PDA

View Full Version : Сивите хора от черно белия град



DoctorSatan666
04-12-2013, 11:00
Погледнете тези хора... Познавате ли ги?

http://i.imgur.com/HLdhrW7.jpg
http://i.imgur.com/EHHX8nK.jpg
http://i.imgur.com/pAycySZ.jpg

Всеки ден се разминавате с тях, хвърляте им един бърз поглед, и после изчезват в мъглата... стават просто незначителни обекти - поредната опаковка от валфа, която настъпвате по улицата, поредния надраскан уличен гюм....

http://i.imgur.com/Qnt0IoR.jpg
http://i.imgur.com/HlVnT5t.jpg
http://i.imgur.com/U3eaR5G.jpg

А осъзнавате ли... какво се крие зад тези празни погледи в този момент? Каква ли мисъл и емоция преминава там? "Ще трябва да изведа кучето, да платя тока, да купя салам от Биллата", "Много ме е яд задето така се получи"?

http://i.imgur.com/yV5wqdE.jpg
http://i.imgur.com/0E9l0jg.jpg
http://i.imgur.com/Xcfwq9m.jpg

А в по-дългосрочен план, каква ли трагедия стои зад всичко това? Какви мечти, какви цели, каква е същността под тези дрехи и гримове? Има ли нещо изобщо там?

http://i.imgur.com/mACpSsb.jpg
http://i.imgur.com/LIh4uZP.jpg
http://i.imgur.com/cNO5bRf.jpg

А осъзнавате ли ... че вие сте също като тези хора? Някъде тръгнал на път, изгубен в своите игри на сенки... Осъзнавате ли, че вие сте просто настъпена опаковка от вафла в очите на същите тези? Разпознахте ли се?

defender
04-12-2013, 11:30
докторе в много от твоите постове все чувствам някаква тъга.............. (не знам, може и да се бъркам)

Chacho
04-12-2013, 11:40
Не заговаряте ли понякога тези хора. Особено бедните и бездомните често имат доста за разказване. Когато им давам пари, обичам да ги разпитвам за живота им и изведнъж се разгръщат интересни неща под вафлената опаковка.

besso
04-12-2013, 23:32
В 9-та ли живееш? Познах една от жените на снимките и е доста жизнерадостен човек по принцип. Може би не хората са сиви, а ти си сив.

DoctorSatan666
04-13-2013, 00:44
"Жизнерадостните" са "най-сивите" от всичките.

ПП: Темата се оказа провал... Никой не схвана основната идея. Вероятно моя беше грешката, понеже поднесох темата като критика.

npp
04-13-2013, 06:21
Всеки ден се разминавате с тях, хвърляте им един бърз поглед, и после изчезват в мъглата... стават просто незначителни обекти - поредната опаковка от валфа, която настъпвате по улицата, поредния надраскан уличен гюм....
А осъзнавате ли ... че вие сте също като тези хора? Някъде тръгнал на път, изгубен в своите игри на сенки... Осъзнавате ли, че вие сте просто настъпена опаковка от вафла в очите на същите тези? Разпознахте ли се?


ето защо (е) по-добре да обичаш ближния, отколкото да (ти) е сиво

Delziec
04-13-2013, 07:15
Само на мене ли ми прави впечатление , че не само на тези снимки , но по принцип на улиците много ама много рядко виждаме някой усмихнат човек ? без да има някой до него. Просто да си върви по улицата усмихнат. Лично аз не съм излизал извън границите на България , но мои приятели са и казват че навсякъде другата всички хора са усмихнати и просто само това ти повдига настроението. А как да се чувства човек като ги види тези "сиви" хора ?

Auriss
04-13-2013, 14:38
Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Лош Станчо, лош, лош !

defender
04-13-2013, 20:04
ПП: Темата се оказа провал... Никой не схвана основната идея. Вероятно моя беше грешката, понеже поднесох темата като критика.

Какво всъщност си е мислил доктора докато е писал горните си думи:
"вие сте баси тъпанарите, никой не може да проумее идеите ми, вижда се че аз съм интелектуално над вас. Направих грешка и трябваше да пиша на много по-ниско ниво за да могат такива тъпи задръстени смотанячета да ми разберат темата................ но не мислех, че сте чак толкова тъпи."

RagioL
04-14-2013, 16:25
В общи линии просветна какво имаш във предвид, но просто темата ми е безинтересна. :D

DoctorSatan666
04-14-2013, 16:39
Лош Станчо, лош, лош !

http://prikachi.com/images/806/6128806v.gif

DoctorSatan666
04-14-2013, 17:03
Колко е лесно да видиш кой какъв е по това какво е "видял". Моята идея заложена си е само моя и едва ли някой ще "види" това, което аз съм "видял". Това не е претенция за величие, а просто следствие от принципа за съответствието(между "гледащия" и "видяното"). Самият форум е наречен ТийнПРОБЛЕМ, така че нормално е хората тук да търсят проблеми във всичко.Всъщност повечето хора обичат да извъртат нещата по посока на някакъв проблем, така че после да си играят на даване на мнения, възмущения и т.н. Но това не ме интересува. Идеята ми съвсем не беше за това колко са фалшиви хората, нито беше критика в тази посока. И не в тази връзка намесих ВАС (пишещите тук).
Вашето ежедневие протича също като на тези хора. Съвсем спокойно можеше вие да сте на тези снимки, или пък аз. И точно върху това исках да наблегна.... Колко сложен е светът на всеки един заснет човек, дори в един кратък миг. Едно парченце от огромен пъзел. А същевременно, вие сте малки парченца от нечии друг пъзел...Някой, с когото сте се разминали на улицата. И за вас, той е парченце от ВАШИЯ ПЪЗЕЛ. И всичко това се преплита в толкова огромен мащаб, на толкова много нива.

