години, в гимназията, заминат за Англия да учат и след 2 месеца-ми, не мога повече. И са прави.
Просто каквото е писано ще стане и не трябва да си правиш плановете ей така, особено ако знаеш ,че ти предстоят промени.

И аз мислех, че съм се наживяла тогава, но след поредната 3та дълга връзка, която ми приключи на 18 - оле, тези луди 9-10 месеца глупости не ги заменям.

Та човек няколко пъти може да мине през такъв период.

bloodyF
04-08-2013, 17:32
Ох, Еве, не мога.
Като се сетя за преди и не се кефя. Сега ми е много по-добре, по-спокойно и се наслаждавам на всеки един момент. Естествено има мигове, в които си казвам "Защо не мога тая вечер да изляза, да пия 3 водки и да изчукам някой непознат?", ама после се замислям, че нищо не получавам от това. Само секс и моментно удоволствие..
Ама ще говоря пак другата година, като стана студентка (даже още тая), усещам ,че много ще ми се променят вижданията за нещата.

Violenza
04-08-2013, 17:42
Има го, разбира се, примери бол.
За мен вече е късно, но и, честно казано, не бих искала такава любов. Не искам да съм "пораснала" с някого, искам и двамата да сме достатъчно самостоятелни, зрели и "наживяли се" (моята представа за това е абсолютна противоположност на пиенето и секса с тоя и ония, пояснявам) когато решим да имаме сериозни отношения.

mimsssssss
04-08-2013, 18:49
Ох, Еве, не мога.
Като се сетя за преди и не се кефя. Сега ми е много по-добре, по-спокойно и се наслаждавам на всеки един момент. Естествено има мигове, в които си казвам "Защо не мога тая вечер да изляза, да пия 3 водки и да изчукам някой непознат?", ама после се замислям, че нищо не получавам от това. Само секс и моментно удоволствие..
Ама ще говоря пак другата година, като стана студентка (даже още тая), усещам ,че много ще ми се променят вижданията за нещата.

Иве, не е така. При положение че с моя постоянно ни делят километри, едното студентство не може да ми провали връзката. Ти ако го обичаш човека, ще си излизаш без да поглеждаш друг :)

FuCKkK13
04-08-2013, 19:10
Родителите на най-добрата ми приятелка са заедно от 8и клас. Една от най-добрите ми приятелки се омъжи преди 3 год. за момчето, с което ходи от 3ти клас. Вярвам в тия неща и вярвам в това, че всеки един човек си има своята половинка.. някои просто я намират по-рано от други :)
много ми е интересно как ходи с някой от 3ти клас 8-) какво са правели в 3ти клас 8-)

FuCKkK13
04-08-2013, 19:12
Иве, не е така. При положение че с моя постоянно ни делят километри, едното студентство не може да ми провали връзката. Ти ако го обичаш човека, ще си излизаш без да поглеждаш друг :)

тя според мен наблегна на др

tori
04-08-2013, 19:24
Аз пък мисля, че трябва да бъдеш с един човек, да го обичаш, да даваш сърце и душа. Пък дали връзката ще се разпадне на третия месец или на десетата година, не е важно. След този човек можеш да потърсиш друг, можеш да останеш сам. Лично решение. И някак си не можеш да започнеш връзка с идеята, че ще живееш пък после ще си търсиш половинка за дълга връзка. Това разпределяне днес си правя кефа, утре си сериозен е твърде нелюбовно според мен. Лично аз така го усещам.

gossip girl7
04-09-2013, 08:10
Разбира се че такава любов съществува :) Леля ми и чичо ми са се запознали в гимназията ,ходели 5-6 години ,след това се оженили и сега имат много стабилен брак и две деца.Стига с човека до теб да сте ръка за ръка ,всичко се нарежда :)

stOlen``EyEs
04-09-2013, 23:11
много ми е интересно как ходи с някой от 3ти клас 8-) какво са правели в 3ти клас 8-)

Ти нямал ли си гадже в 3ти клас?! Какво са правели не знам, но е факт, че от тогава са заедно, демек вече 12 год. Вече са и женени, с 5 год. разлика в годините.. демек момата в 3ти, а гаджето в 8ми клас, ако това те устройва :D

fenkaaa
04-10-2013, 11:24
Да,има много такива.Родителите на повечето ни са така,100 процента.

