PDA

View Full Version : Бихте ли тръгнали с чувствителен човек,без да го обичате?



sneering
04-07-2013, 17:10
Въпроса ми е следния.От месец излизам с едно момиче,принципно във всички връзки и виждания винаги съм държал да има тотално опознаване в интереси/мислене/преценки и оттам ако има допирни точки,да се гради към друго.Само че с въпросното момиче абсолютно се разминаваме във всичко..Даже като разговаряме е една-две идеи назад или разсъждава клиширано с някакви прочетени неща или казва това което вече ми е ясно отдавна,никаква словестна магия (а колко я обожавам и как се получава с някои хора.. ;Х).. Обаче,има нещо много скъпоценно в себе си,различава истинското макар и да не може да го пресъздаде и е от онези хора които винаги,винаги,винаги ще те чакат във всякакви обстоятелства в един дъжд,ако може да си представите сцената.. :D

Въпроса ми е,може ли да ви е хубаво с човек,които не обичате но има тези изброени нещаи може ли да има влюбване след това,след като има толкова разочарования...Кое ще надделее разочарованието или онова скъпоценното ?

anonymous708973
04-07-2013, 17:22
Не само че не е необходимо да обичаш някого, за да тръгнеш с него, а дори е откровено странно.
Изобщо... каква любов намеси в словесната магия?
Което, впрочем, е много готино понятие. Като се замисля, едно от нещата, на които най-много държа, е това. Предпоставка е за предизвикване на интереса ми.
На въпроса ти - категорично не бих била с човек, с когото нямам желание да говоря по 962464 часа, само защото би бил предан като кученце.

sneering
04-07-2013, 17:34
Не само че не е необходимо да обичаш някого, за да тръгнеш с него, а дори е откровено странно.
Изобщо... каква любов намеси в словесната магия?
Което, впрочем, е много готино понятие. Като се замисля, едно от нещата, на които най-много държа, е това. Предпоставка е за предизвикване на интереса ми.
На въпроса ти - категорично не бих била с човек, с когото нямам желание да говоря по 962464 часа, само защото би бил предан като кученце.

Защо да е странно,аз принципно се опознавам с някой и вече при проявата на чувства тогава тръгвам с него,сега е инцидентен случаи,затова и ми е странно..Относно словестната магия я казах като отделен компонент в цялата схема,ако се сещаш,не само като някаква главна причина,естествено че тоталното допадане в разговорите не може да породи нещо толкова голямо.Това с предаността на кученцето е отгоре-отгоре казано,ако усещаш такава топлота в държанието по неподправен начин,друго ще говориш :D Мисълта ми беше,дали от нея може да излезне нещо,да не се заблуждавам и да си губя времето...

anonymous708973
04-07-2013, 17:42
Поява на чувства, да - където чувства = физическо привличане и химия, емоционална привързаност.
Ама любов...

Явно ти се иска да пробваш, пробвай :)

Аз съм момиче, не се впечатлявам/не търся "топлота в държанието".

Amore-Mio*
04-07-2013, 19:34
Вероятно.
В крайна сметка в живота не винаги нещата стават от първия път и няма как всеки път да се влюбя от пръв поглед - тоест, бих пробвала с този човек, все пак, щом съм тръгнала с тоя човек, значи все пак е имало нещо, което ми е харесало.
А и ако приемем, че противоположностите се привличат - що не пробвам с тоя човек?
Все пак, тогава ще видя дали има надежда да се получи между нас или не.

YoUcANNOtiMaGiNe
04-07-2013, 19:57
Няма ли я тръпката, няма смисъл. Трябва човекът да закачи някоя струна на душата ми, а за мен ако разговорът не върви просто няма как да стане това. Основна грешка е да ходиш подир гъза на някого, лично на мен такива хора много бързо биха ми омръзнали и доскучали.

NambyPamby
04-07-2013, 23:53
Даже като разговаряме е една-две идеи назад или разсъждава клиширано с някакви прочетени неща или казва това което вече ми е ясно отдавна
Струва ли ми се, или гледаш момичето отвисоко?

Никога не съм тръгвала с някой, който обичам. Имало е няква интрига, влечение, дълбока симпатия, ама любовта идва на много по-късен етап, та да, определено бих тръгнала с човек без да го обичам.
Но не бих тръгнала с човек, с когото имаме коренно различна ценностна система и с когото не мога нормален разговор да проведа. Освен, ако не е налице огромна сексуална тръпка и не търся единствено секс.
Прочети си пак постовете - ти приемаш момичето за някакво глуповато и простодушно, в начинът й на изразяване присъства "клишираност", дразниш й се. Продължаваш да излизаш с нея заради нещото, което Пантерата нарича "преданост", ти - "топлота", а то си е най-обикновено възхищение и симпатия към теб. Държиш я, щото ти гали егото, ама като я няма тръпката ще ти писне рано или късно.

anonymous708973
04-08-2013, 05:53
Струва ли ми се, или гледаш момичето отвисоко?

Не е задължително.
И на мен ми се е случвало да ми обясняват неща, които са ясни за всеки средноинтелигентен човек. Безкрайно е дразнещо.

Noja
04-09-2013, 22:57
Аз няма как да те познавам по начина по които ти се познаваш за това апни малко почини и реши какво ти е на сърце ,но недеи да лъжеш момичето и да е нараняваш щото чувствата не са за майтап иначе тя Любовта е много изразна и се проявява и разбира по много начини два от който аз смятам ,че са уважението и чесността. Поздрави.