PDA

View Full Version : След седми или след осми клас?



hristo99
04-11-2013, 17:19
Здравейте! :) В момента уча в едно от онези училища, които са в селата около София. Директорът прави всичко възможно да убеди колкото се може повече хора да останат за осми клас. Казва, че ако се кандидатства след осми клас, няма нужда да държиш изпити, а просто си влизаш в училището, в което искаш, вместо да се мъчиш след седми. Специално питам за НТБГ и НПМГ дали е така. Просто не ми се вярва. Казах на господина, че това просто няма логика, че ако е вярно, то ще трябват по няколко допълнителни паралелки за всяка специалност, особено за елитните училища. Той ми отвърна, че ще приемат, защото един ученик им бил 1200 лв. :D Но мисля, че всичко това не е вярно, щом масово се кандидатства след 7-ми клас. Питам ви, изобщо има ли нещо вярно в това, което ни каза, или е просто трик да ни накара да останем осми клас? Има ли полза да се кандидатства след осми клас? Може ли в НТБГ или в НПМГ да се кандидатства след осми клас?

П.С. Сигурно ви стана ясно, че съм 7 клас.

ameli
04-11-2013, 17:43
Според мен е по-добре да кандидатстваш сега.

hristo99
04-11-2013, 17:44
Да, и аз така мисля. :)

anonymous895156
04-11-2013, 18:06
В никакъв случай след 8 клас! Изпуска се шансът за подготвителен клас в гимназиите със засилено изучаване на чужди езици.

perry_the_platypus
04-11-2013, 19:24
В никакъв случай след 8 клас! Изпуска се шансът за подготвителен клас в гимназиите със засилено изучаване на чужди езици.

Четеш ли!? Човекът пита за НТБГ и НПМГ, а не за езиковите гимназии.

Иначе по-добре е след 7ми клас, донякъде е възможно (това за приема след 8ми клас), ако СЛУЧАЙНО директорът ги спонсорира по някакъв начин и затова да те приемат с връзки.
За НПМГ се държат отделни изпити, нали знаеш. :)

Vanda
04-12-2013, 16:41
Сега кандидатствай.Не слушай директора си.Като кандидатстваш сега и те приемат,във осми клас ще те подготвят,а като си останеш и осми във същото училище ще ти е много трудно после като се преместиш.

Graffa
04-21-2013, 10:54
Сега .. 7 клас .. като мине 8 клас и ще си свикнал с новото училище ..

Amore-Mio*
04-21-2013, 12:09
Сега!
Така или иначе след седми се кандидатства с тия изпити в края на учебната година.
Ако кандидатстваш сега, 8 клас ти е подготвителен, ще си научиш език и така нататък. По - добре след седми.

hristo99
04-21-2013, 13:28
Благодаря, реших да кандидатствам сега. :)

Graffa
04-21-2013, 13:47
Това е решението и мисля , че няма да съжаляваш :) Късмет ..!

slunchoy
04-28-2013, 13:27
След 7ми клас.Както казаха другите пропускаш подготвителния клас,който си е доста ползотворен тъй като учиш език по 4 часа на ден нямаш други предмети освен езика който се учи,математика и БЕЛ.А и според мен директора ви лъже само и само да останете,предполагам искаш да учиш в хубаво училище и да излезеш с добро образование,което да ти помогне за напред и най-важното в днешно време е да знаеш език :) Решението е лично твое,но по добре се мести след 7ми клас :)

SunT
04-28-2013, 14:45
Четеш ли!? Човекът пита за НТБГ и НПМГ, а не за езиковите гимназии.
Пери, много заядлив си станал :P В НТБГ също се учи засилено език.

