PDA

View Full Version : Ниско телесно тегло



siiska
04-11-2013, 19:17
Здравейте! Споделям за да се допитам до някой който е имал този проблем в даден период от неговия живот. Винаги съм била слабичка и това не ме е притеснявало до преди 5-6 месеца когато свалих прекалено много килограми. Висока съм 1,60см и тежа едва 36Кг :( Не беше проблем докато тежах 42 но в следствие на болест и нерви нещата загрубяха. Ходих на лекар правих си изследвания и излезе, че дефакто съм здрава. Организма ми така приема нещата имам цикъл, нямам анемия храня се, но в следствие на нерви губя килограми. Пробвала съм всичко през годините - бирена мая, рибено масло, мед и орехи и всички лекарства. Постепенно минах на успокоителни заради нервите, но дори това не помогна. Нито грам. Не разбирам как тялото ми показва, че съм здрава а не е така...

dread88
04-11-2013, 23:12
Явно проблемът ти не е от храненето а от нервите.Давай го по спокойно,не се ядосвай не се притеснявай...И на мен ми се е случвало да минавам през нервни периоди и накрая се оказва че съм отслабнал с 4-5 кг.А на колко си години не си споменала?

vladyman
04-12-2013, 11:21
Естествено, че проблема е в храненето - просто не ядеш достатъчно. " бирена мая, рибено масло, мед и всички лекарства" това не е храна. Храната е месо, ориз, яйца, картофи, плодове, зеленчуци. НЯМА човек който да не може да качва тегло, просто при някой е по-трудно.

Едната от причините да "имаш проблеми с нервите" между другото е именно ниското тегло. Когато човек е прекалено слаб (а ти СИ) организма му почва да функционира различно.

Моят съвет е да отидеш при специалист нутриционист (експерт по хранене) и да обсъдиш ситуацията с него. Той ще ти състави режим на хранене (и спортуване и живеене) с който плавно да започнеш да качваш.

Успех!

Hayashi
04-12-2013, 12:13
И аз имам периоди когато свалям по 1-2 килограма, но при теб наистина е притеснително. Защо не се обърнеш към специалист? С предишното си тегло мисля, че си била идеално.

А бирената мая, рибеното масло и тем подобни глупости и аз съм ги пила в промишлени количества и нямат абсолютно никакъв ефект! Изобщо не разчитай на такива глупости.

Между другото имаш ли проблеми с кръвното?

iibiza
04-12-2013, 13:36
Вземи си "Апитонин" :) Пия го и съм много доволна.

DENKAZ
04-12-2013, 22:42
А бирената мая, рибеното масло и тем подобни глупости и аз съм ги пила в промишлени количества и нямат абсолютно никакъв ефект! Изобщо не разчитай на такива глупости.

То само с пиене и без ядене не става, нали знаеш?

siiska
04-12-2013, 23:36
Извинете за забавения отговор, но нямах възможност. На 21 години съм. Имам доста ниско кръвно, но не ми е проблем цял живот е било такова и се чувствам добре, не ми прилошава редовно.

dread88
04-12-2013, 23:48
Не си малка,аз мислех че си на 12-13... ми най-добре да се консултираш с лекар,диетолог,манджолог или квото там се води но както казах намали нервите и се храни редовно.

siiska
04-12-2013, 23:58
Там е проблема, че килограмите ми са нормални за 12-13 годишно момиче а отдавна съм минала тази вързаст...

dread88
04-13-2013, 00:04
А храниш ли се редовно или ядеш веднъж на 2 дена?

siiska
04-13-2013, 00:33
хахаха еееее глупости не ям веднъж на 2 дена поне по 3-4 пъти на ден до засищане. Нямам здравословен проблем ходих на лекар изследванията са ми перфектни..

dread88
04-13-2013, 00:36
Е значи акаш много :D шегувам се :) Явно просто си здраво но много слабо момиче с много бърз метаболизъм... и все пак мисля че до голяма степен се дължи на нервите,така както ги описваш май имаш проблем с тях

siiska
04-13-2013, 00:42
Още един път ще те затапя... правих си и такива изследвания каза се, че метаболизма ми е МНОГО бавен... като на пълничко момиче... тялото ми икономисва дори и ПАК съм с ПОДнормено тегло... вероятно всичко е на нервна почва но не мога да ги кача тези килограми не искам да ги задържам..

dread88
04-13-2013, 00:47
Ти си някакво чудо на природата... та връщам се на първоначалната си версия с нервите...хапвай си,не се ядосвай и няма как да не напълнееш поне малко щом всичко ти е напълно наред :)

nqmaznacheniee
04-13-2013, 11:05
наблягай на животински продукти - месо, мляко, яйца, а също така и картофи и ориз, както и плодове и зеленчуци разбира се. По-спокойно ежедневие, спорт, редовно хранене и добър сън и всичко ще е ок.