PDA

View Full Version : Парола на карта памет??



MonicaR
04-08-2013, 21:00
Хора, помагайте! :)
Проблемът е следния - стария ми телефон (Nokia 5800 Xpressmusic) дойде с карта памет в комплекта 8GB, а сега си купих нов - Samsung Galaxy S3 mini и не иска да разпознае картата памет... Не, че има нещо особено на нея, освен музика и снимки, които имам и на компютъра, но просто ме е яд. Или аз съм много зле с технологиите, или наистина има нещо бъгнато :Д Като си поиграя малко с Nokia-та пише, че има някаква парола, която нямам никаква представа как се е озовала там. Опитах всевъзможни начини да разбия паролата - с X-plorer, FExplorer и т.н., но късметът изобщо не е на моя страна. Работата върви към купуване на нова карта, но ако имате някакви идеи какво да правя споделете, ще ви бъда благодарна : )

Auriss
04-08-2013, 21:50
Пробва ли да я форматираш от компютъра ?

perry_the_platypus
04-09-2013, 11:49
Да, пробвай да я форматираш, ако не стане, най-вероятно проблема е в самата карта-памет. Мисля, че имаше и опция да премахнеш паролата, направо от самия компютър.

notjustteen
04-10-2013, 21:41
Тц тц лошо! Форматиране няма да помогне. Няма да стане от комютъра Имах същия проблем и знам точно какво ти се е случило. Играла си си с опцията за дистанционно заключване на телефона, където пращаш СМС с определен текст и телефона се заключва заедно с картата. Ако си спомняш текста с който се заключва телефона е добре - този текст е и паролата на картата с памет. А самата парола на картата можеш да премахнеш само от телефона, мисля че беше от файловия мениджър.