Естествено всеки видя различни неща в първия пост, това е съответствено на неговото си ниво. На някои им се привидяха тъжните лица, на други - хората, като вафлени опаковки. Всеки вижда това, за което е настроен да вижда. Към това нямам никакво отношение, още по-малко защото нечие самочувствие се е накърнило. Все пак това се отнася само за него си. Показателно е само дотолкова, че сочи нивото на човека. В този смисъл, изобщо не съм изненадан от глупостите на дефендър.

defender
04-14-2013, 19:13
докторе, с такива теми и стил, ще убиеш раздела бе братче. ..........

аз го вкарах в нокдаун, ама ти ще го довършиш

dread88
04-14-2013, 22:45
Пич тряя пробвам от твоята ганджа .... немоа да схвана смисъла на темата... хора като хора,майки,бащи,дъщери,сино ве,братя,сестри.... хора като всички нас,всеки тръгнал по своя път,всеки със своите проблеми и грижи...

DoctorSatan666
04-15-2013, 06:04
Take a hit, man...


http://www.youtube.com/watch?v=eeZcI4u0ZQg

RagioL
04-15-2013, 07:16
Не съм им фен на тия образи. :D

besso
04-15-2013, 16:25
Очевидно имаш акъл, ама защо го използваш да се вкарваш във филми незнам... Цели ти трябват. Стани от тоя комп малко :)

DoctorSatan666
04-15-2013, 17:26
Кой е казал че нямам цели?

И не знам кое определяш като вкарване във филми. Много е лесно да се скриеш зад чужди думи, идеи и мисли и живота ти да протече там някъде между капките, също като хората от снимките. И то само заради единия прост страх и конформизъм. Затова е толкова масово, понеже е по-удобно просто да се предадеш на тълпата, тъй като там всичко е определено - и живота, и мислите, и целите дори. Няма индивидуална еврика, няма собствено критично мислене... нищо. Остава само простичкия живот в човеко-мравуняка и всичките му договорки и пълнежи.
Всъщност целите и мечтите са именно онзи виртуален прозорец, през който всяка една човеко-мравка гледа на света и себе си - и там тя има възможност да си се представя в най-лъскавите си дрехи. Но това е най-простичък атавизъм... И е характерен именно за онези, които се изживяват като незначителни в настоящето... затова и го компенсират с проекции в бъдещето.

Aeternal
04-15-2013, 20:41
Като видиш лицата на старите хора на снимките и се замислиш как се изживяват като великани в бъдещето и можеш да умреш от смях. Щото тва са хората най-близко прегърнали смъртта и изживяли един смислен живот, макар по техните критерий. Па ти си бий морални чекии и си мисли за еврика.

DoctorSatan666
04-15-2013, 21:57
Не знам как успя да ме свържеш с морал, след като в постовете ми няма нищо по тази тема. И чети по внимателно, никъде не съм казал кой като какъв се изживява(или ПреЖивява). Това така или иначе са само скучни данни и не носят никаква полезна информация (освен приложени по съответен начин, съобразен с контекста). Те изразяват принципа, но не са самия принцип. По важното е наличието на "ПреЖивяването" при всеки като форма на възприемане на реалността, идентифициране с нея и оттам вече преминаваща в много по-сложни процеси - изграждане на една комплексна вътрешна система от механизми, от която само малка част е съзнателна. Там е "пъзелът"... за всеки той е различен, но общия принцип е валиден. Така че дали ще си редиш пъзели с парченца младежки мечти, или със старчески чувства за пълноценен живот, няма значение.

Съмнявам се да попиеш нещо от написаното... най-много да го прочетеш по диагонал, да ти се закачат очите тук-там за нещо, и после да си реагираш както си знаеш - с твои си думички, мисли и пълнежи ... с твои си парченца от твоя пъзел. А смешното е че те дори не са твои, също както всички останали "смислени животи" и "критериите" за тях, като такива...

defender
04-15-2013, 22:02
абе докторе, не схвана ли, че те само те изпробват и ти пускат въдички :D

ПП: ама как ме кефи да се изразявам в твоя "нестил" по твоята "неглава".

Aeternal
04-16-2013, 05:28
Няма нищо за попиване. Тъжния факт е, че и ти си същото малко сиво човече. Не мисля че живееш кой знае колко по-различен живот от другите човечета. А това какво си мислиш е ирелевантно. Щото в края на деня важат делата, мислите и идеите са безсмислени, просто думи и фрази, нищо повече.
И естествено че ще ти отговарям с мой си мисли и фразички. Светът има една истина - моята.

DoctorSatan666
04-16-2013, 10:22
http://i.imgur.com/JaNwjht.gif

defender
04-16-2013, 11:13
докторе, а какво мислиш за атентата в Бостън, според правилата на твоята философия.....................

klimatronik
04-17-2013, 17:37
докторе, а какво мислиш за атентата в Бостън, според правилата на твоята философия.....................

