PDA

View Full Version : Как да намаля пресата ?



shaunaa
04-10-2013, 19:51
Никога не съм имала дълга коса. Косата ми в момента е някъде съвсем малко под рамената и никога не е била по-дълга. расте ми много бавно и винаги съм се подстригвам късо, но сега съм решила да я пускам дълга, но мога без да се изправям . Правя това винаги след къпане ( 3-4 пъти на седмица). Косата ми няма никаква форма. На пластове е и винаги като се изкъпя и след като изсъхне става много бухнала и изглеждам смешно. Но четох, че ако искам хубава дълга коса не трябва да я изправям или суша и искам да попитам как да стане това като косата ми е много зле, когато не е изправена, а не мога всеки ден да ходя с вързана коса !?

strawberry88
04-10-2013, 20:00
Прави си прически без употребата на преса.Има много варианти в интернет.Оформяй си косата с някакъв продукт и така.От начало ще ти е трудно, но после ще свикнеш, ще ти се заздрави косата, ще стане хубава и няма да искаш да докоснеш преса, а като я използваш, което ще е рядко, ще се чувстваш виновна.Ще започнеш да харесваш естествената си коса.При мен беше така. :Д Началото винаги е най трудно, но не се отказвай и не се поддавай на изкушението да се изправяш. :Д

Franzellka
04-10-2013, 20:02
Същата съм. Не мога да спра пресата, не мога да се надъхам.....Без да я изправя изглежда ужасно. Ако поне имах хубави къдрици, щях да си ги пооформям с пяна, но уви..... Отпред точно имам някакви грозни чупки и заради тях си изправям цялата коса, а и мноого бавно расте.

shaunaa
04-10-2013, 20:03
Прави си прически без употребата на преса.Има много варианти в интернет.Оформяй си косата с някакъв продукт и така.От начало ще ти е трудно, но после ще свикнеш, ще ти се заздрави косата, ще стане хубава и няма да искаш да докоснеш преса, а като я използваш, което ще е рядко, ще се чувстваш виновна.Ще започнеш да харесваш естествената си коса.При мен беше така. :Д Началото винаги е най трудно, но не се отказвай и не се поддавай на изкушението да се изправяш. :Д
Какъв продукт ? За какво трябва да е като нямам какво да оформям ?

strawberry88
04-10-2013, 20:06
Не си ли къдрава?

Franzellka
04-10-2013, 20:08
Спомням си миналото лято, преди да си купя супер добрата преса за изправяне, си оформях къдриците с пяна.....след като се изкъпех, хууубаво си намачквах косата с кърпата, за да ми се получат къдриците и след това с пяната :) та, ето го крайния резултат :Д http://prikachi.com/images/453/5820453D.jpg

shaunaa
04-10-2013, 20:08
НЕ :Д Косата ми както казах няма никаква форма, цялата е много бухнала, а краищата й се начупват на някъде

strawberry88
04-10-2013, 20:13
Пяна или някакъв крем за оформяне.А щом е бухнала - в краищата слагай някакво масло или кристали.Те помагат за бухналата коса много.Приглаждат я.По-добре е масло де - кокосово, арганово, пшенично...и само по 2-3 капки, за да не я омазни.

3oPuTy
04-10-2013, 20:30
То щот' пяната не вреди на косата :)
Авторке,наблегни на подхранващите маски,от време на време си прави почивки без преса (примерно си носи косата хваната с шнола,но не и стегната с ластик,защото и това вреди),ако имаш възможност приемай витамини локално.Подстригвай си връхчетата по-често за да не стои като метла отдолу.Също така може да започнеш да използваш бебешки/детски шампоан - аз лично само с такъв чувствам косата си наистина здрава и "жива" :)

TheBobqk
04-11-2013, 05:45
Бебешките шампоани са рай за косата ми, но препоръчвам само на Джонсънс бейби. Бях си взела някакъв друг, който беше по-евтин, не ми се даваха много пари. От него косата ми ставаше ужасно суха. Бих ти препоръчала и шампоаните на Елсев total repair 5. От беличкия съм много доволна, заедно с балсама. До скоро ползвах черния, но не видах някакво подобрение. Както ти казаха е много важно как се храниш. Започни да си правиш подхранващи маски с тривитаминол, примерно. Много хора са се оплаквали, че различните ампули не помагат. Разбира се ти давам линк към различни прически за къса коса, дано си харесаш нещо, за което не е нужно да използваш преса. http://www.youtube.com/results?search_query=easy+hairstyles+for+short+hai r&oq=easy+hairstyles+for+sho&gs_l=youtube.3.0.0l10.3367.11447.0.14928.13.8.0.5. 5.0.216.880.0j2j3.5.0...0.0...1ac.1.sKDwdLtPDqs . И аз от месеци не съм използвала преса. В началото ми беше много трудно, защото чупките ми не бяха оформени, косата ми изглеждаше отчайващо зле, но вече е свикнала само да я суша и си ме слушка. :3

shaunaa
04-11-2013, 07:36
Благодаря ти, но сушенето не е ли същото като изправянето ? Или гори по-малко косата ?

