PDA

View Full Version : Баба ми :(



BuBzzz
04-08-2013, 17:28
Здравейте мили приятели

моята баба почина преди 9 месеца от рак.Аз много страдах и продължавам да страдам,защото много я обичам и тя беше любимата ми баба.Често ходя на гроба и и нося гербери(бяха и любимите) и плача.Но откакто почина в месеца поне по 3 4 пъти я сънувам,което ме притеснява.Когато още беше жива,тя ми подари нейното златно синджирче заедно с кръстче.Известно време след това тя почина.Малко след това я сънувам жива,как сме у тях и аз я храня,говорим си и т.н.Но на следващият ден синджира се скъса и същата вечер я сънувах умряла в ковчега.Друг странен сън,който сънувах наскоро е как с мама сме в къщи и телефона ми звъни.Когато погледнах видях,че пише името на баба ми и вдигнах.Чух баба ми да казва - Ало,Ало,Ало...точно с нейния глас(тя е починала в този сън).Толкова се уплаших след като се събудих,че не можах да заспя до сутринта.Преди 2 седмици пак я сънувах,как си говорим у тях и тя ми казва-Бабче,аз не съм болна нали,няма да умра нали?? и аз и отговорих -Няма бабе няма ти си здрава и няма да умреш :( Има още много такива сънища и най-странното е че само аз я сънувам от цялото семейство.Понякога си мисля,че е до мен и ме наблюдава.Много е странно всичко. Аз вярвам по принцип,че ние хората умираме само физически,но душата ни продължава да съществува.Забравих да ви кажа,че тя по принцип всяка сутрин ставаше доста рано и първата и работа беше да пусне радиото.И няколко дена след като почина дядо ми я беше сънувал как тя му казва веднага да стане да пусне радиото и той станал и го пуснал,защото се уплашил.Написах го това,защото искам да видя какво мислите,дали е странно всичко това или не е и защо продължавам да я сънувам :(

evellinee
04-08-2013, 17:32
Обичаш я, липсва ти .. не мисля, че е странно да я сънуваш :)

naty:)
04-08-2013, 17:39
според мен я сънуваш толкова често,защото си била привързана към нея,и то много,както спомена.Посещаваш и гроба й,което я държи в ума ти и спомените си остават пресни.Аз също вярвам в това,че хората умират физически,но не и душевно,така че за мен го има и варианта баба ти да те пази и затова да присъства толкова често в сънищата ти..Не се притеснявай,все пак те не са кошмари.

stOlen``EyEs
04-08-2013, 18:45
Сънуваш я, защото още преживяваш това, което се е случило.. Ако тези сънища те притесняват приготви нещо домашно (сладко!) - кекс, мъфини, нещо такова и раздай на приятелки, например.. Мислено й се помоли да те остави. Когато моя близка роднина почина бях по абсолютно същия начин като теб и това ме посъветваха. Помогна ми.
П.С. Чувала съм, че ако сънуваш починал човек и той ти говори насън, това се случва в действителност, т.е. починалият е решил да те посети.

arsenalllbaby
04-08-2013, 18:59
П.С. Чувала съм, че ако сънуваш починал човек и той ти говори насън, това се случва в действителност, т.е. починалият е решил да те посети.

И аз така съм чувала. :)


Моят дядо почина преди 4 години.
Беше ми много тежко, с дни не спях и не се храних... От там започнаха проблеми с кръвното и т.н. Бях там, когато почина и.. Всичко беше много тежко, дори мисля, че още не съм го преживяла, не мисля и че ще мога някога..
За тези 4 години съм го сънувала безброй пъти. Като започнем от това как бях малка и ходихме при него на село, той ми се радваше, понеже съм кръстена на жена му, която е починала като съм била бебе, минем през разни сънища, в които просто си говорим, радва ми се на раничката със зайче, мъча се да свиря на един акордеон, колкото мен и едва го нося.. и стигнем до вечерта, в която той почина. Точно това последното съм го сънувала най-много.. Събуждам се със сълзи.. Ужасно е реалистично..
Аз обаче не искам да се отказвам от сънищата, макар и понякога да са тежки. Когато са реалистични, все едно той още е до мен и това ми харесва. Ако ти или вашите вярват в такива неща, може да отидете да ти леят куршум или да ти бае баба. Може някой да се изсмее сега, но на един братовчед, който катастрофира 2 пъти, много му помогна това второто, само че беше от дядо, не баба. На мен също ми предлагаха това, но аз не искам. Страх ме е да не си изгубя хубавите сънища за сметка на лошите..
Аз също я сънувам единствено от цялото семейство. Преди 1 година се бяхме събрали родата и сестрата на дядо ми попита дали някой е сънувал дядо. Всички казаха не, само аз да. Стана ми странно. Не казах, че съм го сънувала толкова често, но..
Явно смъртта й те е травмирала.. Както смъртта на дядо мен.