Мисля ,че се осраха с това преувеличаване по новините.
Те трима умрели.... и мен кво ми пука ? Мислите ли,че българските национални трагедии съпроводени с много повече жертви се представят по ТВ в Америка или някъде? Но , защото е Бостън ... да бяха 1 000 000 жертви от ядрен зрив..

npp
04-18-2013, 13:36
Мисля ,че се осраха с това преувеличаване по новините.
Те трима умрели.... и мен кво ми пука ? Мислите ли,че българските национални трагедии съпроводени с много повече жертви се представят по ТВ в Америка или някъде? Но , защото е Бостън ... да бяха 1 000 000 жертви от ядрен зрив..


и те също правиха репортажи и писаха статии за атентата на летище бургас, пък и атентата в бостън стана на маратона пред очите на много хора, по-добре е да се съобщава на света за тези неща, но да има повече хора, които да се молят на Бог в името на Исус за решение на проблемите

klimatronik
04-18-2013, 16:08
и те също правиха репортажи и писаха статии за атентата на летище бургас, пък и атентата в бостън стана на маратона пред очите на много хора

Тези атентати ще стават все повече и по-големи. И така ще е докато системата не се промени .. и войната е близо

defender
04-18-2013, 19:19
Тези атентати ще стават все повече и по-големи. И така ще е докато системата не се промени .. и войната е близо

Добре де, предложи някаква готина система, ................. кво ше кажеш за 4-4-2.

ПП: Всъщност мисля, че когато Чачо си пафка, система няма значение, а сатанистите извън бариерата, стават лекари в обществото (живота в което всъщност го отричат).

klimatronik
04-18-2013, 19:29
Аз не съм мозъка , който ще я измисля. Дори да има човек , който да я измисли - не може да я приложи.
Но видимо е ,че кризата ще става по-голяма.

defender
04-18-2013, 19:42
а какво ще кажеш за системата на всички да ни се яви Иисус и да ни направи "езичници-спасители свидетели на словото", като npp.

klimatronik
04-18-2013, 20:05
а какво ще кажеш за системата на всички да ни се яви Иисус и да ни направи "езичници-спасители свидетели на словото", като npp.

Вярвам ,че в бъдеще от небето може да дойде нещо. Но това няма да е Исус или Аллах, ами някои извънземни.
Иначе войната рано или късно ще се случи

defender
04-18-2013, 20:08
каква война - трета световна ли ............... или между джадаите и извънземните .......... дано поне тия извънземни да са манекенки, иначе нищо не става от тях.

klimatronik
04-18-2013, 20:12
каква война - трета световна ли ............... или между джадаите и извънземните .......... дано поне тия извънземни да са манекенки, иначе нищо не става от тях.

абе нищо няма да стане.. ко се стряскаш и ти :D извънземите са мн хубави манекенки

Auriss
04-18-2013, 20:52
Минутка след като вляза в този раздел посягам към шкафа за аспирин...

Aeternal
04-18-2013, 21:02
http://i.imgur.com/JaNwjht.gif
Не знам що пиша в тема дето е жив пример на принципа че сложното изразяване прикрива липсата на съдържание. Сигурно от същото тщеславие което те води и тебе. Пак те питам с какво твоя живот се различава от тоя на "сивите хора"?
Всъщност наистина смешното е обвиняваш другите в това че са проводници на чужди идеи и мисли, а същевременно не казваш нищо ново, чужди философски теории възпроизведени посредствено.

DoctorSatan666
04-19-2013, 10:49
Не знам що пиша в тема дето е жив пример на принципа че сложното изразяване прикрива липсата на съдържание. Сигурно от същото тщеславие което те води и тебе. Пак те питам с какво твоя живот се различава от тоя на "сивите хора"?
Всъщност наистина смешното е обвиняваш другите в това че са проводници на чужди идеи и мисли, а същевременно не казваш нищо ново, чужди философски теории възпроизведени посредствено.
> "Съвсем спокойно можеше вие да сте на тези снимки, или пък аз."

> "Идеята ми съвсем не беше за това колко са фалшиви хората, нито беше критика в тази посока"



Всъщност наистина смешното е обвиняваш другите.
Интересно къде си видял обвинения, и то мои.
Всъщност не се изненадвам, просто си видял това, което си търсил да видиш.

Но ми убягва, как точно предполагаемите обвинения имат нещо общо с показаното на снимките? Опитът ми беше да създам портрет на всеки един заснет човек, да се види света през неговите очи, не да правя обвинения от моя позиция. Обвиненията са в своята същност, налагане на АЗ-ът върху чужди обекти, в които АЗ-ът припознава своите недостатъци. Така чуждите образи се изкривяват през призмата на отправящия обвинения. Но не беше това целта ми. Изобщо не исках да правя разделението между мен и хората, че хората били сиви, пък аз съм еди-какъв си.
Очевидно обаче се провалих. Явно сянката на "критикуващия" ме преследва в думите ми.... Или просто така си ме видял. Все пак, ако си сваля всичките претенциозни дрехи и обвинения, тогава би ли могъл да ме "видиш" изобщо? На какво би ме уподобил, за да ме "видиш"?

defender
04-19-2013, 12:05
> "Съвсем спокойно можеше вие да сте на тези снимки, или пък аз."

> "Идеята ми съвсем не беше за това колко са фалшиви хората, нито беше критика в тази посока"


Добре де, кво толкова, че и ние може да сме на тези снимки ...................... кво толко си се вживял в тая тема, а и отгоре на всичко драматизираш .......................... Всъщност не се изненадвам, просто си видял това, което си търсил да видиш.

