PDA

View Full Version : въпроси относно влизане в университет



anonimniq93
04-08-2013, 15:46
Здравейте искам да попитам,след като се явя на изпити в различни университетити и си изкарам нужните оценки,къде трябва да напиша специалностите с които искам да вляза,трябва ли да ходя до всеки един университет поотделно и ако не се класирам на 1-во класиране какво се прави?
Благодаря на този който ще ме просветли. :D

DieselBlood
04-08-2013, 15:51
Не, не трябва да ходиш никъде. Трябва, обаче, да избираш. Ако си кандидатствал в СУ, послед във ВИНС и накрая в УНСС, трябва да решиш в кой от трите ще бъдеш. После отиваш в избраният от тебе университет, дават ти една бланка и пишиш специалностите, които искаш да кандидатстваш. От там нататък става като след 7ми клас-за където имаш бал, там отиваш. Надявам се да си разбрал.

anonimniq93
04-08-2013, 16:36
Благодаря ти,а ако отида само на предварителните изпити отново ли е същата процедура?

anonimniq93
04-08-2013, 16:37
И само в един университет ли мога да попълня такава бланка? :D

UniCoWN
04-08-2013, 19:09
Във всеки университет за неговите специалности.

klimatronik
04-09-2013, 06:25
Aм , ако пишеш първата специалност, в която искаш да влезеш , но не те приемат от първо класиране и чякаш до трето, но те приемат в другите избрани специалности от теб на първо и второ класиране... ИМА ЛИ ВЪЗМОЖНОСТ ДА Изтарвеш шанса си за всяка една специалност и да не влезеш???

draid
04-09-2013, 09:10
Не, не трябва да ходиш никъде. Трябва, обаче, да избираш. Ако си кандидатствал в СУ, послед във ВИНС и накрая в УНСС, трябва да решиш в кой от трите ще бъдеш. После отиваш в избраният от тебе университет, дават ти една бланка и пишиш специалностите, които искаш да кандидатстваш. От там нататък става като след 7ми клас-за където имаш бал, там отиваш. Надявам се да си разбрал.

Какви ги говориш бе, той може да си кандидатства и в 5 университета и като види класиранията вече тогава да мисли къде ще отиде..

Amore-Mio*
04-09-2013, 15:00
А на предварителните изпити само 12-класници ли могат да се явяват или не?

Интересува ме, търсих уж добре за информация, но не успях да открия нищо.