3oPuTy
04-11-2013, 07:50
Аз препоръчвам детския на Гарниер ЦЪК! (http://shop24.bg/10535-4795-large/detski-shampoan-garnier-250ml-zelena-yabalka-i-kivi.jpg) - обожавам го!Косата ми е толкова мекичка,лекичка и жива от него <3 Дори балсам не си слагам от както го използвам.
Относно сешоара - ами то е като с пресата.Зависи от градусите.Препоръчвам поне лятото да не я сушиш,че и без това си е достатъчно топло и изсъхва бързо.Лично аз до скоро използвах само студената (която пак си е леееко топла де) струя на сешоара (но копчето ми се прецака и сега трябва да си вземам нов :D).И все пак за мен сешоара е малко по-безвреден от пресата.

Hayashi
04-11-2013, 09:46
Аз пък както ползвах преса почти всеки ден цяла година от началото на тази не съм я пипнала.
Просто си казваш, че спираш пресата и това е. Със сешоар също може много добре да се оформя косата, а на най-студеното изобщо не уврежда толкова колкото пресата. Със сешоара първото е, че градусите са много по-ниски, а освен това е и на разстояние 20-30 см от косата и изобщо не я докосва.
Почти винаги си суша косата още от малка, а не съм имала никога проблеми.

psych0
04-11-2013, 10:48
Имай малко воля. Прави си маски, ползвай балсам без отмиване или кристали, за да не седи така бухнала.
Началото е най-трудно, аз лично от година някъде съм ползвала преса 2-3 пъти, ако има воля има и начин. :)
Късмет.

monroe999
04-11-2013, 12:00
прави си плитки, честно казано на по къса коса, като твоята, не ми харесват къдриците от плитки, но просто да стои сплетена например
слагай си нещо след баня, масло е по-добре, защото освен, че заглажда косата, я подхранва, има масло, които се слагат по цялата дължина на косата и не я омазняват
за сешоара вече доста говориха... можеш да я поизправяш с четка или да си правиш чупки, да и придадеш обем и някаква форма

kitty02
04-11-2013, 12:23
Аз съм със същия проблем като теб ..

sunrisee6
04-11-2013, 16:55
Препоръчвам ти маслото на Икаров за растеж, прави я по-гъста и расте по-бързо. Слагай си термозащитен продукт преди да ползваш сешоар и примерно я изправяй леко с четка и сешоар, колкото да и придадеш някаква форма. Сплитай я, връзвай я, грижи се за нея, най-вече. :)

Your.Passion
04-11-2013, 20:41
За растеж - Тривитаминол. Ако не се лъжа косата пораства с 2-3 см на месец ли какво беше,забравих 8-)

Виж какво намерих в гуглето .

Колко често да правите маска с Тривитаминол?
Препоръчително е маските с тривитаминол да се правят не по-често от един път в седмицата, за да не става насищане и омазняване на косъма. Отмиването
е досадната част, защото отнема доста време. Ефектът се усеща дори след 1-2 маски. Косата е жива и расте доста по-бързо.

Ето и съставките на маска с тривитаминол за суха и увредена коса: 2 с. л. тривитаминол (ако косата е къса и една би била достатъчна), 2 с. л. кисело мляко, 1 с. л. мед и 1 с. л. ракия. Нанася се върху цялата коса, покрива се с найлон, за да се затопли, увива се с хавлиена кърпа отгоре и се оставя да действа минимум два часа.
Друга маска: 2-3 с. л. тривитаминол, 1 с. л. водка и 1 с. л. хининова вода (купува се от аптеката) се смесват и се нанася по същия начин както другата маска.

Оххх и аз имам същия проблем с пресата. Косата ми не прилича на нищо след като се изкъпя.Само ,че моята е като на каска горе , пък долу някаква начупена,а не както при вас буханала..Не мога да се насиля да спра с нея.. Май ще почвам да си правя плитки .. :?