DoctorSatan666
04-19-2013, 12:35
Всъщност не се изненадвам, просто си видял това, което си търсил да видиш.

Така е, всичко е по съответствие, и в гледането, и във "виждането".

defender
04-19-2013, 12:38
^
доктора коментира собствените си думи................. хихи

абе докторе, сам ли ще си говориш сега бе, а ............... ееее то па толкова самовъзхищение. .

ПП: Тва се казва индивидиум братче............... :D

npp
04-19-2013, 12:52
най-важното е поне да не съдите другите човеци, понеже който съди другиго а не прави добро е по-лош и от самарянин

"Във всичко показвай себе си пример на добри дела; в поучението си показвай искреност, сериозност, здраво и неукорно говорене, за да се засрами противникът, като няма какво лошо да каже за нас." 1 Тит 2: 7-8

DoctorSatan666
04-19-2013, 12:57
Просто същото се отнася и за мен. Разбирам че го написа с цел да ме иронизираш, но то наистина важи и за мен
А относно цитата отгоре пише "... написано от defender". Въпреки че е точно копие на моето изречение, употребата му от теб е в съвсем различен контекст, нагласа и внушение. А в крайна сметка, това определя всичко "зад" думите. Затова не мисля, че си говоря сам.

defender
04-19-2013, 12:57
^
^
толкова съм лош, какво да направя npp, ще ме посъветваш ли, за да стана като подобен на тебе и останалите езичници-свидетели и да говоря на "ние" все едно говоря от името на Бог.

defender
04-19-2013, 13:00
Затова не мисля, че си говоря сам.

а трябва ............... бъди като един истински индивидиум.

DoctorSatan666
04-19-2013, 13:12
по-лош и от самарянин


http://i.imgur.com/4fFe5.gif

defender
04-19-2013, 13:19
искам да съм готин пич, а не лош самарянин, хулиган ............... а npp мълчи ли мълчи,

klimatronik
04-19-2013, 17:56
Все едно слушам деца в детската градината.

npp
04-19-2013, 20:06
^
^
толкова съм лош, какво да направя npp, ще ме посъветваш ли, за да стана като подобен на тебе и останалите езичници-свидетели и да говоря на "ние" все едно говоря от името на Бог.


ние имахме предвид като цяло (- и няма как да изтъкваме себе си след като сме просто/само едни марионетки в ръцете на истинският Господ Бог пред цялото Божие Царство), не че съревнование кой е най-безгрешен от всички, тъй като целта не е да си съперничим, а да се осигури пълно спасение и изобилен живот за всички човеци до краят на вечността, така че целта е да се работи за спасението/осигуряването на човечеството в истинският Бог и истинският Исус без да се угажда на каквото и да е нещо, което не е безобидно/добро за всички човеци

"Никому не връщайте зло за зло; промишлявайте за това, което е добро пред всичките човеци; ако е възможно, доколкото зависи от вас, живейте в мир с всичките човеци. Не си отмъстявайте, възлюбени, но дайте място на Божия гняв(т.е. но оставете въздаянието в ръцете на истинският Господ Бог); защото е писано: "На мене принадлежи отмъщението(т.е. въздаянието е Моя работа, не ваша), Аз ще сторя въздаяние, казва Господ". Но, "Ако е гладен неприятелят ти, нахрани го; Ако е жаден, напой го; Защото, това като правиш, ще натрупаш жар на главата му(т.е. защото така ще направиш той да стане по-добър)". Не се оставяй да те побеждава злото; но ти побеждавай злото чрез доброто." Римляни 12: 17-21,

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения(т.е. благословения) за всичките човеци(т.е. за спасението/изправлението на всички човеци), за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината(т.е. и всички те да станат/бъдат праведни). Защото има само един Бог и един ходатай(или: и един Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам мъжете(т.е. братята в вярата) да се молят на всяко място, като издигат ръце свети(т.е. искайки само добрите неща), а не гневни и препирливи(т.е. но не и да постъпват противно на доброто), Така и жените(т.е. така и сестрите в вярата) да украсяват себе си със скромна премяна, със срамежливост(т.е. с смирение) и целомъдрие(т.е. и доброта), не с плетена коса(т.е. не с чрезмерна мъдрост) и злато(т.е. и тщеславие) или бисери(т.е. или човешки предания) или скъпи дрехи(т.е. или възвишеност), а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието(т.е. на вярата)." 1 Тимотей 2: 1-10



искам да съм готин пич, а не лош самарянин, хулиган ............... а npp мълчи ли мълчи,


нямахме предвид че самаряните са зли, но че досега вярващите обикновено (си) мислеха че да си вярващ би трябвало да означава (че си) по-добър/праведен/свят (дори и) от самаряните, които бяха известни с това че могат да бъдат добри (дори) и без да вярват в Бог и без да следват верческа/духовна традиция, и от тази гледна точка онези, които са вярващи/религиозни но съдят ближния и не са добри към всички човеци, могат да се окажат по-лоши и от самаряните - и съжаляваме че не сме непрестанно на линия в този форум, понеже сме заети/имаме да свидетелствуваме и в други форуми по света където е пълно с хора, които наистина са жадни за Свидетелството от истинският Господ Бог

sneering
04-19-2013, 20:13
Много силна тема,браво на автора.Има една шибана нередност в това,че един живот може да мине точно като на снимките черно-бяло и постно за всички,но всъщност да е емоционално най-силния филм които може да сте гледали,просто няма зрители и не се забелязва.
Има известна тъга в темата,ама е от онази градивната!

defender
04-19-2013, 20:18
и съжаляваме че не сме непрестанно на линия в този форум, понеже сме заети/имаме да свидетелствуваме и в други форуми по света където е пълно с хора, които наистина са жадни за Свидетелството от истинският Господ Бог

npp, абе ти си бил някакъв интернационален "свидетел" ............... а в коя държава "свидетелстваш" сега. ............... там как ти приемат свидетелството.

npp
04-19-2013, 20:41
npp, абе ти си бил някакъв интернационален "свидетел" ............... а в коя държава "свидетелстваш" сега. ............... там как ти приемат свидетелството.


