PDA

View Full Version : тормоз от майка ни



monster94
04-08-2013, 14:12
Здравейте,
Искам малко съвети и помощ как да накарам майка ми да спре да ни тормози.Понеже аз и брат ми останахме да живеем при нея след развода с баща ни ,тя постоянно ни прилага психически тормоз.Всичко започна когато миналото лято баща ни ни изпрати покана да отидем да живеем при него в Америка(от където всъщност е той).Майка ни като разбра за това постоянно ни говори някакви глупости за него.Че бил пияница,че бил идиот.Също така ни забрани да се чуваме с него или да поддържаме каквато и да било връзка с баща ни.Започна да ни контролира и с кой излизаме,с кого си пишем,говорим.Забрани ни да излизаме от вкъщи заради това.Ние с брат ми искаме да се махнем колкото се може по бързо от нея.Моля ви се дайте някакъв съвет.И благодаря предварително.

TrollFaace
04-08-2013, 14:14
Ако си 94 си на 18 тя не може да ти казва вече какво да правиш ...

Amore-Mio*
04-08-2013, 16:17
Ако си 94 си на 18 тя не може да ти казва вече какво да правиш ...

Но все пак не може да остави сам брат си.

TrollFaace
04-08-2013, 16:42
Тя не е казала брат и на колко е :D
Може да са близнаци

monster94
04-08-2013, 17:28
Тя не е казала брат и на колко е :D
Може да са близнаци

брат ми е на 16 и съм споменала за него

mims_alexis
04-08-2013, 17:33
Да не ти пука хващате си багажа и заминавате

PainInTheAss
04-08-2013, 17:37
Ми кажи и че само я чакаш да клекне и да я оставиш да си умре сама и че дори и брат ти като стане на 18 няма да я погледне.. Да видим тогава как ще се почувства :D Няма по лошо нещо от тва собственното ти дете да те намрази.. И като брат ти стане на 18 я оставете да живее със 150 лева пенсия ;)

tori
04-09-2013, 18:59
Ми кажи и че само я чакаш да клекне и да я оставиш да си умре сама и че дори и брат ти като стане на 18 няма да я погледне.. Да видим тогава как ще се почувства :D Няма по лошо нещо от тва собственното ти дете да те намрази.. И като брат ти стане на 18 я оставете да живее със 150 лева пенсия ;)
Сигурно ще ти е особено приятно да ти го направят този номер.
Авторке, опитай по добрия начин. Според мен най-доброто решение е разговора. Обясни и, че сте големи и че няма нужда да ви следи. Това, което показва тя с тези си постъпки, е страх. Обясни и също, че и двамата сте големи и ще-неще след 2-3 годинки и двамата ще си хванете живота в ръце и трябва да свиква. И така нататък. Просто и обясни, че прави глупости и че не сте затворници. Успех.

SHPAIdURmeN
04-10-2013, 00:07
Майка Ви, се страхува да не ви загуби. Заради това гледа да ви ограничи контактите за да не се повлияете нещо и да решите да избягате от нея. Част от т.нар. "психически тормоз" майка ви, може да го прави несъзнателно.

Така, че с братчето ти, помислете, как да подходите с някакъв разговор към нея. Но преди това погледнете нещата от друга гледна точка представете си, че сте наблюдатели на случващото се, а не потърпевшите от него(проблема). От малко разбиране се нужда е майка ви.

SHPAIdURmeN
04-10-2013, 00:08
^

sexa_na_kompleksa
04-19-2013, 19:33
Баща ви какво мисли за това? Пробвал ли е да говори с нея?
И според мен, първо трябва да се опита с добро - разговори и мирни (;д) действия и след това, ако не се получава, да се мисли за по-драстични мерки, като например да се обърнете към адвокат и да проучите, какви са шансовете, попечителството над брат ти (тъй като ти вече имаш 18 и не е нужно) да се присъди на баща ти.