PDA

View Full Version : Тежка депресия



gato
04-08-2013, 19:14
Напоследък с мен се случиха неща, които много допринесоха за психическия ми срив. Много скъпо за мен същество - моят котарак изчезна, дядо ми е с тежка диагноза, много ми повлияха и семейните проблеми, липсата на време и борбата за висок успех в училище. Винаги съм се мислела за силна, сякаш никога не бих могла да изпадна в депресия, но ето, че стана. От ден на ден ставам все по-отчаяна и тъжна. Чувствам се сякаш пропадам в пропаст. Болката от миналото, тъгата от хубавите спомени, отвращението от отвратителното държание на хората (било то в градския транспорт, класа ми или някъде другаде), липсата на щастие и удовлетворение.. сякаш мъчително всеки ден малко по малко убиват нещо в мен. А най-много страдам, защото заради всички отрицателни емоции толкова се изнервям и затварям в себе си, че нямам желание да говоря с никого и често се държа грубо със най-близките си. Мога да се закълна, че не искам да ги наранявам, но просто чернилката вселила се в мен и прибързаните ми озъбвания излизат без да желая и да мога да се контролирам. Не съм от хората, които обичат да се оплакват, но наистина се чувствам като в дълбок трап.

Моля някой изпадал в моето състояние или който може да ми помогне с даден съвет, каквото и да е... ще съм безкрайно благодарна. // Колкото до хората, които ще ме обидят или нападнат, не се нуждая от техните коментари.

whitenigger
04-09-2013, 05:23
awe nai dobre .. pishi na LS shti dam pistolet gramni se

ALetterFromTheSky
04-09-2013, 05:38
Мдааа, напоследък и аз съм така-нищо не ми се прави и не виждам смисъл в нищо, едно никакво ми е. Съжалявам, но и аз не знам как да ти помогна... Ако знаех...

gato
04-09-2013, 06:24
Whitenigger.. я вземи да се научиш да пишеш преди да си даваш тъпите мнения. И се гръмни ти най-добре, защото такива безлични същества като теб не заслужават живот. // ALetterFromTheSky - Благодаря за коментара ти :)

thefamous
04-09-2013, 09:54
Гледах по ТВ, че е от рязката промяна на времето. Много приятели се оплакват от депресия, а и аз не си е обяснявам по друг начин.
Има и хапчета за тая работа. Но по-добре 1-во на психолог. В Америка това е много често явление и за това хората си имат лични психотерапевти!

zeleniq_domat
04-09-2013, 10:31
И аз бях изпаднал в такова състояние, бях опитал да се самоубия дори. Сега спортувам и ми е доста по-добре. Препоръчвам и ти да направиш същото.

New_Teen_Mashine
04-12-2013, 16:13
Нищо общо с въпроса, но от кой град си? А за проблема ти, депресията е нормално нещо, но не и ако е продължително. Него мисли освен ако не се отнася за твой личен проблем като оценките. Освен спорта ти давам и съвет да се запишеш на нещо като танци, музика, рисуване, нещо което ще ти запълни деня. Другият вариант е да се измаляш физически и да нямаш възможността да мислиш за проблеми.

незная
04-30-2013, 08:06
Прави нещо, което ти е приятно и интересно, сети се за нещо такова. Ще те увлече и ще се измъкнеш неусетно от това състояние.Рисувай, пиши текстове за песни, каквото ти дойде на ума, спорт ако ти харесва.Достави си удоволствие с нещо , което ти харесва. Намери някого, с когото да правите нещо заедно.
Много е добре да потърсиш психолог, ще ти помогне бързо да го преодолееш.Успех!

sweetycherry33
05-02-2013, 09:53
Спорт, здравословно хранене, разходки, повече излизания, разнообразяване, пътуване, хобита, училище ... :)

evolintendd
05-13-2013, 10:27
Аз бях в твоето състояние.Решението е рпавилно храненен за да балансираш химичните елементи в мозъка,спорт задължително за отделянето на серотонин (хормонът на щастието),може да вземеш неолексан продава се без рецепта,натурален продукт е (чист серотонин,няма никви странични ефекти),аз бях доволен от него.И в никакъв случай не се поддавай на наркотици или алколол че правят нещата много по зле.Успех.

krissssy
05-21-2013, 09:28
Когато ти се случи нещо лошо,всичко спира да добива смисъл за теб. Фокусираш се само върху него,нормално е. Опитай се да излизаш повече с приятели или да правиш нещо,което обичаш,за да ти отвлича вниманието и да не мислиш за лошите неща. Тепърва ти предстоят само хубави. След всяка буря изгрява слънце,нали така? :)