има много хора от целият свят, които желаят да чуят нещо ново, което да ги води към съвършенство във Вярата, от: северна и латинска америка, англия и другите западно-европеийски държави, австралия и нова зеландия, израел, арабският свят, филипините, африка, и още много други - досега сме свидетелствували пред хиляди човеци от цял свят, което дължим изцяло на истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос както и на истинските Светии, иначе едва ли щяхме да имаме тази възможност

defender
04-19-2013, 20:51
и кво свидетелствате "спящи богове".................. само обърквате хората, които не са добре запознати с материята. ............

ПП: а в кой форум свидетелставет, ако не е тайна

defender
04-19-2013, 21:01
има много хора от целият свят, които желаят да чуят нещо ново, което да ги води към съвършенство във Вярата,

и какво "ново" да чуят, няма нищо ново:
"Иисус Христос Е СЪЩИЯТ вчера, и днес, и вовеки" (Евр. 13:8 )

няма нищо ново, което да трябва да се свидетелства или да се променя ............. ах как миреше на сектаааааааааааааа

RagioL
04-19-2013, 21:03
Минутка след като вляза в този раздел посягам към шкафа за аспирин...

Като внезапно се окаже че няма аспирин кво прайм?

Aeternal
04-19-2013, 21:18
> "Съвсем спокойно можеше вие да сте на тези снимки, или пък аз."

> "Идеята ми съвсем не беше за това колко са фалшиви хората, нито беше критика в тази посока"


Интересно къде си видял обвинения, и то мои.
Всъщност не се изненадвам, просто си видял това, което си търсил да видиш.

Но ми убягва, как точно предполагаемите обвинения имат нещо общо с показаното на снимките? Опитът ми беше да създам портрет на всеки един заснет човек, да се види света през неговите очи, не да правя обвинения от моя позиция. Обвиненията са в своята същност, налагане на АЗ-ът върху чужди обекти, в които АЗ-ът припознава своите недостатъци. Така чуждите образи се изкривяват през призмата на отправящия обвинения. Но не беше това целта ми. Изобщо не исках да правя разделението между мен и хората, че хората били сиви, пък аз съм еди-какъв си.
Очевидно обаче се провалих. Явно сянката на "критикуващия" ме преследва в думите ми.... Или просто така си ме видял. Все пак, ако си сваля всичките претенциозни дрехи и обвинения, тогава би ли могъл да ме "видиш" изобщо? На какво би ме уподобил, за да ме "видиш"?
Слаб избор на думи от моя страна. Интересното е че писах по темата на база само първото мнение в нея(домързя ме да прочета другите). Иначе нямаше да си правя труда да пиша, иска мислене, а има къде къде по-приятни неща за правене.
Истината е че с годините си изградих подход към хората и го прилагам съвсем машинално. Т.е търсейки смисъл в дадено човешко деяние, решение, мисъл от няколко възможни причини отговора е винаги най-простата. А първия пост наистина беше написан с леко прокурорски тон, така че е логично що голямото ми его се почувства засегнато от вкарването му в рамка и отговора е ясен. Социопатия няква, на повечето хора им е кеф да ги слагат в категории, чувстват се добре в група, също като кравите.
На какво би ме уподобил, за да ме "видиш"? Ти си отговори сам на въпроса 3-2 реда по-нагоре.
На мене обаче ми е наистина интересно ти защо искаш да видиш света през очите на другите, да видиш какво има в главите им, и което е по-интересното какво ще стане след известно време в коя крайност ще се нахакаш, дали ще обикнеш "страдащото човечество" или хората ще се превърнат в пионки, в средство. Или ще потънеш в сивата посредственост?

npp
04-19-2013, 21:20
и кво свидетелствате "спящи богове".................. само обърквате хората, които не са добре запознати с материята. ............


ако истинският Бог Отец не беше в състояне на полусън то Той тогава едва ли щеше да бъде праведен ако отново допускаше да има беззаконие по света, не че благовестяваме повече от един Бог - понеже има само един единствен истински Бог в цялата безгранична за нас човеците вселена, но Той за съжаление се намираше в състояние на полусън от седмият ден досега, разбира се не по Негова вина, но просто такава е неизменната вселенска природа а оттам и съдба че винаги през първите 5-6 хилядолетия на всяка вечност Той изпада и се намира в състояние на непълна будност, поради което и Исус е казал да се молим, понеже именно добрите молитви са средството, чрез което Той може да бъде събуждан своевременно и дори напълно събуден много по-рано отколкото може да се окаже иначе/в противен случай, на доста места в Писанието се говори за хилядолетния полусън на истинският Бог Отец

