PDA

View Full Version : 32



alice13
04-07-2013, 19:49
Мисля да пътувам за Русия. Някой знае ли, дали мога да пътувам без придружители. Нямам навършени 18 г.

mimsssssss
04-07-2013, 23:20
Навсякъде из Европа можеш да пътуваш без придружител, като преди това се прави един документ при нотариус/адвокат. Документа струва 10лв. и двамата ти родители си дават позволението да пътуваш в чужбина. Документа важи една година и може да си го принтираш много пъти. Когато преминаваш границите даваш копието, но ПОКАЗВАШ оригинала задължително и всичко е точно.
За другите континенти не знам как стоят нещата, посъветвай се с адвокат.

DisappointedDreamer
04-08-2013, 05:10
^Това е само, за да напуснеш България. В Скандинавието, Виена и т.н. изобщо не ти го искат :Д

mimsssssss
04-08-2013, 07:59
Да де, като преминаваш границата :) Те тук даже лична карта не ти искат за цигари, алкохол, дискотека, няма и вечерен час :)

Violenza
04-08-2013, 08:23
За Русия е малко по-сложно положението. Аз пътувах преди 2-3 години мисля беше и доста чаках за виза, но бях пълнолетна, та не съм вадила други документи. Ти с каква виза ще пътуваш?

alice13
04-09-2013, 14:43
Частна виза. Работата е там че тук, като попитахме в паспортно казаха че не може да се пътува без придружител, а пък при информацията за билетите с автобус пише че ако си непълнолетен и пътуваш сам, трябва да имаш пълномощно и от двамата родителя. Объркана работа.