PDA

View Full Version : Тренировки проблем ! Помощ :)



georgievof
04-09-2013, 19:01
Здравейте,
такаааа имам следния проблем...и ще помоля някой компетентен да ме посъветва :) значи на 17 години съм висок около 1.80 тегло : 65 кг. бих искал да кача още няколко килограма,но проблема е,че много лесно ми се трупат мазнини в долната част на корема...навсякъде съм релефен,но не и в долната част на корема..всички ми препоръчват зала и такива неща,но просто не се чувствам комфортно там нз защо :( ходя на лостове редовно по 1-2 пъти на ден и съм доста напреднал в изпълнението на различни неща..храна се нормално никога не съм се ограничавал,но не знам нужно ли е да се тъпча за да качвам килограми...ям каквото си поискам когато ми се яде и така,не се ограничавам от някой храни и ето за пример ще дам днешната ми вечеря : пилешко месо,варени картофи,1 варено яйце,зелена салата,1 лъжица шоколад за десерт + чаша мляко и бисквити..моля някой компетентен да ми каже какво трябва да се направи за да кача 5-6 килограма по-възможност без да качвам мазнини в корема незнам дали е възможно и какво трябва да ям и какви упражнения да правя :)
Благодаря предварително !

iNNACTiVE
04-09-2013, 19:07
Яж каквото ти душа иска, само че за мазнините в корема най-добре наистина отиди в зала, би трябвало да ти направят някаква програма и да ти дадат някой друг съвет, който няма да ти е излишен :)

firstdiesel
04-09-2013, 21:29
ако щеш си постави задника на кор от зор, пак не можеш да качиш килограми, без да качиш и мастна тъкан...

в корема се лепи, щото там е средата на тялото, а мазнините се трупат от центъра към крайниците и се горят по обратния ред

то не можеш да ядеш квото ти е на сърце, трябва да спазваш доста закони, първия "кодекс" който трябва да научиш е този на метаболизма

а и 5-6 килограма мускулна маса се качват в НАЙ-ДОБРИЯ случай за 7-8 месеца, БЕЗ СТЕРОИДИ ... най-добрия случай значи, тренираш редовно и правилно, ядеш винаги правилно, спиш точно 10 часа, подходяща генетика за стабилно хормонално сигнализиране на "месото" за разтеж ... може да звучи лесно, ама хич не е така!

за да качваш мускулна маса ти трябват многоставни и тежки упражнения - клек, тяга, лег, гребане с щанга, рамена преса, обръщане на щанга, набирания, кофички ... само няколко вида набирания не могат да свършат тая работа


и ся като не се чувстваш конфортно в зала, инвестирай 20-30 хиледи в домашна зала втора упортреба и си тренирай ... ако ли не си стой ХАМСТЕР!

Ukhtar
04-10-2013, 18:29
Хапвай някоя друга животинска мазнина, съществени са за тестостерона, а той регулира разни полезни работи в организма ти.

И с лостове не очаквай да качиш кой знае колко маса...