"И почна да им говори с притчи: Един човек насади лозе(т.е. "посади" човечество), огради го с плет(т.е. положи да има пълна неприкосновеност у всеки човек), изкопа лин(т.е. и направи да има благодат/блаженство/благоденствие за всеки човек) и съгради кула(т.е. и създаде вярата като средство за осигуряване на цялото човечество), и даде го под наем на земеделците(т.е. и допусна там да има духовни служители/работници), и отиде в чужбина(т.е. и изпадна в състояние на хилядолетен полусън). И във времето на плода(т.е. и когато стана време за спасение) изпрати един слуга(т.е. един от своите доверени) до земеделците(т.е. до земните духовни служители/работници) да прибере от земеделците от плода на лозето(т.е. за да се осигури пълно спасение и изобилен живот за всички човеци). А те го хванаха, биха го, и го отпратиха празен. Пак изпрати до тях друг слуга(т.е. друг от своите доверени); и нему счупиха главата, и безсрамно го оскърбиха. Изпрати и друг, когото убиха; и мнозина други, от които едни биха, а други убиха. Още един имаше той, един възлюбен син; него изпрати последен до тях, като думаше: Ще почетат сина ми. А тия земеделци рекоха помежду си: Тоя е наследникът; елате да го убием, и наследството ще бъде наше. И тъй хванаха го и го убиха, и хвърлиха го вън от лозето. Какво, прочее, ще стори стопанинът на лозето? Ще дойде и ще погуби тия земеделци, а лозето ще даде на други(т.е. на достойни духовни служители). Не сте ли прочели нито това писание: - "Камъкът, който отхвърлиха зидарите, Той стана глава на ъгъла, От Господа е това. И чудно е в нашите очи"?" Марк 12: 1-11

в Писанието е пълно с такива пасажи, в които се говори за хилядолетната Божия "почивка"

"Така се заклех в гнева Си: Те няма да влязат в Моята почивка." Евреи 3: 11

npp
04-19-2013, 21:35
и какво "ново" да чуят, няма нищо ново:
"Иисус Христос Е СЪЩИЯТ вчера, и днес, и вовеки" (Евр. 13:8 )

няма нищо ново, което да трябва да се свидетелства или да се променя ............. ах как миреше на сектаааааааааааааа


не е ли сектантство(-то) когато след като е писано: "да обичаш ближния така добре както би обичал себе си на негово място"(Галатяни 5: 14), в същото време онези вярващи, които са чели и добре знаят това, продължават да проявяват (скрито) пренебрежение и презрение/(скрита) ненавист и омраза съдейки/обричайки безпощадно останалата част от човечеството и то заради някакви си най-жалки/примитивни злини като: горделивост, завист, ревност, лакомство, злоба, коравовратие, непокорство на чистата съвест, и пр.?!, та ето как и ти нищо добро не правиш за другите човеци, но само съдиш противно на Истината, било то твърдейки че нямало нужда от покаяние в вярата понеже нямало нищо ново под слънцето, или било то твърдейки че Бог Отец не е в състояние на полусън правейки Го лъжец по този начин, понеже Го изкарваш че едва ли не нарочно допуска да има беззаконние на света докато се намира в напълно будно състояние

"Ако речем, че не сме съгрешили(т.е. че вината е на Бог), правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас." 1 Йоаново 1: 10

defender
04-19-2013, 21:35
"Затова се заклех в гнева Си, че те не ще влязат в Моето покоище"" Евреи 3: 11

Тук по думат "покоище" се разбира небесното царство .................... т.е. тук на земята сме в духовна бран, но там е покой, не че Бог спи хилядолетен сън или пък ние ще спим хилядолетен сън..........

Никъде не се говори че Бог спи хилядолетен сън ..................... но пък виж, какво е казано:

"Моят Отец досега работи, и Аз работя" (Иоан 5:17). ....................... Не може Бог да работи и да спи.

defender
04-19-2013, 21:39
не е ли сектантство(-то) когато след като е писано: "да обичаш ближния така добре както би обичал себе си на негово място", в същото време онези вярващи, които са чели и добре знаят това, продължават да проявяват (скрито) пренебрежение и презрение/(скрита) ненавист и омраза съдейки/обричайки безпощадно останалата част от човечеството и то заради някакви си най-жалки/примитивни злини като: горделивост, завист, ревност, лакомство, злоба, коравовратие, непокорство на чистата съвест, и пр.?!, та ето как и ти нищо добро не правиш за другите човеци, но само съдиш противно на Истината, било то че нямало нужда от покаяние в вярата понеже нямало нищо ново под слънцето, или било то поради това че твърдейки че Бог Отец не е в състояние на полусън по този начин Го правиш лъжец, понеже Го изкарваш че едва ли не нарочно допуска да има беззаконние на света докато се намира в напълно будно състояние

да, това е лошо ................. а сектантско е когато изопачаваш словото.............. само и само да ти пасне както ти е удобно на тебе.................... не ти трябва да напасваш словото към себе си, а себе си да напасваш към словото .........

npp
04-19-2013, 21:55
"Затова се заклех в гнева Си, че те не ще влязат в Моето покоище"" Евреи 3: 11

Тук по думат "покоище" се разбира небесното царство .................... т.е. тук на земята сме в духовна бран, но там е покой, не че Бог спи хилядолетен сън или пък ние ще спим хилядолетен сън..........

Никъде не се говори че Бог спи хилядолетен сън ..................... но пък виж, какво е казано:

"Моят Отец досега работи, и Аз работя" (Иоан 5:17). ....................... Не може Бог да работи и да спи.


