PDA

View Full Version : Проблемен палец на десния крак



Valencianist
04-10-2013, 19:16
Здравейте . Понеже редовно спортувам , логично се стига до травми . Това се случи и преди малко повече от две седмици , когато при игра на футбол с приятели , получих неприятен удар в палеца на десния крак . Последва подуване за кратко и синина . За може би около 10 дни синината премина , а болката понамаля , но сега забелязвам друг проблем . Нараненият палец вече не е нито син , нито подут , но не успявам да го сгъвам напълно , така както мога да сгъна този на левия крак . Замислих се да не съм пукнал някоя костица , но непосредствено след контузията успях накуцвайки да се прибера пеша , което ме навежда на мисълта , че едва ли се е стигнало чак до там . Искам да попитам , това непълно движение на палеца нормално ли е след такъв вид травма и ще отшуми ли само с времето ?

Illusion772
04-11-2013, 16:34
Струва ми се че палеца ти е просто изкълчен , а аз изкълчване времето за възтановяване е между 3 седмици и месец (при даден покои на изкълчения палец в твоя случай) , ако питаш също можеш от време на време да го раздвижваш , но внимателно. А вече ако не се оправи консултирай се с лекар или лекар ортопед най-добре, защото аз не съм нито едно от двете.

Ukhtar
04-11-2013, 17:37
Преди време(ебалигоколко) точно от ритане май имах същото - не мога да го сгъвам напълно, а когато опитам - болка. И понеже съм дебелоглав и по лекари ходя само в краен случай, просто го оставих така и продължих да спортувам. С времето си отшумя...

firstdiesel
04-11-2013, 21:50
на травматолог иди ...
щом не те боли нон стоп и немаш температура значи не е счупен или спукан .. а и 10 дена на такава болка не се седи ... но е много вероятно да е изкълчен, иди да го наместат

dread88
04-11-2013, 23:21
И аз мисля че с времето ще мине ама за по-сигурно може да идеш на лекар,все пак не се знае какво е със сигурност.И аз така преди 2 години си прецаках палеца,ритнах една табуретка и за мой късмет я нацелих точно с палеца... 2 седмици имах крак като на Шрек,огромен,подут и с различни нюанси на зелено и лилаво,ама с времето си мина

Valencianist
04-12-2013, 05:58
Благодаря ви за отговорите . При мен подуването мина сравнително бързо , за може би 4-5 дни . Последва огромна синина , от която ясно личеше къде точно е най-ударен , а именно на сгъвката . Сега болка като е в покой няма , не ме боли и като ходя . Болка се появява единствено при опит да го сгъна повече от колкото мога в момента . А за спуканото вече го изключих , защото не е такава нетърпима болката .

Пп - Ако е разместен няма ли да е видно , че е така ? В смисъл , за да се размести няма ли да има сериозна болка при стъпване и т.н ? Понеже от вече повече от 2 седмици съм така и последните няколко дни си ходя нормално ..