Лека й пръст на жената...

sexa_na_kompleksa
04-09-2013, 05:41
Моите съболезнования!
Мислиш често за нея и ти липсва, затова я сънуваш, нормално е.

scrooper
04-09-2013, 08:09
Не съм особено набожна, но през 40-те дни след смъртта на моята баба наистина се усещаше присъствието й. И не ти говоря за сънища, с нашите я усещахме, сякаш бродеше в апартамента. След това останаха само сънищата и то все по- рядко. В твоя случай вече са минали 9 месеца, така че всичко е на психично ниво. Просто трябва да приемеш случилото се и да си спомняш за баба ти с усмивка. Може да ти липсва, но това не ти дава правото да я оплакваш, защото може да притесниш духа й.

sweetycherry33
04-09-2013, 08:23
Не съм особено набожна, но през 40-те дни след смъртта на моята баба наистина се усещаше присъствието й. И не ти говоря за сънища, с нашите я усещахме, сякаш бродеше в апартамента. След това останаха само сънищата и то все по- рядко. В твоя случай вече са минали 9 месеца, така че всичко е на психично ниво. Просто трябва да приемеш случилото се и да си спомняш за баба ти с усмивка. Може да ти липсва, но това не ти дава правото да я оплакваш, защото може да притесниш духа й.

+ 1.
Съжалявам. :(

draid
04-09-2013, 09:14
Силна емоционална травма е било за теб. Съвсем нормално е да я сънуваш. Не забравяй обаче, че света принадлежи на живите и не трябва да гледаш постоянно назад. Кофти е, ама това е живота.

BuBzzz
04-09-2013, 10:05
Много Ви благодаря,че ми отговорихте.Искам само да ви кажа,че наскоро мисля,че тя беше при мен.Ние сме с щори у нас и както си стоях на леглото чух шум и като се обърнах,дръжката на щората,тази от която се сваля и вдига се клатеше,все едно някой я е бутнал и както се клатеше силно,изведнъж спря внезапно,без да намалява,намалява и тогава да спре.Аз толкова много се уплаших,че сърцето ми щеше да се пръсне.Нямаше как да е станало течение или нещо такова..Не ме мислете за луда,моля ви не си измислям :(

SurfSky
04-09-2013, 11:10
Чувал съм че духа на умрял човек напуска дадения дом чак 6 месеца след смърта ...
Съжалявам за баба ти ...

Amore-Mio*
04-09-2013, 14:57
Преживяла си го и все още продължаваш да преживяваш този гаден случай, гадно емоционално напрежение и дори срив.
Нормално е да я сънуваш.
Тя е с теб, гледа те и иска да те види добре.
Бъди силна, усмихвай се от сърце и тя ще бъде спокойна.

Your.Passion
04-09-2013, 15:37
Чувал съм че духа на умрял човек напуска дадения дом чак 6 месеца след смърта ...
Съжалявам за баба ти ...


Аз пък съм чувала ,че точно на 40-я ден духа на умрелия идва да се сбогува с близките си.
Но това никой не може да го докаже.

По темата бих казала ,че това чувство е ужасно.Ужасен срив който не можеш да преживееш.Още ми се плаче като се сещам ...
Бих дала всичко за да прегърна отново прабаба ми ,която си отиде преди 2 години ..

Както каза draid - света принадлежи на живите и не трябва да гледаш постоянно назад . Колкото и гадно да звучи.Макар че според мен не може да забравиш миналото ,още повече пък такова минало..С времето болката намалява,но не изчезва..

Моите съболезнования!

DENKAZ
04-13-2013, 20:22
Духът посещава къщата в продължение на 40 дни след смъртта, затова лампата на стаята, в която е починал човекът, трябва да се държи светната 40 дни.