PDA

View Full Version : кандидатстване след 7. клас 2013



MikeyM
04-09-2013, 15:26
Предстои ми да кандидатствам... Моля някой който скоро е минал по този път да помага. Как да си подредя желанията ?
Кои езикови гимназии са най-добри?
Мнения за 9ФЕГ и 164ИЕГ " Мигел де Сервантес " от 1 лице или ако имате приятели там ..
Моля ви помогнете ми. Изобщо не знам какво да правя. Много съм объркана. Трябвате ми.

vladislavcheto
04-09-2013, 19:58
НЕ ВЛИЗАЙ В ИЕГ!!!НЕ ПРАВИ ТАЗИ ГРЕШКА,МОЛЯ ТЕ !!!!!! МИСЛЯ ТИ САМО ДОБРОТО !!!



Заек съм в ИЕГ :D Обучението е на много високо ниво,но меко казано ми е много мъчно за бъдещите зайчета догодина първия срок :D Като цяло взимахме по от 40 до 60 думи на ден първия срок,сега нещата са пооо - различни :Д Иначе писахме много съчинения и много упражнения правехме.Ние бяхме единственият клас,който не учеше текстовете наизуст.Преразказвахме ги :D Точно сега се приготвяме за нещо като "прощапулник" :ДД - ще изнасяме представление на испански.Гадното е,че не ни оставят по другите предмети също.Учим си дооооста здраво по математика.За домашно имаме всеки път по 10-20 задачи,стигали сме и 40 :Д И не,не преувеличавам :Д Може би при други госпожи е различно,но ние случихме на една много долна явно :Д Това е,което мога да кажа аз от първо лице.Имам приятел,сега е 9ти клас във фега.Казва,че можеш да научиш френски АКО ИСКАШ.Ще си спестя нещата,които съм чувал за наркоманите там,че да не ме изяде някой :ДД Не че при нас няма наркомани,ноо далеч не са мнозинството.Дори и да не искат да учат,Аспарухова ги кара (повярвай ми,всички лоши,злобни,гадни и тн учители са НИЩО пред тази жена,ТЯ Е САМОТО ЗЛО :ДД ) Та така,първата година е гадно,лошото е,че всяко следваща става по-зле :ДД Няма да изказвам мнение кое е по-добре,че ще изляза пристрастен :ДД


П.С.Под "наркомани" нямам предвид хероинозависими и на амфетамини. :D Говоря за пушещи трева,главно :ДД (поне за ИЕГ :ДД )

MikeyM
04-10-2013, 05:41
много благодаря за изчерпателния отговор и за сега съм се насочила главно към ИЕГ :D . А за наркоманите, навсякъде ги има, познавам момиче от НЕМСКАТА което заедно с "приятелите" и с едни от СМГ пропаднаха направо от дрога. То си зависи от човека и от интересите и идеалите му все пак. :D

Но и за фег съм мн навита.. ако някой може да сподели нещо и за нея.. thanks :D

perry_the_platypus
04-11-2013, 11:39
Френската - не е това, което беше. Определено ако трябва да правя сравнение с мнението по-горе за Испанската, Френската е доста по-зле, мнения от близки приятели и УЧИТЕЛИ ПО ФРЕНСКИ ЕЗИК, да, можеш да излезнеш с научен френски език, но не и да ти е bilingue, смисъл искам да ти кажа, че примерно не правите диктовки и не пишете по 10 реда думите, все пак ако искаш да научиш лексиката, трябва да пишеш думи и така ще ги запомниш. Учителите не са от най-най-взискателните, но все пак ти препоръчвам да влезнеш там където ТИ искаш, а не където е по-"елитно". Успех с кандидатстването и не му мисли много! :)

MikeyM
04-13-2013, 07:37
Мерси :)

vesiii
04-15-2013, 20:48
Мнения зя 2 АЕГ софия или НПМГ?? Или ако познавате някой от там от този форумм...пишетее моляя!!

