PDA

View Full Version : За българското село



erman
04-07-2013, 18:26
Аз не мога да разбера защо толкова хора в университета казват, че са от някой голям град, толкова ли няма хора от някое по-малко градче или село или според вас крият че са от там и казват името на най-горлемия град в близост? За мен е по-гадно да си роден в прашния и гаден Пловдив, от колкото в някое хубаво село край него като например Труд. Градските хора са по-гадни от хората от селата. А и как може да живееш набутан в панелка в Люлин, Тракия или Меден рудник?!

Според моя опит, хората дошли от малки градчета и села са далеч по-свестни, земни и работливи от повечето пловдивчани, софиянци, заралии, бургазлии, варненци и т.н. от големи и средно-големи градове, които все голям го вадят, а за нищо не стават като хора.

stOlen``EyEs
04-08-2013, 01:38
Зависи от човека, според мен и от това, което му е насадено. Някои хора наистина се срамуват от родните си места и ги крият тия факти най-вече от страх какво ще си помислят околните.. тъпо, но факт!
Аз съм от Варна, да, голям град, но винаги го казвам и държа хората да го знаят! Обожавам града си!!!

erman
04-08-2013, 13:36
Аз съм от Варна, да, голям град, но винаги го казвам и държа хората да го знаят! Обожавам града си!!!
Ами именно - гражданите обикновено се скъсват от надуване с това, че са от някоя прашен град. Самият въпрос "От кой град си?" е крайно невъзпитан и едва ли не предполага, че всички сме от някакъв град. А истинските хора се раждат по селата. Най-тъпите хора в университета бяха от големите градове, следвани от тези от по-малките, но общински центрове като Пазарджик, Перник и т.н. Тези от по-мънички градове и от селата бяха най-интелигентните и ученолюбивите. И никога не се изтъкваха от къде са, а другите някакви наежени "От Пловдив съм" (примерно) все едно като че е от голям град та е хванал Господ за шлифера.

stOlen``EyEs
04-08-2013, 20:08
Ами именно - гражданите обикновено се скъсват от надуване с това, че са от някоя прашен град. Самият въпрос "От кой град си?" е крайно невъзпитан и едва ли не предполага, че всички сме от някакъв град. А истинските хора се раждат по селата. Най-тъпите хора в университета бяха от големите градове, следвани от тези от по-малките, но общински центрове като Пазарджик, Перник и т.н. Тези от по-мънички градове и от селата бяха най-интелигентните и ученолюбивите. И никога не се изтъкваха от къде са, а другите някакви наежени "От Пловдив съм" (примерно) все едно като че е от голям град та е хванал Господ за шлифера.

Дори и да бях от Горнонанадолнище, пак бих се гордяла с родното си място. Зависи от човека. Някои се комплексират от малките мащаби и най-вече, както казах, от мнението на околните, демек да не ги помислят за селяни. Но то селото си е заложено в нас, ако ще на жълтите павета в София да сме родени.