ние никога не сме твърдяли че истинският Бог се намира в състояние на хилядолетен пълен сън, но сме свидетелствували че Той се намира в състояние на хилядолетен полусън, което ознава че по някакъв макар и незнаен за нас човеците начин Той е дотолкова буден (до-)колкото поне да поддържа създанието/творението в неговата цялост така щото поне да не се разпадне на съставните си части(примерно елементарни частици), но виж как всички атоми, които са сплотени в молекули си остават сплотени, иначе сега нито тази планета щеше да я има, нито нас щеше да ни има, понеже телата ни са изтъкани от атоми сплотени в молекули, на всичкото отгоре в всеки от нас има: живот, съвест, съзнание/ум, мисловна сила, двигателна/мускулна сила, и т.н., неща които истинският Бог Отец влага и поддържа в нас, понеже Той не е напълно заспал, но е в състояние на полусън, иначе ако беше в напълно будно състояние, тогава сега едва ли щеше да има още беззаконие на света, понеже както вече казахме и по-горе, ако Той съвсем нарочно допуска да има беззаконие на света бидейки напълно буден в същото време, тогава Той би бил неправеден - просто няма как Той да е виновен за злото на света след като носи отговорност за цялото сътворено от Него творение, това е като да си цар на някаква основана от теб държава, понеже ако съвсем нарочно допускаш да има беззаконие в своето царство, тогава всички хора ще могат да докажат че вината е твоя и така ще имат основание да направят метеж против теб и дори да те накажат публично

defender
04-19-2013, 22:02
казано е, че Бог си почина в седмия ден - т.е. казано е ден, а не хилядолетия, казано е почина, а не спи................. друг е въпроса, че Бог няма нужда от почивка, това Той го казва заради нас хората, и то не за да почиваме и да спим в седмия ден, а за да го отдаваме на Бог т.е. вместо с ежедневните си задължения, тогава да се занимаваме с духовни дела (а не да спим).

отделно, че ако ти твърдиш, че Бог има нужда от сън и почивка, това означава, че ти противоречиш на Библията, че Бог е всемогъщ.

npp
04-19-2013, 22:06
да, това е лошо ................. а сектантско е когато изопачаваш словото.............. само и само да ти пасне както ти е удобно на тебе.................... не ти трябва да напасваш словото към себе си, а себе си да напасваш към словото .........


това и правим, а и няма начин хем да сме Негови свидетели, хем да изопачаваме Неговото Слово, понеже тогава едва ли щяхме да можем да свидетелствуваме Неговата Истина, която и до ден днешен никой не може да обори, по което и си личи че не сме лъжливи свидетели, но че свидетелствуваме Истината от Бога, но ето как по-скоро ти следваше изопачени човешки предания досега, според които едва ли не Бог е виновен, или безумен/луд - но ние не те съдим, а целта на "нашето" Свидетелство е неправедните да бъдат водени към покаяние като най-вече от неправдата, която се върши в вярата

defender
04-19-2013, 22:11
обори, по което и си личи че не сме лъжливи свидетели, но че свидетелствуваме Истината от Бога, но ето как по-скоро ти следваше изопачени човешки предания досега, според които едва ли не Бог е виновен, или безумен/луд
айде сега цитирай къде съм казал подобно нещо .............. или пак си фантазьориш.

npp
04-19-2013, 22:21
казано е, че Бог си почина в седмия ден - т.е. казано е ден, а не хилядолетия, казано е почина, а не спи................. друг е въпроса, че Бог няма нужда от почивка, това Той го казва заради нас хората, и то не за да почиваме и да спим в седмия ден, а за да го отдаваме на Бог т.е. вместо с ежедневните си задължения, тогава да се занимаваме с духовни дела (а не да спим).

отделно, че ако ти твърдиш, че Бог има нужда от сън и почивка, това означава, че ти противоречиш на Библията, че Бог е всемогъщ.


просто превода на Библията е несъвършен, понеже там където в Писанието пише че Той си е починал в седмият ден се има предвид че Той е изпаднал в състояние на хилядолетен полусън от седмият ден нататък, понеже староеврейските думи, особено онези на старозаветните библейски книги, са имали смисъл какъвто сегашните човеци няма как да узнаят особено когато не вярват правилно в истинският Господ Бог, понеже става въпрос за староеврейски думи използвани в специален духовен смисъл - нещо като особен преносен смисъл, плюс това ние не сме казвали че истинският Бог Отец има нужда от почивка, нито че Той не е (все-)могъщ за каквито и да е добри дела, но Той беше в състояние на хилядолетен полусън именно защото на земята почти нямаше истински праведни вярващи досега, които да вършат делата на Неговата Правда, които Той е определил за такива човеци - именно това е същинската причина за това дето Той се намираше в състояние на полусън в продължение на 5-6 хилядолетия досега считано още от след седмият ден, пък и ние вече не веднъж свидетелствувахме, и то при това специално заради теб, за това как в четвъртата заповед дадена чрез Моисей векове след седмият ден се казва как духовните служители трябва да освещават Божието създание/творение, понеже Той е изпаднал в състояние на полусън в седмият ден, иначе едва ли щеше да има нужда човеци да се грижат за онова, което самият Той едва ли щеше да пропусне да направи ако наистина беше напълно буден