MikeyM
04-16-2013, 11:00
Мнения зя 2 АЕГ софия или НПМГ?? Или ако познавате някой от там от този форумм...пишетее моляя!!
За НПМГ :
Има нещо хубаво в това училище и то е : Приемат ученици, дори и с по-ниски оценки (брат ми е учил там), а от там излизат умни хора. Смисъл дори и да не си с мн добри оценки сега, след 12 клас ще си горе-долу гений :D

mgdream
04-18-2013, 14:02
Здравейте. Иска ми се да кандидатствам за паралелка с японски език, като за най-добър вариант си избрах 18 СОУ, но има доста противоречиви мнения за него. Явно не се набляга много на английския, което също е важно за мен.
Ще може ли някой да даде мнение, по възможност от личен опит, за училището и по-конкретно паралелката с първи японски език?
И другият ми въпрос. Има ли паралелка с първи английски и втори японски в някое училище?

Graffa
04-21-2013, 10:43
164 Испанска и 91 НЕГ .. стига да ти стигне бала и да избереш най-точно какво искаш :) .. аз уча в испанската заслужава си имаш интерес за там ми пиши на лично .. за повече информация

Graffa
04-21-2013, 10:46
НЕ ВЛИЗАЙ В ИЕГ!!!НЕ ПРАВИ ТАЗИ ГРЕШКА,МОЛЯ ТЕ !!!!!! МИСЛЯ ТИ САМО ДОБРОТО !!!



Заек съм в ИЕГ :D Обучението е на много високо ниво,но меко казано ми е много мъчно за бъдещите зайчета догодина първия срок :D Като цяло взимахме по от 40 до 60 думи на ден първия срок,сега нещата са пооо - различни :Д Иначе писахме много съчинения и много упражнения правехме.Ние бяхме единственият клас,който не учеше текстовете наизуст.Преразказвахме ги :D Точно сега се приготвяме за нещо като "прощапулник" :ДД - ще изнасяме представление на испански.Гадното е,че не ни оставят по другите предмети също.Учим си дооооста здраво по математика.За домашно имаме всеки път по 10-20 задачи,стигали сме и 40 :Д И не,не преувеличавам :Д Може би при други госпожи е различно,но ние случихме на една много долна явно :Д Това е,което мога да кажа аз от първо лице.Имам приятел,сега е 9ти клас във фега.Казва,че можеш да научиш френски АКО ИСКАШ.Ще си спестя нещата,които съм чувал за наркоманите там,че да не ме изяде някой :ДД Не че при нас няма наркомани,ноо далеч не са мнозинството.Дори и да не искат да учат,Аспарухова ги кара (повярвай ми,всички лоши,злобни,гадни и тн учители са НИЩО пред тази жена,ТЯ Е САМОТО ЗЛО :ДД ) Та така,първата година е гадно,лошото е,че всяко следваща става по-зле :ДД Няма да изказвам мнение кое е по-добре,че ще изляза пристрастен :ДД


П.С.Под "наркомани" нямам предвид хероинозависими и на амфетамини. :D Говоря за пушещи трева,главно :ДД (поне за ИЕГ :ДД )

Ти пък ! .. :Д ... иначе прощапулника беше много сполучлив .. И все едно сам не знаеш , че пушачите ги има на всякъде..спецялно за испанската предполагам знаеш и къде се крият жалки са .. как оплю Аспарухува .. много злоба си натрупал!АМА НЕ ГО СЛУШАЙТЕ !

perry_the_platypus
04-22-2013, 18:27
Здравейте. Иска ми се да кандидатствам за паралелка с японски език, като за най-добър вариант си избрах 18 СОУ, но има доста противоречиви мнения за него. Явно не се набляга много на английския, което също е важно за мен.
Ще може ли някой да даде мнение, по възможност от личен опит, за училището и по-конкретно паралелката с първи японски език?
И другият ми въпрос. Има ли паралелка с първи английски и втори японски в някое училище?

ЛС. :)

MikeyM
04-23-2013, 14:28
Здравейте. Иска ми се да кандидатствам за паралелка с японски език, като за най-добър вариант си избрах 18 СОУ, но има доста противоречиви мнения за него. Явно не се набляга много на английския, което също е важно за мен.
Ще може ли някой да даде мнение, по възможност от личен опит, за училището и по-конкретно паралелката с първи японски език?
И другият ми въпрос. Има ли паралелка с първи английски и втори японски в някое училище?

аз уча там пиши на лично и ще ти дам МНООООГООО информация :D