PDA

View Full Version : Как да махна тово степче



welovezaynmalik
04-09-2013, 16:32
Здравейте,
Боядисах се със степче червено). Вече е на косата ми от 5-6 месеца и не се маха. Моля някой с опит да помогне със съвет как да то махна. Наистина е спешно омръзна ми червеното а и ми предстоят събития за които немога да отида с червена коса...........

shaunaa
04-09-2013, 18:58
Модата му мина вече, а ?

BreakingDawn
04-09-2013, 19:34
Май ще трябва да си отрежеш краищата. Смисъл не знам как по друг начин ще се махне, на една позната вече повече от половин година стои.

marin4itu
04-09-2013, 20:54
Червената коса не е повод за срам на събития... Що за тъпо изказване?!

strawberry88
04-09-2013, 21:01
Много странно. o.O Мои приятелки са се боядисвали също със степче и се изми на 2-3 миене. :Д

tjgirl
04-10-2013, 09:26
Ако е само по краищата - режеш, а ако е на цялата коса и е израстнало дотолкова, че да не можеш да ходиш по по-официални събития, друг изход освен да се боядисаш с цвят, сходен до естествния, не виждам.

3oPuTy
04-10-2013, 10:44
Червената коса не е повод за срам на събития... Що за тъпо изказване?!

А да си се замисляла,че след като се е боядисала със степче едва ли косата й изглежда естествено и нормално?!
Тя не казва,че червената коса като цяло е повод за срам,а че нейната не изглежда добре ...

Авторке,не мога да ти помогна с отговор,но се надявам това да ти послужи за пример,че не трябва да подлагате косите си на подобни глупави манипулации :)

UniCoWN
04-11-2013, 13:28
Как по дяволите се слагате степче на косата :О Просто не мога да си го представя.
Иначе и аз не се сещам как да го махнеш, щом толкова време седи. Можеш да се подстрижеш.

AngelAntichrist
04-11-2013, 18:11
Добре,де....Знаете ли аз колко пари харча на месец, за да си поддържам червеното? И то до там, видиш ли ти, поне да остане хубаво една седмица...А да не говоря още колко хора. Пък, викате, със степчета ще ми стои половин година....Не ми се вЕрва нещо...
Освен, ако не са някви американски, щото Кърт Кобейн си е правил косата с такива, хаха.
Нямам си и на идея какво правя в този раздел. 8-)
Малоумното заглавие ме подтикна да я отворя. 8-)

Авторке, искаш ли да отидеш на фризьор? И не поискаш просто да ти боядисат косата, щом ти е толкова на зор? Все са ти поникнали корени, по тях фризьорът ще се ориентира и си готова.
Или къна/шампоан оцветител - те не увреждат косата толкова, но вече зависи от естественият ти цвят.
Или я отрежи.

Или...
Мий я с веро - това сваля всякви бои-мои и глупости.
Маски с кисело мляко и яйце, те много свалят разни боклуци също.
И маски с кафе/отайка от кафе (има доста рецепти, потърси в нета, ако ти върши работа), за да потъмни косата ти, ако съответно си брюнетка. А, ако не си и принципно си по-руса - маски с лайка и лимон И освен това - маски с жълтък, ром и лимон.
Газ, аспирин, хума + някои от горните неща почти са ми сваляли черна боя, та вярвам, че ще помогне и за степчето.

welovezaynmalik
04-16-2013, 15:46
Вмомента смесих почти всичко което е написано в горния коментар и се намазах! След това ще ви кажа дали е подействало. Благодаря много !

yoLo0
04-16-2013, 17:10
Мий я с веро - това сваля всякви бои-мои и глупости.
Маски с кисело мляко и яйце, те много свалят разни боклуци също.
И маски с кафе/отайка от кафе (има доста рецепти, потърси в нета, ако ти върши работа), за да потъмни косата ти, ако съответно си брюнетка. А, ако не си и принципно си по-руса - маски с лайка и лимон И освен това - маски с жълтък, ром и лимон.
Газ, аспирин, хума + някои от горните неща почти са ми сваляли черна боя, та вярвам, че ще помогне и за степчето.
За маските съм съгласна. Ама ВЕРО?!?! Ти искаш без коса ли да остане ?


Към авторката: Ако маските не подействат, нищо друго не можеш да направиш. С всеки изминал път след шампоана тя ще става във все по-близък цвят до твоя. Не се притеснявай, няма завинаги да останеш в червено :)

t_doll
04-17-2013, 09:10
Боядисах си косата със степче преди околко 2 месеца. Мих си косата 200 пъти, но степа не помръдна. Накрая се ядосах и отидох на фризьор :)

Just a dreamer..
04-18-2013, 09:10
И аз имах подобен проблем,но при мен беше само един кичур..
Веднъж отидох на гости у една приятелка,трябваше да си измия косата и тя ми даде
нейния шампоан (на Shauma) и като ми изсъхна косата видях,че кичура ми
е избледнял.Купих си същия шампоан и за месец-два ми се махна.
(Стоеше ми близо година и каквото и да правех НЕ се махаше!!!)

*Не знам дали ще се получи,ако
ти е на цялата коса :/

XoXo