"Помни съботния ден(т.е. винаги взимай/имай предвид времето, през което истинският Бог се намира в състояние на полусън), за да го освещаваш(т.е. за да освещаваш Божието Създание/Творение докато Той се намира в това състояние на непълна състоятелност да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени веднъж завинаги). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно сте напълно свободни да вършите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на който и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. обаче докато Бог се намира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. да не пропускате да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Неприкосновеността, Здравето, Добродетелта, Целостта и въобще Благодатта, които Бог е положил в Създанието/Творението така щото всички човеци да имат живот и да го имат изобилно), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейностите си), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(т.е. в вярата); защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. за това Той (съз-)даде вярата така щото духовниците/духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в състояние на полусън)." Изход 20: 8-11

защо му е на Бог да прави от седмият ден цяла заповед написана с Собственият Му Пръст ако Той наистина просто си беше поминал за онези 24 часа и после се беше събудил напълно?!, защо да го прави ритуален за всички вярващи - нима е по-важно да обремени човеците с някакви ритуалистични чествания, вместо да им каже: "обичайте ближните си повече от себе си"?!

defender
04-19-2013, 22:29
....................

абе братле ти и Библията я подмени, и я оскверни, че не била съвършена, само и само да е на твоето................... не искам такива свидетели..... ти свидетелстваш единствено себе си................. и което не ти отърва го скверниш и подменяш....................... такъв е бога които проповядваш и свидетелстваш.................. подменен. .................. нямам нужда от някаква нова истина.................. добре, че се роди ти, та да ни "свидетелстваш" истината.

npp
04-19-2013, 22:45
абе братле ти и Библията я подмени, и я оскверни, че не била съвършена, само и само да е на твоето................... не искам такива свидетели..... ти свидетелстваш единствено себе си................. и което не ти отърва го скверниш и подменяш....................... такъв е бога които проповядваш и свидетелстваш.................. подменен. .................. нямам нужда от някаква нова истина.................. добре, че се роди ти, та да ни "свидетелстваш" истината.



ние също въобще не искаме да си губим времето с непреклонни пред Истината дон-кихотовси и санчо-пансовски чешити, защото в същото време по света е пълно с милиони, които много повече биха приели Свидетелството от истинският Бог и истинският Исус и така нашият труд пак ще е много по-плодотворен отколкото ако свидетелствуваме Словото на сектанти, които съвсем непреклоненно не искат да се покорят на очевидната/фрапираща Божия Истина, понеже ние по-горе казахме как превода на Св. Писание не е съвършен, а не че самото Писание, но ето как ти отново изопачаваш Свидетелството от истинският Господ Бог наричайки изопачаващи и оскверняващи онези, чрез които То ти е свидетелствувано, а ето какво е писано:

"всякога се учат(сиреч, опърничавите в вярата), а никога не могат да дойдат в познание на истината." 2 Тимотей 3: 7,

"А тоя, който се поучава в Божието слово, нека прави участник във всичките си блага(сиреч, нека поне уважава) този, който го учи(или: от когото е чул или прочел Свидетелството от истинският Бог)." Галатяни 6: 6

няма значение чрез кого истинският Господ Бог свидетелствува Своето Слово, понеже който и да е той, важна е Ползата в истинският Господ Бог за всички човеци, а не само за някои

DoctorSatan666
04-20-2013, 08:54
Истината е че с годините си изградих подход към хората и го прилагам съвсем машинално. Т.е търсейки смисъл в дадено човешко деяние, решение, мисъл от няколко възможни причини отговора е винаги най-простата. А първия пост наистина беше написан с леко прокурорски тон, така че е логично що голямото ми его се почувства засегнато от вкарването му в рамка и отговора е ясен.
Наистина малко ме вкара в стереотип и отсъди за мен по един пост, но пък вината за това е и моя, понеже поднесох темата като критика. Това са паразитни фрази останали от мои "отминали АЗ", и общо взето се старая да ги избягвам, но общото звучене си остава "прокурорско".

На какво би ме уподобил, за да ме "видиш"? Ти си отговори сам на въпроса 3-2 реда по-нагоре.
Въпросът беше по-скоро реторичен.


На мене обаче ми е наистина интересно ти защо искаш да видиш света през очите на другите, да видиш какво има в главите им, и което е по-интересното какво ще стане след известно време в коя крайност ще се нахакаш, дали ще обикнеш "страдащото човечество" или хората ще се превърнат в пионки, в средство. Или ще потънеш в сивата посредственост?

Интересно ми е, понеже това ме интересува и в самия мен, това рефлектира върху мен, на това и "резонирам". Не ме интересува очевидното(хора в различни ситуации), понеже очевидното е толкова малко и явно, а онова отвъд е мистерия, прикрита за всеки човек от самия него си. Не ме интересуват и самите хора, не съм съпричастен с техните животи. Интересуват ме в друг аспект - като средства за познаване на самия мен. Това го прилагам навсякъде, върху всеки.
Колкото до хората, за всеки могат да бъдат каквото човек пожелае, или каквото му е необходимо. Хората се проектират един върху друг... взаимно се "продават" и "купуват". Дали ще "продаваш" или "купуваш", и по колко, няма огромно значение. Какво ще бъдат хората за мен, това времето ще покаже.

crazyfenka
12-30-2013, 18:33
http://i.imgur.com/Xcfwq9m.jpg
Този го знам май е учител в даскалото ми ама незнам може да се бъркам нещо :?

Yoo reTo G
12-31-2013, 10:48
Ne .