TheBobqk
04-12-2013, 05:43
Сешоара също е вреден, но според мен не е толкова вреден. Пресата ти суши косата, за да я изправи, а със сешоара можеш да я оставиш леко влажна, за да не я пресушиш и да не я повредиш толкова. Макар че, ако си с коса като моята, ще си патиш и от сешоара. Лятото наистина е хубаво да не я сушиш. Та, ако трябва да се обобщи всичко казано до момента, трябва да си намериш правилния шампоан за косата, трябва да спреш да я гориш толкова, да се храниш здравословно и да си правиш някаква подхранваща маска. Ако ще си правиш маски с тривитаминол трябва да намериш такава за твоята коса, защото примерно за мен не трябва да слагам жълтък, а мед.

strawberry88
04-12-2013, 07:45
Защо да не слагаш жълтък?За мен това е най-хубавата съставка в домашните маски и е подходящ за всяка коса!:)

bilqnavod
04-12-2013, 08:31
Със сешоара първото е, че градусите са много по-ниски, а освен това е и на разстояние 20-30 см от косата и изобщо не я докосва.
Почти винаги си суша косата още от малка, а не съм имала никога проблеми.

Правилно!

FuCKkK13
04-12-2013, 10:54
Защо да не слагаш жълтък?За мен това е най-хубавата съставка в домашните маски и е подходящ за всяка коса!:)

+ ... той не е като хумата да кажеш,че изсушава супер много и не трябва да се ползва от хора със сухи коси




и няма такова като '' как да намаля пресата'' няма как някой да ти каже как да я намалиш.. сама трябва да се заинатиш и да кажеш от днес нататък стоп ! и толкова.. иначе аз преди 2 години бях решила,че я оставям без преса - е,цяла година не бях пипнала преса ... просто спираш и след 2 седмици няма да ти прави впечатление .. къдри я с рибена кост,ролки,плитки.. ходи вързана.. има ужасно много прически без преса/маша/сешоар

иначе да - сешоара вреди доста по-малко от пресата .. едно,че не достига тия градуси,друго,че е на 20см. от косата,3то,че има и студена струя ( не всеки де,но сега почти всички имат)

jasmins
04-12-2013, 11:23
То щот' пяната не вреди на косата :)
Авторке,наблегни на подхранващите маски,от време на време си прави почивки без преса (примерно си носи косата хваната с шнола,но не и стегната с ластик,защото и това вреди)
Каква вреда има пък ластика?? Мен не ми се занимава с косата ми, а и вързана по ми подхожда..

Hayashi
04-12-2013, 12:07
Почва да пада, ако ходиш прекалено много време вързана. За това не е лошо от време на време да я пускаш.

3oPuTy
04-12-2013, 12:27
Каква вреда има пък ластика?? Мен не ми се занимава с косата ми, а и вързана по ми подхожда..

От стегнатия ластик косата не може да "диша" (кожата на скалпа също).Освен това от опъването на ластика по-лесно се отскубват косъмчета и косата започва повечко да пада.
То няма лошо да не ти се занимава с косата ти.Никой не може да ти каже дали да я връзваш или не,но е факт,че честото и продължително връзване на косата с ластик е доста вредно за нея.

FuCKkK13
04-12-2013, 14:09
Каква вреда има пък ластика?? Мен не ми се занимава с косата ми, а и вързана по ми подхожда..

пречупва косъма,той се накъсва и започва да цъфти

shaunaa
04-12-2013, 20:33
Знам, че не точно тук му е мястото, но може ли да попитам каква вреда има тупирването ( не знам дали точно така се пише)

Hayashi
04-12-2013, 20:50
Пак се уврежда структурата на косъма и се накъсва.

3oPuTy
04-13-2013, 07:55
Ето ви нагледно кое как уврежда косата :) Не е за хора със слаби сърца ... ЦЪК!!! (http://hennafox.com/blog/2009/10/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D 0%BF/)

weheartiit
04-13-2013, 09:28
И аз не знам вече как да се спра.В началото се изправях
веднъж на седмица,сега станаха два.Пробвах със сешоар да я изправя,
така косата ми поне не се омазнява бързо и не стои зализана,
но не ми харесва толкова и ми става прекалено бухнала.
Надявам се лятото поне малко да я оставя да си почине.

kitty02
04-15-2013, 11:29
Ето ви нагледно кое как уврежда косата :) Не е за хора със слаби сърца ... ЦЪК!!! (http://hennafox.com/blog/2009/10/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D 0%BF/)
Благодаря ти много, че ми показа това! Сега ме мотивира да не я изправям толкова често. Милата ми коса, ако можеше да говори :? Още веднъж, благодаря ти много! :)