След 8 клас в НТБГ мисля че можеш да се преместиш (аз съм 8 клас тук вмомента), но само ако има места и може би ще ти се наложи да държиш приравнителни изпити. Освен това конкретно за тук си мисля че ще ти е малко смотано, понеже няма да си свикнал, а в 9 клас почват специалните предмети и става доста нагъчкано. Според мен е пълна лудост това, което казва директорът ви, и добре си направил, че не го слушаш. Мога ли да те попитам дали си избрал конкретни паралелки?

hristo99
04-28-2013, 17:48
Откакто създадох темата научих и за други училища в които да се пробвам - ТУЕС, както и СМГ, въпреки, че е малка вероятността да ме приемат там. И общо взето вече НТБГ не ме интересува чак толкова много. В НТБГ ще се пробвам в паралелката "Икономическа информатика", в НПМГ - "Математика и информатика с английски език", в СМГ със английски език, в ТУЕС ще си помисля още малко. Искам да се занимавам с компютри и разбрах, че НТБГ не е много подходяща гимназия за това.

perry_the_platypus
04-28-2013, 19:59
Пери, много заядлив си станал :P В НТБГ също се учи засилено език.

Добре, извинявам се.

vlado_99
10-03-2013, 14:11
Най-добре след 8-ми клас , аз лично ще кандидатствам след 8 клас в най-елитното училище в града ми.

anonymous895156
10-03-2013, 14:47
Най-добре след 8-ми клас , аз лично ще кандидатствам след 8 клас в най-елитното училище в града ми.
кой е тоя страхотен град

evtimow :3
10-03-2013, 14:52
Най-добре след 8-ми клас , аз лично ще кандидатствам след 8 клас в най-елитното училище в града ми.
яко тъпа

tori
10-03-2013, 17:36
След 7ми, не е оферта след 8ми. Пък тая от Лом може да си кандидатства и след 10 ако иска, все тая. Тя изпуска една година език. Пък и тези изпити след седми клас ти така или иначе ги държиш, по-добре да си дадеш малко зор и да влезеш в хубаво училище. Виж, ако не те приемат където искаш, може да изчакаш година ама пак не е файда.

Баща Ти
10-03-2013, 18:34
След 7ми.

vlado_99
10-06-2013, 16:37
"След 7ми, не е оферта след 8ми. Пък тая от Лом може да си кандидатства и след 10 ако иска, все тая. Тя изпуска една година език. Пък и тези изпити след седми клас ти така или иначе ги държиш, по-добре да си дадеш малко зор и да влезеш в хубаво училище. Виж, ако не те приемат където искаш, може да изчакаш година ама пак не е файда"

Mom4e sam!

YSMF
10-06-2013, 21:20
Още ли се пробутват тия приказки от директорите :lol: И нашия караше класните да редуват "Ама то ще го направят до 10 клас"; "Ще довършат големия салон". За тия 1200 лв. и стадион ще обещаят.

forttuna
10-14-2013, 08:00
По-добрите гимназии са с прием след VІІ клас. Нито в НТБГ, нито в НПМГ можеш да кандидатстваш след VІІІ клас, освен ако някой изпаднал/отказал се ученик не е освободил място.

На практика може да се кандидатства и след VІІІ клас, но за паралелки в професионалните гимназии, които не са толоква желани, и естствено са без езикова година (такава езикова година има във всички училища с прием след VІІ клас, не само в езиковите гимназии).


__________________________________________________ __
Такива директори като вашия трябва да ги изправят пред съд. Това, че образователната ни система е такава, че основните училища не са до VІІ клас, не му дава право да обърква децата.

muhatacece
10-15-2013, 17:31
Пича вече е влязъл в училището, където са го приели, а вие още мнения поствате :D Я кажи, къде влезе ?

magneticfields
10-15-2013, 19:22
След седми!!! Най-голямата паплач кандидатства след осми, а е много важно, в каква среда ще попаднеш.

hristo99
10-17-2013, 19:08
Пича вече е влязъл в училището, където са го приели, а вие още мнения поствате :D Я кажи, къде влезе ?

Именно :D
Влязох в ТУЕС