ROFLWTF
04-10-2013, 11:47
Ти нямал ли си гадже в 3ти клас?!

Хах, примерно... ми аз в 3 клас си мислех за игри, а не за любов и момчета, честно казано.. ;д

Niakoitam
04-10-2013, 12:32
Зависи си от хората и това как са настроени,но като цяло е по-добре да не се правят планове за 100 години напред едвали не и да се говори с пълната увереност,защото както се казва:'Животът е това,което ни се случва докато кроим планове за бъдещето"
mimsssssss не знам защо,но като цяло тона ти ми се вижда леко наставнически.Хубаво имаш 6 годишна връзка,дано продължи още много пъти по толкова и двамата да сте наистина щастливи само че не са малко и случаите,когато такива дълги връзки след време се изчерпват.Да човек не може постоянно да търси кусури в другите,защото никой не е перфектен,но не може и да се хване като някой удавник за сламка за друг за да не сменял партньорите въпреки,че ясно осъзнава и/или всички забелязват,че тези хора не са един за друг и да си продължава с всекидневните драми само за да има по-дълга връзка.Още повече при гаджосването,защото след брака и след евентуалните деца вече нещата се усложняват.Колкото по-рано толкова по-добре.

Иначе като цяло за всички. Винаги са ми били много забавни хората на по млада възраст,които си хванат някого и обясняват как се били наживяли вече все едно утре хващат бастунчето и започват да се подготвят за излизането от този свят.

ROFLWTF
04-10-2013, 15:13
Познавам едно момиче, което сменяше гаджетата си мнон стоп, ама принципно е няква адски особена и се мисли за голямата работа. Като си писахме, вика че била със сегашния си година и нещо и изцепи, че се чувствала адски одъртяла, че е толквоа време с него...
Пф...

ShtrudeL
04-10-2013, 15:32
Абе хора, наскоро спорих дали е възможно връзка за цял живот.. смисъл запознавате се в 10 клас (примерно) и през гимназията, университета и т.н. все сте си заедно? Аз съм "За" поне няколко партньора, за да можеш да сравниш, да получиш някакъв урок, но някои хора са като удавници за клечка и се мятат на първото. Любов, любов, ама съществува ли чак такава?

'завинаги' е доста тежка думичка.. преди доста вярвах в това, за което питаш.. но.. сякаш започвам да си мисля, че е невъзможно.. и това ме плаши ужасно, ужасно много..
Не искам да се съмнявам в това..

Иначе си мисля, че ако имаш някаква дълга връзка в ранна възраст.. примерно на 15-16 си хванеш гадже и си с него 3-4-5-недай-си-боже-повече години.. и.. си мисля, че 'краят' е неизбежен.. което е много тъжно, но и много поучително.. защото би следвало да си преживял толкова много с този някой, с който си бил.. да си видял и осмислил всичките си грешки и т.н..

За съжаление или не, аз съм жив пример..
Странното е, че не съм си представяла, че ще съм 'завинаги' с този човек, но не съм мислила и 'какво ще стане, ако се разделим един ден..' докато бяха 'щастливите' ни периоди..
и така.. първата ми връзка (с първата целувки/секс и т.н.) беше на 16 и продължи почти 4 години..
Не съжалявам за нищо, беше ми сладко, горчиво и тъЙ. Не ми липсва нищо и се радвам. Всъщност съм щастлива, че успях да го преживея, защото ми беше зле от много време.. и то време в което правех ужасни глупости, които няма да повторя, каквото ще да става..
Сега си имам момченце, с което ми е прекрасно, но ме е страх да мисля 'за напред'.. имам чувството, че съм станала ужасно суеверна и някак по-плашлива, т.е.. трудно говореща за чувствата си, което ми тежи някак.. което пък е странно, защото съм ужасна гушлива и радваща се на човечето си досада..
Поне знам, че 'това е човечето ми' и с това спирам да мисля за драматичните си неща..

AngelAntichrist
04-10-2013, 17:16
демек момата в 3ти, а гаджето в 8ми клас, ако това те устройва :D

Това е...извратено. Представям си к'во е правил на детето. :/

stOlen``EyEs
04-10-2013, 17:28
Това е...извратено. Представям си к'во е правил на детето. :/

Xaxa, стига вече сте говорили така.. сигурно тогава е изглеждало странно, но сега - обичат си се хората, живеят си и си направиха прекрасна сватба преди 3 год. :)