PDA

View Full Version : Акне - комбинация



seeyoulaterr
04-08-2013, 09:07
Въпросът ми е чисто хипотетичен, за мое очудване нямаше никаква информация колкото и да търсех. Та към въпроса - хлорнитромицин + салицилов спирт срещу акне. Помогна ми изключително много но вече няма ефект заради резистентността, която се е получила от продължителното ползване. Възможно ли е същото нещо да се получи ако се разтвори бисептол, който доказано има много добър ефект при орално приложение? Разбирам, че не сте лекари, но ако някой може да даде някаква информация, ще съм благодарен.

sweetycherry33
04-08-2013, 09:31
На колко години си?При всеки различните неща действат различно, така че по - добре потърси дерматолог.

seeyoulaterr
04-08-2013, 10:04
На 17 съм. И искам да разбера има ли причина теоритично да не проработи. Акнето ми е 98% затворени комедони, общо взето хлорнитромицин и Зинерит са ме "изчиствали" много бързо, не виждам причина да не стане, АКО е възможна комбинацията, именно поради което задавам въпроса.

kalpazanka
04-08-2013, 10:24
Трябва ти и поддържаща терапия, която е именно медицинската козметика. Не може години наред да караш на антибиотици.

Между другото срещу Акне аут няма резистентност. :)

seeyoulaterr
04-08-2013, 15:03
Надявам се да надрасна акнето преди антибиотиците да свършат. :) И все пак въпросът си остава..?

naty:)
04-08-2013, 17:20
Ам само антибиотици ли си ползвал винаги?

seeyoulaterr
04-08-2013, 19:13
Не, но само те са давали видим ефект, в комбинация със салициловия спирт. А и са значително по-евтини от козметиките, които нямат никакъв ефект върху кожата ми в позитивен аспект, в това число и Акне аут. Както казах знам, че антибиотиците не са постоянно решение, но не трябва и да бъдат в моя случай.

naty:)
04-08-2013, 20:49
Не знам аз лично също имам твоите проблеми и също потвърждавам че скъпите козметични продукти нямат абсолютно никакъв ефект,но никога не съм пила антибиотик и не бих защото това не са безвредни лекарства,а и не си представям да го пия за повече от 1 седмица..бих ти споделила,че аз от 1 седмица съм на бирена мая,промених начина си на хранене (което е мн важно),пия много вода,както и чай от коприва за пречистване на кръвта (знам звучи смешно) също си правя компреси с билки точно за кожни заболявания и искам да кажа че ефект има и се забелязва,и то само на 1вата седмица...бавно ,но славно.Просто споделям опит,аз гледам да се лекувам по по здравословния начин :)

seeyoulaterr
04-09-2013, 06:43
Ами аз също не ги пия антибиотиците :D Определено страничните ефекти не оправдават използването им за акне, но точно и затова питам - разтвор на антибиотика за мазане :) Иначе от страна на храненето единственото, което има някакво влияние и го избягвам е прясното мляко. Благодаря за предложенията иначе. ^.^

naty:)
04-09-2013, 10:33
Не бях чувала за прясното мляко,ще ми разясниш ли ? (защо да го избягвам)

seeyoulaterr
04-09-2013, 11:47
Ами това е индивидуално, но млякото ми омазнява кожата и ми влошава положението. При доста хора се получава това.

naty:)
04-09-2013, 18:39
Хмм,не знаех,мерси че ми каза..не съм забелязала,но е твърде възможно и при мен да е така.